Razboi mondial

  • Autor subiect DeletedUser18134
  • Data de început

DeletedUser

din moment ce razboiul respectiv s-a terminat nu vad sensul discutiilor despre acest subiect, poate sunt eu mai chior de felul meu :rolleyes:
daca un moderator considera ca fac off topic e rugat sa imi stearga postarea, dar nu sunt singurul care face off topic pe tema asta

PS ma refeream la razboiul dintre GOD si Circ
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Asta e cea mai inutila discutie din cate s-au purtat pe acest topic!
Sincer, scopul aliantei cu GOD nu a fost acela de a obtine sprijin sau de a fi salvati de la disparitie ci de a castiga un timp de respiro pentru a reorganiza tribul.
Declinul TSF este vina mea 99% si a inceput cand, in loc sa continuam inobilarea TTT-ului, am luat de la ei un grup mare de jucatori fara sa ii cunoastem deajuns de bine ca si grup.
Nu neg valoarea lor ca jucatori luati individual. Fiecare dintre ei, luat singur reprezenta o forta. Ca joc de echipa, insa, sunt o nulitate. Erau impartiti in bisericute, indisciplinati si imaturi, in totala antiteza cu stilul TSF.
Timp de 4-5 luni am incercat sa ii conving sa se integreze in TSF si sa renunte la ideologia care a ingropat TTT-ul. TSF dispunea de un grup de strategi si lideri de mare valoare, avea stilul propriu foarte bine conturat plus un renume in zona. In noi se putea avea incredere si inca se poate avea. Nu ne-am inselat aliatii niciodata.
Greseala mea a fost ca am cedat tentatiei de a improspata tribul cu jucatori noi. In loc de revitalizare, tribul meu s-a confruntat cu indisciplina celor noi.
Va spun sincer ca, personal am golit sate pe granita SH-ului si au ramas neinobilate pentru ca cei care ocupau zona s-au zgarcit cand a fost vorba sa ajute jucatori din spate sa se mute langa ei.
Nici pana in ziua de azi nu au inteles ca nu poti tine o granita in 4 insi.
Faptul ca ne-au "tradat" a reprezentat de fapt un pas inainte pt noi, ca si echipa.
De un singur jucator de-al lor imi pare rau. Sanmaster. El s-a lasat cand a inteles ca ai sai colegi nu vor invata niciodata sa joace in echipa si ca TSFare o conducere prea onesta ca sa-i mazileasca pe indisciplinati si sa sparga bisericutele create.
Eu am renuntat pt un timp sa mai joc, dupa 6 luni in care am vazut cum fiecare atac organizat de mine era sabotat chiar de cei pe care ar fi trebuit sa-i ajute efortul tribului, cei care imi promisesera incredere si disciplina.
Regret sincer ca am acceptat acel grup in trib!
Ar fi disparut de pe harta cu totii, cate unul pe saptamana. Deja ii obisnuisem sa piarda cate un jucator pe saptamana si asta i-a daramat moral.
SH-ul e mai bine organizat decat era TTT-ul si asta s-a vazut pe harta. Cei din SH incasau full-urile TSF-ului dar se bateau pentru sate cu jucatori din TTT.
Abia acum se poate spune ca au de-a face cu TSF-ul care a facut istorie pe lumea 14 daramand triburile 1 si 2 de pe harta (TTT si SS, plus alti aliati ai lor).
M-am intors si voi incerca in urmatoarele saptamani sa recuperez cativa din jucatorii care au consacrat acest trib.
Sper sa ii conving sa revina pe joc...

P.S. Legion s-a dovedit a fi o echipa adevarata si odata cu Brago, am castigat un lider de incredere in echipa noastra. Am fost adversari, il cunosc si il respect.
Circ este genul de trib in care se poate avea incredere de la inceputul lumii pana la inchiderea serverului.
Regrete am pentru Fr. Au adapostit cateva elemente...negative (nu spun nume pentru ca nu are rost) si nu au stiut sa se distanteze de ei la timp. Daca m-ar fi ascultat vivip si rams, acum fr-ul ar fi fost inca pe harta, in top 5, un trib de temut care nu a dus niciodata lipsa de jucatori de valoare.
Personal nu cunosc jucatori din GOD iar de diplomatie s-au ocupat alti colegi. Treaba mea este doar sa elaborez strategia pe termen lung si sa organizez ofensiva.
Imi cer scuze fata de colegi pentru lipsa mea de pe joc si fata de oricine s-ar simti nedreptatit de post-ul meu. Am cautat doar sa imi expun convingerea.
 

DeletedUser13059

sa cautat altceva in acea alianta dar nu sa putut face ce sa zis , asta este toti gresim mai mult sau mai putin
 

DeletedUser

ai inteles tu gresit urss,daca god respecta alianta cu circ acum nu mai era sh ,asa e invers
tu vrei sa zici ca daca nu facea circ alianta cu god atunci ar fi disparut tsf?eu cred ca ar fi disparut de atunci god ,god a acceptat alianta in primul rand pentru ei iar circ a facut alianta cu god ca nu vroia la acea vreme o granita si cu cir ,circ ajutand tsf sau ajutat singuri pe ei in felul asta,in primul rand erau aliati
 

DeletedUser18134

ti-am spus ca tu nu ai ce sa sti ca nu erai prin discutii atunci sa spuna connect asta sau cei din circ ca nu alianta cu god va salvat pe voi si pe tsf , macar un multumesc poti spune si tu

ce anume vrei sa spun eu ca nu inteleg :|

istoria, pe scurt: (pentru cine intereseaza)
Razboiul GOD / Circ a incetat si pentru ca eu am solicitat acest lucru, in dorinta de a uni ESTUL (dar nu e asta unicul motiv, au existat in mod evident si motivatii proprii GOD / Circ - despre care nu sunt eu in masura sa scriu)
Dar stiti si voi ca socoteala de acasa nu e buna in targ...
Desi pe aici am vazut referiri cum ca FAME a pus la cale totul... nu stiu ce sa zic despre asta, este posibil, doar ca TSF nu a negociat nimic cu FAME, negocierea a fost intre TSF, Circ si GOD.
Asta pentru ca GOD sustinea ca FAME vor fuziona cu GOD. Nu a existat o negociere nici cu LegioN (pentru ca membrii LegioN erau in TSF - dar fara Brago)
In Fine, dupa ce TSF, Circ si GOD au "batut palma", au aparut 3... chestiuni.
1 - Formarea tribului FAME (refuzul de a fuziona cu GOD)
2 - Dezertarea membrilor TTT din TSF - au format tribul Focul si au facut alianta cu SH
3 - Reformarea LegioN (cei plecati au avut acordul meu) - cu mentinerea aliantei

Si uite asa, au aparut 2 noi triburi in "fratie": FAME si LegioN, iar TSF nu mai avea granita directa cu SH (aveam granita cu Focul, cu care eram neutrii)


A fost treaba buna in familie cat timp TSF si Circ au sustinut jumatatea de sud a hartii, dar si LegioN a avut suportul nostru. Totusi, nu cred ca LegioN ar fi cazut in lipsa acestui suport.
Apoi dumneata, dle urssmircea ai luat-o razna :)
As mentiona doar atacurile de pe extern si privat la adresa aliatilor si chestia aia pe care mi-ai zis-o mie pe privat de suna cam asa "ori noi ori ei"
Adica ce cauta LegioN in familie, ca daca nu-i scoatem iesiti voi!
Nu zau? :)

CAP.3 CONDITII

3.1 Cele doua parti nu vor actiona una impotriva celeilalte pe nici o cale;


CAP.7 CLAUZE SPECIALE

7.3 Partile semnatare ale acestui tratat, se declara neutre in cazul unor conflicte deschise intre doua triburi aliate;

Ah, da. Mi-ai zis ca tratatul nu a fost facut cu tine asa ca nu e valabil... OK!

Asta este momentul cand am ajuns la concluzia ca va facem voua jocul... si stam pe loc, degeaba. Pentru ca noi, partea de nord a estului aveam "treaba" cu SH-ul, nu cu C-I-R! C-I-R era treaba voastra, al FAME si GOD, intelegerea era sa atacam in forta doar in prima faza a rozboiului, dupa care sa revenim la SH (si pt ca nu mai aveam granita, Focul trebuia sa cada)

Restul e can-can :)

Despre GOD nu pot sa spun decat ca sunt dezamagit!
Nu a participat la actiunile estului asa cum trebuia, nu a ajutat si sustinut FAME suficient (sa fi fost oare cu suparare ca nu au vrut sa vina la voi? hmm...)
Si ce am remarcat la conducerea GOD este ca nu exista... ideologii. Adica nu exista "fac asta de maine, pt ca asa consider drept" ci... "stai sa retrag... sa ma pregatesc... sa lovesc sub centura" No bine, nu mere asa dragilor.
Imi cer scuze ca am generalizat insa nu as vrea sa dau nume. Ce a fost... a fost. Sunt sigur ca si GOD a avut valori, morale sau... whatever.

P.S. As vrea sa mai adaug si ca nu... este dark1one vinovat de nimic in mod exclusiv. Vina este a noastra, a tuturor celor din conducerea TSF din acea perioada.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18134

nu e nici o aluzie la tine. dar este totusi istorie mai recenta, la vedere si cred ca ne amintim de ea...
cat despre copyright... platesc. cat costa? :p
 

DeletedUser

Lasati istoria ca e Razbel :)


Side 1:
Tribes: Circ ~CIRC~ _CIRC_ -CIRC- TSL
Players:

Side 2:
Tribes: T.N.T *SH* T,N,T _SH_ ++SH++ ~TNT~ L~of~G
Players:

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 269
Tabăra 2: 86
Diferență: 183

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 55
Tabăra 2: 7
Diferență: 48

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,523,747
Tabăra 2: 814,800
Diferență: 1,708,947

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 553,286
Tabăra 2: 64,484
Diferență: 488,802

chart
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: TSL Circ ~CIRC~ -CIRC- _CIRC_
Players:

Side 2:
Tribes: T.N.T T,N,T *SH* _SH_ ~TNT~ L~of~G
Players:

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 7,019
Tabăra 2: 2,866
Diferență: 4,153

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 809
Tabăra 2: 194
Diferență: 615

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 64,490,565
Tabăra 2: 27,419,561
Diferență: 37,071,004

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 8,167,031
Tabăra 2: 1,977,982
Diferență: 6,189,049

chart
 

DeletedUser

nu prea e activitate aici! :(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

La "scorul" asta... ii intelegem ca sunt retinuti ;)

Side 1:
Tribes: TSL
Players:

Side 2:
Tribes: T.N.T _SH_ T,N,T L~of~G ~TNT~ *SH*
Players:

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Timeframe: Dintotdeauna

Tabăra 1: 2,541
Tabăra 2: 1,563
Diferență: 978

chart


Timeframe: 07/03/2010 00:00:00 la 01/08/2010 21:30:00

Tabăra 1: 1,926
Tabăra 2: 653
Diferență: 1,273

chart



Timeframe: Săptămâna trecută

Tabăra 1: 239
Tabăra 2: 71
Diferență: 168

chart
 

DeletedUser5809

Stie cineva cine e tipul ala, face totusi parte din l14? Sa stiu daca ii sterg posturile sau nu
 

DeletedUser

Stie cineva cine e tipul ala, face totusi parte din l14? Sa stiu daca ii sterg posturile sau nu

TIpu ala de sus cred ca vrea sa aibe posturi ca pe l14 sigur nu e si intrebarile lui sunt fara noima deoarece avea raspunsul desupra lui, vrea senior member cu siguranta
 
Sus