Discutii libere L100 !

Redi cel Mare

member
Scor reacție
0
=)))) shurubel fa folder cu astea ca vrem si noi mai multe

permisul l-a pierdut pe pod in bucuresti cand baga 300 km/h
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
1713734634813.png
 

dedei13

member
Scor reacție
0
Salutare,
nici eu nu am jucat pe aceasta lume, m-am uitat doar pe statisticile puse de colegi pe extern si am observat ca aproape la fiecare organizat se pierdeau aprox. 100 sate. Mi se pare un numar foarte mare avand in vedere ca pe harta erau triburi de top.
Organizatorii pe partea de defensiva ar fi trebuit sa realizeze ca daca aliatul din sud o sa pice, o sa pice si tribul din nord (cum s-a si intamplat).
Deci ai avut o strategie total gresita in urma careia a venit si esecul. Sunt sigur ca daca s-ar fi sustinut aliatul din sud din timp, lumea inca s-ar fi jucat.

Bafta in continuare!
Intreaba jucatorii din legend daca au fost ajutati sau nu cu def ,exista o limita cat poti ajuta aliatul pe diagonala cu atacuri ce pleaca majoritatea din 24 de ore.
 
Scor reacție
0
Felicitari tuturor!

Incercati sa nu fiti dicsie pe viitor,este a doua lume cand fuge cu coada intre picioare si vine sa manance rahat ca ce jucator mare este el :))))))))))))))))))



pt sorinel

 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Cam multe arogante pentru un anonim care-si face cont doar sa posteze pe extern.

Cauta si cand am zis ca pana in martie-aprilie pot sa joc. Cat timp am fost eu pe cont, ST a luat de la mine fix jumatatea lui 5 din probabil sute de incercari. 2 sate a pierdut Puiu4 cat eu am fost pe cont, toate pe tura propietarului, unu la vandal recuperat de mine ulterior la cateva ziel distanta in early game, unul cand i-am zis ca lipsesc si a luat ghost pe bonus de noapte pt ca a dormit pe el, si unul la haisal pt ca desi aveam 5-6 ferme pe langa satul ala, a crezut el ca tine. Deci basini d-astea, sa te duci sa te dai cu ele la aia care plang dupa 15 ani de experienta la atacuri manuale. Pt mine a fost suficient ca al meu caz a ajuns pana sus de tot, si acolo nu s-a gasit absolut nimic gresit, iar cand s-a luat ban in masa, drept dovada puiu4 a primit 5% pentru actiunile celor care au stat sitter, eu n-am folosit nimic, dar cand unul chiar joaca, e greu sa recunosti ca o face mai bine ca tine.

In alta ordine de idei, castiga echipa cea mai buna si activa, niciodata cel mnai bun player, pe lumea asta desi nu am fost implicat in conducere, am simtit ca lipseste activitate si implicare pe partea de conducere, atat pe atac, cat si pe internarea inactivilor. Faptul ca s-a ales sa se atace AAo in loc de ST, cand vandalu statea cu cate 40k lanci arcasi si 12 k grei pe langa mine si tot nu ii tineau blindajele, si simona,s la fel si tot pierdea sat cu sat la organizat unul din ei, consider ca a fost o mare greseala, mai ales ca fiind avea nucleu bun si legend juca ceva pana sa apara leprele alea care au tradat pe parcurs, am avut contrele mele cu conducerea pe tema asta, dar m-am supus asa cum s-a crezut mai bine.

Intelegerea mea cu Puiu a fost ca pana in martie-aprilie il pot ajuta, si am stat pe cont cam pana pe la 1-5 apr, dupa am inceput sa intru tot mai putin, pana cand n-am mai intrat deloc, maxim doar sa las sitter cand disparea Puiu4 din peisaj. Colegii stiu ce am jucat acolo, atat mai mult meu, si faptul ca plang unii pe aici la niste atacuri lansate manual si ies cu basini doar dupa ce se vad castigatori, ma inclin pentru invidia voastra, invatati sa lansati ca nu-i nimic wow, mai ales cand toamna-iarna o freci, dar in sezon lucrezi cate 14-18 h pe zi.

Iar daca Roma vrea sa mai intre in toamna, probabil ne vedem acolo, chiar daca poate intram singuri, ca noi nu facem aliante cu mizerii ca hardy unde ne scuipam si dupa ne pupam, iar domnul Papaya, sa nu uite ca L66 a fost castigata in mare parte datorita jucatorilor Roma pe conturile lor. Evident, eu nu aveam cum sa spun ca nu mai ai timp pe extern, dar cine cauta in primele pagini, o sa gaseasca acolo informatia asta.

P.S: Nu a imbatranit deloc, Divino vs Roma, a fost aproape inexistent, ca pe orice lume, ban, barbare luate cu care prea putina presiune a pus, plus vreo 2 co-playeri schimbati pare-mi-se, de asta s-a si dus pe granita Legend. Dar pe lumea asta, tribul lui a fost cel mai bun, simplu. Plus ca el avea ceva de demonstrat, Roma deja i-a dat fatala pe 2 lumi lui, sa nu uite.

Felicitari ST, pe lumea 100 au fost mai activi si mai buni.
La fel zice lumea si despre tine ,cam multe arogante pentru un anonim care se lauda ca joaca pe alte conturi , pe pp-urile altora , pe sitterele altora .

Avand in vedere la cate pp-uri a investit Puiu la inceput de lume cand lua barbare fara numar si le creste intr-o zi la 7-8k , era normal sa ai un avantaj pe harta ca forta de atac ,degeaba vii si te lauzi ca luai sate blindate cand tu atacai cu 30-40 full-uri/ sat(cu toate bonusurile posibile ) , cand multi abia aveau 10 sate .
Sa nu mai zicem ca pe contul ala a fost autostrada de coplayeri si sittere , mai aveai si tupeul (ca sa nu zic prostia rezultata din aroganta proprie ) , sa vii sa te lauzi ca tu Dicsie esti cel mai bun ?
Esti doar un alergator de 100 metri care se ia la bataie cu alti castigatori de maraton (daca ai nevoie de traducere , sa imi zici ) .

Du-te tare !!!!
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Felicitari tuturor!

Incercati sa nu fiti dicsie pe viitor,este a doua lume cand fuge cu coada intre picioare si vine sa manance rahat ca ce jucator mare este el :))))))))))))))))))



pt sorinel



Calmeaza-ti hormonii ca iti da cu - cand ai fost cu mine gard in gard in plin razboi. Aici, pe 100, vs mine in razboi, si tu si vandal ati fost pe minus pana am iesit. Arogante ieftine da.

Vandale, esti destept de dai in gropi, pe contul ala am fost eu 90% din timp, dar asa e cand te roade prostia. Ma anunti daca ai nevoie de traducere.

Ati rasarit acum ca ciupercile, ca pana acum 1 luna jumate cand era demolati de nu mai stiati de voi, erai micuti rau.

Spor
 
Scor reacție
0
@Dicsie Practic scorul este 2-1 pentru mine asa ca ciocu mic si joc de glezne "zeule"

79 eram cu trib no`name am pierdut
90 ai fugit mai rau decat Usain Bolt l`ai facut sa se simta lent
100 nici tu nu ai facut altceva decat sa iei barbare,iar scuzele astea penibile cu luna aprilie nu merge sa stii,ai simtit ca se clatina barca si ai dat bir cu bugitii :))))))
 
Scor reacție
0

Calmeaza-ti hormonii ca iti da cu - cand ai fost cu mine gard in gard in plin razboi. Aici, pe 100, vs mine in razboi, si tu si vandal ati fost pe minus pana am iesit. Arogante ieftine da.

Vandale, esti destept de dai in gropi, pe contul ala am fost eu 90% din timp, dar asa e cand te roade prostia. Ma anunti daca ai nevoie de traducere.

Ati rasarit acum ca ciupercile, ca pana acum 1 luna jumate cand era demolati de nu mai stiati de voi, erai micuti rau.

Spor


Sti tu fotbalul se joaca pe goluri ;-)
Hai fugi la somn :)))))
 
Scor reacție
0
True, prost eu ca dau sanse la toti cretinii;))) invatatura de minte din toate pctele de vedere, atat joc cat si viata omu e definitia ratatului, abereaza de ultraserie pe net si el e somer, ce bani mai face ii cheltuie pe drogangeli, ca deh atata poate..oamenii de genu lui fac asta pt a fi fericiti fara nici un “achievement”, ca normal ca n are de unde sa aiba vreo realizare. In orice caz sa ae termine gargara, felicitari castigatorilor si bafta in continuare, oacer destept si cu banii in buzunar si cu duie medei la activ .
 
Ultima editare:

Domnul Lance

member
Scor reacție
0
True, prost eu ca dau sanse la toti cretinii;))) invatatura de minte din toate pctele de vedere, atat joc cat si viata omu e definitia ratatului, abereaza de ultraserie pe net si el e somer, ce bani mai face ii cheltuie pe drogangeli, ca deh atata poate..oamenii de genu lui fac asta pt a fi fericiti fara nici un “achievement”, ca normal ca n are de unde sa aiba vreo realizare. In orice caz sa ae termine gargara, felicitari castigatorilor si bafta in continuare, oacer destept si cu banii in buzunar si cu duie medei la activ .
ce ultraserie in Romania ati luat-o razna... e moarta de mult
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Sti tu fotbalul se joaca pe goluri ;-)
Hai fugi la somn :)))))
Daca nu ne spunea watcher cine esti in realitate si ce "realizari" ai, poate meritai atentie.

Dar canf te vezi cu saci in caruta e usor sa te dai smardoi cand a jucat mai mult co-player ul si sitteri dupa ban

Un lucru iti pot spune despre domeniul meu, si cine activeaza, stie ce inseamna sezon.

"Nu poti face musca sa inteleaga ca mierea-i mai buna decat cacatul"
 

Karamazov

member
Scor reacție
0
Daca nu ne spunea watcher cine esti in realitate si ce "realizari" ai, poate meritai atentie.

Dar canf te vezi cu saci in caruta e usor sa te dai smardoi cand a jucat mai mult co-player ul si sitteri dupa ban

Un lucru iti pot spune despre domeniul meu, si cine activeaza, stie ce inseamna sezon.

"Nu poti face musca sa inteleaga ca mierea-i mai buna decat cacatul"
Pai ideea e sa te dai smardoi dupa ce castigi, ca altfel risti sa te faci de ras.
Cam ce ai patit tu pe lumea asta. Puteai sa taci si sa joci, dar ai ales sa te dai smardoi pe aici si ti-ai luat-o rau.
Acum poti sa bagi 1000 de scuze :)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Pai ideea e sa te dai smardoi dupa ce castigi, ca altfel risti sa te faci de ras.
Cam ce ai patit tu pe lumea asta. Puteai sa taci si sa joci, dar ai ales sa te dai smardoi pe aici si ti-ai luat-o rau.
Acum poti sa bagi 1000 de scuze :)
Eu cand joc, o fac. Si cat am fost pe cont, ST de la puiu a luat fix cucu.

In rest, nu e nimic de zis, per total ST a fost mult mai activ fata de Roma. Eu dadeam 1000 atacuri pe ghost cyupylan de le demolam satele grav dar altii abia ajungeau la 50-100. Daca tu crezi ca basinile astea au vreun efect, esti cam slab de minte.

Pe jocul asta oriunde am jucat, fie roma fie mnk fie orice alt trib, mi-am facut datoria si am fost mereu in top. Deci mna, iti urez succes cu frustrarile tale
 

sosoz0r

member
Scor reacție
0
True, prost eu ca dau sanse la toti cretinii;))) invatatura de minte din toate pctele de vedere, atat joc cat si viata omu e definitia ratatului, abereaza de ultraserie pe net si el e somer, ce bani mai face ii cheltuie pe drogangeli, ca deh atata poate..oamenii de genu lui fac asta pt a fi fericiti fara nici un “achievement”, ca normal ca n are de unde sa aiba vreo realizare. In orice caz sa ae termine gargara, felicitari castigatorilor si bafta in continuare, oacer destept si cu banii in buzunar si cu duie medei la activ .
Si pe tine te face fericit sa critici viata cuiva personala pe un forum a unui joc.
Nu are nici o legatura cu TW. Ma alatur si eu sutelor de oameni sa-ti spunem pentru a mia oara ca esti penibil. Mi-e sila sa deschid forumul din cauza ta, iti sar peste comentarii ca toate suna venite de la un copil frustrat de clasa a 9-a.
Ma repet, penibil.
 

ksoricel

member
Scor reacție
0
Salutare,

Nu prea ma bag eu in discutii de genul, dar ceea ce se intampla aici, a depasit cu mult limita penibilului. Imi place ca de fiecare data, sunt aceeasi oameni care ies cu gura mare. Eu nu cunosc lumi mai vechi, tradari etc. dar ceea ce faceti aici e PENIBIL.

Cu putin timp in urma, in urma banurilor, dicsie se lauda pe aici ca imediat ce "isi revine", da ST-ului cu harta in cap. Acum, dintr-o data "el a anuntat ca pleaca in aprilie". Pai cand faceai declaratii de razboi nu mai aveai acelasi plan de plecare in aprilie? Watcher si dedei erau si ei, la fel de razboinici, dar la fel ca dicsie au parasit barca printre primii inainte de termen, desi erati cei mai vocali pe aici, ca faceti si dregeti.

La fiecare ban, v-ati dat de ceasul mortii ca voi sunteti nevinovati si cand colo la ultimul ban, nu pre aveam pe cine sa atacam din Roma. Sa inteleg ca s-a terminat totul de frica altor ban-uri?

Eu zic sa va calmati cu totii si sa va ganditi mai bine la actiunile voastre si apoi sa aruncati cu noroi in altii. A fost o lume "controversata" pe care multi dintre voi ati "murdarit-o" cu caracterul si actiunile voastre.

Pacat ca unii dintre voi nu stiti sa pierdeti si mai mult de atat nu stiti sa va respectati adversarul si drept dovada, aroganta asta a vostra de superioritate v-a dat grav peste "cioc".

Felicitari tututor colegilor dar si adversarilor!
 

Karamazov

member
Scor reacție
0
Eu cand joc, o fac. Si cat am fost pe cont, ST de la puiu a luat fix cucu.

In rest, nu e nimic de zis, per total ST a fost mult mai activ fata de Roma. Eu dadeam 1000 atacuri pe ghost cyupylan de le demolam satele grav dar altii abia ajungeau la 50-100. Daca tu crezi ca basinile astea au vreun efect, esti cam slab de minte.

Pe jocul asta oriunde am jucat, fie roma fie mnk fie orice alt trib, mi-am facut datoria si am fost mereu in top. Deci mna, iti urez succes cu frustrarile tale
Nu ti-a contestat nimeni abilitatile de jucator, doar faptul ca iesi pe extern cu aere de superioritate, in special in faza incipienta a lumii.
Accepta infrangerea, lasa scuzele clasice si pe viitor iesi si tu pe extern dupa ce ai castigat. :)
 
Sus