Rezultate 1 la 10 din 10

Subiect: Sate parasite...

Senior Member Avatarul lui Hazard88
    Data înscrierii
    February 9, 2008
    Locaţie
    Bucharest Sity
    Postări
    1.181

Question Sate parasite...

Am vazut pe L2 (si presupun ca nu numai acolo) multe, dar multe sate parasite. Cum se face ca nu le ia nimeni? Cum se "cuceresc" satele respective? Tot cu nobili? Nu ca as vrea sa ma extind, de'abia stau si ma uit la cartieru' meu cum creste dar mai sa mai am in grija unu'.

Si o a doua intrebare care nu prea tine de titlul topicului... Unde gasesc o harta cu L2? Exista undeva sau trebuie sa ma multumesc cu scrool-ul acela?

Member Avatarul lui campeone
    Data înscrierii
    August 11, 2007
    Locaţie
    Tg-jiu
    Postări
    404

Implicit

Satele parasite se cuceresc tot cu nobili...ele sunt parasite din cauza ca cel care si-a facut cont a incetat sa mai joace ,satul lui devenind astfel sat parasit,sau au fost introduse de harta de catre admini
    Mai sunt si cazuri ca sunt sate parasite dar sunt Sate de barbari...dar aceste sate de barbari sunt mai greu de cucerit deoarece au foarte multe trupe in ele ,introduse de admini,-acestea au devenit sate de barbari deoarece cel care juca nu respecta vre-una din regulile jocului,fiind banat si satul transformandu-se in sat de barbari.

Harta lumii a 2 o poti vizualiza fie pe www.tw-tools.com fie cu programul Tw++

Sunt 10 ani de când ne doare,de 10 ani strigam mai tare...
    Cătălin Hildan inseamnă Dinamo!!!

Senior Member Avatarul lui Hazard88
    Data înscrierii
    February 9, 2008
    Locaţie
    Bucharest Sity
    Postări
    1.181

Implicit

Opaaa... mersi ca m-ai lamurit Sa inteleg ca, virgula, ca si strategie ar fii bine sa spionezi si satele parasite inainte de atac? Sa nu te trezesti ca te ia la palme Ghenghis Khan cand ii calci pragul...

Junior Member Avatarul lui gibonul33
    Data înscrierii
    January 21, 2008
    Locaţie
    Bucharest
    Postări
    8

Implicit

salutare!

in lumea 4, pe continentul 32 sunt foarte putine sate de barbari si nici unul bonus, raportat la alte zone ale lumii 4.

cum se stabileste numarul de sate parasite si/sau bonus de pe un anumit continent?

respect

Senior Member
    Data înscrierii
    January 25, 2008
    Postări
    796

Implicit

Nu jok pe l4 dar pot sah-tzi raspund.
    Satele parasite, de barbari, bonus etc. pot fi innobilate.
    Sper k jtii k un sat devine sat de barbari kand proprietarul lui inkalka nu **** ce reguli, un sat devine parasit cand fostului proprietar i se jterge kontul.

RockGirl
    Guest

Implicit

Citat Postat în original de gibonul33 Vezi post
    salutare!

in lumea 4, pe continentul 32 sunt foarte putine sate de barbari si nici unul bonus, raportat la alte zone ale lumii 4.

cum se stabileste numarul de sate parasite si/sau bonus de pe un anumit continent?

respect
    cele bonus de pe lumea 4 ma rog cele cu bonusuri de ferma bla bla sunt dispuse random

Junior Member Avatarul lui gibonul33
    Data înscrierii
    January 21, 2008
    Locaţie
    Bucharest
    Postări
    8

Implicit

multumesc pt lamuriri

adminii pot controla dispunerea satelor bonus? daca da, atunci cred ca ar trebui echilibrata balanta, deoarece alte zone ale lumii 4 au cate 6-7 sate bonus pe un singur continent

respect
    decat sarac si bolnav, mai bine bogat si sanatos

RockGirl
    Guest

Implicit

Citat Postat în original de gibonul33 Vezi post
    multumesc pt lamuriri

adminii pot controla dispunerea satelor bonus? daca da, atunci cred ca ar trebui echilibrata balanta, deoarece alte zone ale lumii 4 au cate 6-7 sate bonus pe un singur continent

respect
    eu am 3 sate bonus sau 4 chiar in aceeasi patratica cu mine sunt dispuse RANDOM asa ca adminii nu le controleaza

B3STIALU
    Guest

Implicit

Citat Postat în original de RockGirl
    eu am 3 sate bonus sau 4 chiar in aceeasi patratica cu mine sunt dispuse RANDOM asa ca adminii nu le controleaza
    sunt dispuse random dar pot si admini sa le controleze adica *** un admin vrea poata sa puna un sat bonus unde vrea

RockGirl
    Guest

Implicit

Citat Postat în original de B3STIALU Vezi post
    sunt dispuse random dar pot si admini sa le controleze adica *** un admin vrea poata sa puna un sat bonus unde vrea
    ma rog detalii detalii

Permisiuni postare

• Nu poţi posta subiecte noi
  • Nu poţi răspunde la subiecte
  • Nu poţi adăuga ataşamente
  • Nu poţi edita posturile proprii
  •