Let's talk

DeletedUser

vesti bune!

1. OG vor intra intr-un trib mare si valoros.
2. Die vrea sa fuzioneze. ghici cu cine?

tataitule, ai ramas dator cu niste completari. nu ne lasa sa credem ca esti doar un biet raspandac dornic de canapeaua lui capatos.

care'i tribul ala mare si valoros?...ca tare ne'am dori sa aflam
cu cine fuzioneaza Die., de stii tu, iar eu inca n'am aflat?

scoate globu' din lada bunicii cu argintarie, arunca un ochi, si spune'ne si noua sa stim cum stam. asa si eu am aflat ca te lauzi apropiatilor ca in f scurt timp ne rupeti pe genunchi, dar fara sa te intreb pe tine daca'i adevarat, nu vin pe extern sa fac supozitii :D
....ramene intre noi
 

DeletedUser33089

yoy de cand nu am mai fost pe aici si vad ce schimbari s-au facut :) mari schimbari un trib desfintat la TY ma refer =))

oricum vad ca unii jucatori vechi care ii cunosc au revenit:) macar este mai civilizata discutia de la disparitia lui efe(emy) parca asa il chema..

va urez succes noilor conducatori:)
o seara placuta
ma duc sa beau paharul de sampanie :p
 

DeletedUser

=))))
Editat TT,de jucatori vor avea coloana vertebrala vor reveni in ty mai devreme sau mai tarziu:)

da mongol unde e:-?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33089

hahaha
cand isi aude numele iese din ascunzatoare :))
mai daca as face o comparatie intre ce trib a fost mongol cum a fost condus si cum a fost ty condus as zice ca tribul mongol a fost mai bun decat ty din multe puncte de vedere unul dintre ele a fost respectul fata de adversar fata de ty care numai cu insulte se ocupau mai ales tu emy. si din ce am auzit TY s-a desfintat :).
din ceea ce am auzit parca tribul nou format doomed sau ceva de genu nu am retinut exact numele poate noul conducator de acolo ma poate corecta:)
 

DeletedUser

mongol nu a avut respect pentru membri sai appi pentru alti:)))

mongol so dus datorita jucatorilor din interiorul tribului,deci no coment
 

DeletedUser33089

nu mai spune? ai fost tu acolo ca sa sti? sau aveai niste spioni gen crocobalaur care baga numai tepe la jucatorii care aveau o varsta mica ca sa poata sa isi dea seama ce e adevarat si ce nu.. si credeau ce zicea crocobalaur.
sa nu mai zic de cum ma distram cand eram sitter la niste colegi care aveau conturi de peste 2 milioane si tu cu inca cativa colegi dadeati mesaje sa vina in TY =))
si eu ziceam ca mai ma gandesc daca plec sau nu =))
ma gandeam cat de jos te mai puteai duce cand era vorba sa iei conturi de la noi..
sau stai ca stiu o alta faza unii colegi de la tine aveau impartire de internet cu conturile de la noi parca era un jucator francesco care avea parca 2-3 conturi de la noi cu impartire de internet..sigur intra pe acele conturi si dadea informatii si tepe conducerii mongol.. pana cand am gasit eu acele conturi si am taiat orice conexiune..
 

DeletedUser

nu mai spune? ai fost tu acolo ca sa sti? sau aveai niste spioni gen crocobalaur care baga numai tepe la jucatorii care aveau o varsta mica ca sa poata sa isi dea seama ce e adevarat si ce nu.. si credeau ce zicea crocobalaur.
sa nu mai zic de cum ma distram cand eram sitter la niste colegi care aveau conturi de peste 2 milioane si tu cu inca cativa colegi dadeati mesaje sa vina in TY =))
si eu ziceam ca mai ma gandesc daca plec sau nu =))
ma gandeam cat de jos te mai puteai duce cand era vorba sa iei conturi de la noi..
sau stai ca stiu o alta faza unii colegi de la tine aveau impartire de internet cu conturile de la noi parca era un jucator francesco care avea parca 2-3 conturi de la noi cu impartire de internet..sigur intra pe acele conturi si dadea informatii si tepe conducerii mongol.. pana cand am gasit eu acele conturi si am taiat orice conexiune..

mai erati asa uniti,ca aveam mereu spioni la voi ai inteles:)))))))?
kostas va facut pe toti mai putin pe noi,ca voi erati cu 10 de mii de fete dar nu va mers,oricum mongol nu mai e si nici nu va mai putea fi facut vreodata,de ai inteles aluzia:))

roberty is la tine in trib multumit:)))?
 

DeletedUser

ma bucur pentru tine emy:)
poate mai inveti si u cate ceva de la noi:p
 

DeletedUser

nu prea am ce

inafara de lasitate,fatarnicie,pupat in fund cat tine ziua de mare ce asi mai putea invata imi zici?
 

DeletedUser33089

unii dintre noi chiar am fost uniti altii ati resusit sa pacaliti...asta e cu naivitatea unora de pe joc..
si oricum din punctul meu de vedere cum ati procedat a fost cam josnic..

mai amuzat destul emy cu mesajele tale cu invitatii in trib pe alte conturi de la mongol =))
e bine sa ramai numai cu lasitatea si tupeul nemarginit care l-ai avut..oricum tribul TY a fost si va fi recunoscut ca cel mai "murdar" de pe lumea 19
sincer sa fiu daca mai era chevyx in tribul TY poate inca mai era pe harta..

despre mongol nu ai nici un drept sa il comentezi a fost un trib mult mai admirabil decat tribul tau.
 

DeletedUser

unii dintre noi chiar am fost uniti altii ati resusit sa pacaliti...asta e cu naivitatea unora de pe joc..
si oricum din punctul meu de vedere cum ati procedat a fost cam josnic..

mai amuzat destul emy cu mesajele tale cu invitatii in trib pe alte conturi de la mongol =))
e bine sa ramai numai cu lasitatea si tupeul nemarginit care l-ai avut..oricum tribul TY a fost si va fi recunoscut ca cel mai "murdar" de pe lumea 19
sincer sa fiu daca mai era chevyx in tribul TY poate inca mai era pe harta..

despre mongol nu ai nici un drept sa il comentezi a fost un trib mult mai admirabil decat tribul tau.

EDITAT TT (EMY, cineva zicea aici ca era lipsit de insulte fara tine, tind sa-i dau dreptate),tu abea ai ajuns la 1 mil de puncte prin interne eu am avut 70% din cont sate luate de la dusmani vezi tu diferenta:))))?
cat despre jocuri murdare e unul care le intrece pe toate,iar de mongol era asa curat si frumos nu trebuia sa primeasca toti refugiati in trib

macar noi nu am promis ceva apoi am facut contrariul,cand eram cu voi in conferinta ati zis ca zeranex si inca vreo cativa nu au ce cauta in mongol mai bine dam stergere cont decat sa fim cu ei in trib....deci sunteti mustrati
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33089

chevyx nu am vrut sa arunc cu noroi in nimeni doar am spus niste fapte si evenimente.
sunt tare curios ce s-ar fi intamplat daca tu chev ai fi ramas in TY.
oricum si de cand m-am lasat de aproape 5-6 luni lasasem un trib in picioare fata de emy care a dezmembrat un trib intreg=))
inca imi primesc insulte pe niste lucruri care ii cam dor pe unii cand le spus si sunt adevarate ce sa ii faci daca nu stiu cum sa raspunda altfel=))
e adevarat ca pe aici nu a existat o comunicare prea civilizata majoritatea colegilor care au putut sa ofere o conversatie civilizata s-au lasat din cauza "micilor" insulte din partea grupului care insulta in care se incadreaza si emy din pacate.

pe partea cu innobilatul intern e cam interesant cum se spune una e sa iau sate de la inactivi si alta e sa iei sate de la jucatori care iti cedeaza sate tie...

partea cu zeranex toti am zis lucrul acesta cand el inca juca..dar faptul ca a cedat contul la noi si s-a lasat e partea a doua.si ce ai luat tu emy sate de la "dusman" erau de fapt sate de la conturi in sitter deci nici macar nu te-ai chinuit prea mult sa le iei asta a fost innobilatul tau =))

iti dau eu un exemplu de satisfactie sa iei un sat de la dusman dai atacuri in continuu dusmanul ia el satu baga 2-3 sprijine ataci si recuperezi satul acela il recuperezi de vreo 5-6 ori si ajungi sa aduci satul la un 100 de puncte dupa atatea atacuri de la tine si dusman asta este satisfactia sa iei sat de la dusman sa te lupti nu sa iei sat de la un cont care este in sitter=))
 

DeletedUser

de luai si tu,mai ziceam dar asa nu prea ai ce comenta vorbeste cu bunicu ca inca joaca si iti va zice el cum luam eu satele si de la cine

ty a fost si va ramane cel mai bun trib de pe l19 chit ca iti convine sau nu,am facut ce am vrut cat timp am jucat in sistem complet,iar plecarea lui chevyx nu are nicio treaba cu mine dar tu esti redus si nu iti poti da seama,incerci sa o faci pea grozavu dar esti varza murata;)
 

DeletedUser22863

T-y a fost un trib bun si cu onoare cat timp a fost chevyx in el ... apoi s-a schimbat totul...
daca era un trib bun, rezista in razboiul cu t-j mai mult, nu 2-3 luni, pentru ca apoi sa devina no SOPA, DAMMEd, sau mai stiu eu ce trib......iar onoarea si cinstenia ta, emy, s-a vazut , din moment de adminii ti-au sters contul...
ca altfel cum sa jucati, tu, si cei ca tine, decat cu conturi duble, triple, spioni si mai stiu eu ce smecherii folostiti voi...
recunoaste ca nu ai fost in stare sa faci nimic pe lumea asta si gata !
Esti slab n00b, cum ai zice tu, ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31998

Interesul meu este limitat la timpul liber disponibil. Este adevarat faptul ca unele lumi sunt mai active iar voi nu faceti parte din cei activi.

Faptul ca forumul unei lumi nu este activ nu este o dovada sau un argument convingator pentru activitatea acelei lumi. Daca pe o lume INACTIVA ca a noastra la un organizat strangem 10000 de fulluri (adica 25% din totalul numarului de sate al tribului) oare pe o lume activa cate se strang? De asemenea, daca dupa 3500 de fulluri date in aceeasi zi nu pierzi nici un sat pe o lume inactiva oare dupa cate mii ar pierde un sat pe o lume activa?

In al doilea rand: referitor la razboiul T-J - TY (asta ca sa vedem cat de "incheiat" este si cat de corecta era inchiderea topicului la solicitarea unui membru din alt trib, nu a unui intemeietor al celor doua triburi):
http://img842.imageshack.us/img842/8893/image1et.jpg

In al treilea rand, foarte multi au parasit acest forum datorita nivelului trivial al discutiilor: se ajunsese sa fim jigniti zilnic si catalogati drept "bolnavi psihic" si singura masura luata era un "avertisment". Suntem noi ceva mai masochisti pentru ca inca mai jucam aici dupa 3 ani de la inceputul lumii, dar asta nu inseamna ca suportam la nesfarsit aceleasi invective ale acelorasi persoane si admiram respectul nemarginit pentru dialog si comunicare pe care ni-l arata. Fara suparare, acest forum a devenit inactiv tocmai datorita masurilor (lipsei acestora) in cazuri extrem de evidente. Dar cand sunt 3 moderatori diferiti pe aceeasi lume in mai putin de o luna nu este de mirare faptul ca mai scapa din mana cate un forum sau altul. O seara placuta. :)
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Dar asta nu e vina mea... Nu sunt obligat sa studiez cu atentie toti jucatorii de pe harta, daca ai vreo sugestie constructiva pentru a aduce mai multa lume de pe harta, si pe extern, sunt foarte interesat sa o ascult, aici sau prin PM.
Asta era continuarea acelei replici, te rog sa nu mai scoti din context spusele mele si atunci cand citezi sa incerci sa citezi tot, nu era un mesaj kilometric.
Primul argument pica, deoarece eu nu am de unde sa stiu cate atacuri se trimit dintr-o parte in alta. Si nici nu am de unde sa stiu ce lume joaca, cand joaca. Eu ma refer strict la forumul extern fiindca nu pot juca pe o lume pe care o moderez.
Al doilea argument al tau, pica si el, cred ca nu e corect nici fata de mine, nici fata de colegii tai cati au mai ramas pe L19 ceea ce ai incercat sa arati, mi se pare clar o incercare de dezinformare... de ce? Pentru ca, 21 -T.Y- 6.156 6.156 1 6.156 1 6.156, tribul cu care aveti intr-adevar razboi este 2 DAMNED 290.193.284 365.037.979 96 3.802.479 34093 10.707, si acel topic e corect sa-l las deschis.

Cel de-al treilea argument adus de tine...nu pot decat sa imi fac datoria cat mai corect, impartial si respectuos posibil, iar acolo unde se va gresi cu siguranta se vor lua masuri. Nu stiu cum au fost mozii inaintea mea, eu sunt oarecum recent cooptat in echipa, dar nu am avut pe nimeni pana acum care sa imi transmita ca nu am fost corect, si scopul meu este sa ramana la fel. In caz de infractiuni majore, pedepse corespunzatoare, te asigur.
 

DeletedUser33089

"T-y a fost un trib bun si cu onoare cat timp a fost chevyx in el ... apoi s-a schimbat totul...
daca era un trib bun, rezista in razboiul cu t-j mai mult, nu 2-3 luni, pentru ca apoi sa devina no SOPA, DAMMEd, sau mai stiu eu ce trib......iar onoarea si cinstenia ta, emy, s-a vazut , din moment de adminii ti-au sters contul..."


Uite si alta parere care zice ca daca chev era inca in TY tribul ramanea in picioare =)) si poate era mai respectat decat cum ajunsese cand emy si gasca lui au condus tribul :D

nici nu stiam ca emy si-a pierdut contul din cauza multiconturilor =)) arata cat de bun jucator era si mai are tupeu sa zica ca TY a fost cel mai bun de pe lumea 19 dupa ce a reusit sa il dezmembreze in cateva luni o mare satisfactie are pe tema asta sunt sigur=)).

Poate trebuia sa spuna ca daca chevyx ramanea in TY atunci tribul ajungea sa fie mai bun decat tribul condus de catre emy=)).

"chevyx nu are nicio treaba cu mine dar tu esti redus si nu iti poti da seama,incerci sa o faci pea grozavu dar esti varza murata"
emy iarasi incerci sa insulti asa cum stii tu mai bine esti expert in asta.. dar cred ca imi amintesc un lucru la un moment dat pe forum dupa ce a plecat chev din TY si toata lumea discuta despre lucrul asta chev a zis ca erati prieteni si nu vroia sa se certe cu tine chiar daca tu emy ai fost una din cauze ca a plecat de acolo.
din punctul meu de vedere tu emy ai devenit o pacoste de jucator pe joc si pe forum ca erai cel care insulta pe toata lumea.. mai era inca un coleg de-al tau care era aproape de nivelul tau de insulte incepea cu litera "M" daca nu ma insel..
 
Sus