Cel mai bune triburi...la innobilari interne

  • Autor subiect DeletedUser11867
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser11867

Parte 1:
Triburi: Avalon, Aval0n
Parte 2:
Triburi: Avalon, Aval0n

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,064
Tabăra 2: 2,064
Diferență: 0

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 399
Tabăra 2: 399
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 9,789,006
Tabăra 2: 9,789,006
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,547,990
Tabăra 2: 2,547,990
Diferență: 0

chart





Parte 1:
Triburi: ~TBKM~, ~TBK2~, ~TBK3~, TBKM3
Parte 2:
Triburi: ~TBKM~, ~TBK2~, ~TBK3~, TBKM3

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,077
Tabăra 2: 1,077
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 7,650,042
Tabăra 2: 7,650,042
Diferență: 0

chart





Parte 1:
Triburi: SH, ~SH~, -SH-
Parte 2:
Triburi: SH, ~SH~, -SH-

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 867
Tabăra 2: 867
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6,354,106
Tabăra 2: 6,354,106
Diferență: 0

chart



Parte 1:
Triburi: BURN, inHELL, HELLZ
Parte 2:
Triburi: BURN, inHELL, HELLZ

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 716
Tabăra 2: 716
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5,012,974
Tabăra 2: 5,012,974
Diferență: 0

chart



Parte 1:
Triburi: ~TH~, -TH-
Parte 2:
Triburi: ~TH~, -TH-

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 514
Tabăra 2: 514
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,178,549
Tabăra 2: 3,178,549
Diferență: 0

chart



Parte 1:
Triburi: Wwizz., WWizz, BVVizz
Parte 2:
Triburi: WWizz, Wwizz., BVVizz

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 548
Tabăra 2: 548
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3,161,835
Tabăra 2: 3,161,835
Diferență: 0

chart
 

DeletedUser11867

au fost trecute doar academiile de la profil...sunt sigur ca mai sunt si alte academii...
oricum pueti comenta si singuri rezultatele...
 

DeletedUser7708

Toată lumea înnobilează intern. Ăsta nu e neapărat un lucru rău, pur și simplu se cerne sita. :)
 

DeletedUser

Nu cred ca internele au vreo legatura cu dezvoltarea unui trib pe harta.

Toti au interne, mai mult sau mai putin, probleme de inactivitate sau cedare de sate.
 

DeletedUser11867

au foarte mare importanta...
arata politica unui trib...se vad clar triburile care au recrutat in masa...
sunt triburi ca tbkm care asa se mentin pe primul loc...altfel la cate sate iau de la th ar cade rapid si avand in vedere diplomatia lor...sh si el cu multe innobilari interne...
si macar de sar cerne sita dar nu e asa...tot noobi care joaca la puncte iau satele iar cand dau de greu se lasa pe diverse motive...iar pe urmatoarea lume se lauda ce buni sunt ca au fost in top10 pe nu stiu ce lume
 

DeletedUser7708

dumieu, nu vezi imaginea în ansamblu. Ok, au recrutat, bagă interne, dar nu vor avea experiența războiului. Pe urmă, se cerne sita, dar la un moment dat se termină internele, pentru că numărul de jucători scade. Ce te deranjează pe tine de fapt? Că alții iau interne? :) E politica lor, fiecare se duce în grupul ce îl reprezintă și pe el.
 

DeletedUser34078

Are perfecta dreptate, ca va convine sau nu!
Internele ca-s scuze pt. conturi suport sau nu si recrutarile in disperare, in faza de inceput a jocului e cea mai rapida cale a unui trib spre ascensiune. Din punctul meu de vedere arata slabiciunea, dar la ce politica si diplomatie s-a vehiculat inca de la inceputul lumii nu te mai mira nimic.
S-aud unu' din TBKM ca ma desfinteaza cu vreo replica dashteapta! :D
 

DeletedUser

Iti raspund pentru ca te-ai legat de SH.

arata politica unui trib...se vad clar triburile care au recrutat in masa...

Daca te vei uita pe harta, SH e unul din cele mai compacte triburi, nu e rasfirat, ca TBKM, de exemplu. Deci recrutarile s-au facut pe niste principii foarte stricte. In nici un caz nu se poate vorbi de recrutare in masa, toate recrutarile au fost strategice.

sh si el cu multe innobilari interne...

SH e locul 1 la agresori si are punctaj aproape dublu fata de locul 2; asta inseamna ca ataca, e un trib agresiv, nu traieste din recrutari, ci din lupte; SH e locul 1 la Razboaiele tribului si are aproape de 4 ori mai multe sate cucerite in razboi decat ocupanta locului 2; are aproape 1.000 de sate cucerite in timp ce nici un alt trib nu a depasit 300; are o proportie covarsitoare de sate castigate vs sate pierdute; este locul 1 si la inamici invinsi in atac si are aproape de 3 ori mai multe puncte decat ocupanta locului 2; are peste 60 mil. de puncte in conditiile in care nici un alt trib nu a depasit 25 mil..

In concluzie: internele fac parte din joc si nu sunt relevante in aprecierea valorii triburilor; TITANS a spus despre SH ca sunt slabi; ultimul lor razboi a fost cel impotriva SH; GOD a spus despre SH ca a un trib slab; ultimul lor razboi a fost impotriva SH.

dumieu, daca vrei sa faci o analiza obiectiva cu privire la valoarea triburilor, ia in calcul toti parametri, dar mai ales i-ai in calcul pe cei importanti. Daca nu reusesti sa faci asta, fa analizele pe lumile pe care nu joci. Altfel nu e decat vorbarie goala ce facem noi aici.
 

DeletedUser11867

ca sa iti raspund cu referire la recrutarile in masa sunt intr-adevar diferente intre voi si tbkm/burn...recrutarea in masa sa facut dupa o anumita strategie...nu sa invitat de pe toata harta si ati avut anumit criterii cand ati invitat jucatorii dupa cate stiu eu...dar aceste criterii nu au fost aplicate cand ati asimilat alte triburii...si sa vazut in statistici faptul ca nu puteti duce doua razboaie odata datorita recrutarii in masa... parca mazare spunea "lasa ca terminam noi cu titans si ne ocupam si de god" ...aveti intr-adevar un grup puternic de jucatori care duce tribul in spate...cu dansii ati rupt god...deci la voi a fost o strategie asumata si cat de cat controlata...dar uitate la extrema cealalta....tbkm si burn....tbkm au probleme cu th de abia le iau sate desi th are razboi si cu wizz..burn a pierdut si 80 de sate la un organizat...

si nu fost intentia mea sa spun care trib e mai puternic sa nu...doar am vazut mai discutii referitor la innobilarile interne si am pus niste statistici...personal cred ca sh si avalon sunt cele mai bune de pe harta...dar asta si pe analize subiective...dar oricum pe triburile nu castiga intotdeauna cei mai buni...deci nu vad dc nu ar castiga tbkm sau burn lumea...exemplu e pe l11 unde INQ a castigat lumea desi era cel mai slab trib din top 10...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dumieu,nu fiecare lume se aseamana asa ca nu mai fa comparatii din trecut , pentru ca ce este in trecut acolo ramane si sunt sanse sa nu mai fie niciodata asa...gandeste in perspectiva,gandeste legat la setarile lumii...cine va fi destept sa profite de tot ce se poate(setari ,aliante,razboaie,etc) pentru a castiga lumea acela va fi invingatorul de drept,si mi se pare destul de normal asta!
 

DeletedUser34078

...cine va fi destept sa profite de tot ce se poate(setari ,aliante,razboaie,etc) pentru a castiga lumea acela va fi invingatorul de drept,si mi se pare destul de normal asta!

scopul scuza mijloacele, valoarea unui player sau a unui trib cu traditie paleste in fata mijloacelor mai putin ortodoxe de a castiga posesie pe harta, ca de altceva nu e cazul sa pomenim. :p
Deci jos cu pensionarii traiasca internele, fuziunile, intimidarile la demolare s.a.m.d :))
 

DeletedUser

scopul scuza mijloacele, valoarea unui player sau a unui trib cu traditie paleste in fata mijloacelor mai putin ortodoxe de a castiga posesie pe harta, ca de altceva nu e cazul sa pomenim. :p
Deci jos cu pensionarii traiasca internele, fuziunile, intimidarile la demolare s.a.m.d :))

Important e sa castigi razboiul nu cum il castigi.
Doar pierzatorii se leaga de modalitatile in care au castigat alti razboiul.Si asta deoarece ei nu au fost capabili sa faca la fel.
Sa nu fim ipocriti , in toata istoria din cele mai vechi timpuri si pana astazi marii conducatori s-au remarcat prin tactici neortodoxe, nu exsista un conducator care sa se fi remarcat doar prin lupta unu la unu si sa fi dus doar razboaie "curate".


Invata sa pierzi daca vrei sa fii un invingator :cool:
 

DeletedUser

Important e sa castigi razboiul nu cum il castigi.
Doar pierzatorii se leaga de modalitatile in care au castigat alti razboiul.Si asta deoarece ei nu au fost capabili sa faca la fel.
Sa nu fim ipocriti , in toata istoria din cele mai vechi timpuri si pana astazi marii conducatori s-au remarcat prin tactici neortodoxe, nu exsista un conducator care sa se fi remarcat doar prin lupta unu la unu si sa fi dus doar razboaie "curate".


Invata sa pierzi daca vrei sa fii un invingator :cool:

poate sunt eu prea tanar sau poate prea naiv... dar de cand a fi ipocrit inseamna ca ai principii si a nu fi ipocrit sa recunosti ca faci asa ceva si o so faci in continuare? ah da... toti sunteti oameni care "se descurca" pe triburi la fel de bine cum o fac in viata reala... felicitari si sa muriti totii in chinuri din partea mea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41630

In sfarsit, am scapat de ban, as avea o mica obiectie

Parte 1:
Triburi: Avalon, Aval0n
Parte 2:
Triburi: Avalon, Aval0n

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 2,064
Tabăra 2: 2,064
Diferență: 0


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 399
Tabăra 2: 399
Diferență: 0
-------------------------------------------------
Parte 1:
Triburi: SH, -SH-, ~SH~
Parte 2:
Triburi: SH, -SH-, ~SH~

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:
Tabăra 1: 3,803
Tabăra 2: 3,803
Diferență: 0

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 867
Tabăra 2: 867
Diferență: 0

----------------------------------------------
La nici un trib nu ai trecut satele cucerite in total(decat la voi la Avalon), numai asa putem face un calcul corect din punct de vedere statistic, hai sa te invat un pic de matematica ca tot iti place sa pui cifre pe care le comentezi dupa aia total gresit.

Avalon la 2064 de sate cucerite in total, exista 399 interne, adica 20,5% din sate sunt interne.

SH la 3800 de sate cucerite in total avem 867 interne asta inseamna undeva la 24% din sate sunt interne.

Parca arata altfel nu? o diferenta intre cele doua triburi de doar 3,5%, nu am timp si chef sa fac pentru toate triburile, dar asa se face un calcul, pentru ca vine tribul de pe locul 45 si te sparge cu 10 sate luate intern (din cele 20 cucerite in total) daca intelegi ce vreau sa zic.


PS. Satele inobilate intern nu sunt neaparat ale unor nobi sau afoni in ale jocului, jocul este unu de anduranta, putini oameni (care au familii, copii, unii au scoli, examene) putini sunt aceia care rezista nonstop peste 6 luni de zile, am pierdut chiar oameni de baza din trib pentru ca nu au mai avut timp de joc, ce sa facem cu satele lor?

La interne poti cataloga numai un jucator din TOP 20 dupa felul cum si-a cucerit satele, daca mai mult de 60% din satele cucerite, sunt cucerite intern, din punctul meu de vedere acel jucator e praf, nu a inteles jocul, joaca dupa puncte, joaca degeaba, farmvillage, etc.... de ce din top 20, pentru ca ei se zbat sa ajunga in centrul atentiei trisand jocul, poate fi apreciat un jucator, ca fiind bun, din top 20, numai daca are mai mult de 60% din sate cucerite de la adversari si se afla in topul agresorilor...or sa vina unii sa spuna ca si ala care cucereste intern ar fi bun pentru ca a farmat, a batut taleri, a facut multi nobili, am sa ii spun ca e prost, pentru ca nu se compara farmarea si baterea talerilor, cu pierderea de armata pe care trebuie sa o refaci saptamanal, cu organizare de atac si atacuri la ore fixe, etc. e usor sa zaci ca o leguma sa pui imacrousl sa farmeze si sa bati doar taleri, pe urma sa iei sate goale, dupa care sa vi sa te lauzi, ce bun esti si alt lucru este ca la fiecare doua saptamani sa iti pierzi aproape tot atacul pe dusman, poate de valoare, intr-o confruntare echilibrata ce ofera calitate jocului luandu-i cate 2-4-6-10 sate castigate prin stiinta, strategie de joc si de echipa.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11867

am spus eu ceva de avalon ca ar fi innobilat mai putin intern doar nu as fi prost sa expun din slabiciunile tribului meu pe extern nu?
am spus sa postati voi comentariile...si am spus ca comentariile mele sunt in parte si subiective...din greseala am postat si cuceirile totale la avalon si nam mai avut chef sa schimb acesta a fost motivul...

si apropo voi cei din sh stiti sa atacati numai la persoana vad cand nu va convine ceva...nene e un joc ial ca atare...dar voi vreti ca lumea sa spuna ca sunteti cei mai buni de pe ro...altfel incepeti cu injuriile...iam demonstrat unii coleg ca nu sunteti tribul care a atacat cel mai mult de pe ro. caci cu asta va laudati cel mai mult...cum spuneai si tu de sate strategice de ajuns sa iei cateva si pe urma cad restul si nu e nevoie sa ataci masiv...eu cel putin asa joc...daca voi preferati sa atacati masiv asta e strategia voastra dar nu veniti sa spuneti ca sunteti cei mai buni doar pt asta...
si despre top20 aprob
 

DeletedUser41630

au foarte mare importanta...
arata politica unui trib...se vad clar triburile care au recrutat in masa...
sunt triburi ca tbkm care asa se mentin pe primul loc...altfel la cate sate iau de la th ar cade rapid si avand in vedere diplomatia lor...sh si el cu multe innobilari interne...*1
si macar de sar cerne sita dar nu e asa...tot noobi care joaca la puncte iau satele iar cand dau de greu se lasa pe diverse motive...iar pe urmatoarea lume se lauda ce buni sunt ca au fost in top10 pe nu stiu ce lume

am spus eu ceva de avalon ca ar fi innobilat mai putin intern doar nu as fi prost sa expun din slabiciunile tribului meu pe extern nu?
am spus sa postati voi comentariile...si am spus ca comentariile mele sunt in parte si subiective...din greseala am postat si cuceirile totale la avalon si nam mai avut chef sa schimb acesta a fost motivul...

si apropo voi cei din sh stiti sa atacati numai la persoana vad cand nu va convine ceva *2...nene e un joc ial ca atare...dar voi vreti ca lumea sa spuna ca sunteti cei mai buni de pe ro *3...altfel incepeti cu injuriile *4...iam demonstrat unii coleg ca nu sunteti tribul care a atacat cel mai mult de pe ro. caci cu asta va laudati cel mai mult...cum spuneai si tu de sate strategice de ajuns sa iei cateva si pe urma cad restul si nu e nevoie sa ataci masiv...eu cel putin asa joc...daca voi preferati sa atacati masiv asta e strategia voastra dar nu veniti sa spuneti ca sunteti cei mai buni doar pt asta...
si despre top20 aprob


*1.NU, nu ai spus nimic de Avalon, insa ai comentat VAV de SH ca are multe innobilari interne, am vrut doar sa iti arat statistic, ca noi SH, avem cu 3,5% mai multe innobilari interne decat Avalon.

*2.Unde vezi atacul la persoana? ti-am zis doar ca nu te pricepi la numere si statistica sa o faci corect, asa cum trebuie, daca te deranjeaza adevarul, nu am ce-ti face, dar asta este adevarul

*3.Nu vreau sa zica nimeni despre SH ca e cel mai bun de pe .ro, ar fi o prostie, aici vorbim doar de lumea 27, sunt destule statistici care arata asta, nu avem nevoie si de opinii neoficiale.

*4.Daca imi arati o injurie in posturile de mai sus inseamna ca ai si citit ce am scris noi ceilalti, daca nu, inseamna ca doar visezi urat si ai cosmaruri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

voi vreti ca lumea sa spuna ca sunteti cei mai buni de pe ro...

Crezi ca mai e nevoie sa zica lumea ca SH e cel mai tare trib? Uita-te pe cifre, cifrele vorbesc :)

Repet:

SH e locul 1 la agresori si are punctaj aproape dublu fata de locul 2; asta inseamna ca ataca, e un trib agresiv, nu traieste din recrutari, ci din lupte; SH e locul 1 la Razboaiele tribului si are aproape de 4 ori mai multe sate cucerite in razboi decat ocupanta locului 2; are aproape 1.000 de sate cucerite in timp ce nici un alt trib nu a depasit 300; are o proportie covarsitoare de sate castigate vs sate pierdute; este locul 1 si la inamici invinsi in atac si are aproape de 3 ori mai multe puncte decat ocupanta locului 2; are peste 60 mil. de puncte in conditiile in care nici un alt trib nu a depasit 25 mil..
 

DeletedUser11867

@mirceacuceritoru atunci cand spui ca vrei sa ma inveti matematica mai ca nu imi spui prost in fata...
@ovelo faptul ca sunteti pe primul loc la inamici nu inseamna ca sunteti cei mai buni...arata doar strategia care o folositi....daca voi folositi forta bruta nu inseamna acei care isi fololosec mintea pt a gasi o pargie,o veriga slaba in tribul advers sunt mai slabi...
i
ar la razboaiele tribului lasama nene cu asta...declaram si noi de la inceput razboi la toate pseudo-triburile si eram in top...
 

DeletedUser41630

@mirceacuceritoru atunci cand spui ca vrei sa ma inveti matematica mai ca nu imi spui prost in fata...
@ovelo faptul ca sunteti pe primul loc la inamici nu inseamna ca sunteti cei mai buni...arata doar strategia care o folositi....daca voi folositi forta bruta nu inseamna acei care isi fololosec mintea pt a gasi o pargie,o veriga slaba in tribul advers sunt mai slabi...
i
ar la razboaiele tribului lasama nene cu asta...declaram si noi de la inceput razboi la toate pseudo-triburile si eram in top...

Am sau nu am dreptate ca se calculeaza internele in functie de numarul total de cuceriri per trib? nu e normal ca un trib care are mai putine cuceriri per total sa aiba si interne mai putine? Nu poti avea 800 de cuceriri la total si 890 interne, asta e clar, prin urmare, daca tot ai deschis topic special in care sa arati ce mult inobileaza X sau Y, fa-o macar corect si bine, sau nu o mai faci deloc.

Ca sa concluzionam Avalon are 20,5% din totalul de cuceriri, INTERNE

Iar SH are 24% din totalul de cuceriri, INTERNE.

Faptul ca nu sti ai stiut cum sa calculezi, nu inseamna neaparat ca esti prost, sunt convins ca sti matematica, insa nu ai stiut cum sa o aplici.
Cand o sa descoperi un trib ce are 50% interne...acolo sa fi sigur ca e deja razboi civil...:)
 

DeletedUser

@ovelo faptul ca sunteti pe primul loc la inamici nu inseamna ca sunteti cei mai buni...arata doar strategia care o folositi....daca voi folositi forta bruta nu inseamna acei care isi fololosec mintea pt a gasi o pargie,o veriga slaba in tribul advers sunt mai slabi...

Corect. De-aia nu ti-am dat doar clasamentul de la inamici invinsi :) Ca sa lamurim ce inseamna cel mai bun: cel mai bun e cel care castiga :) Deocamdata, clasamentul provizoriu este condus de (familiile) BURN si SH (fiecare cu cate 5 secrete distincte - daca bine am numarat) :)

iar la razboaiele tribului lasama nene cu asta...declaram si noi de la inceput razboi la toate pseudo-triburile si eram in top...

Pai aici sunt cateva probleme:

1. SH e pe locul 2, ceea ce inseamna ca, cu orice trib s-ar bate, tribul ala ar fi, de fapt, pseudo-trib :)
2. ~SH~ si SH sunt singurele triburi care au trecut de 300 de sate cucerite in razboi :)
3. -SH- este locul 8 in clasamentul Razboiele tribului si pe locul 22 in clasamentul general; deci, el a fost mereu pseudo-tribul care a dat lectii la triburile mari cu care a luptat (TITANS, GOD - pseudotriburi din top 10 :)) ) :)

dumieu, am sperat ca vei avea puterea sa ramai obiectiv; din pacate nu-ti iese, ceea ce ma descurajeaza sa continui dezbaterea cu tine :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus