Ghiduri si sfaturi pt un conducator

  • Autor subiect DeletedUser38225
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser38225

S-a pus prafu pe aici, de cand nu a mai zis nimeni nimic.. haideti bre, parerei ceva, cu nobili, strategii cu catapulte, ratie atac-def, mai datii dinsecretele voastre, sa invete si noobi ca mine :D
 

DeletedUser20561

La inceput ori ai atac ori deff.Nu e nicio ratie.Ratie trupe puncte poate vrei sa spui.Eu unul am puncte:trupe 1:3.

Dar oricum,parca era vorba de sfaturi de condus,nu de jucat.
 

DeletedUser

De la o vreme incoace ,mie imi place sa ma plimb prin triburi . Asa mi-a venit mie pe chelie ca sa ma distrez. Ia mah sa vad ce copii si-au mai tras trib si cum il conduc . Sincer, prea multi copii isi fac trib doar de dragul de a fi sef . Ma amuzau teribil aia care cereau functii (pe lumi mai vechi ) . Faza e ca astia mici au obiective de competitie trasate cu inversunare ,la sange . Isi amintesc ei de nu stiu ce jucator care pe nu stiu ce lume i-au lasat cu ochii-n soare si privirea belita la luna .Poc, ordin clar : Respectivul sa fie smardoit bine . Se da circulara in trib si sa-i vezi pe pigmei cum apar din toate colturile lumii.Fiecare cu ce are : 2 CATAPULTE, 1 BERBEC, VREO 3-4 USUREI , VREO 15-20 DE TOPOARE. Astia mai prostuti vin si cu lanciile.Ei cred ca varful ala de lance are efect miraculos .Sau mai baga si 2-3 spade ca sa fie treaba oarba . Pe lumea 28 am zis ca o sa ma distrez grozav . Eram la mama dreacu de trib ( trib format din 5 membrii ,eu ,pinky, mineka si inca o gagica . Deh, daca imi plac femeile!!! Altfel as fi luat si eu toti puradeii de pe vreo 2-3 k-uri si ii incoroporam la oaste. Ii tineam asa o vreme, pana la primul spionaj cand ma uitam dupa ei cum fug ca potarnichiile ) . Cum dreacu sa ma distrez eu?!! Pe langa mine misunau unii dintrun trib . Unul din sefii lor, nu prea destupat la minte ( altfel nu se ducea boul cu flori acolo unde il trimiteam eu ) imi da invitatie.Fara sa ma intrebe, fara nimic .Pai cum vrei ma frate sa ma atragi daca tu vii ca orbu si pleci ca surdu?!!! Arunci invitatia aia la plesneala si pleci . Ce-o fi , o fi . Si imi pun eu in gand : Sa vezi distractie a dreacu ce-o sa am cu astia !!! Si-ncep sa-i pic pe-aia de pe langa mine .Dadeam in ei ca-n gugustiuci . Urlau prin circulare si pe forumul intern dupa sprijin . Acolo la ei in trib era si-un baiat mai cu capul pe umeri si care a vazut ce hal de conducatori are . Si omuletul ala imi trimite circularele date de sefi . Faza e ca eu, in tampenia mea ,am altoit pe unul din conducatori .L-am prins ca e la scoala dimineata si l-am ars . Cand a intrat asta, a innebunit si repede da circulara .Ceva de genul : Astept sa fie ras de pe fata pamantului . Un copil . Si vin gugustiucii calare pe mine cu atacuri ,unii mai dobitoci ,au ajuns pe bonus de noapte .Cel mai simpatic a fost ala care ma atacat cu vreo 400 de lanci si 400 de spade pe bonus . Am ras cu lacrimi dimineata . Uite domne ce fac copiii!! Imi spuneam eu in sinea mea. Si pt ce vin ei la pieire ? Din cauza ca au executat un ordin si n-au stiut ce executa . Un conducator mai cu capul pe umeri ar fi trasat ordinul clar si ar fi asigurat necesarul pt ca ala sa fie zburat de pe harta ,asa cum dorea muschii lui se silvester, fara stalone. Sunt sigur ca multi dintre voi ati intalnit asemenea exemplare . Daca conduci un trib ,inseamna ca esti smecher . E pericol . Va spun eu : Este imposibil sa fi conducator ,atunci cand tu nu cunosti nici macar minimul necesar pt a da ordine si a trasa obiective . Multi agarici, isi fac trib, cer ca disperatii sprijin si ii doare la basca . Hai baieti ca nu-i degeaba, noi cu prostii facem treaba . Daca exista conducatorul ala bun, as vrea sa stiu si eu cine este.Pt ca vreau sa-l intreb numai 2 lucruri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38225

Pai pune intrebarile acelea aici si poate se gaseste unu bun sa iti raspunda, ca paote nu or fii toti "agairici"
 

DeletedUser

Ghiduri si sfaturi pt un conducator
Asta este topicul.Citeam undeva ca, citez : Daca ai echipa buna , esti conducator bun.Sau ceva de genul. O chestie avand drept exemplu pe Mourinho. Echipa de ce? De popicari? Jocul asta se bazeaza pe ON CAT DE MULT POSIBIL . Aici pe extern ,ne cunoastem cu toti. Stim fiecare ce hram poarta . STim cine cu cine joaca pe cont,sau nu :D Voi vreti sa-mi spuneti mie ca pe un cont ,sa zicem Frizeru din Peru , joaca 6 plaiesi ,proprietarul contului este cel mai bun, doar pt faptul ca este in permanenta on? Hai bre sa fim seriosi ,dati-o dreacu de treaba . Ailalti 5 care mai activeaza pe contul ala si-au pierdut identitatea .Vine unul de-asta mic ,care acum descopera jocul si vede contul ICS ca e pe primul loc cu 4 milioane de puncte . In sinea lui isi spune : Mama ce bun e asta . Vin si eu sa ma uit la clasament si vad contul ala cu 4 milioane de puncte .Stiti ce zic? Ma tem de bann ca v-as spune :D
Un alt caz : Se anunta deschidere de lume noua . Ne vorbim cativa care ne cunoastem sa intram pe lumea proaspat deschisa. Bun . Am intrat si incepem dezvoltarea.Fiecare joaca cum il taie capul .Cat tine treaba asta ? La infinit? Nu, pana cand se instaleaza plictiseala .Ataci, te aperi, refaci trupele , iei sate , pierzi sate.Iar le iei inapoi . Si tot asa. Cine e sef??? Si aici vorbesc clar pe un exemplu concret : Pe lumea 21 a existat tribul SHOCK? Cine era sef de fapt ?!!! Tribul ala, format in majoritate din jucatori foarte buni nu a rezistat .De ce???????? Parca mourinho poate castiga orice daca are echipa buna ,sau nu?!!!! Cum ar trebui sa fie un conducator ,stie dreacu. Unii zic ca fara dictatura nu faci treaba .Gresit total . Din contra , stilul dictatorial e cel mai prost stil de conducere . Fapt dovedit de istorie .Aratati-mi si mie un dictator care nu a murit linsat de multime???? Altii zic ca stilul democrat este cel mai bun . Iar fals . Ma mir ca nu faci sondaj de opinie si la ce ora trebuie sa manance fiecare ca sa fie on . Democrat este si Basescu . Asta inseamna ca este si un bun presedinte de tara? Cand descoperiti ce hram poarta un bun conducator sa-mi spuneti si mie ca sunt interesat . Citeam pe undeva pe-aici ,o chestie legata de premium si avantajele lui . Ba ca jocul asta s-a distrus din cauza faptului ca astia nu stiu cum sa va mai jecmaneasca de bani si ei l-au distrus .Ba ca jocul a fost distrus de jucatorii cu multiconturi . Si etc. Jocul nu este distrus de nimic. Doar ca nu prea mai exista ceva care sa atraga ca lumile vechi . Ma rog, ceva de genul Totul a fost descoperit de voi .Mai este ceva de descoperit? Poti sa-ti faci trib cu toti de pe extern .Ii bubui pe toti ceilalti ramasi pe harta si devii stapanul lumii.Astia iti ridica statuie ,tu esti fericit ,eu rad cu lacrimi si ma amuz copios .De ce? De-aia .Nu-ti spun ca se pierde farmecul . Ma credeti ca eu abia astept sa apara noua lume? Cati dintre voi isi mentin blazonul tribului pana cand se-nchide lumea?Daca incepi intrun trib si termini in altul , aici ma refer la fuziuni ,deja esti varzar . Daca iti faci propriul trib si iti aduci oameni unul si unul si tribul ala nu-si pastreaza emblema si denumirea ,iti pierzi identitatea .Dacii au fuzionat cu romanii si am iesit o natie spurcata .De stia Decebal ca peste 2000 de ani urmasii lui or sa fie rusinea europei ,cred ca ii omora pe toti dacii inainte sa intre primul roman in Dacia . Si el pleca in Palestina sa se calugareasca .
 

DeletedUser

Pai pune intrebarile acelea aici si poate se gaseste unu bun sa iti raspunda, ca paote nu or fii toti "agairici"

Nu ca dup-aia or sa ma creada Virgil Iantu la VREI SA FII MILIARDAR...hahaha


PieS: Cati dintre voi ar mai avea rabdare cu jucatori noi, care nu stiu nimic sau mai nimic? Sa zicem ca isi fac trib si inroleaza necunoscuti pe harta ?!! Sa-i invete si sa-i pregateasca . Sau cati dintre voi ati accepta sa primiti ordine, de la un dictator ?!!! In marea aia de necunoscuti, inroleaza si 5-6 spioni, multiconturi de fapt . Pai ce credeti ca mie mi-ar conveni sa stau cu Gaby si Raducu spioni pe capul meu? Mai ales Gaby care si-a sters toate multiconturile pe l29.Avea negroteiul ala spioni prin toate triburile . O retea de spionaj mai a dreacu decat C.I.A. ...hahahaha
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29445

Din cate am observat eu sunt 2 tipuri de conducatori pe triburi:

1. Dictatori, dau ordine, ceilalti urmeaza intocmai.
2. Democratici, fac sondaje de opinie, se consulta, au o conducere larga, etc.

Aleg varianta 1.



Copy, paste.
 

DeletedUser9858

Text original adenauer
Din cate am observat eu sunt 2 tipuri de conducatori pe triburi:

1. Dictatori, dau ordine, ceilalti urmeaza intocmai.
2. Democratici, fac sondaje de opinie, se consulta, au o conducere larga, etc.

Aleg varianta 1.




Pai si la varianta 1 sunt parti proaste, apar revolutiile si pleca toti sau mare parte din ei
 

DeletedUser12439

Ghiduri si sfaturi pt un conducator
Asta este topicul.Citeam undeva ca, citez : Daca ai echipa buna , esti conducator bun.Sau ceva de genul. O chestie avand drept exemplu pe Mourinho. Echipa de ce? De popicari? Jocul asta se bazeaza pe ON CAT DE MULT POSIBIL . Aici pe extern ,ne cunoastem cu toti. Stim fiecare ce hram poarta . STim cine cu cine joaca pe cont,sau nu :D Voi vreti sa-mi spuneti mie ca pe un cont ,sa zicem Frizeru din Peru , joaca 6 plaiesi ,proprietarul contului este cel mai bun, doar pt faptul ca este in permanenta on? Hai bre sa fim seriosi ,dati-o dreacu de treaba . Ailalti 5 care mai activeaza pe contul ala si-au pierdut identitatea .Vine unul de-asta mic ,care acum descopera jocul si vede contul ICS ca e pe primul loc cu 4 milioane de puncte . In sinea lui isi spune : Mama ce bun e asta . Vin si eu sa ma uit la clasament si vad contul ala cu 4 milioane de puncte .Stiti ce zic? Ma tem de bann ca v-as spune :D
Un alt caz : Se anunta deschidere de lume noua . Ne vorbim cativa care ne cunoastem sa intram pe lumea proaspat deschisa. Bun . Am intrat si incepem dezvoltarea.Fiecare joaca cum il taie capul .Cat tine treaba asta ? La infinit? Nu, pana cand se instaleaza plictiseala .Ataci, te aperi, refaci trupele , iei sate , pierzi sate.Iar le iei inapoi . Si tot asa. Cine e sef??? Si aici vorbesc clar pe un exemplu concret : Pe lumea 21 a existat tribul SHOCK? Cine era sef de fapt ?!!! Tribul ala, format in majoritate din jucatori foarte buni nu a rezistat .De ce???????? Parca mourinho poate castiga orice daca are echipa buna ,sau nu?!!!! Cum ar trebui sa fie un conducator ,stie dreacu. Unii zic ca fara dictatura nu faci treaba .Gresit total . Din contra , stilul dictatorial e cel mai prost stil de conducere . Fapt dovedit de istorie .Aratati-mi si mie un dictator care nu a murit linsat de multime???? Altii zic ca stilul democrat este cel mai bun . Iar fals . Ma mir ca nu faci sondaj de opinie si la ce ora trebuie sa manance fiecare ca sa fie on . Democrat este si Basescu . Asta inseamna ca este si un bun presedinte de tara? Cand descoperiti ce hram poarta un bun conducator sa-mi spuneti si mie ca sunt interesat . Citeam pe undeva pe-aici ,o chestie legata de premium si avantajele lui . Ba ca jocul asta s-a distrus din cauza faptului ca astia nu stiu cum sa va mai jecmaneasca de bani si ei l-au distrus .Ba ca jocul a fost distrus de jucatorii cu multiconturi . Si etc. Jocul nu este distrus de nimic. Doar ca nu prea mai exista ceva care sa atraga ca lumile vechi . Ma rog, ceva de genul Totul a fost descoperit de voi .Mai este ceva de descoperit? Poti sa-ti faci trib cu toti de pe extern .Ii bubui pe toti ceilalti ramasi pe harta si devii stapanul lumii.Astia iti ridica statuie ,tu esti fericit ,eu rad cu lacrimi si ma amuz copios .De ce? De-aia .Nu-ti spun ca se pierde farmecul . Ma credeti ca eu abia astept sa apara noua lume? Cati dintre voi isi mentin blazonul tribului pana cand se-nchide lumea?Daca incepi intrun trib si termini in altul , aici ma refer la fuziuni ,deja esti varzar . Daca iti faci propriul trib si iti aduci oameni unul si unul si tribul ala nu-si pastreaza emblema si denumirea ,iti pierzi identitatea .Dacii au fuzionat cu romanii si am iesit o natie spurcata .De stia Decebal ca peste 2000 de ani urmasii lui or sa fie rusinea europei ,cred ca ii omora pe toti dacii inainte sa intre primul roman in Dacia . Si el pleca in Palestina sa se calugareasca .


spui multe adevaruri dar si multe prostii.

sfat pentru un conducator daca as putea da. alege-ti bine subalternii.
 

DeletedUser

Cred ca ceea ce vor sa-ti spuna ei cand iti zic sa-ti alegi ce tii sub tine....se refera la pasiunea ta catre ..stii tu..necurat..
 

DeletedUser12439

Ca de exemplu?!!!


stilul dictatorial e cel mai prost stil de conducere . Fapt dovedit de istorie .Aratati-mi si mie un dictator care nu a murit linsat de multime????

1.daca e sa luam dupa ce a lasat in urma,istoric vorbind(tari unite,imperii) dictatori ca Julius caesar,Mao Zedong,Stalin,Lenin,Ho Chi Minh,Kim Ir Sung nu as putea sa spun ca este cel mai prost sistem de conducere.
2.alege din cei mai de sus enumarati exemple de dictatori care nu au murit linsati de multime

Dacii au fuzionat cu romanii si am iesit o natie spurcata
1. nu dacii au fuzionat cu romanii.luind seama de greselile pe care le-au facut in galia,germania,britania,romanii au avut in dacia o alta politica.pur si simplu ei au dorit distrugerea daciei. ca natie ca sistem ca credinta ca tot. si in 120 de ani de ocupare au reusit.
2. natie spurcata.nu stiu daca sintem o natie spurcata. pur si simplu romania sa aflat intr-o zona prost plasata geografic.si am luat tot ce era prost de la toti din jur.popoarele balcanice din jur au fost secole la rindul sub dominatie turca,dar noi sintem mai turciti decit ei.

ai dreptul sa nu fii de acord cu mine. nu trebuie ca eu sa exprim adevarul absolut.
 

DeletedUser

OHOHO, TU STAI DUPA MINE? O sa mai astepti PANA VINE UN RASPUNS ACADEMIC. Momentan sunt ocupat cu buletinul meteo pe saptamana viitoare .Vreau sa ma duc la mare si nu stiu daca pot sa-mi expun stegozaurul la soare ori ba!!! Tu ce spui?O sa fie cald si frumos? Sau o sa ploua de-o sa ajunga apa pana la druga cucuruzului? Sa ma merg uikendul viitor la mare ,sau nu?!! N-am incredere in astia de la meteo .
 

DeletedUser12439

OHOHO, TU STAI DUPA MINE? O sa mai astepti PANA VINE UN RASPUNS ACADEMIC. Momentan sunt ocupat cu buletinul meteo pe saptamana viitoare .Vreau sa ma duc la mare si nu stiu daca pot sa-mi expun stegozaurul la soare ori ba!!! Tu ce spui?O sa fie cald si frumos? Sau o sa ploua de-o sa ajunga apa pana la druga cucuruzului? Sa ma merg uikendul viitor la mare ,sau nu?!! N-am incredere in astia de la meteo .

sa astept eu un raspuns academic de la tine?doamne fereste.nu ca nu ai putea sa dai dar ai alt stil.unele povestile care le-ai spus pe forum imaginate sau nu,au fost fenomenale.ma astept la asa ceva de la tine.



iar in legatura cu marea. ar fi bine sa mai astepti un wekend pentru a fi sigur.dar cine stie poate se apuca astia sa scumpeasca preturile odata cu venirea verii.mai bine du-te la greci ca si asa e mai ieftin ca la noi.si acolo sigur poti sa afli de la botul calului ca sa zic asa,mai multe depre democratie,dictatura,despotism sau alte forme de guvernamint.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Stai bre ca acum am alta dilema .Eu, impreuna cu 3 membrii din trib, vrem sa ne injuram si ne este teama ca nu ne dau adminii aprobare . Oare ne-o lasa rahanu sa ne injuram reciproc? Tu ce zici? O fi de acord? Decat sa dam sfaturi unor conducatori si sa fim ghizi spirituali ,mai bine ne-njuram. Stai sa vezi ce-o sa-l apuce dracii pe seful tribului, cand o intra pe forum si-o sa vada cum i-am vopsit forumul intern . E ca la Balaceanca ...hahaha
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus