Discuții interviuri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Aici se vor purta discuțiile referitoare la interviuri.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Servus

Servus,

Intotdeuna mie mi-a placut tema asta, am cateva propuneri pentru primul interviu pe aceasta lume, in ordine:

1. Extraction Point
2. DarkWitch
3. magnatu

O zi buna!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Te rog să și specifici dacă vrei să afli ceva în mod deosebit de la ei sau dacă ai vreo întrebare specială.
 

DeletedUser

Intrebari:

1. Cum ai aflat de joc? Cum a inceput aventura pe triburile.ro?
2. Cum ai ajuns sa joci pe L26?
3. Ce semnifica nick-ul tau?
4. Ai vreun ''mentor'' in jocul triburile?
5. Dupa tine care este cel mai bun trib de pe L26, mai bine zis cel mai experimentat?
6. Exista lucruri care te-au surprins, pozitiv sau negativ in cadrul acestui joc?
7. Ai vrut sa renunti vreodata, daca da: Ce lucru te determina sa ramai in joc?
8. Ce calitati crezi ca trebuie sa le aibe un lider in cadrul acestui joc?
9. Cred ca ai foarte multe informatii despre lucrurile ce au loc pe L26. Ce alte lucruri ne poti dezvalui? (dintre cele care ar trebui pastrate secret, uneltiri samd) Ai spioni in alte triburi?
10. Spre deosebire de celelalte lumile pe care ai jucat, cum ai cataloga lumea 26 ca nivel al jucatorilor din punct de vedere a experientei? Dar a conducatorilor?
11. Cum ai fost privit de ceilalti? Ai fost vreodata criticat pentru ceea ce faci? Pentru actiunile tribului tau?
12. Care este directia pe care NRV/ ZEN o va urma? (chiar daca nu e definita in detaliu, cateva exemple poate da) si aici astept o descriere marca Ovi tinand cont de diplomatiile din zona.
13. Ce inseamna cuvantul "alianta" pentru tine , referitor strict la joc?
14. Un mic top 10 facut de tine , numai cu playeri de pe aceasta lume ( experienta, pasiune, maiestrie...). Un mic top 10 obiectiv.
15. In ce masura iti afecteaza jocul viata reala?
16. Ce te face sa dedici timp pretios acestui joc?
17. Ai in prezent o "arma secreta", care poate rasturna mersul lucrurilor pe L26? (un plan ascuns, sau altceva)

ps: nu e nevoie sa dezalui nimic, doar sa confirmi daca e cazul

18. Poti sa faci un rezumat al realizarilor si esecurilor pe care le-ai avut dea lungul timpului pe aceasta lume?
19. Esti pe locul ... momentan. Ce anume te-a adus acolo, care sunt calitatile tale in paralel cu ceilalti jucatori?
20. Pe viitor cu cine ai dori sa vezi un interviu, si de ce? Te-as ruga sa numesti cel putin un coleg de trib,un aliat si un „dusman”
21. Care este cea mai buna prietena a ta de pe lumea 26 , si cand ai vorbit ultima data cu ea. Ne poti preciza numele , si nick-ul de joc,ca sa nu existe confuzii :)
22. Care a fost cel mai mare atac care l-ai organizat? contra cui ? si ce rezultate a avut ?
23. Cine a fost cea mai buna recrutare ca si jucator? De ce crezi asta?
24. Ce alegi din variantele urmatoare si de ce?
a) Crezi in dusman pe harta si prieten in viata? Da sau nu?
b) Jucator bun si activ sau subaltern de incredere , slab si semiinactiv?
c) Dusman mai puternic chit ca pierzi sau dusman foarte slab fara nici o provocare de joc ?
d) Mihai Viteazu sau Alexandru Ioan Cuza?
25.In incheiere,ai dori sa transmiti un mesaj jucatorilor de pe L26

Suficiente?
Mai pot scrie :)
 

DeletedUser4132

cred ca ar fi util sa fie intervievati liderii celor 3 triburi de pe harta astfel incat sa nu apara iar discutii de partinire la adresa unei echipe. adica liderii MoH, Norok si Zen. in numar egal pentru fiecare trib. Intrebarile propuse de colegul meu, le consider mai mult decat suficiente :D

dupa ce se realizeaza aceste interviuri ar fi frumos un set de intrebari pentru top 10 jucatori. Din partea acestora, eu as fi curios sa aflu daca toti cei aflati in top 10 sunt si in top 10 ca agresor sau ca aparator, si daca nu, daca se simt ok ca au crescut din interne :D
 

DeletedUser

Deoarece nu stiu cate interviuri vor avea loc si pentru ca sunt o multime de jucatori de renume pe aceasta lume, ce ar merita sa le fie aflata povestea, am sa restrang lista numelor bazandu-ma pe faptul ca pentru cei pe care ii cunosc si alaturi de care am jucat pe Lumea 3, performantele de acolo vorbesc de la sine si prin urmare, povestea lor este cunoscuta deja. Astfel, am sa ma opresc in mare parte cu propunerile mele asupra colegilor noi care joaca alaturi de familia ZEN pe aceasta lume, cu exceptia a 3 nume, respectiv asupra jucatorilor inamici ce mi-au atras atentia. Asadar, propunerile mele sunt urmatoarele :

1.Din tabara familiei ZEN :

-ZaMaster -> deoarece este un jucator despre care am auzit vorbindu-se atatea pe Lumea 3, pe care in sfarsit am avut ocazia sa il cunosc prin intermediul unor circumstante fericite si sa descopar logica pura si ordinea din gandirea sa, nu doar la nivel de ceea ce anume presupune jocul, cu aparat si atacat in mare parte, dar si la un nivel mult mai ridicat decat atat, prin viziunea de ansamblu pe care o are jocului, fiind de astfel jucatorul cu care simt ca seman cel mai mult.

-Marbah -> fara doar si poate, in opinia mea, un aparator innascut de cel mai inalt nivel, nu prin micile trucuri de a se apara, ci prin psihicul de invidiat pe care il are, sustinut de o ambitie extrem de puternica, care nu prea a iesit in evidenta pe lumea aceasta, insa care isi va arata clasa in momentul in care harta il va pune in respectiva situatie.

-Pandorra -> o persoana pe care o cunosc de relativ putin timp din punctul de vedere al jucatoarei care este, si despre care am constatat intr-un mod foarte placut ca impune prin organizarea din gandire, activitate, dar si jocul in echipa.

-DarkWitch -> liderul familiei ZEN, care s-a remarcat si se remarca si acum prin strategiile care au dus si care mentin triburile familiei ZEN la nivelul la care se afla acum.

-Melbel -> unul dintre coordonatorii tribului NRV, fara de care as spune eu, NRV-ul nu ar fi forta care este acum, toata ascensiunea fiind pusa in mare parte pe o idee de-a sa de a specula o zona slaba a fostului trib STRONG, cu un grup de maxim 10 jucatori foarte activi, a caror rezultate s-au vazut, se vad si se vor vedea in continuare.

2.Din tabara familiilor MoH + NoRok

-Origins -> insa aici nu stiu daca se poate obtine interviul, deoarece eu cred ca acolo pe cont au fost 2 jucatori si cel de interes ar fi primul dintre ei, care a jucat inceputul de lume pe L26, si care era extrem de tacut, concentrat pe ceea ce face si care vazut dinafara, impunea respect, spre deosebire de cel care a pus punct la jocul de pe L26, care mi pare o persoana cu totul si cu totul diferita, in genul unui pusti dominat de sentimente.

-Vasy112 -> aceleasi considerente ca si mai sus, alimentate de faptul ca multi afirma ca este un jucator foarte bun, mai ales avand in vedere ca a facut parte din echipa lui magnatu, Masters of Hell, de pe Lumea 5.

-Magnatu -> pentru simplul fapt ca este liderul familiei MoH si ar fi interesanta o introspectie asupra a ceea ce il face pe acesta un lider.

-MAPET SOW -> un jucator foarte agresiv, arogant, care afirma multe si despre care ar fi interesant de vazut daca afirmatiile sale au o baza solida in spatele lor.

-Albaneagra13 -> doar o curiozitate proprie in acest caz, deoarece acolo se afla unul dintre cei mai valorosi starteri ai serverului romanesc, si anume Sebica19.
 

DeletedUser

Va rog sa incepeti interviurile, cu cat mai multe facem cu atat ne cunoastem si noi mai bine intre noi ( dusmani-aliati ). Se poate face 1 interviu pe saptamana.
 

DeletedUser

Daca se face interviu cu Mapet Show, va rugam sa corectati eventualele greseli gramaticale =))))))
 

DeletedUser

Va rog sa incepeti interviurile, cu cat mai multe facem cu atat ne cunoastem si noi mai bine intre noi ( dusmani-aliati ). Se poate face 1 interviu pe saptamana.


O curiozitate in legatura cu tine - care din proprietarii ce s-au tot perindat pe contul asta se afla momentan la conducere??

De ce aceasta curiozitate? Pur si simplu istoria contului pe L5 care a surprins multa lumea intr-un mod neplacut.
 

DeletedUser

:))

In mod neplacut pentru cine, pentru tine?
Din pacate pentru multi dintre voi unii mai avem si coloana vertebrala si ce spunem aia si facem, daca "prieteni" tai din MAGIC si 3-SLA au vrut sa ne lucreze au avut razboi tocmai ca respectam ce spunem si avem principii, chit ca nu aveam nici o sansa sa castigam razboiul.

Unii au fost corecti pana la capat nu au stat ca tine la cutie si au sprijinit dusmanii/ MAGIC si au jucat pe conturi la ei. Adica voua v-a pasat de conturi si sate si a-ti facut orice sa tineti de ele mie si echipei mele nu au contat satele si jocul ci sa ne respectam prieteni, colegi, principiile satele au fost pe ultimul loc si ce am vrut sa demonstram am demonstrat.

Tribul nostru de 5-6 ori mai mici ca dusmani am condus razboiul timp de 4-5 luni de zile si am dat clasa la toti dusmanii, dupa nu a mai contat deloc din aceasta cauza si delete de peste 200.000.000 milioane puncte si mii de barbare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Mda din relply-ul tau mi-am dat seama cine e pe cont . Acelasi ALIAT ,marele strateg,care cand nu ii ies planurile pe joc,trece la atacuri si amenintari in viata reala.

Nu ma interesa ce ai facut cu Magic si 3-SLA caci nu mai jukam pe lumea 5 cu mult inainte ca tu sa revi in joc,la rugamintile lui mckin si artificie,de carei ti-ai batut joc in ultimul hal.

Chiar astept interviul cu tine,sa vad cu ce te lauzi. Cu realizarile de pe ALIAT sau de pe contul/conturile pe care le-ai cumparat doar ca sa iti duci planul de razbunare la sfarsit,esuand bineinteles. :)
 

DeletedUser

Ce-mi place cand apar povesti nemuritoare in jurul unor conturi si de nu faci nimic acolo tot se gasesc "nemurici" sa bage strambe. Nu si-a batut joc nimeni de nimic, ma indoiesc ca poti vorbi in numele celor ce i-ai enumerat, si daca ar fi dupa mine (cunoscand mult mai bine toata situatia) esti mult pe langa subiect, adica doar un bagator de / in seama cu referire la L5 ( scuza-mi ironia dar tu insuti ai zis ca nu ai mai jucat pe acolo de aici si concluzia mea ca vorbesti mult pe langa subiect ).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35377

se vor mai tine interviuri in viitorul apropiat?De fapt intrebarea corecta este,se vor tine interviuri in viitorul apropiat?
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Încercam în săptămâna care urmează să realizăm 2 sau chiar 3 interviuri
 

DeletedUser

Încercam în săptămâna care urmează să realizăm 2 sau chiar 3 interviuri

Pana acum este vreun interviu pe undeva ca vreau sa citesc si eu .Hai ca am pofta de-un bann si nu stiu cum sa il provoc :D
Am gasit .Prea mult de citit .Data viitoare sa-i inregistrezi ca sa-i ascult vorbind.Nu de alta dar m-am saturat sa ma tot uit la sedintele parlamentului cand vreau sa adorm :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pana acum este vreun interviu pe undeva ca vreau sa citesc si eu .Hai ca am pofta de-un bann si nu stiu cum sa il provoc :D
Am gasit .Prea mult de citit .Data viitoare sa-i inregistrezi ca sa-i ascult vorbind.Nu de alta dar m-am saturat sa ma tot uit la sedintele parlamentului cand vreau sa adorm :D

Nu ma supar :) Nu meriti decat aroganta din partea mea asa ca ... here I go : nu esti suficient de important ca sa-mi citesti interviul, asa ca n-am pierdut nimic ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus