Masyaf

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

2q1h0m1.png
11hcjyx.png
1058xtx.png


Miercuri, 18 iulie, ora 21:00 - 22:00, zona de S-V

Nu suntem profesionisti, nu avem figuri de vedete, nu avem ani de viata cati altii experienta, nu avem timp 20 de ore pe zi si a naibii sa fim daca ne permitem macar PP-uri

Jucam sa ne distram si ne distram jucandu-ne. Pentru ca pana la urma, daca nu ai planuri mari, iti ramane doar mica bucurie a colegilor de trib. Daca tot ne pierdem timpul, macar sa o facem cu folos.

Mult succes viitorilor aliati, dusmani si tuturor vecinilor (si nu numai) de harta.
Have fun & Enjoy L30.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42057

sigur o sa ne intalnim ! mai devreme sau mai tarziu,in centru sau la margine :))
 

DeletedUser

sa inteleg ca vor fi 3 triburi ?

N-am fost niciodata fanul mastodontilor \ gigantilor \ mamutilor dar cred ca o limita de 30 de oameni in trib este totusi prea mica pentru cineva care doreste cat de cat sa faca treaba.

Nu as spune ca vor fi neaparat doua academii, ci mai degraba o familie de trei triburi sub acelasi nume. Am facut embleme pentru 5 triburi, dar nu cred ca vor fi atatea. 3 este zic eu, acceptabil.


mult succes cu tribu' :)

Multumim :)
 

DeletedUser42057

depinde acuma.pentru inceput toti vor vrea sa faca un trib si sa faca mass recruit...eu probabil voi avea 3,4 academii....mai mult nici nu vreau
 

DeletedUser42286

fiindca nu poti garanta ca toti cei 30 sunt pro , iar cu 25 de nobi si 5 pro nu ai ce face,,,asa recrutezi 100 si din aia 100 se gasesc 30 pro


bine cu proportia data exemplu nu ies 30 pro ,da' ai inteles ideea
 

DeletedUser

De ce e 30 prea putin?

Pana cand jucatorul mediu de L30 va avea 100.000 puncte, este putin.

La inceputul lumii cand 30 de jucatori inseamna 30 de sate, nu prea poti juca eficient pentru ca numarul bate calitatea. De aceea am zis sa fac mai multe triburi din care cu timpul vor ramane 30 de jucatori buni.

Si nici nu as vrea sa facem ultra-aliante.
 

DeletedUser42424

fiindca nu poti garanta ca toti cei 30 sunt pro , iar cu 25 de nobi si 5 pro nu ai ce face,,,asa recrutezi 100 si din aia 100 se gasesc 30 pro


bine cu proportia data exemplu nu ies 30 pro ,da' ai inteles ideea

daca sunteti multi si nu stiti sa va coordonati si nu comunicati o sa fiti eliminati rpd de pe harta de un trib micut dar cu jucatori activi si care comunica intre ei.


P.S: parerea mea:D
 

DeletedUser42286

uauauau stai asa,,,eu nu sunt in trib cu ei :) eu doar imi dateam cu parerea si da,,,sunt de accord cu tine daca nu exista comunicare si coordonare nu ai nici o sansa chiar si in fara unui trib cu 15 ppl , daca acestia comunica,,,da' garantezi cu ca o sa comunice ?
 

DeletedUser42424

nu...eu spuneam ce e posibil sa se intample intr`o anumita conjunctura:D
 

DeletedUser42286

stiu si am trait o experienta asemanatoare pe lumea 28 cand 20 oameni au facut aproape 120 :)) oricum , am inceput sa deraiem hai sa revenim
 

DeletedUser

"Nu ca voi ca sa ma laud, nici ca voi sa va-nspaimant"

Am experienta in a conduce triburi si stiu ce inseamna coordonare, planuire, executie, comunicare :)

De asemenea stiu si impactul psihologic al punctelor, al numerelor mari, a mamutului, ETC

De aceea incerc sa gasesc un echilibru intre toate acestea si cred totusi ca 90 de oameni in 3 triburi nu este nici exagerat si nici periculos. Cu cativa lideri de nadejde ne putem organiza si usor si eficient desi in stadiul de inceput al jocului nu va fi neaparata nevoie.

Calitatea bate intotdeauna cantitatea dar asta dupa ce incep sa dispara nuubi care incurca lumea pe acolo.
 

DeletedUser42424

Pana cand jucatorul mediu de L30 va avea 100.000 puncte, este putin.

La inceputul lumii cand 30 de jucatori inseamna 30 de sate, nu prea poti juca eficient pentru ca numarul bate calitatea. De aceea am zis sa fac mai multe triburi din care cu timpul vor ramane 30 de jucatori buni.

Si nici nu as vrea sa facem ultra-aliante.

Nr bate calitatea cand vine vorba de top....cand nu se strang puncte poti lua din academii sa bagi in tribul "principal" insa cand vine vorba de lupta, cand trebuie puse in valoare trupele, 30 de jucatori activi, care comunica pe skype, mess s.a.m.d si stau cel putin 5-6 ore pe zi pe cont si lasa sitter cand ies pot face fata la un MAMUT de 5-6 triburi foarte bine daca cei de acolo nu se coordoneaza bine si nu sunt activi...mai ales daca joaca la punctaj:D:D....
 

DeletedUser

Ai cu siguranta dreptata - nu neg asta. Am vazut, am trait :)
Cu toate acestea exista acea parte a constructiei unui trib care se numeste IMAGINE. Si pentru a fi luat in serios un trib are nevoie de o imagine puternica. Si pentru asta are nevoie totusi de un punctaj serios - asta pentru a atrage jucatori experimentati (pentru ca da, exista si jucatori experimentati care nu doresc sa joace in tribul de pe locul 67) care nu au venit pe lume cu vechii tovarasi.

Skype avem, activitate este zic eu la un nivel acceptabil pentru Viteza 1, coplayeri unde / cand trebuie, ETC :D Ergo, avem ceea ce se cere de la un trib care doreste sa reziste.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus