Mesaje amuzante

DeletedUser

Tu invata ma limba si literatura romana..dar mai ales gramatica...si apoi vino sa postezi si tu :)
Scuzama tu stii ce e literatura romana?:) Cum o poti invata?:) "e multe literature" nai cum sa le inveti nu mai face pe desteptu ca nuti iese plus ca suntem pe un forum al unui joc nu la scoala:)
 

DeletedUser

Scuzama tu stii ce e literatura romana?:) Cum o poti invata?:) "e multe literature" nai cum sa le inveti nu mai face pe desteptu ca nuti iese plus ca suntem pe un forum al unui joc nu la scoala:)

Scrierea corectă, mai ales pe un mediu social ca internetul este unul dintre cei mai importanți factori despre cum suntem percepuți ca o persoană aici, pe internet.
 

DeletedUser32745

Scuzama tu stii ce e literatura romana?:) Cum o poti invata?:) "e multe literature" nai cum sa le inveti nu mai face pe desteptu ca nuti iese plus ca suntem pe un forum al unui joc nu la scoala:)

Daca esti agramat pe joc, asa esti si-n viata reala... din moment ce stii sa scrii, este un "gest" reflex sa o faci cum trebuie... mai urmeaza sa spui ca este optiunea ta sa fii prost si nu este rezultatul faptului ca nu te duce mintea.
 

DeletedUser39475

Daca esti agramat pe joc, asa esti si-n viata reala... din moment ce stii sa scrii, este un "gest" reflex sa o faci cum trebuie... mai urmeaza sa spui ca este optiunea ta sa fii prost si nu este rezultatul faptului ca nu te duce mintea.

Bine zis. :))
 

DeletedUser

Daca esti agramat pe joc, asa esti si-n viata reala... din moment ce stii sa scrii, este un "gest" reflex sa o faci cum trebuie... mai urmeaza sa spui ca este optiunea ta sa fii prost si nu este rezultatul faptului ca nu te duce mintea.
Nu tocmai, mie imi place sa scriu fara , - ' si alte semne de punctuatie pentru ca asa imi place sa scriu pe mess/forumuri. Este o diferenta intre agramat si prea relaxat. Plus ca nici el nu prea le are cu lb romana.
Btw: ce e rau in a fii noob/newbye?:) Toti am fost la inceput asa ca nu trebe sa ii aratati cu degetu pe altii:)
 

DeletedUser

Noobul e una, newbieul e alta :)

Newbie am fost cu toti, noobi sunt unii si dupa ani de joc.
 
Scor reacție
209
Daredevil MephistO aug 18,2012 23:03
Buna seara!

Din cate se pare multi sunt incepatori dar niciodata nu i-am auzit sa ceara sfaturi legate de joc.
De aceea vreau sa stiu urmatoarele :
1. Ati mai jucat pe alte lumi sau aceasta e prima?
2. Daca raspunsul la pct. 1 e da, as vrea sa stiu pe ce lumi, cu ce nick si eu ma uit pe statistici fara ca voi sa va mai chinuiti sa-mi povestiti.
3. Cum aveti satul : defensiv, ofensiv, mixt (si aparare si atac)?

Dupa ce raspundeti la cele 3 intrebari imi trimiteti cerere de sitter si eu va voi verifica contul cand am timp. Apoi in functie de cum arata satul si trupele va voi da unele sugestii.

Fac aceasta verificare pt ca a fost ceruta de catre unii jucatori in primul rand.
Al 2-lea motiv e ca nu imi place cum ne miscam deoarece:
- putini si-au gasit timp sa-si faca un cont de skype unde putem discuta problemele legate de trib
- putini posteaza pe forum iar unii o fac doar cand sunt atacati
- cei carora le-am stat sitter aveau ferma nivel mic si cladiri construite haotic, nu prea farmau si prin urmare nici o armata decenta nu aveau

E rugat sa paraseasca tribul cine nu da sitter, cine nu are de gand sa joace in echipa ci joaca pentru el(daca nu vrei sa ajuti tribul, nici tribul nu te va ajuta) iar cei care nu vor citi aceasta circulara pana marti dimineata sa zicem vor fi automat concediati. 3 zile sunt de ajuns pt a citi un mesaj.


Nu vreau sa crestem sate pt alte triburi si de aceea trebuie sa ne miscam mai cu talent. Recrutarea a fost facuta haotic si fara a sti absolut nimic despre jucatorii invitati dar de acum incolo nu va mai fi asa. Am dormit o luna, acum e timpul sa trecem la treaba :).


Circulara e trimisa atat jucatorilor din academie cat si celor din tribul mare. Astept cererea de sitter.

D.M.

sofia totoloaga aug 19,2012 01:04
daca vrei itilas sitter acuma

Daredevil MephistO aug 19,2012 01:04
Ok. Eu intru cand am timp, sa stii. Am de facut foarte multe verificari :).

sofia totoloaga aug 19,2012 01:06
si eu la fel..... dar iti trimit acuma modul de vacanta

Daredevil MephistO aug 19,2012 01:07
Bine :).

sofia totoloaga aug 19,2012 01:09
l-ai primt?

Daredevil MephistO aug 19,2012 01:14
Da.

Daredevil MephistO aug 19,2012 14:34
Buna, ti-am verificat contul.
Lasa cladirile si fa ferma(am dat eu deja 2 nivele) si trupe. Esti intr-o zona sigura si de aceea te rog sa faci si aparare sa trimiti sprijin colegilor cand e nevoie. Vreau ca in 2 saptamani maxim sa gasesc in satul tau cel putin 200 de lancieri si 200 de spade. Iar cand primesti raport cum ca paladinul tau a gasit un obiect imi spui ce obiect.
Pana atunci locul tau e in academie. Te rog sa accepti invitatia si sa mergi acolo.

Si inca ceva...cand farmezi trimiti doar un spion si 5 cavalerie usoara ca nu sunt satele de barbari pline. Trimiti asa pana cand termini cavaleria si apoi mai dai atacuri si cu 20 de topoare si 1 spion sa vezi daca au mai ramas resurse.

Spor la joc si ne auzim curand sa vad ce progrese ai facut.

D.M.

sofia totoloaga aug 19,2012 16:48
nu inteleg decizia ta dar la vechmia mea in jocul asta nu imi permite sa fac in ferma o amestecatura asaa ca daca tu decizi ca tr.. sa merg in academie nu vad un lucru corect

sofia totoloaga aug 19,2012 16:57
alta treaba tu de unde sti ca sant in zona sigura tu pe mine nu nme cunosti cu nimica si acuma ma trimiti in academie nu te inteleg?

Daredevil MephistO aug 19,2012 17:08
La 1000 de puncte alea-s trupe la tine?
Sa-ti dau un exemplu ce trupe are un alt coleg(are tot 1000 de pct) :
300 topoare si 100 cavalerie usoara plus cate 500 din fiecare trupa de aparare. Deci?!

Esti inconjurat/a de albastru, de asta ti-am zis ca esti in zona sigura. Ar trebui sa te dezvolti mai mult. Si daca intram numai de 2 ori pe zi, tot aveam mai multe trupe ca tine.
Cum vrei sa te cunosc? In viata reala? Daca ai sti jocul cat de cat ai avea trupe mai multe si ferma nivel mai mare. Aici vor sta numai jucatorii activi si cu trupe. La un atac ar rade si cu fundul dusmanii de ce ai tu in sat.
Fara suparare, dar asta e adevarul.

Si primul sat e mereu mixt. Daca te ataca cineva sa zicem cu ce te aperi? Cu topoare si cavalerie usoara?

[/quote]


sofia totoloaga aug 19,2012 17:06
de ce nu raspunzi la ce ti-am scris vad ca esti on

Daredevil MephistO aug 19,2012 17:09
Ai rabdare sa scriu bre. Ce e atata graba?

sofia totoloaga aug 19,2012 17:10
tu in ce lumi ai mai jucat si spunemi teb rog cate puncte ai avut tu cel mai mult intr-o lume ca sa stiu de ce tu i-ei decizi pna nu ma consulti pe mine

Daredevil MephistO aug 19,2012 17:10
Ai avut 6 milioane pe 17 si 3 mil pe 23. Eu n-am avut atat de multe puncte si tot joc mai bine ca tine...te dezvolti greu. Asta e adevarul.

Daredevil MephistO aug 19,2012 17:12
http://ro.twstats.com/index.php?page=search&name=daredevil+mephisto&type=player
http://www.twstats.com/index.php?page=search&name=daredevil+mephisto&type=player

Daredevil MephistO aug 19,2012 17:12
http://www.twstats.com/index.php?page=search&name=daredevil+mephisto&type=player

Daredevil MephistO aug 19,2012 17:13
Am jucat si pe triburile si la straini. Maxim 351 de sate.

sofia totoloaga aug 19,2012 17:13
este un inceput de joc nu traba sa fiu dezvoltat ca sa fiu istet

Daredevil MephistO aug 19,2012 17:15
La cum joci, cand eu o sa am 20 de sate tu nici macar curte nobila nu o sa ai.
Mergi te rog in academie si demonstreaza-mi ca stii sa joci cand o sa faci ce ti-am cerut si o sa te dezvolti si ca trupe, si ca cladiri.
Pana atunci, esti prea putin activ ca sa ramai aici.

sofia totoloaga aug 19,2012 17:17
tu nu sti bine jocul e egal ca esti marre si nu ai nici un habar sa joci jocul asta...eu fac pariu cu tine ca tu nu esti in stare sa imi inobilezi satul cu armata de atac in el si ajut si cu sprijin colegi

sofia totoloaga aug 19,2012 17:22
o sa **..cu sefa si daca ia decide sa merg in academie o sa mai **...iti multumesc de sfat :)(((

sofia totoloaga aug 19,2012 17:22
o sa **..cu sefa si daca ia decide sa merg in academie o sa mai **...iti multumesc de sfat :)(((

Daredevil MephistO aug 19,2012 17:24
Ai :
46 topoare
19 spioni
85 cavalerie usoara si imi zici mie ca nu stiu jocul cand am peste 1k topoare si 1k usori?
Hai lasa-ma. Am incercat cu vorba buna dar asta e. Descurca-te pe cont propriu.

Daredevil MephistO aug 19,2012 17:26
Nu mai revii nicaieri. Mi-a dat mana libera sa fac cum cred de cuviinta. Esti prea inactiv ca sa poti ajuta tribul vreodata cu ceva si asa ceva nu accept. Nu tinem jucatori care nu coopereaza in trib.

Spor la joc sa ai

P.S.: Mai bine dai restart.

sofia totoloaga aug 19,2012 17:26
ce frica imi este... vad ca habar nu ai asa ca ne mai auzim

sofia totoloaga aug 19,2012 17:30
iti multumesc de sfat

sofia totoloaga aug 19,2012 17:30
iti multumesc de sfat

sofia totoloaga aug 19,2012 17:56
acuma am terminat de verificat si am vazut pe unde esti tu cu ajutorul pt..colegi si cu atacurile care le-ai dat pana acuma:)))))sa nu mai **.. cu nimeni si sa le ceri sitter ca esti O.....P:(( sau un P:))))

[/quote]

Sariti peste replicile mele direct la ale lui. Se vede ca a crescut doar din interne si barbare pe alte lumi. Dupa protectie era deja ferma lui MaG1Que.
 

DeletedUser42520

Unii oameni pur si simplu sunt retardati mintal,ori se chinuie din rasputeri sa-ti demonstreze asta. Lasal in sange,de la al saselea mesaj deja il dadeam afara si gata.Ce stai atata sa te chinui cu prostii.
 

DeletedUser

sofia totoloaga aug 19,2012 17:13
este un inceput de joc nu traba sa fiu dezvoltat ca sa fiu istet

------------------
Asta mi-a placut :))
 
Scor reacție
209
Adi, de obicei am rabdare, poate prea multa. Daca stiam ca pierd atata timp sa-i scriu lui mesaje cand puteam trece la alt jucator, il dadeam afara inainte sa ma scoata din pepeni :D. Din atatia trebuia sa fie unul mai cu mot, cu ferma la nivel cu fieraria,12 dar cu gura mare.

Unele mai "proaspete" :

hailastarnd a spus:
[player]val y[/player] astăzi la ora 23:57
OPRESTETE din atac ca iti stiu locatia si o sa iti para rau


[player]Blu.[/player] în data de 21.08. la ora 15:08
Te rog frumos, nu ma ataca, iti dau ce vrei dar lasa.ma in pace! Te rog, fac orice!


i-am atacat cu spioni ca sa fac misiunea aia :D(aia cu ataca X jucatori diferiti)



A fost "om" dar a uitat sa mentioneze ca e ferma unui coleg. Demolat de la 600 si ceva de puncte la 251 si nu vrea sa renunte. Apoi pe jucatorii de genu ii gasesti pe harta si cand se inchide lumea :D.


krown aug 21,2012 17:17
Am fost om am cerut invitatie in academie dar se pare ca desi lumea e la inceput si harta e plina de sate de barbari mai placut este sa scapam de jucatori care chiar ar participa la acest joc din cand in cand.Pacat.

Daredevil MephistO aug 21,2012 19:13
Fara suparare, esti prea mic pt zona aia :). Uita-te la [player]zevako[/player] ce dezvoltat e.

Daredevil MephistO aug 22,2012 13:15
[player]Zevako[/player] a zis ca nu mai ai trupe deloc. Da restart mai bine ca de invitat nu te pot invita.

krown aug 22,2012 15:30
lasa-l d-abia are si el o preocupare...o sa tot refac satul pana la innobilare asa prosteste...daca tot intru zilnic...Ms oricum
 
Sus