Atentie scripturi!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

ChineZeu

member
Scor reacție
37
ar trebui sa iti arate iconite la atacuri care sosesc
astea in functie de numele atacului
ex daca ai atacuri redenumite "nobil" o sa puna iconita de la nobil

eu nu l-am folosit niciodata dar cred ca depinde de cum redenumesti atacurile
uitate pe situl lui pentru detalii
 

DeletedUser42297

dar eu nu inteleg
in unele locuri se zice ca scriptul fara cp este ilegal
in altele scrie ca scripturile fara cp care imita scriptul cu cp sunt ilegale
daca e a doua varianta care ar fi ceva logic ar insemna ca scriptul de farm ar fi egal deoarece este o mare diferenta inre
 

DeletedUser42416

Buna!Vreau sa va intreb daca acest script de farmare este legal.L-am instalat ,dar am zis sa nu-l incerc inainte sa fiu sigur!

javascript: if (document.getElementsByName('action_id').length>0) {document.getElementsByName('submit')[0].click();end();} if (document.forms[0].x.value>0) {document.forms.units.attack.click%20();end();} sp=0;sw=0;ax=0;ar=0;scout=1;lc=15;mount=0;hv=0;cat=0;ra=0;pal=0;nob=0;coords='480|656';var doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('Doar din piata centrala!');coords=coords.split(" ");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farmZme1=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('Ai ajuns la capatul listei!');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new Date(2051,08,11);document.cookie ="farmZme1="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);insertUnit(doc.forms[0].knight,pal);insertUnit(doc.forms[0].snob,nob);end();

E un script prin care apesi 3 clickuri.Totul trebuie facut in piata centrala.Primul click introduce coordonatele,al doilea da atacul,iar al 3-lea il confirma(OK).Toate cele 3 clickuri se fac pe acelasi buton,adica numai pe scriptul respectiv.
MULTUMESC!
 

DeletedUser

Buna!Vreau sa va intreb daca acest script de farmare este legal.L-am instalat ,dar am zis sa nu-l incerc inainte sa fiu sigur!

javascript: if (document.getElementsByName('action_id').length>0) {document.getElementsByName('submit')[0].click();end();} if (document.forms[0].x.value>0) {document.forms.units.attack.click%20();end();} sp=0;sw=0;ax=0;ar=0;scout=1;lc=15;mount=0;hv=0;cat=0;ra=0;pal=0;nob=0;coords='480|656';var doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('Doar din piata centrala!');coords=coords.split(" ");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;) ?farmZme1=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('Ai ajuns la capatul listei!');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new Date(2051,08,11);document.cookie ="farmZme1="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString ();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);insertUnit(doc.forms[0].knight,pal);insertUnit(doc.forms[0].snob,nob);end();

E un script prin care apesi 3 clickuri.Totul trebuie facut in piata centrala.Primul click introduce coordonatele,al doilea da atacul,iar al 3-lea il confirma(OK).Toate cele 3 clickuri se fac pe acelasi buton,adica numai pe scriptul respectiv.
MULTUMESC!

din cate stiu ... chiar si daca dai cele 3 click-uri dintr-un singur buton tot legal este . parca asa mi-a spus cineva din team . fa tichet dar catre rakanishu nu catre orice admin .
 

DeletedUser42416

Am facut tichet ieri pe lumea 30///si mi-a spus sa intreb pe forum....:|
 

DeletedUser42297

eu zic ca e legal
dar nu risc
eu asa stiu ca 3 prieteni il foloseau
si ziceau ca e legal
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
da, era legal pana anul trecut
dupa nu stiu ce le-a venit de le-au declarat ilegale
ca m-au prins pe mine pe un cont

acelasi script (farmZme1) mi-au dat pedeapsa 50% din sate
6 sate:))

daca il intrebi pe rakanishu zice ca doar cele din colectia de scripturi sunt legale
si mai nou doar cele care le da jocul:))
deci...
 

DeletedUser

javascript:sp=0;sw=0;ax=0;ar=0;scout=5;lc=0;mount=0;hv=0;cat=0;ra=0;pal=0;nob=0;coords='000|000 111|111 222|222 333|333
' ;var%20doc=document;if(window.frames.length>0)doc=window.main.document;url=document.URL;if(url.indexOf('screen=place')==-1)alert('Scriptul%20merge%20doar%20in%20piata%20centrala');coords=coords.split("%20");index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;)%20?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=coords.length)alert('Ai%20ajuns%20la%20ultimul%20sat');if(index>=coords.length)index=0;coords=coords[index];coords=coords.split("|");index=index+1;cookie_date=new%20Date(2029,11,11);document.cookie%20="farm="+index+";expires="+cookie_date.toGMTString%20();doc.forms[0].x.value=coords[0];doc.forms[0].y.value=coords[1];insertUnit(doc.forms[0].spear,sp);insertUnit(doc.forms[0].sword,sw);insertUnit(doc.forms[0].axe,ax);insertUnit(doc.forms[0].archer,ar);insertUnit(doc.forms[0].spy,scout);insertUnit(doc.forms[0].light,lc);insertUnit(doc.forms[0].marcher,mount);insertUnit(doc.forms[0].heavy,hv);insertUnit(doc.forms[0].ram,ra);insertUnit(doc.forms[0].catapult,cat);insertUnit(doc.forms[0].knight,pal);insertUnit(doc.forms[0].snob,nob);end();
poftim . e legal , 3 click-uri
 

DeletedUser35131

Cum pot face si eu rost de butonul de » Recrutare de la un cont fara cp, ma enerveaza cand pe un sat am 1 nobil butonul se decaleaza mai jos ..
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Cod:
javascript: screen = 'train';
ca = document.getElementsByTagName("a");
idSat = ca[0].href.match(/village=(\d+)/i);
t = ca[0].href.match(/t=(\d+)/);
if (t) t = "&" + t[0];
else
{
	t = ''
}
location.search = "village=" + idSat[1] + "&screen=" + screen + t;

screen = 'train'; de aici poti se schimba pagina...
exemplu: screen = 'place'; o sa va duca in piata centrala
 

DeletedUser39703

Cum pot face si eu rost de butonul de » Recrutare de la un cont fara cp, ma enerveaza cand pe un sat am 1 nobil butonul se decaleaza mai jos ..

la macrorecorderul pe care il folosesti inregistrezi doua clickuri atat pe butonul de recrutare-1. cand nu ai nobil cat si ...2.in situatia in care ai un nobil si se decaleaza mai jos butonul ala....:)
 
Sus