Atentie scripturi!!!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser

Buna!Vreau sa va intreb daca acest script de farmare este legal.L-am instalat ,dar am zis sa nu-l incerc inainte sa fiu sigur!

E un script prin care apesi 3 clickuri.Totul trebuie facut in piata centrala.Primul click introduce coordonatele,al doilea da atacul,iar al 3-lea il confirma(OK).Toate cele 3 clickuri se fac pe acelasi buton,adica numai pe scriptul respectiv.
MULTUMESC!

Daca scriptul executa o singura actiune/click, primul introducand coordonatele si trupele, al doilea apasand pe butonul de Atac, iar al treilea apasand pe OK, asa cum ai specificat acolo, este legal.

In cazul acesta, poti face o paralela cu scriptul de Balansare Resurse, care este legal si care la fel ca acesta, executa 3 actiuni diferite prin intermediul aceluiasi buton, in functie de stadiul in care se afla programul : primul click insereaza resursele si coordonatele, al doilea click apasa pe OK, iar al treilea click apasa pe OK-ul de confirmare a comenzii de transport resurse.
 

DeletedUser29872

un planificator de atacuri in masa mai bun decat tw.stats are cineva?:D
 

DeletedUser42643

Ma poate ajuta cineva cu programelul care culege codurile satelor de barbari?
 

DeletedUser26528

Ia vecine :

javascript:var coords=[];for(x=0;x<TWMap.size[1];x++)for(y=0;y<TWMap.size[0];y++){coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+TWMap.tileSize[0]*y,TWMap.map.pos[1]+TWMap.tileSize[1]*x);if(coord)if(village=TWMap.villages[coord.join("")])if(village.owner==="0")coords.push(coord.join("|" ))}alert(coords.join(' '));void 0

Oricum o să-ți iau satul ...măcar să-l mai ridici și tu puțin .
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Cod:
javascript: var coords = [];
for (x = 0; x < TWMap.size[1]; x++) for (y = 0; y < TWMap.size[0]; y++)
{
	coord = TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0] + TWMap.tileSize[0] * y, TWMap.map.pos[1] + TWMap.tileSize[1] * x);
	if (coord) if (village = TWMap.villages[coord.join("")]) if (village.owner === "0") coords.push(coord.join("|"))
}
alert(coords.join(' '));
void(0);
ala nu merge...
 

DeletedUser20561

Vreau sa clarific ceva.
E legal un script care face 3 actiuni din 3 click-uri?
Adica.
Primul click insereaza coordonatele.Al doilea apasa ok,iar al treilea ok.E legal?3 clickuri diferite dar pe acelasi script.Nu vreau sa risc.
 

DeletedUser

S-a mai spus de atatea ori ca scriptul cu 3 actiuni este legal dar totodata scripturile introduse in bookmarks sunt ilegale, in consecinta iti cumperi puncte premium si te bucuri de placerea unui joc in mod cinstit.
Numai bine !
 

DeletedUser20561

Pe .us nu e asa.Pe frizeru din peru l-au banat pentru script care doar baga trupele si coordonatele,dupa care atac si ok apasai tu.Mai bine sa intreb si eu a o mia oara decat sa risc sa folosesc ceva ilegal si sa mi-o iau.
 

DeletedUser35131

qm pot fac si eu rost de satele unui jucator care a fost sters din cauza inactivitatii.. ?
 

DeletedUser18437

qm pot fac si eu rost de satele unui jucator care a fost sters din cauza inactivitatii.. ?

tre sa te gandesti inainte la asta, ca dupa ce a fost sters nu mai poti face nimic.

*sa lasat si caius de au fost sters contul Terminator666 ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

te uiti pe twstats la cuceriri , chiar daca el nu mai joaca cuceririle si schimbarile de trib tot le gasesti acolo ( dar ai cam mult de munca ) . daca dai o damigeana de vin iti spun si cum sa le iei in bb codes ( daca iti trebuiesc asa ) :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35131

hmm variante sunt .. iau toate satele de la cuceriri le fac bb code. le pun in notitii, le copii dupa exact qm imi arata la notite.. si dupa le iau le pun excel si le filtrez.. si dupa le fac iar bb code.. sau fara..dar e pierdere de 2 3 minute si ma gandeam ca e ceva de un click
 

DeletedUser35131

poii eu iam zis lui daeion sa faca prostia asta de script-site.. :) mersi oriqm
 

DeletedUser25671

Maestre poti sa te uiti un pic pe acest script,si sa il faci functionabil(acesta avea rolul de a extrage coordonatele de pe harta prin apasare a unuia sau mai multe click-uri insa vad ca numai functioneaza)

javascript:var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;var coords=[];var outputID='villageList';var encodeID='cbBBEncode';var isEncoded=true;function fnRefresh(){win.$('#'+outputID).attr('value',coords.map(function(e){return isEncoded?'[coord]'+e+'[\/coord]':e}).join(isEncoded?'\n':' '))}win.$(win.document).ready(function(){if(win.$('#'+outputID).length<=0){if(win.game_data.screen=='map'){var srcHTML='<div id="coord_picker">'+'<span style="color:blue;text-decoration:underline;">dalesmckay\'s co-ordinate picker v7.1:</span><br/><br/>'+'<input type="checkbox" id="cbBBEncode" onClick="isEncoded=this.checked;fnRefresh();"'+(isEncoded?'checked':'')+'/>BB-Codes<br/>'+'<textarea id="'+outputID+'" cols="40" rows="10" value="" onFocus="this.select();"/>'+'</div>';ele=win.$('body').append(win.$(srcHTML));win.TWMap.map._handleClick=function(e){var pos=this.coordByEvent(e);var coord=pos.join("|");var ii=coords.indexOf(coord);if(ii>=0){coords.splice(ii,1)}else{coords.push(coord)}fnRefresh();return false}}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=\w*/i,"screen=map")}}});void(0);
 
Sus