Discutii despre harti

DeletedUser

TWL mai devreme ca altii.



Boggy, eu acum observ ca imi apari cu rosu pe harta. :p


Macar declarati si voi ceva oficial daca ne vreti cu rosu. Noi nu v-am colorat, pentru ca am pastrat neutralitatea in razboiul vostru cu TWL.
 

DeletedUser

Nu sari de fund, ca sunt mai multe nuante de rosu pe harta.
Si daca ar fi sa iti declare cineva razboi, ti-ar aparea raport. :)
 

DeletedUser

Meah .. sunt doar surprins ca e pe lumea asta.
Si apare destul de sus in clasament, pare sa mai fi invatat sa joace. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33777

daca se tin de treaba eu ii vad si pe NOI! ca vor tine steagul sus :)

Sau nu. Au o conducere slaba. Beneficiaza in acest moment de alianta cu Undecided si pozitie. Cu persoane gen Gabriel Cotabitza care injura toata lumea si ameninta ca daca ii prinde pe strada ii rupe ca a facut si el 5 ani de karate totul se indreapta doar intr-o singura directie. Deja am auzit voci din interiorul lor care se plang de tratament ;)
 

DeletedUser40616

ce tratament, ii alearga si pe ai lui pe strada cu o crosa in mana?:)
 

DeletedUser

Nu sari de fund, ca sunt mai multe nuante de rosu pe harta.
Si daca ar fi sa iti declare cineva razboi, ti-ar aparea raport. :)

Poti sa treci pe cineva la dusmani si fara sa le declari razboi.


Sau nu. Au o conducere slaba. Beneficiaza in acest moment de alianta cu Undecided si pozitie. Cu persoane gen Gabriel Cotabitza care injura toata lumea si ameninta ca daca ii prinde pe strada ii rupe ca a facut si el 5 ani de karate totul se indreapta doar intr-o singura directie. Deja am auzit voci din interiorul lor care se plang de tratament ;)

Vreau si eu sa vad mesajele respective :D
 

DeletedUser33777

Daca as posta acele mesaje aici cu siguranta as fi banat desi nu sunt opera mea ;)

In alta ordine de idei... Ei vroiau de mult sa fie sub aripa voastra protectoare. Nu stiu daca v-au multumit pentru aceasta sansa :)
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
209
Pe cine ameninta cu bataia Cotabitza? :)) Pe jucatorii din [TLL] care cuceresc sate de la NOI! fara prea mare efort? Sa ma treaca si pe mine pe lista celor "wanted" daca e asa periculos. Jongla cu prea multe conturi si i-am depus tichet pentru ca totul are o limita. I-am facut un bine oricum. A crescut foarte mult la agresori de cand si-a recuperat satele. Si asa baza la el sunt internele. Al naibii zgarcit. Innobila pe furis de unul singur. Normal ca se revoltau jucatorii.
La cum merg lucrurile, tribul asta nu va mai rezista prea mult. Hotarati sa dea delete, nemultumiti de "prestatia" lui Cotabitza sunt destui jucatori. Din cate am inteles, daca renunta unul, altul mai renunta inca 2-3 si atunci s-a amanat aceasta decizie. Deocamdata.

OR e un alt trib care nu o va mai duce mult. Se pare ca si acolo conducerea nu se ocupa deloc de problemele tribului desi tot mai multi membri isi exprima nemultumirile zilnic. Unii pleaca, altii cedeaza satele. Pacat. Sa fie jucatori dornici sa dea organizate si sa n-aiba cu cine e aiurea. Chiar cativa dintre fostii mei colegi m-au blamat ca i-am trimis acolo in cele din urma, unde n-au cu cine juca. Nici eu nu m-am asteptat la o organizare atat de slaba si mai ales, indiferenta.
Daca insista cu atacurile, SR si THOR ar putea fi factorul decisiv in desfiintarea OR-ului. Nobilii sa nu vi se termine ca sate se pot lua foarte usor.

Pana la sfarsitul anului, cel putin 3-4 triburi vor iesi din top 20.
E viteza mica, dar harta evolueaza destul de rapid.
Spor la razboaie!
 

DeletedUser42542

Desi aveau multi jucatori buni cei din INQ pe L23, tot au pierdut razboiul cu WoC.

Ii cunosc din auzite/citit pe forum pe destui din INQ, si dintr-un trib de pe L23 in care am avut alianta cu ei.

Alianta care s-a destramat cand ni s-au apropiat granitele, dar nu e nimic..

Triburile care le vad pe viitor sunt S R, LEG, Undecided, TWL, poate si Thor daca se tin de treaba..

Restu' e cancan.

Normal ca nu m-ar deranja o surpriza, adica un trib nou, fara cine stie ce trecut (sau chiar fara trecut) pe alte lumi, si care sa ajunga departe pe L30..
 

DeletedUser

Triburile care le vad pe viitor sunt S R, LEG, Undecided, TWL, poate si Thor daca se tin de treaba..
Restu' e cancan.
TWL ? :))
Parte 1:
Triburi: ~LEG~, LEG-A, LEG-Ac, LEG-B
Parte 2:
Triburi: TWL, TWL A, TWL B, TWL C

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 77
Tabăra 2: 6
Diferență: 71

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 539,907
Tabăra 2: 37,335
Diferență: 502,572

chart

iar pe granita cu ~INQ~ sunt pe plus cu doar 21 de sate...si mai au razboi si cu TLK :D
se vede clar viitorul twl doar daca te uiti pe lista lor de jucatori . inafara de 5-6 vezi vreun nume mare pe acolo ? :p
 

DeletedUser20436

eu nu inteleg un lucru daca puneti niste statistici ne cineva ceva bani? S-a rupt alianta cu TWL dar totusi nu am trecut la razboi,din respect pentru ca am fost aliati.Mie personal nu imi plac laudele excesive pe un forum extern pentru ca inca nu am realizat nimik..Sunt inca jucatori acolo cu care eu personal ma inteleg bine,asa ca te rog sa numai pui statistici in ce priveste TWL..cand avem razboi da......
 

DeletedUser42424

eu nu inteleg un lucru daca puneti niste statistici ne cineva ceva bani? S-a rupt alianta cu TWL dar totusi nu am trecut la razboi,din respect pentru ca am fost aliati.Mie personal nu imi plac laudele excesive pe un forum extern pentru ca inca nu am realizat nimik..Sunt inca jucatori acolo cu care eu personal ma inteleg bine,asa ca te rog sa numai pui statistici in ce priveste TWL..cand avem razboi da......

Sunt multi care mai au de invatat despre onoare si respect...nu toti sunt ca tine...
 

DeletedUser42932

Desi aveau multi jucatori buni cei din INQ pe L23, tot au pierdut razboiul cu WoC.

Ii cunosc din auzite/citit pe forum pe destui din INQ, si dintr-un trib de pe L23 in care am avut alianta cu ei.

Alianta care s-a destramat cand ni s-au apropiat granitele, dar nu e nimic..

Triburile care le vad pe viitor sunt S R, LEG, Undecided, TWL, poate si Thor daca se tin de treaba..

Restu' e cancan.

Normal ca nu m-ar deranja o surpriza, adica un trib nou, fara cine stie ce trecut (sau chiar fara trecut) pe alte lumi, si care sa ajunga departe pe L30..


stii cum se zice cu cele auzite nu? inq-ul a avut jucatori de top pe l23, dar cum sa va spun eu voua sa intelegeti, acum fac referire si la postul lui radu de acum cateva zile ca a jucat si el pe 23 cu mine pana pe la vreo 400 de sate radule a? si a vazut cat de cat cum sta treaba. in inq domneste o vorba, si anume: unde nu-i cap vai de picioare... si ma refer direct la conducere. cu mare frustrare, desii am luat lumea 11, pierdut pe 23 ( numai deschid subiectul ) constat ca si aici suntem sub nivelul marii. si imi pare rau de 2-3 jucatori din tribul meu care merita mai mult pentru ca nivelul lor este cu mult peste statisticile de razboi, nu dau nume. si va spun de pe acum voua... 10-20 jucatori cati activati pe forum ,eu nu voi continua la un al2lea esec al tribului din pricina conducerii, in nici-un caz. si nu fac asta din lasitate, pana acum m-am batut singur cu twl-ul si undecided, nici un strop de sprijin nu am primit, practic am jucat fara trib si daca situatia va fii lafel in urmatoarele saptamani, mai ales ca o persoana draga mie a parasit lumea voi fii nevoit sa intorc foaia.
asa, bine v-am regasit pe forum cu contul asta nou, n-are rost sa mai aduc vorba de conturiile vechi, o chestie sa stiti asa... va urmaresc de ceva vreme pe forum,pe multi va cunosc, in special din leg, dar am hotarat sa nu ma bag inca in propaganda voastra pana la un moment potrivit
o seara buna in continuare!
 

DeletedUser

Hai ca iti trimit invitatia atunci. Dar mai intai trebuie sa treci prin -AA-. :p
 

DeletedUser

Cine are acasa in biblioteca Atlasul Geografic din 78?!! Nu mai stiu de la ce editura.
 

DeletedUser39475

Cine crede ca in maxim 1 luna tribul War va disparea de pe harta ? :)
 
Sus