razboaiele lumii 26.

  • Autor subiect florinel the lord of war
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Respect, pentru ca tu si cei care au mai ramas nu ati fost lasi. Daca e prima lume pe care joci, acumulezi experienta:) E un castig si asta.:)
 

DeletedUser35811

Georgeta si Norris nu ati invatat nimic din L9 si pe unde ati mai jucat si ramin la parerea ca asa veti fi mereu niste personaje cu vederea scurta si mentalitate limitata pe triburile.ro,voi ca oameni in spatele calculatorului sunteti destul de OK dar pe joc niciodata nu veti reusi sa iesiti din obiceiurile voaste ciudate.Poate ati incercat si voi sa faceti ce au reusit altii dar aici cu oameni cu foarte multa experienta pe triburi nu ati avut nici 1% sanse de reusita poate pe alte lumi veti avea sanse.
Eu unu stiam cu o saptamina inainte sa se sterga contul tau georgeta ca nu vei mai juca ptr ca asa ai procedat si alta data si asa vei face mereu,

Ovi nu are rost sa iti tocesti neuronii cu oameni care sunt limitati pe un joc de strategie gen triburile ptr ca niciodata nu o sa inteleaga mesajul.


Voi chiar credeti ca le stiti pe toate..??
Pe cine visezi Lordule de pe lumea 9..??De ce nu pomenesti si de alte lumi??Daca ai urmari lumile pe care joc,ai vedea ca joc pe 20 si voi juca pana la inchidere..atat timp cat am cu cine juca..o fac si chiar daca nu crezi..o fac bine,in comparatie cu unul ca tine care pe nici o lume nu a ajuns in primii 20.P.
Cine ai vrea tu sa fie Norris de pe lumea 9..??nu de alta dar sa stiu sa-i pot suna ,sa-ti dea tie explicatii ca te cam intereseaza soarta mea,dupa cum vad.
Sigur nu ai vrea sa fie ST,ala te injura pana acum..sau poate Fabyann..crezi ca el s-ar fi abtinut??sau poate e unul din Spam,sau Dacii..sau BA...??

Nu te-am jignit niciodata sii nu stiu cum ai tupeu sa vii cu niste afirmatii total eronate.

N-am vrut sa joc pe lumea 9 ptr. ca niciodata nu m-as fi dus in vreun alt trib,cum ati facut voi..in plus prietenii mei dadusera stergere inaintea mea si ce rost avea sa continui??
Prefer stergerea,ptr. ca niciodata nu voi lasa contul ,l-am lasat sitter in Crazy si chiar un dusman m-a anuntat ca pe cont e cineva din Dacii..normal ca nu mi-a convenit..am intrat si am dat stergere.
 

DeletedUser

lordul Gandalf - mare jucator, mare caracter ai fost pe L9 nu ? :))
si ca sa fi un jucator fair play nu mai amesteca lumile cu cea pe care jucati acum.
si pentru georgeta... , tot respectul. A stiut sa iasa frumos de pe L9 in comparatie cu altii.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17008

Eu m-am adresat celor care au capacitatea sa perceapa ca jocul a fost joc, ca acesta ramane in urma, iar mai departe ca si oameni, sa actionam fara resentimente.

Ai mare dreptate Ovi :) si citez pe cineva care a jucat pe lumea 3 : " Trebuie sa intelegem cu totii ca este doar un joc , o noua modalitate unde sa iti faci noi prieteni " .
 

DeletedUser

ce trist ...
Niste razboaie castigate nu mai pe interventia "prietenilor" sus pusi :)))
fara de glorie ...
trist ...
un forum unde nu se scrie de saptamani intregi :)))

Uite asa esti fortat in Romanica,de prietenii sus pusi a unora ,sa pui capat unui lucru frumos :)))

Respect pt echipa de admini ;)
 

DeletedUser

ce trist ...
Niste razboaie castigate nu mai pe interventia "prietenilor" sus pusi :)))
fara de glorie ...
trist ...

Gresit.
Corect este; " Niste razboaie castigate numai datorita lasitatii unora care se dadeau mari jucatori:p"

"fara de glorie ... =Gresit
Corect= cu glorie si cu cap . Am avut buni strategi care au stiut unde, cum si de ce sa atacam unele zone.:)

trist ...=corect
Da, e trist ca datorita "fugii" nu avem cu cine sa ne mai distram:)

Vorba ceea; fuga e rusinoasa dar sanatoasa :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Gresit.
Corect este; " Niste razboaie castigate numai datorita lasitatii unora care se dadeau mari jucatori:p"

"fara de glorie ... =Gresit
Corect= cu glorie si cu cap . Am avut buni strategi care au stiut unde, cum si de ce sa atacam unele zone.:)

trist ...=corect
Da, e trist ca datorita "fugii" nu avem cu cine sa ne mai distram:)

Vorba ceea; fuga e rusinoasa dar sanatoasa :)

Loool , tocmai tu te ai trezit vorbind ?!? Cand vorbeai cu mine, raraind pe la 2 noaptea la tel, si ma rugai sa nu te atacam parca nu erai asa razboainica ;)

Dragi jucători,
Astăzi am deschis un sondaj
de opinii cu privire la
reducerea costului talerilor
la jumătate pe lumea 26.
Costul va fi redus în data de
20 decembrie, numai dacă cel
puţin 60% din jucătorii care
participă la vot doresc acest
lucru.
Pentru votare intraţi vă rog
în joc la Setări-Sondaj de
opinii. Muţumim pentru vot!


Ce mesaj interesant :)
si asa lumea asta sa castigat cu interventii prietenesti ;)
eu propun sa iasa prietenii si mai pe fata si sa faca taleri simbolici , adica 1 taler sa coste 1lemn 1argila 1fier
spor
 

DeletedUser19202

Aici din pacate trebuie sa-ti dau dreptate ca este o golanie.Nu dai ieftinire taleri unde deja e un avantaj semnificativ....logic ca odata cu ieftinirea avantajul se tripleaza cel putin
Ce e insa si mai grav e ca daca eu as cere pe o lume asemanatoare ca data de incepere dar unde situatia e echilibrata categoric nu s-ar desi din punctul meu de vedere ar trebui sa fie exact pe dos

N-are rost sa mai zic ca e totusi cam mult sa dai ieftinire taleri unei lumi incepute de 1 an.
Dar..............................................
 

DeletedUser4132

ca sa existe un avantaj, ar trebui sa existe o tabara adversa mai intai :). era firesc sa se micsoreze pretul la taleri. stam de 3 luni cu 10k barbari pe harta. in mod constant. nu se mai cumpara pp-uri, lumea nu mai e rentabila. asa ca , lumea 26 va fi probabil lumea inchisa cel mai repede :)
 

DeletedUser19202

Astea cu "nu se mai cumpara pp-uri nu e rentabila lumea" stii ca v-au invatat altii( stai linistit ca nu e prima data cand se intampla) si v-au invatat asta unii care cunosteau(da evident ca s-au verificat toate prostiile posibile pe joc mai putin cum de au ajuns jucatorii sa stie asa ceva;)

insa o astfel de metoda de santaj ar fi trebuit sa genereze un altfel de raspuns
nu sa va faca pe plac..

asta spune multe.

si nu e deloc firesc sa se micsoreze la fel cum pot sa zic ca s-a mai facut greseala asta si in trecut la diverse presiuni ajungandu-se si tu cred ca stii binisor ca pe anumite lumi sa se reduca nr talerilor de o gramada de ori...
orice spui tu eu iti zic ca e un avantaj enorm ptr tribul mai mare si daca vrei o paranteza-dupa mintea mea pe o lume unde e un dezechilibru evident eu ca administrator al jocului in nici un caz n-as avantaja tribul mai mare ca in mod cert ar duce la terminarea mai repede a lumii ,nu?
dar am eu impresia ca altele sunt itele problemei de fapt
si uitam un lucru foarte important :pai cum sa spui tu ca vezi doamne daca nu se ieftineste numai baga premium jucatorii eu iti zic ca baga pentru ca fiind vorba de tribul de pe locul 1 ei vor castiga si au interes direct (daca nu baga inseamna ca sunt vorbiti intre ei sa n-o faca si atunci e alta treaba )adica daca nici cand ai sate de luat nu bagi premium atunci cand naiba bagi? sa fim seriosi..
si da probabil va fi inchisa desi la fel ca si 3 nu indeplineste nici macar una din conditii dar
sigur va inchisa evident ca regulile sunt facute sa fie aplicate doar la prosti..smecherii au alte reguli
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4132

bag seama ca paranoia, teoriile conspiratiei si subminarea jucatorilor de catre admini troneaza chiar si de sarbatori.

Nu pot sa vorbesc in numele altora dar pot sa-ti exemplific cum gandesc eu legat de lumea 26 acum. Am peste 700 de sate. inainte de ieftinire daca bateam 3000 de taleri pe zi era bine. asta ma ducea undeva la 2-3 nobili pe zi. da, am sate de luat. dar daca eu pot lua doar 2-3 sate pe zi, mi se face lehamite, si chiar daca stau cu atacul in sate, pur si simplu mi se face lene sa lansez orice atac doar ca sa iau 2-3 sate. mai mult, dezavantajul despre care tot insisti tu sa vorbesti este un dezavantaj cel putin bizar, avand in vedere tabara defavorizata. mai sunt acolo cat? maxim 10 jucatori care mai intra sa bata taleri sa recruteze?? cat vor mai sta ei? avand in vedere ca ei au sub 12000 de sate in total, iar pe harta sunt peste 9000 de sate de barbari, serios, ce-ai vrea sa se intample?

sa stii si tu, bagi premium nu cand ai de luat sate de barbari. bagi premium cand ai impotriva cui sa lupti. cand ai de fentat atacuri, cand ai de dat atacuri, cand vrei sa cuceresti un jucator.

cat despre faptul ca stiu jucatorii ca o lume nu mai e rentabila, nu te supara, dar nu trebuie sa fii un om cu prea multe cunostinte de economie ca sa realizezi ca 1+1=2. traim intr-o lume care invarte bani, iar inno asta vrea sa faca. bani. ca sa poata face bani au nevoie de lumi interesante, ori o lume cu peste 9000 de sate de barbari timp de 4 luni de zile, nu este o lume interesanta. este o lume moarta. iar cea mai buna sansa ca inno sa nu piarda foarte multi bani de pe urma L26, este sa o inchida cat mai repede, astfel incat marea masa de jucatori de aici, sa faca tranzitia spre alte lumi de joc, unde sa investeasca timp,nervi si bani.

Sa nu intelegi acum ca o dau cotita dupa gard si nu pot sa recunosc faptul ca adminii sunt si ei jucatori, si au prieteni jucatori de triburile la randul lor, si astfel regulamentul de ordine interioara al adminilor pe jocul asta mai iese la iveala. Daca ma intrebi pe mine, da, e o greseala ca adminii sunt recrutati din randul jucatorilor, dar asta este o alta discutie, total separata de subiectul acesta.

In alta ordine de idei, Sarbatori Fericite tuturor jucatorilor!
 

DeletedUser

Mizez pe faptul ca frustrarile aruncate pe forum au fost datorita stresului venirii Craciunului.
Chiar si un om care duce lipsa de gandire logica poate intelege faptul ca lumea e terminata. Si nu e terminata de acum. E terminata de la primele stergeri masive de conturi din Noroc.
Pentru a putea spune "Niste razboaie castigate nu mai (deduc ca a vrut sa scrie "numai") pe interventia "prietenilor" sus pusi " ai nevoie de multe nereusite in viata personala. "Trist".

Mie mi-a expirat premiumul pe 13. De atunci nu am mai activat si nici nu mai am de gand sa o fac. Las lupta cu barbarele in seama colegilor care au de cheltuit bani pe nimic (in momentul de fata lumea 26 e o pierdere de bani si timp). In momentul de fata punctele din clasament nu mai ajuta la nimic pentru ca vor fi acumulate pe seama lasitatii colegilor de harta. Noi, cei care am jucat pe aceasta lume stim care e de fapt ordinea reala in clasament (fiecare are ordinea lui).
E drept ca au existat multe certuri intre noi, dar din punctul meu de vedere au fost constructive. Probabil ca daca nu existau acele certuri nu ar fi avut loc o evolutie (atat pe joc cat si in viata de zi cu zi).

In continuare imi mentin parerea ca daca nu ar fi existat tribul Norok, harta ar fi fost mult mai echilibrata. Acestia au fost doar un ajutor fals pentru Moh, un ajutor care a dus intr-un final la distrugerea inamicilor principali.

Legat de presupusele "ajutoare divine". Marturisesc sincer ca nu am simtit vreo interventie a adminilor - e drept ca uneori am fost tentat sa cred ca cealalta tabara e ajutata insa am refuzat sa devin paranoic. Vorbesc doar de lumea 26 caci e prima lume pe care joc impreuna cu Scitii.
 

DeletedUser41823

Asa de final de lume am o intrebare conducatorilor din zns cum faceti sa aveti un trib de 80 de membri? Daca voi sunteti 160 hai ca voi aveti 30 de conturi de sustinere dar mai ii totusi pana la 80 de membri
Si felicitari celor din zns
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4132

o sa ne innobilam unul pe altul pana ramanem 80. si da, o sa pastram conturile de sustinere gen doeion sau kommodoro. au un rol fabulos in sustinerea morala a echipei in perioadele dificile :p
 

DeletedUser8343

[COLOR="#darkgreen"]Ce amuzant, de - amenintarile MOH si Norok s-a ales prafu pana la urma si-au ajuns la vorba mea ca vor da delete.
Felicitari ZEN pentru inca o lume castigata :)[/COLOR]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38759

Adversari au fost pe masura trebuie sa recunosc mai ales in moh si cativa prin norok.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus