Evenimentul de primăvară Triburile 2013!-discuţii

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Ma refer la setare si denumire, e identica...stiu ca doar le-am incercat pe toate.
Eh, dupa 10 ore poti schimba bonusul.
 

DeletedUser

pot dar uite ca pierd alea 10 ore :( da-mi si mie un mail de la nemti sa-i injur putin :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Lasa ca nu pierzi nimic, faci lemn mai mult.

Auzi, dar daca te uiti pe pagina de eveniment din joc...la bonusul ala iti arata 3 busteni si un cal ( cavalerie usoara ), ala nu prea seamana ( cel putin pentru mine ) a negustor. :D
 

DeletedUser

dar de ce , negustorii n-au voie sa mearga pe cal ? :):)
asa e da' cine naiba crezi c-a stat sa analizeze pozele alea ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
O data la cate ore dispar si apar din nou satele?

Daca dai click pe sat ( informatii despre sat ) iti va spune in cat timp va disparea, ele nu apar mereu in acelasi loc, iar algoritmul de aparitie este aleator, pot aparea oriunde si oricand.
 

DeletedUser7299

Scuze, nu vazusem. Multumesc mult. Poate imi apare si mie mai aproape ...
 

DeletedUser

din ouale astea ies si pui sau nu ?
33p8v4j.jpg


misto traducerea : nu ai destui oua :):):):):)
si mai e ceva la fel :
Eveniment tombolă
Ouă de aur pot fi primite prin jefuirea unei Tabără de colonişti,
:p:):)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
E o tombola la care poti participa cu alea, sau sa scazi costul pentru un bonus anume ( cu 20% ).

Câştigă steaguri, pachete de resurse,Saci de seminţe şi bonusuri îmbunătăţite!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Cand ti-am raspuns nu editasei, era doar prima parte.

Stiu de traducere, e putin mai complicat.
 

DeletedUser43329

Mari translatori sunteti..nu e asa usor sa traduci tot din germana(sau ce-o fi) in romana,cu diacritice,fara greseli si fara google translate:))
E fain eventul in sine,e mai complex decat cel cu vikingi,daca nu s-ar recruta..bine ar fii,dar macar avem resurse..

O intrebare:Cat de mare au satele astea magazia?Si minele..?
 
Scor reacție
209
Felicitări, ai câştigat: Steag întâmplător

Un steag de nivel 3 +4% capacitate de transport a fost adăugat contului tău.

Următoarele bonusuri vor fi adăugate contului tău pentru 10 ore după ce îţi expiră bonusul actual:

+20% rapiditate de recrutare pentru comenzi noi

Interesant al 2-lea bonus.
 

DeletedUser

Hai ca e o gluma defensul colonistilor.
Am gasit un OU.
Bafta.

Mergi si doneaza-l la AVICOLA. Nu-l hali ,lasa-l la incubator sa iasa un pui din el. Iar a clonat Frankfurt ooo de strut cu adn de porc mistret!!!Sa vedeti voi ce monstrii ies din oooolelele alea!!!
 

DeletedUser

nu folosit oua sa reduceti costul bonusurilor fiindca sunt rare, pe cand sacii ii strangi usor daca iti folosesti capul

tombola este mult mai buna

prima data am primit resurse echivalente cu jumatate din magazia fiecarui sat(aproximativ productia unui sat pe 3 zile)


eu oricum nu am de ce sa folosesc fiindca am deja un bonus activat, unu in lista si cam 1,5 milioane de saci deja
daca mai am timp maine sau poimaine de o tura deja mi-am facut plinul pentru toata perioada in care poti activa bonusurile
 
Scor reacție
209
Oua gasesti si in satele de barbari. Am strans 19 dar nu m-am omorat cu farmatul.

Iaca ce mi-a picat la o alta tombola : Un steag de nivel 6 +7% putere de apărare a fost adăugat contului tău.
 

DeletedUser

media e de 1 ou la 10 sate de barbari jefuite...asta cel putin la mine :)
 
Sus