Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser

javascript:var barb_size={min:0,max:300};var village_size={min:0,max:2};var author="dalesmckay@gmail.com";var minVer="7.0";var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;var ver=win.game_data.version.match(/[\d|\.]+/g);if(!ver||(parseFloat(ver[1])<minVer)){alert("This script requires v"+minVer+" or higher.\nYou are running: v"+ver[1]);}else{if(win.game_data.screen=="map"){var coords=[];var col,row,coord,village,player,points;for(row=0;row<TWMap.size[1];row++){for(col=0;col<TWMap.size[0];col++){coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col),TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));if(coord){village=TWMap.villages[coord.join("")];if(village){player=null;if(parseInt(village.owner||"0",10)){player=TWMap.players[village.owner];}points=parseInt(village.points.replace(".",""),10);if(player){if(player.name!=win.game_data.player.name){if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}else{if((!barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}}}}alert(coords.join(" "));}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=/i,"screen=map");}}void(0);

Farm finder. Nu imi mai merge de cand cu update-ul de azi. ceva ajutor ?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
L-am corectat:

PHP:
javascript:
var barb_size={min:0,max:300};
var village_size={min:0,max:2};
var author="dalesmckay@gmail.com";
var minVer="7.0";
var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;
var ver=win.game_data.version.match(/[\d|\.]+/g);
if(!ver||(parseFloat(ver[1])<minVer)){alert("This script requires v"+minVer+" or higher.\nYou are running: v"+ver[1]);}
else{if(win.game_data.screen=="map"){var coords=[];
var col,row,coord,village,player,points;for(row=0;row< TWMap.size[1];row++){
for(col=0;col<TWMap.size[0];col++){
coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col),TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));
if(coord){village=TWMap.villages[coord.join("")];if(village){player=null;
if(parseInt(village.owner ||"0",10)){player=TWMap.players[village.owner];}
points=parseInt(village.points.replace(".",""),10);if(player){if(player.name!=win.game_data.player.name)
{if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}
else{if((! barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}}}}
alert(coords.join(" "));}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");
self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=/i,"screen=map");}}void(0);
 

DeletedUser

L-am corectat:

PHP:
javascript:
var barb_size={min:0,max:300};
var village_size={min:0,max:2};
var author="dalesmckay@gmail.com";
var minVer="7.0";
var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;
var ver=win.game_data.version.match(/[\d|\.]+/g);
if(!ver||(parseFloat(ver[1])<minVer)){alert("This script requires v"+minVer+" or higher.\nYou are running: v"+ver[1]);}
else{if(win.game_data.screen=="map"){var coords=[];
var col,row,coord,village,player,points;for(row=0;row< TWMap.size[1];row++){
for(col=0;col<TWMap.size[0];col++){
coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col),TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));
if(coord){village=TWMap.villages[coord.join("")];if(village){player=null;
if(parseInt(village.owner ||"0",10)){player=TWMap.players[village.owner];}
points=parseInt(village.points.replace(".",""),10);if(player){if(player.name!=win.game_data.player.name)
{if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}
else{if((! barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}}}}
alert(coords.join(" "));}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");
self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=/i,"screen=map");}}void(0);


nu merge.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Ce browser folosesti si pe ce lume nu iti merge? Eu am testat pe 25, pe singurul barbar gasit pe harta si mi-a mers dupa ce l-am corectat (in opera).
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
mda, cred ca stiu de ce nu iti merge tie (la mine pe 25 sau pe lumile vechi in general nu prea sunt astfel de probleme) :)

e un 'intrus' pe harta reprezentat de satul acela unde poti "invita" pe cineva sa joace in zona ta si dadea scriptul peste cap ca nu stia cum sa il interpreteze

acuma cred ca ar trebui sa mearga:

PHP:
javascript:
var barb_size={min:0,max:300};
var village_size={min:0,max:2};
var author="dalesmckay@gmail.com";
var minVer="7.0";
var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;
var ver=win.game_data.version.match(/[\d|\.]+/g);
if(!ver||(parseFloat(ver[1])<minVer)){alert("This script requires v"+minVer+" or higher.\nYou are running: v"+ver[1]);}
else{if(win.game_data.screen=="map"){var coords=[];
var col,row,coord,village,player,points;for(row=0;row< TWMap.size[1];row++){
for(col=0;col<TWMap.size[0];col++){
coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col),TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));
if(coord){village=TWMap.villages[coord.join("")];if(village){player=null;
if(parseInt(village.owner ||"0",10)){player=TWMap.players[village.owner];}
if(village.points!=0){
var var_points = village.points.replace(".","");
points=parseInt(var_points,10);}
if(player){if(player.name!=win.game_data.player.name)
{if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}
else{if((! barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}}}}
alert(coords.join(" "));}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");
self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=/i,"screen=map");}}void(0);

sa imi zici daca iti merge acuma
 

DeletedUser

mda, cred ca stiu de ce nu iti merge tie (la mine pe 25 sau pe lumile vechi in general nu prea sunt astfel de probleme) :)

e un 'intrus' pe harta reprezentat de satul acela unde poti "invita" pe cineva sa joace in zona ta si dadea scriptul peste cap ca nu stia cum sa il interpreteze

acuma cred ca ar trebui sa mearga:

PHP:
javascript:
var barb_size={min:0,max:300};
var village_size={min:0,max:2};
var author="dalesmckay@gmail.com";
var minVer="7.0";
var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;
var ver=win.game_data.version.match(/[\d|\.]+/g);
if(!ver||(parseFloat(ver[1])<minVer)){alert("This script requires v"+minVer+" or higher.\nYou are running: v"+ver[1]);}
else{if(win.game_data.screen=="map"){var coords=[];
var col,row,coord,village,player,points;for(row=0;row< TWMap.size[1];row++){
for(col=0;col<TWMap.size[0];col++){
coord=TWMap.map.coordByPixel(TWMap.map.pos[0]+(TWMap.tileSize[0]*col),TWMap.map.pos[1]+(TWMap.tileSize[1]*row));
if(coord){village=TWMap.villages[coord.join("")];if(village){player=null;
if(parseInt(village.owner ||"0",10)){player=TWMap.players[village.owner];}
if(village.points!=0){
var var_points = village.points.replace(".","");
points=parseInt(var_points,10);}
if(player){if(player.name!=win.game_data.player.name)
{if((!village_size.min||(points>=village_size.min))&&(!village_size.max||(points<=village_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}
else{if((! barb_size.min||(points>=barb_size.min))&&(!barb_size.max||(points<=barb_size.max))){coords.push(coord.join("|"));}}}}}}
alert(coords.join(" "));}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");
self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=/i,"screen=map");}}void(0);

sa imi zici daca iti merge acuma


merge. multumesc.



edit: imi extrage si acel sat unde pot invita un prieten, care nu poate fi atacat normal. nu este problema un sat, ca il scot din lista iti dai seama, dar am zis sa iti spun acest aspect.
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Esti sigur ca il ia si pe acela? Fix asta e conditia adaugata, sa treaca peste el cand il gaseste
Am gasit si unde sa testez pana la urma si nu apare in lista. Are punctajul 0, pusesem conditie sa treaca peste el, insa ai putea sa modifici aici: var barb_size={min:0,max:300}; si sa pui de exemplu, min:1 insa e cam ilogic sa il mai vada avand in vedere conditia initiala pusa :)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Esti sigur ca il ia si pe acela? Fix asta e conditia adaugata, sa treaca peste el cand il gaseste
Am gasit si unde sa testez pana la urma si nu apare in lista. Are punctajul 0, pusesem conditie sa treaca peste el, insa ai putea sa modifici aici: var barb_size={min:0,max:300}; si sa pui de exemplu, min:1 insa e cam ilogic sa il mai vada avand in vedere conditia initiala pusa :)

da, chiar primul il baga. Am lasat intradevar intre 0 si 300. e ok acum.
multumesc
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Am facut un upgrade extractorului meu.
Acum extrage si de pe harta, sate de barbari/sate bonus, jucator, trib sau dupa diplomatie (Aliati PNA Dusmani), coordinatele pot fi filtrate dupa punctajul satelor
in plus poate face conversia in BB-codes [coord] si [claim]

PS: extrage coordinate de pe orice pagina...

Script
Cod:
javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/extractor.js'))

coords%20extractor%20map.PNG
 

DeletedUser25671

superb scriptul :)

Maestre crezi ca ai putea sa imi creezi un script care sa imi redenumeasca toate atacurile trimise pe un sat(vezi in imagine) dupa bunul meu plac,dar nu la privire generala-comenzi,ci direct privind pe sat ;))?

untitled.png
 
Ultima editare de un moderator:

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Nu as avea de unde sa iau informatiile necesare
Reamintesc ca un script legal nu trebuie sa interogheze serverul, toate informatiile pot fi preluate doar de pe aceasi pagina.
mai pe scurt, in cazul tau scriptul ar trebui sa faca "click" pe fiecare comanda ca sa poata sa obtina informatiile necesare... lucru pe care un script legal nu il poate face.
 

DeletedUser39475

Am facut un upgrade extractorului meu.
Acum extrage si de pe harta, sate de barbari/sate bonus, jucator, trib sau dupa diplomatie (Aliati PNA Dusmani), coordinatele pot fi filtrate dupa punctajul satelor
in plus poate face conversia in BB-codes [coord] si [claim]

PS: extrage coordinate de pe orice pagina...

Script
Cod:
javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/u/100563986/triburile/extractor.js'))

coords%20extractor%20map.PNG

Chinezule, si cum extrage barbarele, in functie de ce? Ma refer, la ia ca si dintr-o matrice, de sus, de la stanga la dreapta? Sau le extrage in functie de satul unde ai dat centrare, in functie de distanta, de la apropiere la departare? :)
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Extrage din coltul sus din stanga spre coltul de jos din dreapta (la fel ca toate scripturile de tip extractor)
dar mi-ai dat o idee buna, cum mai am putin timp liber voi face si asta
 
Ultima editare:

DeletedUser39475

E foarte eficient pentru farm, daca scriptul functioneaza cum am zis eu. Aici ma refer cand se fac zonele de farm, pentru a fi folosit pentru asistent. :) Astept modificarea ta.


De asemenea, as avea si eu nevoie de un tool. Ai facut un programel pentru snipe sau back time. Momentan joc pe masters, unde viteza serverul este 3 si a unitatilor este 0.6, poti face ceva in sa se adapteze la setarile astea?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25671

Nu as avea de unde sa iau informatiile necesare
Reamintesc ca un script legal nu trebuie sa interogheze serverul, toate informatiile pot fi preluate doar de pe aceasi pagina.
mai pe scurt, in cazul tau scriptul ar trebui sa faca "click" pe fiecare comanda ca sa poata sa obtina informatiile necesare... lucru pe care un script legal nu il poate face.

Nu ai inteles...Ceea ce te-am rugat eu este sa faca precum scriptul de schimbare al denumiri satelor,adica doar sa imi redenumeasca comenzile de atac cu denumirea aleasa de mine(sau alti),in niciun caz sa faca vreo interogare de servar ;)...In cadrul scriptului se introducea o denumire iar comenzile erau doar redenumite nu altceva...
 

DeletedUser

javascript: folder = 'https://dl.dropbox.com/u/100563986/backtime';
$.getScript(folder + '/backtime.js');void(0);
nici asta nu merge
 
Sus