Fotbal - coltul microbistului !

DeletedUser

Da , dar pana atunci mai au o confruntare directa azi .

Majoritatea pariaza pe Chelsea , sper sa castige Benfica totusi .
 
Scor reacție
209
Ce etapa interesanta in Serie A. Oaspetii nici macar un punct n-au luat, din 8 meciuri disputate.

ITALY: Serie A standing
11:30 FT Udinese 3 : 1 Sampdoria
14:00 FT Lazio 6 : 0 Bologna
14:00 FT Genoa 4 : 1 Pescara
14:00 FT Parma 2 : 0 Atalanta
14:00 FT Juventus 1 : 0 Palermo
14:00 FT Catania 3 : 0 Siena
14:00 FT Milan 1 : 0 Torino
19:45 FT Napoli 3 : 1 Inter
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Crezi ca sta mai mult de 1 an ? Din pacate nu...uite la Nastase, din 2 ani a stat 9 luni, asta e Romania din pacate :|

O sa scrie pe blog si asta ( doamne fereste :D )...oricum are cine sa ii faca invartelile, nu se termina porcariile cu jiji la puscarie.
 

DeletedUser

din punctul meu de vedere nu merita sa mearga la puscarie..a fost printre putinii in aniii trecuti care a construit sate de la 0 dupa inundatii, indiferent de ce gura are si ce tampenii scoate pe gura dar altii sunt mai rau ca el...daca era dupa mine i-as fi confiscat o parte din avere, atata tot, altii omoara oameni si nu patesc nimic deci nu e prea echitabil
 

DeletedUser

Bokila a luat cupa....dar prahovenii au avut capitala la picioare sambata noaptea.
 

DeletedUser

Ai si tu dreptatea ta...asa cum situatia Rapidului e incerta..e si a Stelei...nu conteaza daca joaca in B sau in C sau in liga a 5-a alaturi de mine...tot echipa mea de suflet ramane.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Cand acum ceva timp ambele galerii ( Rapid si Steaua ) au inceput razboiul cu patronii, cine a fost pe stadioane si participa la fenomen stie bine ce vreau sa spun, majoritatea ziceau ca suntem nebuni, ei uite ca acum se pare ca aia care ne injurau, ne dau dreptate cand strigam "afara din Ghencea..." si acum nu stiu exact ce se striga de Copos.

PS, cine zice de Gigi ca a facut si a dres ( bine ), nu am decat o singura vorba,...Da, a dat, a facut donatii, etc...dar tot din banii furati tarii, adica cu alte cuvinte ne-am furat caciula singuri, asa general vorbind. Iar la Steaua a avut numai de castigat, pana sa ajunga patron era un nimeni, pe spatele stelei si-a facut imagine si de aici implicit notorietate si avere, cu Steaua nu a pierdut nimic, din contra chiar. Poate Copos la Rapid chiar a pierdut bani, greu de spus...dar la Steaua Jiji in nici un caz nu a pierdut, doar daca stam sa tragem linie la banii veniti de la :

- UEFA
- Televiziuni ( drepturi TV )
- Bilete la meciuri
- Reclame / sponsori
- Transferuri

Pana si o minte mai putin "versata" isi va da seama ca nu a pierdut ciobanu', iar noi, suporterii adevarati si vechi asa cum ne consideram, nu vrem ca imaginea echipei sa fie asociata cu vreun puscarias de patron, fie el si condamnat cu suspendare sau inca in cercetari ( copos ). Este foarte posibil ca Steaua si Rapid sa aiba o lunga perioada de declin, poate doamne fereste desfiintare...daca nu se gaseste cineva cu capul pe umeri sa le conduca/investeasca.

Este o parere personala asta totusi, nu imi dati la cap :D

PS 2 : Jiji a scapat brusc de 2 dosare grele cu 3 ani de bahamas, nu vi se pare curios ca 2 sentinte au fost date la interval scurt de timp, stiindu-se ca in RO pedepsele nu se cumuleaza ( din pacate ), cu alte cuvinte, pe intelesul tuturor, eu fac 2 fapte, omor pe x si il fur pe y...mi se judeca ambele aproximativ in acelasi timp si primesc 10 ani pentru x si 3 ani pentru y, conform legilor noastre fac 10 ani, ma port frumos, mai dau cu matura prin oras si ies dupa 5, cam asa si cu Jiji...fura cateva sute de milioane ( de euro probabil ) si sta 3 ani, pai ma duc si eu daca e pe d'astea :)))
Nu era mai bine ca la americani ? fapta x + fapta y + fapta z = 231 de ani de puscarie, larevedere drum bun, te porti frumos si dai cu sapa...faci 100.


Mama ce mult am scris ! :D
 

DeletedUser

Abia asteptam sa fac misto de suporterii celor 2 echipe care parasesc prima Liga!! Eu in locul vostru si in calitatea mea de suporter, nu suportam asa rusine. Cand vreodata o s-o vedeti voi pe Dinamo trimisa in B?!! NEVER ,cum mi-au zis mie americanii cand mi-au dat bann ca am facut scandal pt cupele mondialilor ...hahaha
 
Scor reacție
209
Sa vedem ce pateste oracolul de la Balcesti. Copos si Siman sa-si lege cate o piatra de picior si sa se arunce in Dambovita. Si-au batut joc in ultimul hal de cele 2 cluburi de traditie.
 

DeletedUser

JUISEZ DE PLACERE cand ma gandesc ca 2 mari forte pleaca din prima divizie. Am un prieten ,mare fan infocat al Stelei.Si doar ii ziceam cand mergea sa scandeze in fata la palatul lu' Nea Jiji:
-Mah,stai dreacu potolit ca Gigi face ce vrea cucu lui,e echipa lui, nu a voastra ,a suporterilor.Daca vreti sa fie a voastra,mergeti la Becali sa vorbiti sa v-o vinda ,nu sa scandati contra lui. Nah, ca tot a-ti vrut voi sa plece din Ghencea.A-ti plecat si din Divizia A .Sau cel putin asteptati sa va scoata . Steaua in Divizia B!!! HAHAHAHA ,asta e de rasul ***...cilor ...hihihihi. Rapidul a mai fost, asa ca nu e vreo problema de acomodare ,in schimb voi cred ca o sa va acomodati cu greu pe a 2 a scena fotbalistica . A ramas prostul de MEME in locul baciului cu cascaval ...hihihi
 

DeletedUser

La Dinamo nu o sa se mai uite nimeni...si nici la liga I...gandti-va in felul urmator...avem in B urmatoarele echipe cu traditie mare in fotbalul romanesc: Sportul,Steaua,Bistrita,Rapid,Poli,poate Craiova....pe cine draq o sa mai intereseze ca joaca Dinamo cu Panduri...raspuns pe NIMENI. =)))
 
Scor reacție
209
Tu plangi dupa Bistrita? Bine ca s-a dus. La fel si Poli Iasi, promovata dupa un retur plin de meciuri aranjate. Era pacat sa ramana in Liga I.
De Sportul imi pare cel mai rau.
 

DeletedUser

de jucatorii de la sportul da dar de siman nu , duca-se invartindu-se .

@raka : a pierdut sau nu , nu are absolut nici o importanta . eu ma tot intreb cum de ii dai cu suspendare unuia ca huidu si cu executare lui becali . e mai rau sa omori sau sa furi ? ambele fapte sunt rele si pedepsite prin cp dar plata nu e pe masura gravitatii . intradevar a furat becali , din laptele si branza de oaie nu aduna el atatia bani sa ii invarta cu lopata . se fac bani sau cel putin sa faceau din oierit acum cativa ani cand lucram noi cu machedoni dar nu atat de multi incat sa iti cumperi palat samd . daca ne raportam la gravitatea faptelor , huidu a primit cu suspendare ... cat a furat becali ? 3-5-10 mil euro ? ia-i banii astia , ia-i si dobanda de 50-75% . dar n-a omorat pe nimeni , lasa-l naiba pe strada . oricum , altii au furat mult mai mult decat becali si nu au patit nimic .

dinamo ? sunt curios ce va face negoita cu planul lui , jucatori tineri de la echipe retrogradate . cred ca dinamo va cadea si mai jos decat in prezent , vedem .

recent m-a frapat o chestie , aia de la sageata navodari cum au aflat ca au primit licenta au afirmat ca scopul lor pentru 2013-2014 este sa se salveze de la retrogradare :):):) cum naiba sa creasca calitatea campionatului intern cand ei isi fixeaza niste targeturi atat de coborate ?

spawn : ramane de vazut ce vor face astra pandurii si petrolul in camp viitor . anul asta au facut o figura frumoasa , sper sa fie la fel si la anul .
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
@bomba9 - ai si tu dreptate visavis de sentintele date, eu cred ca greseala nu este in dreptul lui Jiji, ci a lui Huidu...si da, corect, cei care omoara ( mai ales daca sunt vinovati, intentionat sau nu ) trebuie sa execute, nu sa stea liberi, ma rog. Din pacate cazul Huidu nu este singular, aduceti-va aminte de "smecherii de dorobanti" care au omorat oameni pe trotuar si sunt liberi, etc...

Pai la noi mereu se fixeaza targeturi "low", mai ales de catre echipele mici, asta ca sa nu aiba cine sa le reproseze ceva, daca scapa, ne-am indeplinit obiectivul, daca nu...ne-au furat arbitrii, etc...la sfarsit daca scapa de B fac petrecere, ca aia de la Ceahlaul anu' asta, sincer mi se pare rusinos sa faci petrecere ca ai scapat de retrogradare :)

Dinamo ? Sincer parca il regret pe Borcea, parca mai aveam si noi adversar :D ( ma refer la Steaua ). Penal sau nepenal ala parca se mai pricepea la fotbal, era si Dinu pe acolo...acum a venit niznaiu asta de Negoita si o sa faca r.....u praf, cred eu.

Sunt 3 echipe de care imi pare rau si care faceau campionatul mai frumos, Timisoara, Craiova si Rapid, fara ele nu are farmec, nu are esenta, pacat de cele 3 echipe si de suporterii lor, Iancu,Copos,Mititelu...astia meritau cu varf si indesat sa stea ani buni la bulau, astia nu au investit, au profitat, bine, si Becali a profitat de pe urma Stelei, dar parca nu chiar asa rau...incat sa ii bage in faliment sau dizolvare.
 
Sus