Aztecul vs H.V

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început

DeletedUser706

Imi propun, si-mi doresc mult sa nu transformam acest topic in unul de dezbateri adanci[desi nu este nimic rau in asta] dar mai mult decat atat imi doresc mult sa nu ajungem la atacuri de orice fel.
Trebuie facute cateva clarificari:
Desi exista un curent de opinie "pro Aztecul" pe acest forum trebuie sa intelegem cu totii ca acest jucator[aztecul] nu este nici mai bun nici mai prost decat altii. Asa cum ma deranjeaza atacurile nefondate la adresa mea, in aceeasi masura ma deranjeaza si "periatul" fara
nici un argument.
NU SUNT NICI MAI BUN NICI MAI PROST DECAT MULTE PERSOANE PE AICI !
Voi repeta la nesfarsit ceea ce tot am spus:
SCOPUL MEU NU ESTE DE A ATACA OAMENI CI MENTALITATI


Si acum cateva precizari/raspunsuri in speranta ca nu vom transforma acest subiect in unul de discutii EXCLUSIV serioase !:)

Eu sunt de parere ca sunteti nostalgici precum batranii cand isi aduc aminte de zilele de tinerete, va aduceti aminte de niste vremuri apuse si cereti imposibilul.. Lumea a evoluat, inno a evoluat.. si va garantez ca sunt foarte multi jucatori vechi, care au evoluat odata cu jocu si s-au adaptat schimbarilor si uite-i ca joaca si fara siretlicuri sau conturi suport, doar cu un amarat de cont premium, de dragul de a beneficia de o harta mai completa si de a avea poza la profil ( fiindca asa e cool

-toti "batranii" sunt nostalgici prietene
este in firea lucrurilor. Daca tu imi arati un batran care nu regreta anii tineretii , ala ori este ipocrit ori senil.
Pe de alta parte TOTI suntem nostalgici. Toti ne amintim anii copilariei cand faceam prosti, astia mai in varsta ne amintim "gagicutele" de prin liceu. Nu este nimic rau sa fi nostalgic atat timp cat traiesti in realitate si nu ramai ingropat in trecut.
Pe de alta parte ideea de baza a posturilor mele nu este nostalgia[ desi o poti gasi acolo]
Progresul este evolutia societatii.
Acum depinde unde evoluezi. In sus sau in jos.:)
Un telefon sau un calculator te poate ajuta mult pentru a realiza probleme stringente. In aceasi masura un calculator sau un telefon pot da o dependenta care te poate transforma intr-un obez imbecil care stie doar sa tasteze si-si traieste viata exclusiv pe internet sau/si pe telefon.
Da, poti spune ca sunt nostalgic cand spun ca prefer copilaria generatiei mele cand spargeam geamuri la fotbal pe strada, cand ne alerga mama sa intram in casa , decat progresul pe care il vad acum cand copii ies afara doar sa mearga la scoala restul stau pe calculator
Este opinia mea.

Sunt amuzante posturile aztecului, dar cu o limita, dupa ce trec acea limita, o dau in ceva mai putin amuzant si tinde sa faca atacuri la persoane, insulte si chiar sa irite prin posturile si glumele batjocoritoare.. Atata tot ca le face delicat si frumos ascuns, astfel incat nu e niciun motiv sa fie pedepsit, dar pt orice persoana care stie sa citeasca printre randuri, mesajele sale au si un bagaj ofensiv pe langa cel amuzant.

Asta denota faptul ca esti un tip inteligent.
Da mesajele mele au un caracter ofensiv, printre randuri, dincolo de tonul amuzant
Desi merge mult prea departe cand spui ca in posturile mele sunt glume badjocoritoare, dar iti repeat ceea ce am subliniat la inceputul postului. Cataline , eu nu sunt nici mai bun nici mai rau decat media acestui forum. Am intalnit oameni cu adevarat extraordinari prin cultura lor , prin bagajul lor de cunostinte, asa cum am intalnit si tipi complexati care se refulau pe internet si cerseau atentie.
Invata ca nu exista oameni buni.
cu toti avem in noi un dram de bun si rau.
Si eu am facut de a lungul timpului numeroase greseli de limbaj si atitudine iar daca uneori imi iese o gluma poate in alta zi este complet deplasata iar cineva se simte jignit. De aceea trebuie sa incerci sa faci o medie sa nu cazi in extreme

Si pentru a ne intoarce pe subiect :
Desi acum aveti 1-0 :

I_Am_Back.jpg
 

DeletedUser42770

Cataline, unde vezi tu jigniri printre randuri?
Eu am 4 ani cu aproximatie de cand citesc forumul asta cel putin 1 data pe zi.. De foarte mult timp nu am mai vazut un mesaj aztec, de ce vrei tu sa ne strici jucaria prin dezaprobari? :D Nu iti place ce vezi aici? Mergi si tu pe la "Numele paladinului" , "cea mai mare prada" , "fazan" (Noroace Radule, bine/ai zis) ..pe scurt, incearca sa eviti cat mai mult topicurile astea de bosorogi daca nu/ti plac.

In alta ordine de idei, ma zgarie pe ochi faptul ca toti academicienii scriu trebuii in loc de trebui . Asta e regula noua acceptata de DOOM ? Sau sunt cuvinte inventate, cu scop anume?

Nu vad care ar mai fi legatura cu tribul HV. Chiar daca ar exista una, o meritam.
Pentru ca nici tu nu esti in stare sa tai in carne vie.
Concediezi jucatori din tribul mare pentru ca nu sunt apti, declari concedierea pe motiv de noobism..si il inviti in academie in urmatoarele 20 de minute? :))))

Pai pentru un jucator care nu prea urmareste miscarile, ar spune : Da ba, dau cu palaria de pamant..ce strictete e la astia.

Parerea mea ca prieten e ca aici gresesti q ... omul e conducatorul H.V si poate nu doreste ca numele H.V sa fie pus in balanta cu cel al aztecului ... sau poate nu isi doreste propaganda pe Forumul Extern !
Ceea ce face aztecul e de apreciat pentru Profesionalismul de care da dovada si pentru Simtul umorului extrem de bine dezvoltat ! Deasta l-am apreciat intotdeauna atat ca inamic cat si ca aliat.
Consider ca se pot evita toate acestea doar schimband numele Topicului in cu totul altul si sa rezolvat problema !

Nu vad de ce sa ajungem la contre sau la unele intepaturi intr-un topic in care dupa parerea mea e de amuzament si de bun gust , asta luand in calcul foarte frumoasele postari ale aztecului si relatand unele chestiuni de principiu onoare respect si toate combinate intr-un placut amuzament !

Este o parere strict personala iar daca am gresit nenea raka te rog sa-mi stergi postul !
Ps q: Rufele se spala in Privat ... parca asta era Deviza Noasta a Ibidemilor ! Avem o carta si un principiu pe care mergem impreuna de mai mult timp si alaturi de Ibidemi de 2 lumi. Nu ar trebui sa-l incalcam !

Va pupa ArTiSTu
 

DeletedUser38225

Cataline, unde vezi tu jigniri printre randuri?
Eu am 4 ani cu aproximatie de cand citesc forumul asta cel putin 1 data pe zi.. De foarte mult timp nu am mai vazut un mesaj aztec, de ce vrei tu sa ne strici jucaria prin dezaprobari? :D Nu iti place ce vezi aici? Mergi si tu pe la "Numele paladinului" , "cea mai mare prada" , "fazan" (Noroace Radule, bine/ai zis) ..pe scurt, incearca sa eviti cat mai mult topicurile astea de bosorogi daca nu/ti plac.

In alta ordine de idei, ma zgarie pe ochi faptul ca toti academicienii scriu trebuii in loc de trebui . Asta e regula noua acceptata de DOOM ? Sau sunt cuvinte inventate, cu scop anume?

Nu vad care ar mai fi legatura cu tribul HV. Chiar daca ar exista una, o meritam.
Pentru ca nici tu nu esti in stare sa tai in carne vie.
Concediezi jucatori din tribul mare pentru ca nu sunt apti, declari concedierea pe motiv de noobism..si il inviti in academie in urmatoarele 20 de minute? :))))

Pai pentru un jucator care nu prea urmareste miscarile, ar spune : Da ba, dau cu palaria de pamant..ce strictete e la astia.

Imi gasesc libertatea de a posta ce cred si parerea proprie intr-un post unde este mentionat tribul din care fac parte, fiindca cumva, pe acest forum, se presupune ca am acest drept democratic (la parere, te rog sa ma contrazici daca gresesc, tu facand parte din stuff , probabil ca stii mult mai bine regulile ca mine, asa ca as aprecia ajutorul). Si eu joc de suficienta vreme, de pe lumea 2 mai exact pe serverele romanesti, si consider ca imi pot da cu parerea ,ca batranii ,despre posturile altor "batrani", la fel cum cred ca imi pot permite sa comentez la orice topic, atata timp cat ii ating subiectu si nu comentez aiurea , doar de dragu de a face spam.

Cat despre problema ta cu mine si inaptitudinea mea de a taia in carne vie ( sau la nivelul pretentiilor tale de rigiditate si radicalism) , e datorita faptului, ca de bine de rau, imi respect propriile reguli si actionez dupa ele , cum e normal. Jucatorul respectiv a facut o greaseala, insa nu era una ce merita concedierea imediata (si-a cerut scuze si-a acceptat pedeapsa, fara sa faca scandal sau sa comenteze si te asigur ca nu e un jucator slab )

Cat despre gramatica mea si nivelul meu academic in limba romana, probabil ca nu e cel mai bun, dar ultima oara cand am verificat, folosirea forumului nu cerea sa fii olimpic aici, iar atata timp cat se accepta "mishto", "bah", "kalumea" sau alte "forme de romana" de genul cesta, sper ca si micile mele erori vor fi iertate de persoanele vigilente si corecte ce imi depisteaza scaparile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser706

prea multe vorbe

Cand o femeie iti spune ca vorbesti prea mult si faci prea putin eu cred ca ar trebuii sa lasi capul jos.
eventual sa cauti telefonul sa-l suni pe impresarul lui Alexandra Stan :)
[Hooo, ca a fost o gluma nu sunt misogin]
 

DeletedUser706


Ceea ce face aztecul e de apreciat pentru Profesionalismul de care da dovada

Va pupa ArTiSTu


nenea artisu te superi daca fac si eu captura de ecran si trimit lu' sefu fraza asta?
Poate imi mareste si mie salariu..
Sau poate ma da afara .
tot aia e..
 

DeletedUser706

Cat despre gramatica mea si nivelul meu academic in limba romana, probabil ca nu e cel mai bun, dar ultima oara cand am verificat, folosirea forumului nu cerea sa fii olimpic aici, iar atata timp cat se accepta "mishto", "bah", "kalumea" sau alte "forme de romana" de genul cesta, sper ca si micile mele erori vor fi iertate de persoanele vigilente si corecte ce imi depisteaza scaparile.

Nu vor fi iertate. Iti garantez.
Intotdeauna cineva vegheaza asupra noastra.
Sa citesti la anul pe declaratia de venit daca nu o sa ai amenzi serioase din cauza limbi romane prost vorbite.
Fireste ca la cat de prost vorbesc eu , si acum mai platesc la ele.
 

DeletedUser706

In alta oridine de idei.
Imi place sa cred ca cititorii si participantii pe acest forum , la acest subiect, sunt mai destepti si mai amuzanti decat credem noi.
Asa incat hai sa incercam sa numai fim atat de incrancenati.
Catalin iti aperi tribul si credema cu sinceritate ca apreciez mult asta.
Defapt noi doi ar trebuii sa ne duelam pe aici [fireste in cuvinte]
Hai sa o facem cu umor , fie si cu ironie cat nu este un atac la persoana, si hai sa facem sa merite milioanele de oameni care ne urmaresc.
sa fie un razboi frumos.
Recunoaste ca pana acum v-am cam dominat pe harta.
Avem deja doi sate pe care le-am inobilati.
 

DeletedUser42770

:)))))))
vezi ca fostii tai se plang aztecule ca i-ai bagat intr-un razboi care nu e al lor :))))
Surse din interiorul tribului imi spun asta ma rog ex trib...
Error in bresa de securitate !

Trebuie o mica restructurare sau trecut la Comunism altfel ... e de rau :)

Si garantat te da sefu afara :))
 

DeletedUser706

:)))))))
vezi ca fostii tai se plang aztecule ca i-ai bagat intr-un razboi care nu e al lor :))))
Surse din interiorul tribului imi spun asta ma rog ex trib...
Error in bresa de securitate !

Trebuie o mica restructurare sau trecut la Comunism altfel ... e de rau :)

Si garantat te da sefu afara :))

Vezi Artistule, intotdeauna suntem bagati in razboaie care nu sunt ale noastre.
Mama lor de americani :)
Cat priveste bresa de securitate...
nici spionajul numai e cea fost.
Nu tu porumbei calatori, nu tu mers pe burta .....acum dai cu satelitul pana-i doare capul.
Altceva ce ati mai vazut acolo?
Mai doarme aia mica blonda dezbracata vara? ce spun spioni vostri ?

Si cum se descurca fosti mei colegi in razboi.
Am auzit ca au pus mana pe topaore si furci, si va infrunta la greu.
 

DeletedUser39099

Pe langa calduroasele salutari, transmite-i, rogu-te, sa dea in pisicii masii inceput nou ..
 

DeletedUser39099

"13 bitches (don't) like this." so wtf?! we don't care about the f.. cat!
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
[video=youtube;a_rmLmrCv6E]http://www.youtube.com/watch?v=a_rmLmrCv6E[/video]

Va mai aduceti aminte? Ahh, ce vremuri... :rolleyes:
 

DeletedUser706

[video=youtube;
[/video]

Va mai aduceti aminte? Ahh, ce vremuri... :rolleyes:

Anunt foarte serios ca dupa ce a vazut acet videoclip papagalul meu sa spanzurat de colivie cu siretul de la pantofii de vara.
In biletul de adio scria ca a suportat multe mizerii de la mine dar dupa 30 de secunde de melodie a simtit ca e mult prea mult.
Pacat era un papagal frumos.
 

DeletedUser38225

Cum discutia a deviat si a luat o intorsatura neasteptat de "neserioasa", vreau sa fiu in ton cu restu lumii si ascultati aici

[video=youtube;DVmsEz4Be14]http://www.youtube.com/watch?v=DVmsEz4Be14[/video]
 
Sus