Intrebari si raspunsuri !

DeletedUser42487

E ok, doar stiam de la inceput limita la farm.
Macar asa suntem cat de cat pe picior de egalitate cu aia care stau non stop pe joc si folosesc tot felul de programele pentru a farma la greu.
 

DeletedUser

intelegem limitarea farmului dar unu care intra mai tarziu pe lumea asta nu i se da nici o sansa ..
trebuia facut calcul pt toata lumea la fel, din ziua cand sa deschis lumea nu de cand intri.. e doar o parere personala
 

DeletedUser42349

S-a cam lasat lumea de farm .. farmez cu 20 de usori si iau numai plin...
 

DeletedUser

dar cine a zis "' bre '' ca e vorba de mine ? .. eu ma descurc .. ** in general
ce sanse are unu care intra de 1-2 zile si e limitat la 5-10.000 cu unul care poate farma de 20 de ori mai mult
 
Scor reacție
209
Soarta. Daca ar fi fost dupa mine, as fi inchis lumea la inregistrari dupa primele 2 saptamani sa zicem. Astia suntem, cu astia defilam.
 

DeletedUser42487

Ala care intra acum are acelasi start ca si tine care ai inceput acum o luna.
De ce ti s-ar parea corect ca ala care intra acum sa aiba limita de farm 100k?
Ar avea un start net superior celor care au intrat de la inceput.
Limita e pentru toti la fel.
Niciunuia nu ne convine cand vedem pe rapoarte ca ni se intorc trupele cu sacii goi, dar macar suntem egali cu toti.

Si intradevar, in ultimele zile iau plin, deci lumea s-a cam lasat de farm, foarte multi mineri aici...
 

DeletedUser39777

Sunt putine resurse, dar sunt. Daca iei in cantitati egale, farmezi in jur de 65k din fiecare/zi, adica iei 3 taleri/zi ceea ce este putin, dar este.
 

DeletedUser39475

Mai, daca nu va convin setarile, de ce va mai apucati de joc? Nu va obliga nimeni sa faceti asta, puteti croseta de exemplu sau defasura alte activitati. Ideea topicului acesta este foarte buna, sunt intrebari/nelamuriri legate de joc facand raport la setarile lumii. Nu are rost sa suferiti ca nu va convin acestea. Revin la ce am spus initial!
 

DeletedUser42349

Ce tot se intampla cu L34 ??? Nu imi merge sa intru "Not Found"

si cand eram pe joc tot asa imi aparea , "file not found."
 

DeletedUser9858

La fel si la mine si la inca alti cativa , de care stiu, sunt probleme de server?!?!?!!?
 

DeletedUser37656

Limita asta de farm e o mare porcarie din punctul meu de vedere. Bine, e clar ca lumina ochilor ca innogames trebuia sa mai stoarca niste bani din ceva, si s-au gandit sa dea +25% resurse pe puncte premium, si ce-au zis, las ca lumea e proasta si da bani.

Ca sa dai sansa tuturor sa se dezvolte cat de cat decent la inceput, limita de farm trebuia facuta undeva de la primul sat. Adica, mai exact, daca ti-ai dezvoltat satul pana la un 4-5000 de puncte, sa intervina limita de farm.

Si nu inteleg cum puteti spune ca toti avem sanse egale de dezvoltare. Pai unul care baga puncte premium in resurse, nu are deja un avantaj fata de cel care nu baga? Dat fiind faptul ca el si poate farma, cumpara si resurse.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38518

discutia asta a mai avut loc la startul lumii 34. nu o deschide iar ca tot nu se ajunge nicaieri...chiar daca esti tu mai intarziat.
 

DeletedUser37656

discutia asta a mai avut loc la startul lumii 34. nu o deschide iar ca tot nu se ajunge nicaieri...chiar daca esti tu mai intarziat.

Ungure, daca te uiti mai atent, chiar aici pe ultima pagina a acestui topic, se discuta despre limita asta. Iti dai seama ca daca era acuma 1 luna de zile, nu mai scriam despre asa ceva. Eu am comentat strict la ultimele discutii.
 

DeletedUser38518

sunt de acu 10 zile discutiile...

in fine , treaba e foarte simpla. iti convin setarile, joci, nu-ti convin setarile, nu joci. nu te obliga nimeni sa joci pe o lume cu farm limitat. s-au deschis 33 de lumi(+ 2 speciale) fara farm limitat. si daca totusi vrei sa joci pe o lume cu farm limitat dar fara setari premium care sa te avantajeze, tocmai s-a deschis ieri speciala 3.
 

DeletedUser37656

sunt de acu 10 zile discutiile...

in fine , treaba e foarte simpla. iti convin setarile, joci, nu-ti convin setarile, nu joci. nu te obliga nimeni sa joci pe o lume cu farm limitat. s-au deschis 33 de lumi(+ 2 speciale) fara farm limitat. si daca totusi vrei sa joci pe o lume cu farm limitat dar fara setari premium care sa te avantajeze, tocmai s-a deschis ieri speciala 3.

Nu ma bag pe speciala. Pai normal ca nu-mi convin setarile, dar cum e o lume noua, n-am incotro`, tre sa ma acomodez :)
 

DeletedUser38518

eu ti-am zis, daca ai fi fost in margine, ti-ar fi fost mult mai usor sa te dezvolti, chiar si cu setarile astea...dar na ai vrut in centru, asa iti trebuie :D
 

DeletedUser37656

eu ti-am zis, daca ai fi fost in margine, ti-ar fi fost mult mai usor sa te dezvolti, chiar si cu setarile astea...dar na ai vrut in centru, asa iti trebuie :D

Nu e problema, acuma ... asta e. Mi-am spus doar un punct de vedere despre setari si atat ... ma descurc eu ca deaia am buletin de atatia ani :))=))
 
Sus