Atacuri si defensive amuzante !

DeletedUser

Neste unii care stiu sa joace

Asa semneaza Time declaratia de razboi , dar oare , este adevarata aceasta afirmatie ? Nu putem afla decat daca analizam pe cazuri concrete actiunile lor :

Astazi voi prezenta 3 jucatori mai mult sau mai putin importanti care se afla in time , pentru ca doar aceastia m-au atacat in ultimele 3 zile cat am stat sitter la un jucator .

Este vorba de :

-batissta-
Herta.ua
si lasam cel mai bun pentru sfarsit : prietenul meu

Sa incepem cu domnul -batissta- :

2hx2640.jpg


rimk.png


Ce este interesant aici , dupa cum ati observat , timpul care a trecut intre atacurile din trenulet :eek:

Continuam cu Herta.ua :

Titlu Herta.ua sprijină vulcan...artificii...fara cuci.
Expediat aug 09, 2013 23:40:13
din: Herta.ua
Origine: Unde-i cucu? (600|414) K46
Către: cyocos
Ţel(direcţie): Nu te intrista :* (610|424) K46

Unităţi:
0 0 0 0 300 0 0 0 0 0 0 0

apoi :

392p.png


Pe langa faptul ca le-a facut harakiri spionilor care i-a trimis sprijin dansul/dansa , vedem niste lanci si negri naravasi care se pare ca au dorit mult sa atace :eek:

Daca v-ati plictisit pana acuma , promit sa va invelesesc pentru ca urmeaza , da ati ghicit prietenul meu :

2ryy.png


Explicatia pentru acest atac cred este urmatoarea :

prietenul meu aug 11,2013 13:55
am sters mesajul de la tine si nu l-am citit.
daca era ceva important?

cyocos aug 11,2013 14:11
Author a spus:
cyocos astăzi la ora 13:35
Asta e valabil si pentru tine si pentru colegi din time ;)
cyocos astăzi la ora 13:35
Sa mai invatati sa jucati ;)

cyocos aug 11,2013 14:11
Author a spus:
Asasin de nobili (Lemn - Nivel 1)
Ai ucis 18 generaţii de nobili!
Nivelul următor: Ucide 100 generaţii de nobili!

prietenul meu aug 11,2013 18:34
poi daca am 15 nobili si nu am atac. curand 16
de fapt, cine pe cine invata?
cred ca e prima data in viata ta cand ai vazut fake cu nobili.
si o sa mai vezi.

cyocos aug 11,2013 21:24
=))))))))))


Bineinteles ca sunt mult mai multe povestiri de noapte de genu , le-am pus doar pe acestea de incalzire , promit sa mai revin . Altceva de urmarit ar fi recrutarile dansilor in ultima saptamana , fosti dusmani sunt colegi acuma , dar sa ii fi auzit , eu nu merg in time nici daca vin la mine in genunchi , distrugem time , na ce ati facut acum ?

Cu profunda consideratie,

Neste unu care stie sa joace mai bine ca voi
 

DeletedUser

dar cine sunteti d-voastra pe joc domnule Wselwulf ?... pentru ca nu am avut rabdarea sa citesc tot.

In orice trib exista astfel de atacuri la un moment dat cat si playeri. Dupa cum bine stie toata lumea time NU ESTE clasic ( nici 5% din jucatorii clasicului nu sunt in time ), de ce nu ii lasati in pace si va vedeti de jocul vostru? e un joc de razboi nu?

In plus nu iti inteleg tema , ce vrei sa demostrezi ca tu meriti sa intrii in time si ei nu?
Nu o sa intelegi niciodata o politica de recrutare daca gandesti astfel..., jucatorii adusi intr-un trib care au pretentie de sfarsit de lume se bazeaza pe oameni de incredere , oameni cu o anumita gandire bineteles si comportament pe joc.

Scuze am uitat sa adaog : chiar se da cateodata "fake" de nobili real ..ideea e ca trebuie sa stii cand si unde sa il dai .


Apropo joc in Time.
Scuze de greseli insa sunt obosit ( sau nu stiu sa scriu ) :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dar cine sunteti d-voastra pe joc domnule Wselwulf ?... pentru ca nu am avut rabdarea sa citesc tot.

In orice trib exista astfel de atacuri la un moment dat cat si playeri. Dupa cum bine stie toata lumea time NU ESTE clasic ( nici 5% din jucatorii clasicului nu sunt in time ), de ce nu ii lasati in pace si va vedeti de jocul vostru? e un joc de razboi nu?

In plus nu iti inteleg tema , ce vrei sa demostrezi ca tu meriti sa intrii in time si ei nu?
Nu o sa intelegi niciodata o politica de recrutare daca gandesti astfel..., jucatorii adusi intr-un trib care au pretentie de sfarsit de lume se bazeaza pe oameni de incredere , oameni cu o anumita gandire bineteles si comportament pe joc.

Scuze am uitat sa adaog : chiar se da cateodata "fake" de nobili real ..ideea e ca trebuie sa stii cand si unde sa il dai .


Apropo joc in Time.
Scuze de greseli insa sunt obosit ( sau nu stiu sa scriu ) :p


Domnu Nokia , eu nu joc pe 34 , am intrat cu un nick random acolo de putine puncte recent adica acu cateva zile sa tin un sitter , nu cred ca asta conteaza , pentru tine sunt Wselwulf .

Nu ma intereseaza si nici nu stiu cine e Clasic , daca nu joaca pe lumea asta nu are relevanta , dar de ce sa nu postez ? E un forum extern unde se discuta despre triburile nu despre fotbal , nu despre gagici , asa ca am postat ceva care are legatura cu subiectul forumului , cu rapoarte cu poze cu tot , ca sa nu zici dupaia ca fac spam sau bat campii .

Legat de intratul meu in time doamne fereste , cu regret iti spun , eu joc doar in triburi care au onoare .

In momentul in care pretinzi ca Neste unii care stiu sa joace , sunt cuvintele voastre din toate declaratiile de razboi , nu eu le-am inventat , trebuie sa si prestezi domnu* , nu numai 1-2 jucatori . Bineinteles ca dupa ce ati recrut ce e mai bun dintr-un trib si au ramas jucatori care nu au nici macar 5% din satele voastre sau nici macar 3% din trupele voastre si cu asa atacuri puteti avea succes . Sunt si cativa jucatori buni in Time ar trebui sa fiu ipocrit sa nu recunosc asta , uite chiar domnu cu BMW-u a demonstrat ca stie sa trimita un tren . Dar sunt prea putini ca sa acopera nivelul de aroganta care il aveti . O sa va urmaresc mai incolo atunci cand veti avea razboaie mai serioase , dar pana atunci e bine ca jucatorii lumi 34 sa stie pe cine au in vecinatate , considera ca o reclama buna .

Scuze am uitat sa adaog : chiar se da cateodata "fake" de nobili real ..ideea e ca trebuie sa stii cand si unde sa il dai .

Prietenul stie mai bine asai ? Nu imi permit sa ma contrazic cu *Neste unii care stiu sa joace*

Apropo joc in Time.

Stiu , bafta iti doresc !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38225

Adevaru e ca nu toata lumea stie sa faca split la nobili dati in 12 secunde.. Aici nu e vorba de luatul apararii tribului Time, isi pot lua si singuri apararea daca au nevoie, e vorba de creerea unui topic aiurea si de nevoia de atentie a unui jucator ce simte ca trebuie sa se afirme cumva, iar cum lumea nu stie de existenta lui si nu il baga in seama, te-ai gandit tu ,fortand capsorul tau dragut , ca cea mai buna solutie e sa iesi pe extern si sa arati lumii cat de spartan esti. Nu ma intelege gresit, cu laudatul si datul cu caramida in chiept ca suntem tari, dar fa asta pe un topic de razboi , gen : tribul X vs Time, nu te gasi tu albina cu mot vs tribul Time, ca nu toate mustele fac miere, te asigur de asta. ;)
 

Black Prince

member
Scor reacție
11
pana la urma,scopul topicului care e?sa te felicitam ca ai facut cateva splituri?sa arati ca vai,domne,uite ce noobi sunt cei din time si ce tare esti tu?
trib fara onoare?n-as crede...pana una-alta,am intrat sa ne distram si o facem(inclusiv pe baza tribului tau)
 

DeletedUser

Adevaru e ca nu toata lumea stie sa faca split la nobili dati in 12 secunde.. Aici nu e vorba de luatul apararii tribului Time, isi pot lua si singuri apararea daca au nevoie, e vorba de creerea unui topic aiurea si de nevoia de atentie a unui jucator ce simte ca trebuie sa se afirme cumva, iar cum lumea nu stie de existenta lui si nu il baga in seama, te-ai gandit tu ,fortand capsorul tau dragut , ca cea mai buna solutie e sa iesi pe extern si sa arati lumii cat de spartan esti. Nu ma intelege gresit, cu laudatul si datul cu caramida in chiept ca suntem tari, dar fa asta pe un topic de razboi , gen : tribul X vs Time, nu te gasi tu albina cu mot vs tribul Time, ca nu toate mustele fac miere, te asigur de asta. ;)

Bai domnu xanderache tu intoarcete la scripurile si auto-clickurile tale , iti arat si split la 100 ms imediat facut fix azi , dar nu asta e scopu meu . Tu esti asa cu guritza , dar fapte mai putine .

pana la urma,scopul topicului care e?sa te felicitam ca ai facut cateva splituri?sa arati ca vai,domne,uite ce noobi sunt cei din time si ce tare esti tu?
trib fara onoare?n-as crede...pana una-alta,am intrat sa ne distram si o facem(inclusiv pe baza tribului tau)

Ooo dar credema ca si eu ma distrez pe seama tribului tau si inca in mare fel , vezi ca nu prea sti multe domnisoara cristinica , scopul topicului este desigur sa prezint *Neste unii care stiu sa joace* , mai vrei sa iti scriu odata ?
 

Black Prince

member
Scor reacție
11
nu stiu cum te distrezi pe seama tribului,facand splituri la 2-3 jucatori.hai sa nu te retinem,poate ai treaba!
si ca sa vedem cam pe unde ne situam si in ce hal iti bati tu joc de time,sa punem si o statistica

Parte 1:
Triburi: Time
Parte 2:
Triburi: Niv!an, Nivian, N!v!an, N!vian

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 629
Tabăra 2: 332
Diferență: 297

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 23
Tabăra 2: 7
Diferență: 16

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,993,678
Tabăra 2: 839,163
Diferență: 2,154,515

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 154,604
Tabăra 2: 46,976
Diferență: 107,628

chart



Parte 1:
Triburi: Time
Parte 2:
Jucători: cyocos

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4
Tabăra 2: 1
Diferență: 3

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 26,117
Tabăra 2: 4,736
Diferență: 21,381

chart





bafta!
 

DeletedUser

nu stiu cum te distrezi pe seama tribului,facand splituri la 2-3 jucatori.hai sa nu te retinem,poate ai treaba!
si ca sa vedem cam pe unde ne situam si in ce hal iti bati tu joc de time,sa punem si o statistica

Mai mult de 2-3 , si ma distreaza faptul ca sunteti asa incepatori , sa vezi azi cum au atacat ai tai azi , 6-7 nobili + ceva trupe au rupt singuri intre ei , unu scade adeziunea la 14 si altu baga trenuletu , ahahahhahaa . Las ca o sa vezi imediat .

Legat de statisticile tale , cred ca glumesti nu ? Vrei sa iti arat ce recrutari ai facut de la toti dusmanii de cand e time (Nivian , NL , SUMMER) ? Sau ai uitat deja , dupa ce v-ati spurcat prin mesaje ? Ca imediat jumate de time e compus din ex-dusmani ? Vrei sa ii numaram ? Dupa ce injuri pe unu 1 luna intreaga , il iei in trib ? De ce v-a fost frica sa va razboiti cu un trib complet ?
Ia sa plece primi 10 din time la noi ? Mai puneai statistica dupaia ? Ca voi asa ati facut .
 

Black Prince

member
Scor reacție
11
dragule,daca aveti o conducere incapabila,care nu stie sa-si pastreze jucatorii,nu suntem noi de vina.stai linistit,ca nu ne-am dus noi sa ne rugam de nimeni sa schimbe tabara.vrei sa vezi ce colegi ai?hai,macar 2 ...daca e cazul apoi iti mai arat

cuceritorul sef aug 10,2013 22:28
as vrea si eu o invitatie la voi

Black Prince aug 10,2013 22:29
acum?

cuceritorul sef aug 10,2013 22:30
cand se poate...


Tryfu. aug 09,2013 08:39
stiu ca sunt insistent dar vad ca nu sa ocupta locu la voi in trib pot primi o invitatie

Black Prince aug 09,2013 09:02
nu mai recrutam

Tryfu. aug 09,2013 09:04
un membru in plus unul in minus tot acolo sunteti macar am cativa ani de triburile stiu jocu

Tryfu. aug 09,2013 09:06
sunt on 10 ore pe zi

[/quote]


cam astia iti sunt colegii...bafta,aveti nevoie!
 

DeletedUser

dragule,daca aveti o conducere incapabila,care nu stie sa-si pastreze jucatorii,nu suntem noi de vina.stai linistit,ca nu ne-am dus noi sa ne rugam de nimeni sa schimbe tabara.vrei sa vezi ce colegi ai?hai,macar 2 ...daca e cazul apoi iti mai arat




Tryfu. aug 09,2013 08:39
stiu ca sunt insistent dar vad ca nu sa ocupta locu la voi in trib pot primi o invitatie

Black Prince aug 09,2013 09:02
nu mai recrutam

Tryfu. aug 09,2013 09:04
un membru in plus unul in minus tot acolo sunteti macar am cativa ani de triburile stiu jocu

Tryfu. aug 09,2013 09:06
sunt on 10 ore pe zi


cam astia iti sunt colegii...bafta,aveti nevoie![/QUOTE]

Draguta , normal ca toata lumea doreste sa joace cu Neste unii care stiu sa joace , dar luati si pe aia , nu ne strica 2 spioni in plus ... , sa facem adunarea spionilor >)
 

DeletedUser42201

Neste unii care stiu sa joace

Asa semneaza Time declaratia de razboi , dar oare , este adevarata aceasta afirmatie ? Nu putem afla decat daca...
decat daca ne uitam la cat de inteligenti sunt unii din dusmanii celor din Time :)


In momentul in care pretinzi ca Neste unii care stiu sa joace , sunt cuvintele voastre din toate declaratiile de razboi , nu eu le-am inventat , trebuie sa si prestezi domnu* , nu numai 1-2 jucatori . Bineinteles ca dupa ce ati recrut ce e mai bun dintr-un trib si au ramas jucatori care nu au nici macar 5% din satele voastre sau nici macar 3% din trupele voastre si cu asa atacuri puteti avea succes . Sunt si cativa jucatori buni in Time ar trebui sa fiu ipocrit sa nu recunosc asta , uite chiar domnu cu BMW-u a demonstrat ca stie sa trimita un tren . Dar sunt prea putini ca sa acopera nivelul de aroganta care il aveti . O sa va urmaresc mai incolo atunci cand veti avea razboaie mai serioase , dar pana atunci e bine ca jucatorii lumi 34 sa stie pe cine au in vecinatate , considera ca o reclama buna .

Atata timp cati toti membrii Time au primit mesaje mai mult decat agramate, ni s-a parut corect ca declaratia sa se faca in asa fel incat sa fie priceputa de mare parte din destinatari. Din nefericire acum ceva vreme s-a inventat atat articularea cat si folosirea semnelor de punctuatie. Sa nu mai spunem de folosirea cratimii si a altor lucruri total necunoscute pentru unii din colegii tai. Asa ca, inainte de a te uita peste gard la ce face vecinu, incearca sa vezi ce se intampla in curtea ta.

Mare jucator nu sunt , dar mult mai mare in schimb decat majoritatea pseudo profesionistilor de pe aici , probleme ?
Singura problema e ca nu te cred :p Ne dai si noua un nume pe care sa putem sa il verificam pe unde l-am innobilat de e atat de ofruscat?
 

DeletedUser

sxg0tj.png


Asta este pentru fani

Si acum o inobilare facuta de 4x >

2lsdzxh.jpg


Taranu cu BMW , Herta este de vina >

Titlu Herta.ua (Unde-i cucu?) atacă Sus pe toc (606|424) K46
Expediat aug 12, 2013 14:18:58
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)-19.0%


Moral: 76%Agresor: Herta.ua
Origine: Unde-i cucu? (604|423) K46

Număr: 0 0 100 0 0 100 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Apărător: cyocos
Ţel(direcţie): Sus pe toc (606|424) K46

Număr: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0


Prada: 0/9.000
Adeziune: Scăzută de la 40 la 12
Indicaţie: Unităţile tale au fost spionate
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Pe aceasta lume nu exista thread de "atacuri amuzante" ? Interesant....., topicuri de acest gen duc inevitabil la degenerarea discutiilor spre spam si jigniri, sper sa nu se intampla asta totusi. Mizez pe decenta voastra.
 

DeletedUser38225

Pe aceasta lume nu exista thread de "atacuri amuzante" ? Interesant....., topicuri de acest gen duc inevitabil la degenerarea discutiilor spre spam si jigniri, sper sa nu se intampla asta totusi. Mizez pe decenta voastra.

bre rakanule eu zic ca e un pariu pe care risti sa il pierzi :D
 

DeletedUser

Trebuie sa anunt ca am pierdut 3 sate de cand stau eu sitter , unu de 10k si 2 de 3k , 6 jucatori (umflati de sate si de trupe) se chinuie de 5 zile sa faca lucrul asta si au pierdut nobili cat pentru 100 de sate , bineinteles ca si in momentul in care le-au luat organizarea lor profunda dupa cum vedeti in ultima poza a mai facut sa piarda ceva nobili . Am aratat si split la 100ms pentru hateri .

Dar evenimentele din seara asta anunta runda 3 -a , care va sosi curand .

PS. Cei care nu au legatura cu momentul sunt ignorati , asa ca macaniti degeaba .
 
Sus