Razbel Mondial-Nubi vs Elite

DeletedUser

Se pare ca da :), lumea a inceput pe 26.04.2012, insa conditiile de victorie sunt de a detine 70% din satele, din ce am observat la lumile nou deschise, cerinta este de 85% din satele active.

Foarte ciudata aceasta setare ..dar asta e...Cum in prostia lui a grait si sigman, daca cele 18000 de sate TSL ar fi ale unor conturi active, soarta lumii nu ar fi nici pe departe jucata..Dar cum nu este, nu are rost sa mai discutam..
Pe .net am avut de ales intre 85 , 90, 100%, asta in comparatie...
*Wizardj esti sigur ca l-ai vazut pe vndhl din toate pozitiile ? :) eu nu cred..Cred ca am jucat o gramada cu el sa stiu ce poate si ce nu poate. Si eu mi-am batut joc odata ca siter la smecherul de unii dintre voi, la fel cum mi-au luat sate o gramada de nubi de la voi..
Cand am zis ca cei 2 va bate la fund, m-am gandit la toata activitatea lor, pe ce lumi au jucat si cam ce au facut .

* Ma zafy ..esti saracu cu duhul sa mor... Cand am zis ca esti un nimeni ca jucator, se intelege ca esti asa un jucator mediocru care nu a facut mai nimic notabil pe unde a fost :), iar aia cu triburile a fost o gluma, nu trebuie sa iei ce am scris ad-literam...
Ti-am zis , zi cu argumente ce ai facut tu pe lumea asta, cu ce te-ai remarcat, poate te-ai remarcat pe alta lume sa imi dau palaria jos..Zici ca ai jucat e l7,. tu vezi ca nici acum nu sunt curios sa imi zici cine ai fost ? :).Sau daca imi zici, crezi ca imi aduc eu sau altu de aici aminte cine ai fost ?
De mine cred ca isi aduc aminte multi, nu de alta sigman asta sta de atata frustrare cred ca intra pe toate lumile unde vede TSL si opteron :). Nu de atata frustrare s-au lasat colegii lui de joc cand noi ne-am sters conturile ? Ei pentru noi jucau :)...
Degeaba ai omule peste 50 de ani sau cat ai :).. Ti-am mai explicat odata..Daca aveam gandirea ta de razbunator te cocosam de pe contul pe are il aveam in Diablo, dar atat de neinteresant ai fost si esti incat daca am trimis cateva atacuri de lene :).
Nu vezi ca de frica nici nu zici pe ce cont ai jucat aici sa nu te faci de ras ???
Se vede ca ai trait atata timp in comunism, imbarligi fara numar.... Eu zic ca am jucat pe .net ca si trib, tu spui ca si tu ai familie si servici :), de parca noi astialaltii suntem boschetari si toata ziua jucam triburi :).
Eu zic ca am fost nevoiti sa facem diplomatii cu cine a mai ramas pe harta, tu imi zici ca de ce nu am reusit sa facem diplomatie cu un trib puternic si de incredere.. Pentru ca nu exista mai pierdutule in spatiu :).
Acu ai tupeul sa imi ceri sa joc si pana la capat :). Uite asta o sa fac, special pentru tine, sa te bucuri si tu ca imi iei un sat .
Vezi-ti mai nene de pensie, aici nu ai ce glorie sa capeti :).Cine te cunoaste, stie ce hal esti, cine nu ..pur si simplu te ignora :)
 

DeletedUser

normal ca-si aduc multi aminte de un nob si un om cu un caracter ca al tau :))) dar ti-ai pus intrebarea ca poate eu nu vreau sa ies in fata ? .. cu toate ca am facut sa nu am facut cate ceva .. vrei sa-mi zici ca esti important,interesant cu ce p**a mea esti tu important ?
ce ai facut ? ai facut scandal peste tot unde ai fost . , ati castigat o lume(si aia pe alte servere) si te dai mare viteaz .. nu stii cine-s nu vorbi despre mine date-n m*** .. ca incepi sa-mi devii antipatic .. aveti o parere foarte buna despre voi , da ia faceti un sondaj de opinii sa vedeti ce parere are si restu persoanelor despre voi :))) si mii ca o sa va schimbati parerea ( care oricum era doar intre voi pokemonii din TSL ).
 

DeletedUser

Mai stickman,las-o draq de treaba,inca mai bei apa dupa strainu ? ....Apropo,mai traieste ?Prin ce grota se ascunde,am auzit k il cauta mama lu getjar sa il bata ca din cauza lui ,nu a luat asta micu(getjar) bacul ,k il tinea non stop la calculator cu sitterele din trib :D

:)
strainu a disparut in noapte....si acolo a ramas....sunt mai multi din HK care vor sa-i spuna ceva de "bine" dar nu il gasesc
in ce priveste povestea cu getjar...te inseli amarnic...e vorba de opteron...el a luat bataie de la maicasa ca nu a luat bacu...stie toata lumea degeaba neaga :D

@Tudorica
daca eu am 50 de ani....inseamna ca tu vei castiga L29 :))))))))))))))))
eu stiu ca esti ofticat ca ai pierdut...din nou :p....dar asta e ....se mai intampla :) va fi deschisa in curand o noua lume cu aceleasi setari si poate acolo vei avea mai mult noroc ;)

toate "scuzele" voastre nu fac altceva decat sa arate ca nu stiti sa pierdeti ... "nu am avut aliati" "luptam si pe alte lumi" "era frig afara" "nu ma lasa mama la PC" etc

sfatul meu pentru tine Tudorica...pune mana si invata...mai e o sesiune de bac acum in toamna...iti tin pumnii :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

*Wizardj esti sigur ca l-ai vazut pe vndhl din toate pozitiile ? eu nu cred..Cred ca am jucat o gramada cu el sa stiu ce poate si ce nu poate. Si eu mi-am batut joc odata ca siter la smecherul de unii dintre voi, la fel cum mi-au luat sate o gramada de nubi de la voi..
Cand am zis ca cei 2 va bate la fund, m-am gandit la toata activitatea lor, pe ce lumi au jucat si cam ce au facut .

De nu as fi fost nu as fi vorbit,
l-am vazut atacand, aparandu-se, e prea simplu sa te aperi cand te ataca si e prea usor sa ii iei sate in conditiile in care are asa zisa experienta,
eu iti spun prieteneste, asculta la mine ca e omul slab
buffy e chiar ok, dar asta, sa fim seriosi,
luati-l si invatati-l sa joace ca sincer, sunteti cu o roata in minus,
crewe, pecaru, julio, cand stateam eu sitter si ataca el, ai doamne, sau cand trimitea pe fiecare sat cate 1 spada sau lancie sprijin la crewe(eu ii trimiteam acasa el tot trimitea inapoi ) fiindca era logic ca n-aveam deff din trib si jonglam cu deff-ul lui crewe si asta ,saracul, tot insista sperand ca vezi doamne poate cand retrag sprijinul trimit si spada lui acasa si atunci el sare cu nobilii si odata i-am trimis spada acasa pe la 3 noaptea, a sarit imediat cu atac si nobili, si-a rupt tot doar ca sa-mi demonstreze inca odata cata incapatanare si nedumerire pe el desi am fost baiat finut si i-am aratat ca sunt on.

sincer, daca incep sa scriu doar ca sa-l cobor de pe nori nu-mi ajunge loc, nu insinuez ca ar fi slab dar bun nu e,

Nu te contrazic dar eu nu am venit sa spun ca aia va dau clasa voua la toate capitolele cum ai spus tu ca ar face-o vndhl.
In esenta, bravo voua ca v-ati tinut, singurul minus care ma tot indispune e ca dintre toate lumile voi ati reusit sa fiti cei mai antipatici adversari pe care i-am avut, nu ati vrut sa ne respectati si nu am avut cu cine vorbi de la voi din trib de cate ori incercam cu exceptia catorva bineinteles,
Respect oldmac,
 

DeletedUser

Uite vezi cand vorbesti frumos , ca ti se vorbeste frumos ? Raman la parerea mea despre skillul lui vndhl :). Normal ca am exagerat si eu cand am zis ca va bate pe toti la fund, e greu de comparat oricum un jucator cu altu la asa ceva.
*Zaf1 se vede ca te-ai suparat daca ai inceput sa ma injuri :).Ramai acolo in anonimat ca nu e nimeni curios sa vada cine ai fost :)).
*Sigman , altceva nou in afara de bac ? Nu o fi asa batranel ca tine, dar sigur bac-ul l-am dat acu mai multi ani :)
 

DeletedUser

*Zaf1 se vede ca te-ai suparat daca ai inceput sa ma injuri .Ramai acolo in anonimat ca nu e nimeni curios sa vada cine ai fost

Si sa-ti mai spun ceva .. Lauda de sine nu miroase a bine .. maturizeaza-te ... ca ti-a dat pufu la sorloboanca .. imi place ca va laudati voi intre voi .. ceilalti nu va lauda nici unu :))) petardelor

PS: Nu il baga in seama pe Sgman cu BACU ( iei bacu , nu iei bacu , semintele acelasi gust are :)) )
 

DeletedUser

Data: 2013-08-06

Angajez ciobani ingrijitori pentru ferma de animale
Angajez ciobani, ingrijitori pentru ferma de animale, capre vaci ,oi. Asigur cazare , masa, salariu atractiv.ferma este aproape de Buftea. Puteti suna la nr 0762853233
telefon:

Sa fac si eu o fapta buna sa ii dau omului un loc de munca dupa studiile care le are .. ca de cand sta numai in fata la PC se crede un "CINEVA" dar defapt e un nimeni :)))
 

DeletedUser41613

Ce sa vorbesti cu ei Segiu ? :)) astia si acum au impresia ca ei sunt "castigatorii de drept" ai lumii 29, daca ar lasa la o parte frustrarile si ar incerca sa-si potoleasca orgoliul asta ranit de "zei" ar mai fi cumva, dar asa chiar imi pare rau sa v-o spun, sunteti jalnici si asta e cuvantul in loc sa acceptati infrangerea voi cautati motive, e vina =S= ca ati recrutat din patria, ca v-ati aliat cu ATC, ca vi s-au lasat jucatorii ... etc ? sau orice altceva considerati voi ca e o greseala facuta de TSL
 

DeletedUser42412

Loc Numele tribului Puncte Sate câştigate Sate pierdute Proporţie sate Inamici învinşi (atac) Inamici învinşi (apărare)
1 =S= 156.092.916 17.453 3.890 4.5 3.612.224.887 2.860.425.128
2 TSL 47.064.510 5.007 10.483 0.5 1.366.096.365 5.729.644.675

cred ca asta spune tot :)
 

DeletedUser22922

Sa fac si eu o fapta buna sa ii dau omului un loc de munca dupa studiile care le are .. ca de cand sta numai in fata la PC se crede un "CINEVA" dar defapt e un nimeni :)))

Si inca nu au recurs la scuza cu "adminii"..in ultima instanta o sa o auzi si pe asta :).
 

DeletedUser29445

Loc Numele tribului Puncte Sate câştigate Sate pierdute Proporţie sate Inamici învinşi (atac) Inamici învinşi (apărare)
1 =S= 156.092.916 17.453 3.890 4.5 3.612.224.887 2.860.425.128
2 TSL 47.064.510 5.007 10.483 0.5 1.366.096.365 5.729.644.675

cred ca asta spune tot :)


Asta ia lovit sub centura! :D

Nu cred ca iau interesat inamici invinsi, mai mult au cautat sa bage la interne anumiti jucatori. Prin milogeala :D
 

DeletedUser

Asta ia lovit sub centura! :D

Nu cred ca iau interesat inamici invinsi, mai mult au cautat sa bage la interne anumiti jucatori. Prin milogeala :D

Logica ar fi ca inamicii invinsi cresc proportional cu numarul de sate. Una e sa atace =s= cu 10 k sate atac si alta tsl cu 4 k. Sau s sa blindeze tot ca au cu ce iar tsl sa lase si sate goale. Se pare ca in satul cu incestuosi nu a aparut inca logica. Sigur ca niste genii in viata ca stickman si zafi ar reprosa tsl-ului ca de ce nu au avut si ei acelasi nr de sate. Si iar alte explicatii. Mintea unora se invarte in c
erc
 

DeletedUser29445

Nu cred ca o sa reproseze de ce nu aveti acelasi numar de sate..
Acum mi-am adus aminte, voi ati avut un razboi de lunga durata cu Satele de barbari. Si inamici invinsi de acolo nu se pun in calcul. :)


E o diferenta mare intre voi si ei.
 

DeletedUser

In primul rand felicitari tribului S
- in al 2-lea, felicitari tribului TSL

deci...:
- as vrea ca cei care nu sunt in S sa nu ** despre ce s-a facut in S, pt ca prea putini oameni stiu tot si cei care stiu tot, nu prea ar trebui sa "dea" pe aici
- Nu mai faceti comparati intre tsl, s, patria, etc, etc...pt ca fiecare trib a inceput cu anumiti oameni, si au avut acelasi scop (castigarea lumii) dar abordari si stiluri diferite
- Nu mai spuneti ca Fum si Clasic au intrat de la inceput sa fie "mana-n mana" pt ca gresiti enorm, si numai asa ca 1 exemplu ca jucatorii tribului Fum, au intrat mai tarziu pe lumea 29 (fata de clasic, iar cand clasic era locul 1, fum era abia la inceput de dezvoltare si pe a 3-a pagina de clasament), iar prin faptul ca conducerea si jucatorii din fum, au mai jucat cu jucatorii si conducerea tribului clasic si ne cunosteam, multi eram prieteni, s-a facut alianta... o alianta ce s-a pastrat datorita conditiilor impuse de la inceput (diplomatie la fel, interzicerea barbarelor sub anumit punctaj, recrutari doar cu acordul tuturor, etc,etc)... + sa nu mai zicem de spor, care a beneficiat de ajutorul nostru din respect pt ciura (spor, trib in care erau maxim 10 jucatori mai vechi de triburile, restu jucatori pe care i-a "initiat" ciura)
- Nu mai comparati o lume cu alta, pt ca nu este aceeasi "mancare de peste"
- Nu ar mai trebui sa se dea vreun jucator mare, ca ce a facut el, cate a facut el pt ca lauda de sine, nu miroase **, iar jucatorii buni s-au facut remarcati pe harta nu pe forumul extern + ca fiecare jucator are stilul sau, placerea lui pe jocul asta, strategia lui...etc,etc
- si... NU mai ** de faptul ca tribul S, s-a ocupat cu chestii "murdare" pt ca nu jucatorii tribului S au spart conturi din alte triburi, ci jucatorii altor triburi au spart conturi ale jucatorilor aflati in S

Inca o data respect jucatorilor care au jucat si si-au vazut de joc pe harta !!!

ps. opteron, data viitoare, alegeti prietenii cu grija si nu mai tine barbati cu fusta ca si nisto pe langa tine :D
 

DeletedUser

Nu l-am tinut eu pe nisto pe langa mine , l-am simtit de la inceput ce ii poate pielea, da la cate belele se intamplau zilnic in trib, nu sa avut timp pt el.
Eu unu nu am intrat cu gandul de a cucerii lumea, pt ca se vedea clar de la inceput ca e cam imposibil, si nici nu am acuzat pe cei din =s= ca au spart conturi , sunt singur ca nisto si-a facut harakiri cand a vazut rosu pe langa el..Daca a zis altcineva asta....e problema lui .
Felicitari pt victorie
 

DeletedUser

Si inca nu au recurs la scuza cu "adminii"..in ultima instanta o sa o auzi si pe asta :).

nu o pot folosi...au avut un admin de pe alta lume in trib...altfel era de mult pe "tapet"

Logica ar fi ca inamicii invinsi cresc proportional cu numarul de sate. Una e sa atace =s= cu 10 k sate atac si alta tsl cu 4 k. Sau s sa blindeze tot ca au cu ce iar tsl sa lase si sate goale. Se pare ca in satul cu incestuosi nu a aparut inca logica. Sigur ca niste genii in viata ca stickman si zafi ar reprosa tsl-ului ca de ce nu au avut si ei acelasi nr de sate. Si iar alte explicatii. Mintea unora se invarte in cerc

tudorica...toti jucatorii au inceput cu 1 singur sat...nu e vina unora ca s-au dezvoltat mai repede decat ceilalti...sper sa intelegi...daca nu...iti desenez...

Ultimul organizat...felicitari tuturor colegilor care au participat

Parte 1:
Triburi: =S=
Parte 2:
Triburi: TSL

Timeframe: 17/08/2013 00:00:00la22/08/2013 02:41:34

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,199
Tabăra 2: 16
Diferență: 1,183

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 11,289,508
Tabăra 2: 150,265
Diferență: 11,139,243

chart
 

DeletedUser

Daca eram in conducerea =s= nu te lasam sa postezi pe extern, te faci de ras tataee :(. Cauta si tu un parc in care sa sezi langa cei de varsta ta, ca ei rezista mai mult la plictiseala pe care o emani :)
 

DeletedUser

stiu...e suparat rau de tot :)

tudorica...nu mai fi suparat... e si maine o zi
 
Sus