Cum s-a castigat cel mai rapid o lume !!!

DeletedUser

Cea mai urata lume pe care am jucat, cu toate ca nu am jucat pe prea multe. Dar cred ca rar gasesti aliati mai aroganti si cu aere de suoerioritate ca si cei pe care i-am avut noi.

Nu putem sa-ti "luam" diploma si medalia de "cel mai mare AROGANT" de pe L26(cu toate ca si pe celelalte lumi am inteles ca ai avut aceiasi atitudine), nu ar fi corect. Ca sa nu mai zic ca ai dat si meditatii la unii dintre colegii tai, dar nu au apucat sa ajunga la nivelul tau.

Nu as mai incepe alaturi de voi nici o lume.

Iti multumim pentru decizia luata, speram macar asta sa fie definitiva (noi am desfacut deja sampania). L26 ar fi fost mult mai lejera fara stresul generat de multe dintre actiunile tale, eram de mult in concediu fara discutiile generate de tine pe motiv de "experimente" (ce puteai sa mai zici dupa ce ai vazut ce prostii au iesit in urma lor)
 

DeletedUser41742

@Covei

Imi cer scuze ca nu m-am obosit sa arat ca ai luat si tu 5 sate de la inamici (pentru ca este un lucru foarte mare),prea mari frustrari din partea unora,se vede ca nu se pot abtine si sa se comporte civilizat,pentru ca la urma urmei e doar un joc si trebuie tratat ca atare.

Oricum,nu sunt eu in postura sa judec oamenii,asa ca eu multumesc colegilor de trib,dusmanilor cat si aliatilor,a fost o lume foarte frumoasa si sa speram ca o sa ne mai intalnim si in viitor,toate cele bune !
 

DeletedUser42349

Felicitari celor care au castigat, dar sinceri sa fim nu a-ti fost chiar atat de corecti, stiti voi bine cum a-ti castigat .
 

DeletedUser43463

ZaMaster ce strategii faci tu cu jucatori inactiv si slabi de pe marginea hartii spre Norok? Acolo era deajuns sa trimiti atacurile si luai satele fara nici o problema! De ce nu a inaintat maretii zeni prin centrul hartii cand razboiul era in toi?, ci au facut-o doar cu recrutari de conturi?

Inca ceva!...vad ca ai zis de sute de atacuri si organizate reusite? Nu admit ca NRV a reusit acest lucru, ca asa e, dar ce au facut in nord ZEN si SMURD? Atacuri de la 80-90 de ore, organizate cu 3000 de atacuri pe jucator de granita dintre care 1000 de fulluri, si rezultatul final fara sa ia nicimacar un sat? Asa au castigat ZEN lumea?

Daca li se datoreasca castigarea lumii familiei ZEN, asta e in mare parte unor jucatori precum Tribunul si Extraction Point care au stiut sa tina o granita si sa i-a sate individual de la dusmani, iar singurul lucru intelept pe care l-au facut conducatorii din ZEN, a fost impingerea conturilor de moral in fata!

ZaMaster vad ca iti perimiti sa afirmi lucruri despre magnatu? Dar atat te intreb: te-ai batut tu vreodata cu el sau ai jucat in accelasi trib ca sa vezi ce poate face? Afirmatiile gratuite le poate face oricine, dar nu poti afirma absolut nimic despre cineva daca nu il cunosti! Si sincer nu stiu daca a fost un alt jucator pe L26 mai bun in stilul care se apara, ca magnatu?...zic asta deoarece m-am batut cu el, dar am si fost coleg de trib si am si colaborat!

Jucatorii intradevari buni sunt starterii si cei care stau pe granite doar cu ferma in sat!....nu aceia care stau in spatele tribului si trimit sprijin in fata, aceia care trimit sute de atacuri la organizate pentru a lua cateva sate amarate sau in speta aceia care se bat cu barbarele si inactivii!

Cat despre individul ce a castigat lumea, nici nu stia sa farmeze cat mai eficient, scriptul isi facea toata treaba...iar ca jucator daca a depasit acum nivelul mediu, dar bineinteles cu trib in spate oricine e bun, mai ales si cu jocurile de culise!
Si desi nu vreau tind sa ii dau si dreptate lui GromKa jr. prin ce a postat! De aliati si conturi recrutate strategic doar va-ti folosit pana ce vati atins scopul si apoi le-ati dat cu piciorul foarte usor!

Primul si ultimul post al meu cu aceasta lume, si spre odata cu venirea toamnei sa va decideti spre o alta lume nou, unde sa aveti intradevar competie!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ZaMaster ce strategii faci tu cu jucatori inactiv si slabi de pe marginea hartii spre Norok? Acolo era deajuns sa trimiti atacurile si luai satele fara nici o problema! De ce nu a inaintat maretii zeni prin centrul hartii cand razboiul era in toi?, ci au facut-o doar cu recrutari de conturi?

Inca ceva!...vad ca ai zis de sute de atacuri si organizate reusite? Nu admit ca NRV a reusit acest lucru, ca asa e, dar ce au facut in nord ZEN si SMURD? Atacuri de la 80-90 de ore, organizate cu 3000 de atacuri pe jucator de granita dintre care 1000 de fulluri, si rezultatul final fara sa ia nicimacar un sat? Asa au castigat ZEN lumea?

Daca li se datoreasca castigarea lumii familiei ZEN, asta e in mare parte unor jucatori precum Tribunul si Extraction Point care au stiut sa tina o granita si sa i-a sate individual de la dusmani, iar singurul lucru intelept pe care l-au facut conducatorii din ZEN, a fost impingerea conturilor de moral in fata!

ZaMaster vad ca iti perimiti sa afirmi lucruri despre magnatu? Dar atat te intreb: te-ai batut tu vreodata cu el sau ai jucat in accelasi trib ca sa vezi ce poate face? Afirmatiile gratuite le poate face oricine, dar nu poti afirma absolut nimic despre cineva daca nu il cunosti! Si sincer nu stiu daca a fost un alt jucator pe L26 mai bun in stilul care se apara, ca magnatu?...zic asta deoarece m-am batut cu el, dar am si fost coleg de trib si am si colaborat!

Jucatorii intradevari buni sunt starterii si cei care stau pe granite doar cu ferma in sat!....nu aceia care stau in spatele tribului si trimit sprijin in fata, aceia care trimit sute de atacuri la organizate pentru a lua cateva sate amarate sau in speta aceia care se bat cu barbarele si inactivii!

Cat despre individul ce a castigat lumea, nici nu stia sa farmeze cat mai eficient, scriptul isi facea toata treaba...iar ca jucator daca a depasit acum nivelul mediu, dar bineinteles cu trib in spate oricine e bun, mai ales si cu jocurile de culise!
Si desi nu vreau tind sa ii dau si dreptate lui GromKa jr. prin ce a postat! De aliati si conturi recrutate strategic doar va-ti folosit pana ce vati atins scopul si apoi le-ati dat cu piciorul foarte usor!

Primul si ultimul post al meu cu aceasta lume, si spre odata cu venirea toamnei sa va decideti spre o alta lume nou, unde sa aveti intradevar competie!


Pentru cei carora le este greu sa inteleaga de ce a cistigat alianta ZEN lumea 26 le dau eu raspunsul : pentru ca o gramada de jucatori foarte buni si cu pretentii au dat stergere cont , fapt ce a avut consecinta directa un alt val de delete cont din partea unor alti jucatori buni si cu pretentii.Cine imi poate explica de ce au facut acest gest acei jucatori ? De ce nu si-au cedat satele altor colegi dispusi sa joace in continuare ? O explicatie este ca ei nu au format un trib , ci ca au fost doar o adunatura de jucatori ( mai buni sau mai putin buni ) ce iau parte la startul unei competitii dar nu sint in stare sa ajunga si sa treaca de linia de final.Si ca explicatie suplimentara va dau o informatie: din 100 de jucatori ce am terminat L 26 vreo 70 am fost colegi de trib ( plus citiva din fostii inamici ) in tribul scitii pe L3.Adica la momentul intrarii noastre ( in masa) pe L26 aveam deja un trib format si articulat,care functiona ca o masina foarte bine pusa la punct; ca au existat in acel moment de inceput o serie de alti jucatori care nu au fost in echipa de pe L3 este adevarat,insa ei s-au incadrat rapid si bine in mecanismul deja existent.Ca au existat recrutari de conturi iarasi este adevarat,dar oare acei jucatori nu au venit de buna voie la noi , alegind varianta care au crezut ca va fi cistigatoare ? La urma urmei eu nu stiu sa fi existat un jucator important pe care inamicii aliantei ZEN sa fi reusit sa il atraga de partea lor ( cine stie sa il numeasca) , ceea ce spune multe.Deci , una peste alta a cistigat acel trib (alianta) care au fost cei mai uniti,cu cea mai buna strategie de joc pusa la punct de cea mai buna conducere ,si , pusa in practica de cei mai buni jucatori.
 

DeletedUser

Hai ca tot va laudati aici cu performatele voastre.
Iaspuneti cine a avut ideea intrarii pe L26? Cine a organizat intrarea? Cine v-a dat invitatii aproape tuturor dintre voi. Ina? Nu, Doe? Nu. Melbel? Nu. Ovi? Nu. Inainte sa va kaudati cum ati inceput si ce buni ati fost, invatati istoria tribului in care ati intrat. V-am infiintat tribul apoi v-am parasit pentru ca deveniserati o sleahta ahtiata dupa sate. Ati ajuns sa va certati intre voi pentru sate. Vreti exemple? Am o gramada de exemple, dar nu mai e cazul sa le expunem. Am infiintat un al doilea trib din oameni adunati care de pe unde. trib care v-a tinut cu sprijin in granita, pana cand am decis ca nu meritati. De ce? Pentru a ati ajuns atat de aroganti incat ii desconsidrati pe ceilalti, aliati, inamici, nu conteaza. Ati fost aroganti, v-am raspuns cu aroganta. Am dat delete tot tribul inainte de final, din postura de virtual castigatori, pentru ca nu am vrut sa fim asociati cu modul vostru de a actiona. Blocari de granite prin recrutare... Da, SMURD a avur granita mai mare decat voi, pana ati decis sa recrutati grnita noastra. Si ce ati facut apoi? Ati acuza ca jucam in spate. Am tacut, pentru ca, contrar a ceea ce credeti multi, tineam la alianta. Voi? Voi ati inceput sa fiti aroganti.

Strategia voastra? Ataca fiecare candpoate, conturi duble la greu, recrutarea celor pe care nu-i puteati sparge... Varza totala ati facut. Ina v-a parasit (bravo ei, a ales viata reala). Ma acuzati de nu stiu ce. Nu uitati ca puteam sa aleg tabara cealalta. Vreti sa stiti de ce nu am facut-o? Pentru ca Ina a zis ca ati merita sa o fac. Nu credeti? Am instoricul convorbirii de pe skype cu ea. Asa ca nu ea a fost cea care a mentinut alianta ci eu. Ziceti ca am facut atunci nu stiu ce? De ce nu o intrebati pe Ina cum a fost?

Veniti si il acuzati pe magnatu de... Chiar de ce anume il acuzati? A avut prieten in SMURD si nu a cerut informatii de la el! Si nici jucatorul nostru nu a cerut de la magnatu. Eu pot sa apreiez oamenii care stiu ca asta e un joc. Magnatu chiar a apreciat ca l-am refuzat cu alianta, asa ca am ramas sa ne intelegem bine. Am fost inamici pe un joc, dar oamenii trebuie apreciati ca atare!

Sa apreciez oamenii care vorbesc despre altii pe care nici macar nu ii cunosc? Bleah! Astfel de oameni ma lasa rece, total. Oameni care apreciaza doar pe cei care baga bani in joc... Bleah! Vai de cei care sunteti asa (sunteti cativa in ZEN). Nu, prefer oamenii ca magantu, cu care puteam vorbi civilizat in timp ce ne atacam, Poate nu e cel mai bun lider. Poate altii au avut probleme. Dar stiu ce am avut langa mine in ZEN. Si nu stiu pe cine sa apreciez mai mult!

In fine, fiti fericiti ca ati castigat o lume pe care nu meritati sa o castigati. Din partea mea nu aveti nici un pic de respect. Aveati sansa sa o castigati si cu noi pe harta, dar nu, voi ati vrut sa fiti doar voi, ZEN. Rusine sa va fie, atat am de zis.

PS: incercati sa nu mai vorbiti despre lucruri trecute cei care chiar habar nu aveti de ele!
 

DeletedUser

Ratacit prin viata...

Chiar asa ai fost si pe L26, cel putin cat te-am "vazut" eu.

Am evitat sa citez tot raspunsul tau, esti exact cum te stiu.

PS. sa nu uiti de promisiunea facuta!
 

DeletedUser

Tu fiind cine?
Pentru ca sunt sigur ca nu esti dintre cei care ma stiu. Nu cred ca ne-am intalnit vreodata ca sa poti spune ca ma stii! Toti va laudati ca stiti pe unul sau pe altul. Pana nu va intalniti cu cineva fata in fata, nu il stiti. Asa ca poti sa ma scuteti de comentariile tale referitor la cat ma stii.
 

DeletedUser

Pai de ce trebuie sa ne intalnim in viata reala ca sa stiu cum te conporti in joc?

:))))

Cu ce ma ajuta ca in real esti cel mai destept, cel mai inteligent, cel mai "frumos", DACA pe joc te "comporti" altfel ?!?
Sau poate ai "dubla personalitate", mai stii?!

Este adevarat ca eu nu am vazut decat comportamentul "altfel" al tau, dar nu cred ca poti fi altfel in real.

PS. mi-e lene sa ma reinregistrez cu nick-ul de pe L26, dar nu conteaza prea tare treaba asta, nu se schimba parerea multora despre Gromka(cel de pe 26)

App. nu cred ca analizam aici treaba asta, imi cer scuze.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nici pe joc nu ai avut tangenta cu mine; se vede asta din faptul ca nu ai nici macar bunul simt sa spui cu ce nick ai jucat. Si mai ai si tupeu sa caractrsizezi... De fspt ca esti unul din cei foarte multi care era nervos ca nu pot sa ma controleze. Ceil lati nici nu au incercat, pentru ca stiau ca nu au sanse :D

Imi plaxe de voi, sunteti vitejii anonimi.
 

DeletedUser

Nici pe joc nu ai avut tangenta cu mine; se vede asta din faptul ca nu ai nici macar bunul simt sa spui cu ce nick ai jucat. Si mai ai si tupeu sa caractrsizezi... De fspt ca esti unul din cei foarte multi care era nervos ca nu pot sa ma controleze. Ceil lati nici nu au incercat, pentru ca stiau ca nu au sanse :D

Imi plaxe de voi, sunteti vitejii anonimi.


Mda, asa e! Multe greseli, dar am reusit, pana la urma, sa citesc. Lumea s-a terminat, nu mai are de ce sa-ti tremure mana; stai linistit. Tu ai avut de la inceput problema asta cu "vor astia sa ma controleze" :)))
Sunt convins ca se va gasi vreunul care sa zica ca a reusit, ca a vrut sa-ti dai stergere, ca ala era scopul, asa ca nu ai ce face. Totusi, intreaba prietenii care au ramas si dupa iesirea ta, iti vor spune, cu siguranta, ca forumul a fost mult mai linistit, sefii din alianta au fost mai calmi, mai relaxati. Sa fi fost doar o coincidenta? :))

Sfarsit de vara placuta la toti.
Salutari PUILOR !(asta ca sa-i fac pe plac lui ...)
Mulan
 

DeletedUser37023

salutari tuturor colegilor din Z+N!felicitari inca o data pentru inchiderea acestei lumi!sunt mandru ca am avut ocazia sa joc alaturi de voi pana la final!
am vazut ca sunt multi care contesta victoria noastra,e problema lor,fiecare are dreptul la opinie!
pacat ca nu au spus ce aveau de spus pe harta...aici si mie mi-ar fi foarte usor sa arunc cu vorbe in stanga si in dreapta!
 

DeletedUser42632

uha ..... iaca ca s.a terminat si lumea asta , si am reusit sa o duc pana la capat , din pacate ca invins si nu ca invingator .....
felicitari pentru ca ati castigat lumea ..... si felicitari lui gabi viteazu care si.a batut joc de atacurile voastre pana la sfarsitul lumii .... dupa parerea mea el a fost cel mai bun jucator al acestei lumi .... pacat ca nu a avut cu cine juca .
 

DeletedUser

uha ..... iaca ca s.a terminat si lumea asta , si am reusit sa o duc pana la capat , din pacate ca invins si nu ca invingator .....
felicitari pentru ca ati castigat lumea ..... si felicitari lui gabi viteazu care si.a batut joc de atacurile voastre pana la sfarsitul lumii .... dupa parerea mea el a fost cel mai bun jucator al acestei lumi .... pacat ca nu a avut cu cine juca .

:))))

viteazu a fost tare numai cand a avut sprijin din trib.
La sfarsit, cand era la MARGINE(nu uita ca a a fost trimis la margine!) nu a mai fost asa "interesant" ca sa dispara.
Oricum a fost foarte activ, recunosc asta, si stie sa joace, asta e clar. Ceea ce ii "strica" profilul este aroganta de care a dat dovada; daca era si modest era mult mai apreciat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42632

el arogant ? nu cred ... a fost trimis la margine ...si atunci cu greu ... si chiar si de la margine v.a facut la atacuri .
 

DeletedUser41742

@savtieg gang
Nu te supara ca iti spun,dar cu 120k l/s/a + 50k cav grea per sat + moral,oricine stie juca :)
 

DeletedUser3249

Salutare!
Am citit tot ce s-a scris si nu am vazut decit acelas lucru:aroganta inutila fara nici un pic de temei din partea unor fosti conducatori plus jucatori care au uitat ca sunt niste muritori.Adevarul e ca pe acest joc atunci cind ai niste amarite de drepturi unii se cred zei sau semizei.
Sa va aduc aminte unora dintre voi ca atunci cind generalii romani se intorceau in Roma dupa o expeditie victorioasa iar poporul ii aclamau aveau in carul lor un sclav care din cind in cind ii soptea la ureche urmatorul citat:'Nu uita ca esti muritor!'.Gromka chiar daca nu te cunosc si nu am participat la conferinte nu am o parere buna despre tine ca multi altii si crede-ma ca nu as mai juca cu tine niciodata pe aceeas baricada.Nu vreau sa spun prea multe pe aici ptr ca o sa imi spui si mie ca nu te cunosc,ai dreptate ca nu te cunosc dar asta nu inseamna ca nu am informatii despre tine de la cei care te cunosc.
Nu te mai lauda ca a fost ideea ta sa se intre pe 26 ptr ca nu a fost chiar asa.

Iti dau un sfat si crede-ma pe cuvint ca nu e o aroganta:Alege pe cineva care sa stea linga tine si sa iti sopteasca la ureche din cind in cind urmatoarele cuvinte:"Nu uita ca esti muritor!"



La final vreau sa felicit toti colegi care au reusit sa ramina pina la sfirsit si poate in viitorul cit mai apropiat reusim sa ne mai stringem pe vreun server.
Felicit si adversarii care au incercat sa faca tot posibilul ca acest joc sa fie cit mai atractiv atita timp cit au jucat.

P.S.Va urez tuturor o viata frumoasa in real live si celor care inca mai joaca un joc cit mai placut si fara arogante inutile!
 
Sus