Triburile 8.16 -discuții

DeletedUser

=))) da merge super!!!!
IE si Chrome cu css la setari!!!!!!!!!!!!!!! ScreenShot056.jpgScreenShot057.jpg

eu ma las pagubaş :rolleyes: ori tehnica si softurile voastre sunt la pamant ori ........Apar butoanele mai sterse ...dar ....dispare tot cand dai privire pe cladirea principala.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Ai toata libertatea sa iti faci singur.

Noi NU suportam decat ceea ce ofera INNOGames.

Cred ca am muncit de pomana sa caut ca persoana nu ca admina/voluntara in echipa TT, solutii ca sa fie lumea multumita dar normal, vesnic vor fi nemultumiti si carcotasi la toti pasii, persoane care sa te acuze tot pe tine care incerci sa ajuti si sa ceara marea cu sarea.

Singurele variante posibile sunt:

1. folositi grafica oferita de innogames
2. folositi pe "propria raspundere" pachetele descrise aici: http://forum.triburile.ro/showthread.php?44100-Update-8-16-Grafica&p=1074508#post1074508 - compatibile cu Firefox si Opera. Pe IE si Chrome poate sa mearga, poate sa aiba mici buguri. (mie oricum imi merge bine pe toate browserele, cu mici exceptii la internet explorer la pozele alea, insa eu nu folosesc IE).

Aveti fisierul css pentru layoutul classic oferit de INNOGames in pagina cu descrierea update-urilor pentru versiunea 8.16, internetul este plin de tutoriale de .css si alte "tehnologii". Puteti corecta si singuri, dupa bunul plac si poate tehnicile voastre vor fi mai bune.
 
Ultima editare:

DeletedUser44434

Pe firefox se nu se vedeau alea (cum trebuie), am pus acum la setari noul pachet, urmeaza sa verific pe pc. Dar cred ca e ok daca zici tu. multumesc. :)
 

DeletedUser

Ai toata libertatea sa iti faci singur.

Noi NU suportam decat ceea ce ofera INNOGames.

Cred ca am muncit de pomana sa caut ca persoana nu ca admina/voluntara in echipa TT, solutii ca sa fie lumea multumita dar normal, vesnic vor fi nemultumiti si carcotasi la toti pasii, persoane care sa te acuze tot pe tine care incerci sa ajuti si sa ceara marea cu sarea.

Singurele variante posibile sunt:

1. folositi grafica oferta de innogames
2. folositi pe "propria raspundere" pachetele descrise aici: http://forum.triburile.ro/showthread.php?44100-Update-8-16-Grafica&p=1074508#post1074508 - compatibile cu Firefox si Opera. Pe IE si Chrome poate sa mearga, poate sa aiba mici buguri. (mie oricum imi merge bine pe toate browserele, cu mici exceptii la internet explorer la pozele alea, insa eu nu folosesc IE).

Aveti fisierul css pentru layoutul classic oferit de INNOGames in pagina cu descrierea update-urilor pentru versiunea 8.16, internetul este plin de tutoriale de .css si alte "tehnologii". Puteti corecta si singuri, dupa bunul plac si poate tehnologiile voastre vor fi mai bune.
Corect! dar totusi pagina cu steagurile la mine nu merge !Da-le in colo de butoane este OK, fara css si pachete(pt ca nu merg) .Oricum mii de multumiri pt munca depusa!!!!!!
 

DeletedUser

Incearca sa schimbi si latimea de fereasta, accesand: Setari/setareari/Latime Fereastra. Poate te ajuta.
Vezi atașament 1487
Toata ziua asta am facut si cu ajutorul lui mythra ,am instalt browser nou (pe care nu il aveam)..deageaba tot fereastra cu steagurile apare asa:ScreenShot055.jpg

Ca apr butoanele cum apar nu ma deranjeaza ...asta e singurul deranjament .Pe alt cont merge perfect doar pe al meu ...nu merge =))))
Sunt adeptul schimbarilor si ajut chiar si la "programe beta "....de aceea ma inversuneaza chestia asta cu "steagurile"
 

DeletedUser44123

Is curios cum se vede si la mine folosind IE.
Poate reusim sa-i dam de cap... (stiu , e stresant)
 

DeletedUser44434

Am sters coockies, cache, am dat restart.. pe chrome tot asa se vede... probabil o fi de la versiunea mea. Ma oftic ca pe firefox se vede fara acele imagini. Si am incercat varianta a doua...
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
Cred ca am muncit de pomana sa caut ca persoana nu ca admina/voluntara in echipa TT, solutii ca sa fie lumea multumita dar normal, vesnic vor fi nemultumiti si carcotasi la toti pasii, persoane care sa te acuze tot pe tine care incerci sa ajuti si sa ceara marea cu sarea.

o singura intrebare:ceea ce ai muncit pana acum a fost cu folos(unii dintre noi chiar testam ceea ce ai facut tu si iti multumim),se poate sa nu mai apara pagina alba(am sters css de acolo si apare normala ca inainte dar mi-au aparut butoanele alea si cu css nu-mi apar e ft ok,dar e albul ala si nu am jucat pana acum asa).daca exista pe undeva,indruma-ma te rog,daca nu..multumesc pt ce ai facut tu.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Am sters coockies, cache, am dat restart.. pe chrome tot asa se vede... probabil o fi de la versiunea mea. Ma oftic ca pe firefox se vede fara acele imagini. Si am incercat varianta a doua...

incearca css-ul asta (fara sa scrii nimic la pachet grafic ci doar la css): http://utilitate.ro/graphic/chrome.css
testeaza doar pe chrome si spune-mi daca iti rezolva problemele prezentate mai devreme.

o singura intrebare:ceea ce ai muncit pana acum a fost cu folos(unii dintre noi chiar testam ceea ce ai facut tu si iti multumim),se poate sa nu mai apara pagina alba(am sters css de acolo si apare normala ca inainte dar mi-au aparut butoanele alea si cu css nu-mi apar e ft ok,dar e albul ala si nu am jucat pana acum asa).daca exista pe undeva,indruma-ma te rog,daca nu..multumesc pt ce ai facut tu.

cu ce varianta css ai testat de nu ti-a mers ok? ce browser?
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
varianta 4 din care le-ai testat tu.browser mozilla.

imi e ok,dar daca se poate sa nu fie pagina alba.in rest e perfect totul.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91

DeletedUser

ia incearca sa dai comenzi.

am specificat intr-unul din posturi ca am eliminat butoanele inlocuind din nou cu simplu text /action links - tehnic vorbind.

plus ca e in lucru, cred ca se subintelegea, dar in fine, raman la parerea mea.
Da se pot da comenzi..cu atentie ;) si steagurile mele ? :)
 

DeletedUser

Nici o schimbare ! nici in Chrome nici in IE ,nici firefox :( Culmea e ca am intrat pe servarul in engleza,cat si pe beta... am activat contul ...si merge totul perfect acolo....cat si pe sitterul care il am .
 

DeletedUser

Sincere pareri de rau pt stress...deja si eu sunt stresat =))) lasa..poate o sa isi revina in timp;)
 
Sus