Balanta resurse intre sate!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser40739

Am incercat scriptul postat de chevyx si nu merge [ pe lumea 26 ]. :confused:
Imi poate da cineva scriptul functionabil sau ma poate lamuri in caz ca gresesc eu cu ceva ? Eu l-am copiat din spoiler si l-am introdus in task prelucrare rapida, am apasat butonul denumit de mine, ''balanta'' si nu se intampla nimic.
Mentionez ca am cont premium ! :)
 

DeletedUser

asta e ce am eu pe net la market balance script
javascript: function MarketMain() { var a = document; if (window.frames.length > 0) a = window.main.document; var b = a.createElement('script'); b.type = 'text/javascript'; b.src = 'http://www.extremetw.com/rix/mb.js'; a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b) } function getGameDoc(winvar) { getdoc = winvar.document; if (!getdoc.URL.match('game\.php')) { for (var i = 0; i < winvar.frames.length; i++) { if (winvar.frames.document.URL.match('game\.php')) { getdoc = winvar.frames.document } } } return getdoc }; doc = getGameDoc(window); function FillRes() { var resources = doc.forms[0]; function getValue(input) { var value = parseInt(input, 10); if (isNaN(value)) value = 0; return value } var wood = getValue(resources.wood.value); var clay = getValue(resources.stone.value); var iron = getValue(resources.iron.value); function OKClick() { var arrInputs = resources.getElementsByTagName('input'); for (var idx1 = 0; idx1 < arrInputs.length; idx1++) { if (arrInputs[idx1].value.indexOf('OK') != -1) { arrInputs[idx1].click(); break } } } function insertValues() { var URLargs = doc.URL.split("&"); for (var i = 0; i < URLargs.length; i++) { var args = URLargs.split("="); if (args.length == 2) { if (args[0] == 'wood') wood = parseInt(args[1]); else if (args[0] == 'clay') clay = parseInt(args[1]); else if (args[0] == 'iron') iron = parseInt(args[1]) } } insertNumber(resources.wood, wood); insertNumber(resources.stone, clay); insertNumber(resources.iron, iron) } if (wood + clay + iron > 0) { OKClick() } else { insertValues() } } if (doc.URL.match(/clay=/) || doc.URL.match(/confirm_send/)) { FillRes() } else { MarketMain() }


nu stiu daca merge aici sau daca e legal ca lam postat

http://forum.tribalwars.net/staemme/buttons/reputation.gif
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
pe L26 sunt noi implementari in targ?... aia sa faci schimb cu negustorul satului?

Cod:
javascript: function MarketMain()
{
	var a = document;
	if (window.frames.length > 0) a = window.main.document;
	var b = a.createElement('script');
	b.type = 'text/javascript';
	b.src = 'http://www.extremetw.com/rix/mb.js';
	a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)
}
function getGameDoc(winvar)
{
	getdoc = winvar.document;
	if (!getdoc.URL.match('game\.php'))
	{
		for (var i = 0; i < winvar.frames.length; i++)
		{
			if (winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php'))
			{
				getdoc = winvar.frames[i].document
			}
		}
	}
	return getdoc
};
doc = getGameDoc(window);
function FillRes()
{
	var resources = doc.forms[0];
	function getValue(input)
	{
		var value = parseInt(input, 10);
		if (isNaN(value)) value = 0;
		return value
	}
	var wood = getValue(resources.wood.value);
	var clay = getValue(resources.stone.value);
	var iron = getValue(resources.iron.value);
	function OKClick()
	{
		var arrInputs = resources.getElementsByTagName('input');
		for (var idx1 = 0; idx1 < arrInputs.length; idx1++)
		{
			if (arrInputs[idx1].value.indexOf('Ok') != -1)
			{
				arrInputs[idx1].click();
				break
			}
		}
	}
	function insertValues()
	{
		var URLargs = doc.URL.split("&");
		for (var i = 0; i < URLargs.length; i++)
		{
			var args = URLargs[i].split("=");
			if (args.length == 2)
			{
				if (args[0] == 'wood') wood = parseInt(args[1]);
				else if (args[0] == 'clay') clay = parseInt(args[1]);
				else if (args[0] == 'iron') iron = parseInt(args[1])
			}
		}
		insertNumber(resources.wood, wood);
		insertNumber(resources.stone, clay);
		insertNumber(resources.iron, iron)
	}
	if (wood + clay + iron > 0)
	{
		OKClick()
	}
	else
	{
		insertValues()
	}
}
if (doc.URL.match(/clay=/) || doc.URL.match(/confirm_send/))
{
	FillRes()
}
else
{
	MarketMain()
}
pe pagina cu triburile dai click dreapta > editeaza preferinte saitului, la popup-uri selecteaza deschide toate popup-urile
la fel trebuie sa faci si pe extremetw.com

dai un click se deschide o pagina noua pe modul productie
mai dai un click te duce pe situl extremetw.com
 

DeletedUser40739

Ba sa ma fac praf si pulbere daca pricep cum dracu' functioneaza dracia asta de script ! :mad:
Un ghid video era ideal ! :)
Sau oricum explicati-l cap -> coada, va rog, pe moldoveneste, ca sa priceapa orice netot ca mine. :)

EDIT : Am vazut cum functioneaza scriptul pe site-ul lui jimmymacel dar nu stiu cum sa deblochez acele popup.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Merge pe speed? Ca am incercat si totul e in regula, imi apare lista cu satele care au nevoie de resurse, dar nu se trimit nicicum...
 

DeletedUser523

Eu joc pe sp4 si ma intereseaza un script pt balanta resurse. Care il pot folosi acolo ?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Cod:
javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game\.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php')){getdoc=winvar.frames[i].document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OkClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('Ok')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs[i].split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OkClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}

utilizare:

click script-> click script -> submit in noul tab -> click pe o anumita grupa de sate sau pe singura grupa de sate ce iti apare acolo -> te deplasezi pe taburile urmatoare -> click pe script pentru inserare resurse/coordonate -> click pe script pt trimitere etc

PS: vezi sa copiezi tot codul din spoiler
 
Ultima editare:

DeletedUser523

Cod:
javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game\.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php')){getdoc=winvar.frames[i].document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OkClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('Ok')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs[i].split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OkClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}

utilizare:

click script-> click script -> submit in noul tab -> click pe o anumita grupa de sate sau pe singura grupa de sate ce iti apare acolo -> te deplasezi pe taburile urmatoare -> click pe script pentru inserare resurse/coordonate -> click pe script pt trimitere etc

PS: vezi sa copiezi tot codul din spoiler

mc frumos. o sa incerc si apoi iti spun daca am reusit sa-l implementez cu succes :)
 

DeletedUser

multumesc :).
acum am verificat si observ ca ai dreptate , sa upgradat lista cu scripturi aprobate .
eu tot asteptam postarile noi pe forum ca sa aflu noul script .
 

DeletedUser

Salut .
Scriptul de ieri la amiaza dupa efectuarea la noul update nu mai functioneaza in firefox .
Pe opera functioneaza , dar parca mai mult imi placea sa butonez pe firefox . :(
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Buna,

Verifica sa ai pop-up-urile activate. Functioneaza corect si in firefox.
 

DeletedUser

Permite-mi sa folosesc cuvinte asemanatoare cu ale tale dragule moderator
[h=4]Salut mythra,

Vă mulţumim pentru sesizare.
Am verificat cele indicate de dumneavoastră.

O zi buna.
[/h]
Raspunsul dv m-a ajutat .
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Dragut :))

Ma bucur ca s-a rezolvat.

PS: Uffff...macar de ziceai "draga", nu "dragule" :D
 

DeletedUser

pe chrome nu merge.

pe opera merge, dar cand deschizi ultimele pagini cu targul, nu mai introduce automat valorile de transferat.
 

DeletedUser

pe chrome nu merge.

pe opera merge, dar cand deschizi ultimele pagini cu targul, nu mai introduce automat valorile de transferat.

am reusit sa fac sa mearga o data scriptul, dar acum nu mai vrea deloc sa functioneze. Am pop-ups activat.

o solutie? e vorba de lumea 38.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus