Team Leaders School

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser489

Nu putem decat sa ne inclinam in fata unor asemenea rezultate. Sigur, asta era pe Lumea 5, cand noi ceilalti jucam Farmville pe Facebook. Nu vreau sa intind vorba insa, fara a nega calitatile tribului noobs, ma gandeam ca, totusi, au existat si alte triburi pe care le respect din pozitia mea de jucator mediocru, si care au avut „mici” succese, de exemplu Scitii de pe 3 si 26 si poate si altele, nu ii cunosc pe toti si nici nu mi-a dat timpul liber pe dinafara sa fi jucat peste tot.
Fara sa vreau sa pun paie peste foc, ca peste tot, au existat si nereusite, daca tot suntem la istorie, noobs de pe L28. Eu am jucat putin acolo si doar in calitate de coplayer, a fost instructiv, dar, sincer, nu s-a ridicat la inaltimea renumelui. Sunt convinsa ca exista o explicatie foarte lunga si pentru asta, ceea ce voiam sa spun este ca este ok cata vreme nu depasim limita dintre un trib "foarte bun" si "cel mai bun trib care a existat vreodata".
 

DeletedUser38023

Scitii de pe 3 si 26

Mi-ar fi placut sa ne intalnim cu Scitii pe o lume, dar se pare ca nu a fost posibil.. Ne-am iubit platonic, cativa de la noi cu cativa de la ei :D Chiar sunt de admirat, in egala masura cu Die., pentru razboiul de pe lumea 3.. Din postura de spectator, mi s-a parut un razboi cu tot ce ii trebuie..
Nu stiu ce mai e on/off topic aici acum.. Pe aceasta cale, ii multumesc lui Carmi ca nu a insistat sa ii iau locul!

Repet, nu stiu daca are legatura cu topicul, dar vreau sa aduc in atentia celor interesati de strategie pe triburile, Coridoarele din ZARG..
topavgtribesy.png

Sud-estul e locul.. Harta asta nu descrie nici 10%, din ce as vrea sa va arat, dar la alta mai buna nu am acces (si chiar am cautat vreo 20-30 de minute) ..
Asa ca, mai bine va descriu harta ideala pe care as fi vrut sa v-o arat si nu am cum ca n-o gasesc.. Adica nu o gasesc pentru ca nu dau de ea, adica stii, la o adica as putea, dar nu pot.. Adica intelegeti voi..

Harta respectiva ar fi avut marcati jucatorii tribului ZARG de pe l10.. Ei sunt dispusi cu totii pe coridoare, de la nord la sud, coridoare cu o latime de 20-30-40 de campuri si cu o lungime care tinde la infinit.. Se observa si pe amarata de harta de mai sus, in zona de sud-est, o frantura din ce m-am apucat sa povestesc.. Imagninati-va 50 de sulite aliniate pe un perete, cu varful orientat in sus, spre tavan.. Sau nu, mai bine imaginati-va o cohorta romana in pozitie de atac.. Asa erau dispusi pe harta si jucatorii ZARG.. Nu ma pricep foarte bine la explicatii, dar daca ati citit pana acum, trebuie sa aveti proiectata in minte imaginea hartii pe care aproximativ 50 de jucatori nu cuceresc sate in stanga, sau in dreapta culoarului lor, ci doar in fata sau in spate, nefiindu-le permis sa isi depaseasca culoarul nici macar cu o singura coordonata (depasind culoarul tau cu o coordonata, intrai in culoarul colegului)..
Nu vreau sa aduc in discutie eficienta in lupta a acestei strategii, pentru ca din anumite motive, nu am avut ocazia sa o testez, dar sunt curios cum ar face si altii asa ceva..
Cand am vazut prima data coriodarele ZARG m-am intrebat ce stiu eu despre ordine, despre disciplina si despre simetrie..
Apoi mi-a curs prin creier o intreaga cascada de intrebari la care mi-am raspuns doar pe jumatate sau la care nu mi-am raspuns deloc:
1. Cum convingi 50 de jucatori sa accepte in totalitate strategia asta?
2. Cum te aperi cand esti atacat din vest?
3. Cum ataci in vest?
4. Cum reusesti sa pastrezi in timp coridoarele perfecte? (pentru ca apar jucatori care se lasa de joc si innobilari interne)
5. Cum de nu exista exceptii?
6. Cum de nu ii tenteaza sa cucereasca satele goale din stanga si aleg sa le cucereasca pe cele aparate din fata?
7. Cum?
8. Cumshot?

Pe mine m-a fascinat tribul ZARG si modul (neelucidat:eek:) prin care Dana (Congres) si-a determinat membri sa joace dupa regulile astea.. Un spectacol cartografic desavarsit, peste lupta, peste toate! :D
 

DeletedUser40961

in primul rand interesanta chestia cu coridoarele, mi-a placut.

pe de alta parte, fiind vorba de domnul martzian aici:
[...]
Eu ti-am aratat cu cine incerci sa stai tu de vorba de la egal la egal..

Nu, nu ai voie sa iti spui parerea despre postul lui, pentru ca esti un no-name pe langa el.. Tu nu ai dreptul la o opinie..
Daca vrei sa intrebi si sa inveti, ai voie, dar faptele nu te recomanda sa evaluezi si sa dai tu note despre ce se scrie aici..

de data asta m-am documentat mai bine, sa vad al cui egal nu pot fi:

ce sa zic.. sa innobilezi barbari este cea mai rapida dezvoltare:
http://www.ro.twstats.com/ro19/index.php?page=player&mode=conquers&id=7541
Si asa este, nu sunt ironic, pentru ca daca incerci sa te iei de jucatori activi risti sa riposteze, pierzi satul principal - evident dureaza mult mai mult pana te pui pe picioare
http://www.ro.twstats.com/ro28/index.php?page=player&mode=conquers&id=7541

In orice caz domnul martian este recomandat de faptul ca joaca pana la.. http://www.ro.twstats.com/index.php?page=search&name=martzian&type=player
...75 de sate.
Hai poate ca ar ramane pana la 99 dar nu mai mult deoarece strategia dumnealui se termina dupa primele luni de joc si aparent are drept scop fuzionare cu tribul numarul 1; el lauda tribul numarul 1 si spune ca sunt za best evar, tribul numarul 1 lauda pe domnul martian si spune ca el e halalalt best ever, dupa care se poate trece la o noua lume unde sa ne batem cu pumnii in piept, nici macar nu mai e nevoie sa jucam. Cine ar indrazni sa contrazica pe imparatul triburilor si regele triburilor cand ajung la aceeasi nunta? erm.. pe aceeasi lume.. adica pe forumul aceleiasi lumi.

mai e ceva de spus? Clap-clap-clap, chip ap da gud uorc, gaiz! si cu cantec inainte:
plec de tot, departe de tot
de tot ce-am avut, dar am pierdut
plec departe, plec pe Marte
si-acolo poate, poate poate..
 

DeletedUser19193

Immo mai da-ne ceva detalii de ZARG si ce au reusit sa faca mai exact . Daca poti modifica in paint harta respectiva sa avem si vizual unde erau coridoarele
 

DeletedUser3357

in primul rand interesanta chestia cu coridoarele, mi-a placut.

pe de alta parte, fiind vorba de domnul martzian aici:


de data asta m-am documentat mai bine, sa vad al cui egal nu pot fi:

ce sa zic.. sa innobilezi barbari este cea mai rapida dezvoltare:
http://www.ro.twstats.com/ro19/index.php?page=player&mode=conquers&id=7541
Si asa este, nu sunt ironic, pentru ca daca incerci sa te iei de jucatori activi risti sa riposteze, pierzi satul principal - evident dureaza mult mai mult pana te pui pe picioare
http://www.ro.twstats.com/ro28/index.php?page=player&mode=conquers&id=7541

In orice caz domnul martian este recomandat de faptul ca joaca pana la.. http://www.ro.twstats.com/index.php?page=search&name=martzian&type=player
...75 de sate.
Hai poate ca ar ramane pana la 99 dar nu mai mult deoarece strategia dumnealui se termina dupa primele luni de joc si aparent are drept scop fuzionare cu tribul numarul 1; el lauda tribul numarul 1 si spune ca sunt za best evar, tribul numarul 1 lauda pe domnul martian si spune ca el e halalalt best ever, dupa care se poate trece la o noua lume unde sa ne batem cu pumnii in piept, nici macar nu mai e nevoie sa jucam. Cine ar indrazni sa contrazica pe imparatul triburilor si regele triburilor cand ajung la aceeasi nunta? erm.. pe aceeasi lume.. adica pe forumul aceleiasi lumi.

mai e ceva de spus? Clap-clap-clap, chip ap da gud uorc, gaiz! si cu cantec inainte:
plec de tot, departe de tot
de tot ce-am avut, dar am pierdut
plec departe, plec pe Marte
si-acolo poate, poate poate..

postul zilei.

pe scurt, pentru ca jucatori buni pentru ca joaca aproape singuri, pentru ca alianta cu cel mai mare trib, pentru ca jucator slab pentru ca nu poate fi conducator bun si desigur pentru ca acolit pentru ca viseaza pe sarma pentru ca ma contrazice imediat pentru ca bosu asa spune.
 

DeletedUser

radu... un caine care latra un trecator inseamna ca viseaza la o pulpa muscata, nu ca a tavalit si ucis acel trecator. atomm, si altii ca el - cati am vazut noi pe aceste lumi? cati au resuit sa faca ceva notabil in afara de zbierete? atomm nu are in afara de 39 nicio o lume unde sa nu fi schimbat tribul de 5 ori. iar 39 a inceput doar de o saptamana ca altfel schimba tabara pana azi. este un infocat admirator al triburilor cu multe academii, si un intelept care nu intelege ca un trib este puternic cata vreme are un nucleu in totalitate sigilat. adica fara barbare, fara acedemii, fara alte posibilitati lasate inamicului de a se infiltra in nucleu.

tribul care lasa barbare in nucleu este extrem de usor de invins!

spuneam undeva ca mai ales daca timpul iti este limitat ai de ales intre a juca pe harta si a coordona o echipa. niciodata nu am avut pretentia ca sunt un jucator de top. nici nu ma intereseaza sa fiu cel care ia cele mai multe sate. pe mine, cand am condus o echipa m-a interesat ca echipa sa nu le piarda pe cele care le-a cucerit indiferent cine le detine... nu-mi amintesc de rezultatele lui guardiola ca jucator de fotbal. mourinhio, nici macar nu a jucat fotbal. dar nu le contesta nimeni valoarea de antrenori. topicul acesta nu se numeste cum sa devii un jucator bun, ci cum sa conduci o echipa ca ea sa fie buna. prosti care confunda soia cu carnea sunt destui pe lumea asta, si ce e mai hilar e ca niciunul nu realizeaza ca posturile ii fac sa fie ridicoli.

pentru sarmulita: cand vei avea o dovada ca eu m-am milogit de tine sa intru in tribul tau si cand vei avea dovezi ca tribul tau a cerut nobilarea mea, si cand vei avea dovezi ca tribul tau m-a nobilat in mai putin de o zi, poti vorbi. eu iti amintesc ca pe L10 te-ai milogit sa intri in noobs, ai fost primit, te-ai dat in stamba si ai fost nobilat. frustrarea, si dupa atatia ani e evidenta la tine, si crede-ma te faci de ras de fiecare data cand postezi.

nicio alianta cu un trib nu rezista daca nu ai ce sa oferi. asta ar trebui sa inteleaga toti cei care cred ca la adapostul unei aliante pot face ce vor. o alianta, mai ales cu un trib mai mare in punctaj ca al tau, trebuie sa fie bazata pe ceea ce castiga fiecare trib. altfel tribul mai mare te rade de pe harta in doi timpi si trei miscari.

am mai pus odata un topic dar pentru unii e mai usor sa caute in twstats dovezi despre mine cand eu vorbesc despre echipa:

aici http://forum.triburile.ro/showthread.php?7589-noobs-cine-suntem-si-ce-vrem/page18 la postarea de la 25-12-08, 00:42 este un post cu o statistica. aia se refera la echipa condusa de mine - si tineti cont ca diablo e tribul care a stiut sa profite de retragerea noobs si in cele din urma a castigat lumea 7...


am primit o intrebare - cum sunt culoarele zarg - si eu am spus bune, cata vreme nu sunt atacate pe flancuri unde cu cat sunt mai lungi, cu atat sunt mai vulnerabile.

exista insa o solutie pentru flancurile culoarelor, dar sincer ma tem da odata facuta publica, orice trib va aplica stategia va avea un atat de mare succes incat... mai bine tac
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44302

am primit o intrebare - cum sunt culoarele zarg - si eu am spus bune, cata vreme nu sunt atacate pe flancuri unde cu cat sunt mai lungi, cu atat sunt mai vulnerabile.

exista insa o solutie pentru flancurile culoarelor, dar sincer ma tem da odata facuta publica, orice trib va aplica stategia va avea un atat de mare succes incat... mai bine tac

pe cat pare de complicata solutia pe atat este de simpla.:) cine vrea sa o afle sa faca o vizita pe Net. ...sunt 3 modalitati ce functioneaza .un fost coleg din DNY /world12 de pe net chiar a postat pe extern una din solutii in detaliu.
si world 12 pe net a fost mult inaintea la l10 de pe ro
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3357

Nu prietene, nu m-am milogit. Am dorit intrarea in noobs si eu si o parte din colegii mei. Am avut echipa care putea rupe capul noobs, daca nu aveati immo alaturi de voi. Uiti ca aveam immo la vest si pe voi noobs la est. Ca drept dovada ca o buna parte din acei jucatori au intrat la voi si au inchis lumea. Si nu, nu m-am dat in stamba, am fost inobilat peste noaptea fara a sti de ce. La acel moment cred ca mi-ai spus pentru tradare sau ceva de genul. O mare porcarie, adica eu bag spuma din trib in noobs ca sa tradez ? Dar ma rog, v-ati atins scopul, am intrat la voi o parte si apoi ati scapat de mine. Asta cu inobilarea intro zi vad ca e repeteta in prostie, meriti un ou cu zeama, ati reusit o mare performanta sa inobilati 50 de insi pe unu aflat in mijlocul tribului in o zi.

Acum, eu iti amintesc ca esti un jucator slab si un conducator la fel bun ca si jucator. Noobs a facut ce a facut pe unde a jucat pe spatele altora, gem immo pe l 10. daca te uiti la harta postata de acolitul tau, se vede clar cum noobs are 6,7 continente ocupate si immo peste 20. Cand ajungi cu noobs sa faci performanta ca scitii pe l3 si l26, unde razboiul niciodata, dar niciodata nu a fost in favoarea lor, atunci sa mai apari pe forumul asta.

si sa nu ne spui SOLUTIA pentru culoarele alora ca divulgi un secret ce trebuie pastrat pana la urmatorul nostradamus. mergi pe .net ca e de ani buni strategia aia cu culoarele si tot de ani de zile s-a gasit si contra jocul de succes. dar stiu ca tu ramai la a exista din amintiri, deci nu imi fac speranta ca te dezvolti la nivel de joc prea curand.
 

DeletedUser

din 'sfaturi pentru altii' s-a ajuns la 'eu fac , eu am facut si voi face ' . ce legatura e intre l5-l7-l10 samd cu titlul sau ?

ar trebui inchis topicul , e doar un alt topic de scandal . ultimele postari sunt doar certuri .
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Topic inchis.
Ca deobicei, si din pacate, nu puteti purta discutii civilizate, de lauda de sine, atacuri la persoana si aruncat cu noroi catre altii ne-am cam saturat, nu credeti ?
Sa ma scuze cei care nu se incadreaza in categoriile de mai sus, pentru care tot respectul.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus