Top 20 triburi

  • Autor subiect DeletedUser42057
  • Data de început

DeletedUser40961

cu sau fara pp niciodata nu a fost relevant top-ul inainte de aparitia nobililor.
 

DeletedUser26763

cum nu conteaza ppurile...la inceput conteaza cel mai mult ia in protectia sa iti iei saptamana pe fiecare mina 30% productie + pai e imba ajung sa produci in protectie mai multa materie prima decat farmeaza 1 activ 16/24 barbare + sa nu mai zicem ca poate faci si tu cate 1 farm pai ai un avans...sau ia niste steaguri cu ppuri si iti pica ala de 8 la suta resurse pai tu cresti +200 pe zii ala creste +50 maxim! In late game, numai conteaza asa mult (poate doar manageru de cont si contul premium) poti sa injumatatesti sa bagi in resurse sa faci ce vrei daca nu esti activ esti papat :d
p.s. is oferte 10 ppuri pt 1k argila ia cumpara materie prima cu nemiluita sa vezi cum cresti...la inceput conteaza cel mai mult
 

DeletedUser43917

Lumea 22 pe care au castigat-o nu a fost o lume asa de "dura". Cei din SH s-au lasat si asta a fost istoria. Daca reusesc sa faca o figura frumoasa pe alta lume, poate or sa fie mult mai respectati.

O figura frumoasa au facut si pe LUMEA-33.
 

DeletedUser43917

Nope, n-au facut :D
Au fugit pe unde au putut cand au dat de primul razboi adevarat si au terminat stergandu-si conturile cand au vrut sa se reuneasca si sa fie pe cont propriu.

Spunemi si mie de ce au sters conturile , oare de ce?
 

DeletedUser45011

Spunemi si mie de ce au sters conturile , oare de ce?


Au sters conturile in mare parte din cauza lui snapyo , dan 4 iulia , dragosbunu2...aka..Indianu Talpa Iute , zeu , zeuuss , maram , geani29 ....si multi altii care acum joaca si pe L39 .

Problema lui este ca tine ranchiuna si asta il va dobora si aici.
 

DeletedUser43917

Acesti oameni despre care vorbesti tu , ZEUS ,MARAM etc.. nu au pic de caracter ..
Nu s-au comparat nu se compara si nu se vor compara niciodata cu jucatorii din HEGEMONY !
 

DeletedUser39910

Au sters conturile in mare parte din cauza lui snapyo , dan 4 iulia , dragosbunu2...aka..Indianu Talpa Iute , zeu , zeuuss , maram , geani29 ....si multi altii care acum joaca si pe L39 .

Problema lui este ca tine ranchiuna si asta il va dobora si aici.

Am sters conturile din cauza ca jucatori precum Zeuss sau maram nu pot duce un razboi in echipa si au avut alt scop decat razboiul cu EFU rile ( gen N sitere, conturi lasate cu parola si scopul NR 1 sa se mentina cat mai in top), iar in acest timp daca ar fi fost posibil ca jucatori precum D4alicios , corsarul alb, cipibucsa si multi altii sa tina granita.

Din cauza asta cand am revenit eu ne-am separat de ei si am format din nou tribul H, la care imediat ce am facut acest lucru am contacat conducerea din efu si le-am zis sa imi transmita si mie cand Zeus se va duce la ei sa ceara diplomatie pt ca banuiam acest lucru si am continuat razboiul..noi cu efu rile si Zeus/maram cu conturile in sitter si pe parola pana cand am fost lucrati pe la spate si s-a facut fuziunea intre EFU ri si tribul lui maram.
In momentul acela nu mai avea rost sa stau si sa joc pe lumea aia, pt ce?
Da zic cu voce tare ca am pierdut , si nu stau sa analizez prin ce mijloace am pierdut si nici nu imi este rusine sa spun asta cu toate ca as avea multe de argumentat!

Cand D4alicios va pierde pe vreo lume intr-un razboi direct si corect ( nu prin alte magarii) atunci sa faceti comentarii la adresa mea, iar pana atunci Snapyo , nu mai avea impresia ca esti un jucator wow si din cauza ta am sters conturile, ca te faci de rusine si poate cineva de aici te crede insa tu in sinea ta stii adevarul..
Esti si ai fost un anonim pe acest joc , iar daca vrei sa ma contrazici o poti face aratandu-ne ceva statistici si progrese ce le-ai facut dea lungul timpului..

Cat despre ranchiuna...nu iti port asa ceva dar nici nu pot juca cu astfel de jucatori care stiu ce au facut pe o lume si prin ce si cate mijloace muradare au incercat sa o termine..
Daca tot zici ca din cauza ta am dat stergere de ce ai venit la mine pe L39 sa jucam impreuna?

snapyo mar 29, 17:46
Salut,
Hai sa colaboram pe lumea de la inceput si pana la sfarsit asta daca mai vrei si esti dispus bine inteles.
In acest sens vreau sa joc cu voi pe lumea asta asta daca si voi vreti.

D4alicios mar 29, 17:48
dupa tot ce s-a intamplat pe lume 33 , si daca ai fi in locul meu ce raspuns ti-ai da ?

snapyo mar 29, 17:52
Daca as fi eu in locul tau as zice NU sau ai putea sa zici DA si sa castigi un om activ pe care il poti controla din scurt ...nu ma deranjeaza acest lucru .

Decizia este a ta eu am chef de joc aici si vin sa joc si prefer sa joc langa voi aici.
Lumea 33 este o alta poveste urata/frumoasa asta e.
Eu o sa respect decizia ta indiferent care este.

D4alicios mar 30, 13:08
raspunsul este nu binenteles
spor la joc


Nope, n-au facut
Au fugit pe unde au putut cand au dat de primul razboi adevarat si au terminat stergandu-si conturile cand au vrut sa se reuneasca si sa fie pe cont propriu.


Sorine iti postez putin Twstast -ul tau aici sa aruncam o privire si sa numaram asa in mare cate sate ai luat tu de la EFU pe tot parursul..:

http://ro.twstats.com/ro33/index.php?page=player&mode=conquers&id=1576936&type=gain&pn=-1

observam ca ai luat 17 sate si ai pierdut 10...si la fel ca snapyo traiesti cu o impresia asa buna despre tine..incat vii aici sa ne vorbesti despre razboi adevarat..
Daca tu crezi ca eu am fugit atunci te las sa traiesti cu aceasta idee in continuare..insa spre deosebire de tine nu am fugit in tribul cu care am avut razboi..vezi ca e foarte important asta..

Nu ma intereseza parerea altora despre mine si nici nu ar trebui sa fac acest post dar cand va vad asa in extaz cum aveti o impresie asa buna despre voi nu ma pot abtine..

Cred ca ar fi mai indicat sa ne vedem fiecare de jocul nostru iar daca aveti ceva sa imi reprosati sau aratati sa o faceti pe harta..
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Cand D4alicios va pierde pe vreo lume intr-un razboi direct si corect ( nu prin alte magarii) atunci sa faceti comentarii la adresa mea

Nu o mai lua atat de personal, mai ales ca nu ai jucat nici 6 luni pe l33.Ai fost o particica mica in ceea ce s-a intamplat defapt.Dar mai bine ai spune:"Cand D4alicios va castiga vreo lume intr-un razboi direct si corect..."

observam ca ai luat 17 sate si ai pierdut 10...si la fel ca snapyo traiesti cu o impresia asa buna despre tine..incat vii aici sa ne vorbesti despre razboi adevarat..
Daca tu crezi ca eu am fugit atunci te las sa traiesti cu aceasta idee in continuare..insa spre deosebire de tine nu am fugit in tribul cu care am avut razboi..vezi ca e foarte important asta..

Stii care e diferenta?Tu faci spam, eu am vorbit despre triburi.Sa zicem...daca tot vrei sa te dai mironosita:ai "fugit" din H in Window, cand era razboi.Sau nu se pune?:rolleyes:
Si e o mica diferenta intre conturile noastre.Eu nu zic ca ceilalti de pp-urile bagate si polemica existenta...nu, la mine doar eu am stat sa joc si nu am avut jumatate de cont blindat de trib(fraier...ce sa zic?).Plus ca eram ocupat cu alte nebunii, cum ar fi:

Titlu D4alicios a făcut o cerere pentru jucător de vacanţă
Expediat ian 19, 2014 13:52:29

D4alicios (şters) te-a rugat dacă îl poţi înlocui în vacanţă. Apasă pe Mod vacanţă pentru a accepta jocul de vacanţă.
Mod de vacanţă

Hai, ne intalnim pe harta daca e :p
Si nu mai fi asa suparat, veti castiga cu siguranta lumea 40 :D
 

DeletedUser43917

Nu o mai lua atat de personal, mai ales ca nu ai jucat nici 6 luni pe l33.Ai fost o particica mica in ceea ce s-a intamplat defapt.Dar mai bine ai spune:"Cand D4alicios va castiga vreo lume intr-un razboi direct si corect..."



Stii care e diferenta?Tu faci spam, eu am vorbit despre triburi.Sa zicem...daca tot vrei sa te dai mironosita:ai "fugit" din H in Window, cand era razboi.Sau nu se pune?:rolleyes:
Si e o mica diferenta intre conturile noastre.Eu nu zic ca ceilalti de pp-urile bagate si polemica existenta...nu, la mine doar eu am stat sa joc si nu am avut jumatate de cont blindat de trib(fraier...ce sa zic?).Plus ca eram ocupat cu alte nebunii, cum ar fi:

Titlu D4alicios a făcut o cerere pentru jucător de vacanţă
Expediat ian 19, 2014 13:52:29

D4alicios (şters) te-a rugat dacă îl poţi înlocui în vacanţă. Apasă pe Mod vacanţă pentru a accepta jocul de vacanţă.
Mod de vacanţă

Hai, ne intalnim pe harta daca e :p
Si nu mai fi asa suparat, veti castiga cu siguranta lumea 40 :D

Prietene in locul tau as tace din gura ... Tu esti cel care vorbeste despre "FUGIRE" =))
 

DeletedUser30525

Parca e lumea 33 si nu 39 aici
:)
Poate ar trebui mutata discutia la L33 si sa va explic acolo motivul fuziunii window-efu facuta doar pe motivul - decat un aliat care asteapta motiv sa te pocneasca mai bine un dusman care te respecta
Si D4alicios nu mai dati atata vina pe maram si zeuss
Fuziunea eu am facut-o
Vrei detalii?
Deschide la L33 o discutie si iti raspund cu mare placere
Pana atunci jucati pe l39 si lasati l33 in pace

cu respect
 

DeletedUser

Aici e l39 lasa D4 asemenea com ca nu isi au rostul,si nu cred ca esti in masura tu sa ** de conturi in sitter si sa nu spunem cumparate ca nu gasesc termenul corect si nu vreau sa acuz cu ceva,daca esti un adevarat domn poti duce pe privat cu maram sau zeuss un razboi sau o conv ,nu intelege multa lume ce vrei si ce doresti de fapt,multa lume crede ca nici tu nu stii ce vrei,cand de fapt ai asteptat mereu o scuza,vina sa arunci pe zeuus,maram si ai incercat sa ajungi la efu sa dea in ei,zeuss,maram daca ar posta jignirile voastre,amenintarile v-ati lasa de acest joc sau toti care v-ar intalni v-ar exclude din trib etc...
 

DeletedUser

Si tot ptr tine D4 urmarind discutiile pot sa zic ca ti-ai aratat caracterul,in privinta lui Snapyo cel putin postand acea conv,pot sa iti spun doar atat,,eram in conferinta pe skype cu cei din efu si Snapyo a spun ceva bun si corect cand lumea a vazut ca ati intrat pe 39,daca nu gresesc cuv lui/ei au fost ,, lumea 33 este ceva si 39 altceva,,
 

DeletedUser39910

Parca e lumea 33 si nu 39 aici
:)
Poate ar trebui mutata discutia la L33 si sa va explic acolo motivul fuziunii window-efu facuta doar pe motivul - decat un aliat care asteapta motiv sa te pocneasca mai bine un dusman care te respecta
Si D4alicios nu mai dati atata vina pe maram si zeuss
Fuziunea eu am facut-o
Vrei detalii?
Deschide la L33 o discutie si iti raspund cu mare placere
Pana atunci jucati pe l39 si lasati l33 in pace

cu respect

Ma am facut eu vreo postare aici de cand a inceput lumea asta sa imi dau cu parerea despre cineva sau sa mentionez ceva de lumea 33?
Am deranjat eu pe cineva prin vreo afirmatie pana acum inainte sa imi rostiti numele ?

Eu am invatat un lucru: ca atunci cand nu te intereseaza o persoana anume, sau nu esti invidios ori nu iti pasa unde joaca sau ce face nu ii rostesti numele sau nu aduci in discutie acea persoana..
Dar atat timp cat atat pe tine cat si pe restul de aici care au facut afirmatii la numele D4alicios va intereseaza ce face /unde joaca inseamna ca suferiti de ceva si ati ramas cu traume..iar acest lucru il confirma discutiile ce le-ati inceput la persoana mea.

Iar tu balacy ce vrei? de fapt intrebarea corecta este cine esti?
Ce treaba ai tu sa te bagi si sa faci comentarii care nu ai nici o treaba cu L33..,ai jucat la inceput 2-3 saptamani ai ajuns rank 1 la inamici apoi ti s-au termnat trupele si ai dat stergere..

Ce ma intereseaza pe mine parerea ta, a lui snapyo sau a celorlalti care ma critica? Eu nu am preferat sa joc pt loc 1,2 sau 3 si nici nu am preferat sa ma umilesc la EFUri si sa ma mut la ei ci am continuat razboiul cu ei..iar singurul lucru ce l-am discutat cu cei din EFU a fost sa imi zica si mie cand zeuss se va duce cu cersitul la ei..lucru care nu mi l-au zis si au facut totul prin spate..asa si?
Am zis si mai repet ca am pierdut Lumea 33 si nu stau acum sa intru in polemici si sa vin cu fel de fel de argumente sau dovezi ca de fapt la mijloc a fost o mare marsavie atat din partea celor din EFU cat si din partea lui Zeus ca la urma urmei un meci de footbal nu se joaca pe ocazii ci pe goluri asa ca am lasat-o asa am sters conturile si nu am mai avut nici o treaba cu L33 .

Atat timp cat pe voi va mananca faptul ca D4alicios joaca pe L39 sau pe alta lume si aduceti in discutie numele meu in fel de fel de afirmatii e normal sa intervin si sa va aduc cu picioarele pe pamant.
Niciodata nu imi voi schimba nick ul pe acest joc pt ca x nu ma agreeaza sau y nu ma suporta, cum am atatia dusmani am si prieteni si destui jucatori care sa ma urmeze unde merg si oare asta in opinia ta sau pt restul care ma criticati e ca sunt prosti sau noobi?

ar trebui sa va dea de gandit acest lucru..

P.s: continuati sa discutati despre L39 si lasati pe D4alicios in pace ca el nu va deranjeaza si nici nu se baga in sema neintrebat facand afirmatii la adresa voastra!
 

DeletedUser45492

Nu te mai enerva ba , asta se intampla daca bagi toti parlitii inseama . Joci pe L39 , deci nu e ultima data cand vei mai fi pomenit , stai linistit.
Lasa-i pe ei sa comenteze , iar tu veziti de joc , se vede cu timpul care e mai jucator , intotdeuna toti parlitii au venit si s-au afirmat cu replici acide pe extern , dar la joc multi sunt vai de sufletul lor. D4 , pentru tine tot respectul , esti mai jucator ca multi de aici , si pot face pariu ca si ca furniciile astea ce comenteaza pe extern.

Pe Gabi nu l-ati adus pe 39 ?
 

DeletedUser39910

Nu te mai enerva ba , asta se intampla daca bagi toti parlitii inseama . Joci pe L39 , deci nu e ultima data cand vei mai fi pomenit , stai linistit.
Lasa-i pe ei sa comenteze , iar tu veziti de joc , se vede cu timpul care e mai jucator , intotdeuna toti parlitii au venit si s-au afirmat cu replici acide pe extern , dar la joc multi sunt vai de sufletul lor. D4 , pentru tine tot respectul , esti mai jucator ca multi de aici , si pot face pariu ca si ca furniciile astea ce comenteaza pe extern.

Pe Gabi nu l-ati adus pe 39 ?

Ei da crezi ca lipseste el de la vreo inaugurare?:))
Joaca dar e cam mic si neajutorat ca a pierdut startul insa isi revine el pe parcurs, acum e la marginea harii unde nu a fost niciodata :)
 

DeletedUser45492

Credeam ca s-a lasat de joc si pe skype rareori mai intra.
Roxi e de vina :))
 

DeletedUser

Tribul nostru cere sa fie adoptat, sunt doritori... incercam un fel de licitatie la vedere... zona sa fie diferita de a noastra...
 
Sus