~MeD~ [(Medieval Dogs) caini medievali] = ?

  • Autor subiect DeletedUser38023
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser523

Clasament - triburi pe acest continent 55
Loc Numele tribului Puncte Sate
1 ShocK 241.953 79
2 TAXI 185.444 62
3 Strumf 161.419 69
4 OLD 137.115 60
5 -pH- 118.568 51
6 »BW 109.044 49
7 Sh0cK 92.368 41
8 -DK- 89.794 45
9 Strum1 87.836 51
10 _DK_ 74.272 48
11 THOR 73.856 37
12 $trumf 50.522 44
13 CMF? 40.119 20
14 C.T. 39.747 35
15 *pH* 35.670 23
16 300 A 32.304 20
17 ---- 28.167 13
18 OLD-A 27.322 21
19 UPS! 26.803 15
20 PR 25.544 11
21 THOR A 24.910 23
22 DEATH2 23.689 28
23 ~MeD~ 22.328 10
24 S1rumf 22.278 15
25 kk 19.435 7
 

DeletedUser43824

Martzian, eu de ceva lumi incoace experimentez cum e sa fi condus si nu conducator.. :D Si-i bine, foarte bine! :D Mai ales cand ai ocazia sa ai parte de o echipa de conducere cum am avut eu in TAXI..
Noi, jucatorii din TAXI, suntem extraordinar de supusi si de loiali, in ciuda faptului ca tribul nostru nu cred ca si-a propus sa ramana mai mult de o luna de zile pe harta sau sa castige lumea 40..
Un singur ordin am primit cu totii: nenorociti-i pe cei din ~MED~! (misiune indeplinita in 2 saptamani)
Acum avem libertatea sa ne vindem resursele contra puncte premium si sa ne gandim cui sa lasam mostenire satele.. :cool:

Am jucat in tribul TAXI pentru ca a avut un scop bine determinat: castigarea razboiului cu MED si atat. Nu ne-a interesat cat crestem, nu ne-a interesat castigarea lumii, nu s-au planuri pe termen lung.. O echipa de razboi redutabila, in fata careia un trib de jucatori vechi care isi propusesera castigarea lumii nu a avut nicio jumatate de sansa .. :D

Nu cred ca cineva de la noi are asemenea ambitii colosale, cum ar fi castigarea unei lumi pe care poti cumpara resurse cu puncte premium.. :rolleyes:



Inseamna ca aveti o viziune destul de "scurta" . Eu va inteleg pe voi (cei din TAXI ) va-ti vazut cu sacii in caruta si acum care mai de care iese pe extern si incepe : "eu i-am distrus pe cei din med" , " ba nu eu " si tot asa ...ceva gen Spartacus :D . Dar problema e urmatoarea taieti iarba la caini degeaba :rolleyes: . In proportie de 99 % echipa a ramas aceiasi , s-au pierdut 2 saptamani de joc , locurile din top s.a.m.d dar tot pe harta am ramas . Cum puteti vorbi de castigarea unei lumi inca din prima parte ..e clar ca apar favorite , dar la cate magarii /aliante/destramari/ tradari se fac nu ramane nimic cert :) .

in fata careia un trib de jucatori vechi care isi propusesera castigarea lumii nu a avut nicio jumatate de sansa .. :D

Crezi ca acesti jucatori vechi nu pot reveni la moral ? , in fond conteaza calitatea nu cantitatea :rolleyes:
 

DeletedUser45856

Inseamna ca aveti o viziune destul de "scurta" . Eu va inteleg pe voi (cei din TAXI ) va-ti vazut cu sacii in caruta si acum care mai de care iese pe extern si incepe : "eu i-am distrus pe cei din med" , " ba nu eu " si tot asa ...ceva gen Spartacus :D . Dar problema e urmatoarea taieti iarba la caini degeaba :rolleyes: . In proportie de 99 % echipa a ramas aceiasi , s-au pierdut 2 saptamani de joc , locurile din top s.a.m.d dar tot pe harta am ramas . Cum puteti vorbi de castigarea unei lumi inca din prima parte ..e clar ca apar favorite , dar la cate magarii /aliante/destramari/ tradari se fac nu ramane nimic cert :) .



Crezi ca acesti jucatori vechi nu pot reveni la moral ? , in fond conteaza calitatea nu cantitatea :rolleyes:

Loaț brânză cu roșii ! Fermele nu vorbesc, sa-ti fie rusine ! Esti o ferma, ai fost catapultat desfiintat, mancat, ciorile se invart deasupra satului tau, viteii sunt slabi, ursii slabesc, caii au coastele vizbile. Nu vezi ca familia regala e pe moarte ?!
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
209
Iar invocati amintirile din copilarie?

Doar am simtit nevoia sa-i dau peste barnau marelui jucator sorin1212. Probabil stii cum e. Cand tribul e pe val, toti sunt buni. Cand dau de greutati, se fac mici, mici si nevazuti ;).

Nu mai confundati ma lumile si spamati aiurea din traumele anterioare.

Lasa "ma" ca pe orice lume ai juca, daca ai fost o data un trepadus , asa esti mereu. Un exemplu e si Alex Trusca. Ce a facut pe 33 a facut si aici.

Ati luat-o-n bot rau de tot aici, macar recunoasteti.

Sincer, mi-ar fi placut sa raman sa joc, sa vad daca mi-o iau peste bot ori ba. Dar daca n-am gasit sitter din cati erau online pe skype, ziua in amiaza mare inainte sa plec la munca, de nervi am iesit din trib si am dat restart. Faza tare e ca seara toti imi ziceau "trebuia sa fi lasat la mine" :)).

Ati fugiti langa Dream Team sa cresteti si voi.

Poate revin. Doar mai am 2 saptamani cont premium activ. Te rogi pentru mine sa ma dea pe partea ciresicii dulci? :D

Momentan sunt 4 utilizatori care navighează în acest subiect. (2 membri şi 2 vizitatori)
09yml, Daredevil MephistO


MephistO , nu ai somn tata?:))

Am asteptat sa vad daca Sorin isi gaseste tastatura sa-mi raspunda ori ba.

Daca dorm, mai rau fac ca la 5 trebuie sa ma trezesc sa plec la munca. Am dihocat telefonul dandu-l de pereti dimineata cand nu reuseam sa opresc alarma :)). Macar o zi de pauza merita si el :).
 

DeletedUser

......................


Crezi ca acesti jucatori vechi nu pot reveni la moral ? , in fond conteaza calitatea nu cantitatea :rolleyes:

corect, pot reveni, dar... stiti macar ce va asteapta? Pe l32, cu o echipa sudata am intrat destul de tarziu si am format tribul vechi/nou... farmam cu paladinul cand altii aveau deja 4 sate. ti se pare cunoscuta situatia?
e teribil de greu, pentru ca la momentul in care iesi din protectie esti vizat si vulnerabil - ca trib ma refer - si in fata triburilor care in mod normal nu ti-ar putea ridica probleme, dar care au 3-4 saptamani de joc in plus... iar voi mai aveti si avantajul unei expuneri destul de vizibile pe forum. asa ca nu m-as mira sa vad ca imediat ce iesiti din protectie triburile mici in zona carora v-ati dus sa nu incerce sa va farmeze/atace/demoleze sau chiar nobileze daca au cu ce, cat inca veti fi mici... pentru ca indiferent cate pp-uri bagi in perioada de protectie dupa 5 zile satul tot firav va fi in fata unuia care a jucat intens chiar si fara pp-uri. in plus si in zona unde v-ati mutat sunt jucatori care au acum sate de 4-6k ... si cum e o lume fara biserica, nucleele personale vor fi mult rarefiate

oricum sper sa aveti succes. eu nu pot decat sa ma bucur ca in zona unde vand resurse au aparut noi cumparatori
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Eu zic ca au valutat aceste dezavantaje
Nu are cine sa ii deranjeze in zona pot sa farmeze si se vor dezvolta usor.
 

DeletedUser45843

singura lor replica este ca bla bla bla..s-a pierdut 2 saptamani de joc si ca o sa se refaca.......asta dupa ce erau in extaz aici pe extern dupa tentativa lor de organizat.....ca au facut o gramada de ferme (sigurat)....de ce nu au mai stat sa lupte...erau ei..aveau si academie si mai erau si Strumfi cu ei...deci?
 

DeletedUser

am cautat expresia "au valutat" si nu am gasit-o in niciun dictionar, nu pot sa imi dau seama ce vrei sa spui.

nu stiu insa daca ati observat, voi cei din DT, ca med s-au pozitionat astfel incat peste doua luni vor fi exact pe singura granita care v-ar fi voua accesibila. nu cred ca trebuie sa spun ca granita este singurul aliat credincios 100%: iti da sate proaspete mereu, nu-ti pune niciodata conditii, nu iti cere sa lupti in razboaie care nu-s ale tale si nici nu te ataca cand iti e lumea mai draga... iar med sunt cei care se interpun intre voi si acest aliat potential al vostru. cand voi veti fi prinsi in razboaie dure in zona centrala, si veti avea nevoie de o margine sigura, chiar crezi ca med va vor oferi una fara a va pune conditii? daca va vor oferi ceva...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser43824

singura lor replica este ca bla bla bla..s-a pierdut 2 saptamani de joc si ca o sa se refaca.......asta dupa ce erau in extaz aici pe extern dupa tentativa lor de organizat.....ca au facut o gramada de ferme (sigurat)....de ce nu au mai stat sa lupte...erau ei..aveau si academie si mai erau si Strumfi cu ei...deci?

nu inteleg de ce tu te strofoci atat , ti-am inteles punctul de vedere inca din primele posturi (ai facut , ai dres , tu si taximetristi) ...in fond tu esti numai un cont support , no ?:rolleyes:
 

DeletedUser42783

Eu zic ca au valutat aceste dezavantaje
Nu are cine sa ii deranjeze in zona pot sa farmeze si se vor dezvolta usor.

Slabe sanse. Pe 34 radea de Goloie si-l inregistra cand era vorba sa faca alianta [in ultima faza a jocului] si acum s-a parcat in spatele vostru. Aveti mult sange rece de-i tineti chiar in spatele vostru.
 

DeletedUser45843

nu inteleg de ce tu te strofoci atat , ti-am inteles punctul de vedere inca din primele posturi (ai facut , ai dres , tu si taximetristi) ...in fond tu esti numai un cont support , no ?:rolleyes:

si in fond tu esti doar o ferma,nu?
 

DeletedUser

in nordestul hartii, unde s-au pozitionat cei din med - si care cumpara resurse la greu - activeaza acum cei din dt. asa ca mai devreme sau mai tarziu, unul dintre aceste doua triburi va cadea, inghitit de celalalt. daca imi amintesc bine, echipa lui quz0r s-a mai vazut odata pusa in fata unor fosti aliati care au intors toata harta impotriva lor... asa ca DT, daca vrea sa evite repetarea acestui scenariu are un singur lucru de facut: sa spulbere med-ul inainte ca unghiile lor sa devina gheare.

este adevarat ca luptatorii castiga satele, in lupta, dar conducatorii trebuie sa isi conduca tribul astfel incat jucatorii din subordine sa poata inobila maximul posibil de sate. intrarea in prea multe razboaie, deschiderea tuturor granitelor, ignorarea pericolelor si nedetinerea de margine sunt greseli de neiertat pentru un conducator
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Eu cred ca voi, cei care va bateti cu pumnu-n piept deja de o saptamana, ca ati destramat tribul MED, pierdeti din vedere ca noi, deja ne-am repozitionat, si ne refacem. Spunea cineva ca gloria nu este a celor neinvinsi, ci a celor invinsi care s-au ridicat si au castigat apoi. :)
Se vorbeste aici cat pentru toate celelalte topicuri la un loc, iar asta demonstreaza cat de interesati sunteti in continuare de MED (ceea ce nu ne poate face decat fericiti). V-am felicitat, am plecat capul, acum v-as pupa picioarele, la toti pe rand, v-as aduce si mancarea la pat, dar va rog frumos, lasati-ne sa ne pregatim de LIGA CAMPIONILOR =)), la urma urmei, daca vom inchide lumea noi cu DT, nimeni nu-si va aduce aminte ca a existat vreodata TAXI :).
 

DeletedUser42783

Eu cred ca voi, cei care va bateti cu pumnu-n piept deja de o saptamana, ca ati destramat tribul MED, pierdeti din vedere ca noi, deja ne-am repozitionat, si ne refacem. Spunea cineva ca gloria nu este a celor neinvinsi, ci a celor invinsi care s-au ridicat si au castigat apoi. :)
Se vorbeste aici cat pentru toate celelalte topicuri la un loc, iar asta demonstreaza cat de interesati sunteti in continuare de MED (ceea ce nu ne poate face decat fericiti). V-am felicitat, am plecat capul, acum v-as pupa picioarele, la toti pe rand, v-as aduce si mancarea la pat, dar va rog frumos, lasati-ne sa ne pregatim de LIGA CAMPIONILOR =)), la urma urmei, daca vom inchide lumea noi cu DT, nimeni nu-si va aduce aminte ca a existat vreodata TAXI :).


Voi pierdeti din vedere un lucru: ne batem cu pumnu-n piept pentru ca sunt motive destule. Ca va ridicati moralul unul altuia zicand ca nu ati pierdut decat 2 saptamani e altceva. Eu cred ca ati pierdut si prestanta unui trib, ati dovedit ca sunteti destul de slabi.

Iar de va bazati pe echipa lui Colaie iar gresiti. Nu uita ca pe 34 corli i-a tras-o pe la spate si-l inregistra in conferinta skype ca sa radem de el toti.

Deja aveti in cap ca o sa castigati lumea? Nu ati fost in stare sa scoate un trib in care eram 8-10 activi restul pe sittere, dar sa o inchideti. Mai sunt triburi bune destule, nu va imbatati cu apa rece.
 

DeletedUser42083

Eu cred ca voi, cei care va bateti cu pumnu-n piept deja de o saptamana, ca ati destramat tribul MED, pierdeti din vedere ca noi, deja ne-am repozitionat, si ne refacem. Spunea cineva ca gloria nu este a celor neinvinsi, ci a celor invinsi care s-au ridicat si au castigat apoi. :)
Se vorbeste aici cat pentru toate celelalte topicuri la un loc, iar asta demonstreaza cat de interesati sunteti in continuare de MED (ceea ce nu ne poate face decat fericiti). V-am felicitat, am plecat capul, acum v-as pupa picioarele, la toti pe rand, v-as aduce si mancarea la pat, dar va rog frumos, lasati-ne sa ne pregatim de LIGA CAMPIONIjLOR =)), la urma urmei, daca vom inchide lumea noi cu DT, nimeni nu-si va aduce aminte ca a existat vreodata TAXI :).
Jucatorule de forum, te amagesti singur. Tu vorbești de câștigarea lumii la nici o luna de la deschidere? Ne-ai auzit tu pe noi spunând ca avem de gând sa jucam pe termen lung? Am avut un singur tel, sa va arătăm cat de mici si neînsemnati sunteti in fata noastră.
V-ati luat-o din nou, asa cum o s-o luați pe fiecare lume... Se pare ca doua lucruri le știți bine:sa dați stergere in mod organizat si sa va regrupati....strategic, la umbra marelui goloie!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser45262

din cate am vazut nici de incredere nu sunteti med
ati desfacut alianta cu strumfi sau asa mi se pare fara sa le ziceti
inca un dusman in plus :)):))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus