Triburile 8.25 / 8.26 - discuții

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
@Rakanishu:
3xVl7hX.png

Multumesc! Asa iti ajuti comunitatea..[/QUOTE]


Daca iti acordam pozitiva, asa cum faci tu la mine, probabil imaginea de mai sus ramanea pentru ochii tai personali.
Dar nu, oricum am observat ca orice as spune ( indiferent de conjunctura ) faci exact acelasi lucru.
Pur si simplu nu imi pasa ce crezi tu sau echipa ta despre mine, asa ar trebui sa faci si tu.
 

DeletedUser44123

Excceptand asistentu si harta de la profil, restul sunt acceptabile. Dar privite per general se vede clar ca toate elementele noi introduse ajuta doar la nivel individual.
Eu vad harta
Eu vad distanta
Eu sunt anuntat cand primesc atacuri
Mie imi autotrite materii
Mie
Mie
Mie...
, dar pt" noi,noua" s-a adaugat ceva?

Toate astea duc la individualizarea jocului.
 

DeletedUser38023

Daca iti acordam pozitiva, asa cum faci tu la mine, probabil imaginea de mai sus ramanea pentru ochii tai personali.
Dar nu, oricum am observat ca orice as spune ( indiferent de conjunctura ) faci exact acelasi lucru.
Pur si simplu nu imi pasa ce crezi tu sau echipa ta despre mine, asa ar trebui sa faci si tu.

Nu ti-am dat niciodata pozitiv si nici nu o sa iti dau pentru ca vreau sa te vad pe rosu.. Eu ma joc, tu te oftici.. Dar asta e problema mea.. Oricum, doar de la mine ai reputatie negativa, asa ca nu stiu despre ce echipa vorbesti.. Mai degraba, as zice, ca tu ai cateva beizadele care, orice ai posta, iti dau cartonas verde.. Asta-i a ta problema, sa fi sanatos!

Chiar daca m-ai provocat, o sa ma opresc aici cu raspunsul..

E pacat ca discutia pe care am inceput-o sa se consume ca o polemica..
In momentul asta, am nevoie de voi.. Si toti jucatorii au nevoie de voi, chiar daca nu isi dau seama..
Pur si simplu, nu se va mai putea juca in conditiile astea.. Faceti-va niste conturi de test, incercati sa dati un numar decent de 3000 de comenzi in asistent si incercati dupa sa imi spuneti ca sunt nebun.. O sa aveti niste retineri.. :rolleyes:

De data asta, prefer sa obtin o solutie, nu sa castig o polemica cu voi, adminii, pentru ca am deja 14 pagini de polemici castigate..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Uite si ca sa iti fac pe plac, o sa imi dezactivez reputatia, asta ca sa sa nu mai dea nici "beizadelele" ( care or fi aia n-am idee ) pozitiv, ca pana la urma trebuia sa fac asta demult, nu se poate oferi pe aceasta comunitate reputatie impartiala.

Legat de setari si imbunatatiri....daca ar fi dupa maine as aduce jocul la nivelul din 2007/8....dar, prefer sa nu mai dezvolt subiectul. Deocamdata ne multumim cu specialele ( pentru cei care vor mai old-school ), ce o fi mai departe....om trai si om vedea.
 

DeletedUser38023

Uite si ca sa iti fac pe plac, o sa imi dezactivez reputatia, asta ca sa sa nu mai dea nici "beizadelele" ( care or fi aia n-am idee ) pozitiv, ca pana la urma trebuia sa fac asta demult, nu se poate oferi pe aceasta comunitate reputatie impartiala.

Ma, tu stii ca esti baiat destept? Nu stiam ca se poate ascunde, bravo! merci!


Legat de setari si imbunatatiri....daca ar fi dupa maine as aduce jocul la nivelul din 2007/8....dar, prefer sa nu mai dezvolt subiectul. Deocamdata ne multumim cu specialele ( pentru cei care vor mai old-school ), ce o fi mai departe....om trai si om vedea.

Nu s-au facut doar update-uri proaste; FA a fost o foarte mare imbunatatire adusa jocului, imbunatatire cu care multi jucatori au economisit timp si, in acelasi timp, o imbunatatire care pana acum cateva zeci de ore a functionat perfect!

Pe mine nu chiar ma intereseaza ca ai vrea tu sa fie jocul ca in 2007-2008, eu vreau sa mearga asistentul normal.. Daca poti sa ma ajuti cu asta, bine, daca nu, scuteste-ma..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
S-au notat oricum toate aspectele pro si contra si fara sa faci tu atata tamtam pe forum, si o sa dam si noi mai departe feedbackul, acum daca vor modifica ceva, vom vedea.
Totusi nu cred ca o modificare ca asta s-a facut doar pentru ca unii sa nu mai poata da zeci de mii de comenzi in cateva ore, cu siguranta si asta e unul din motive, dar or exista si altele de oridin tehnic.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Eu zic ca se vor modifica, unele chestii cel putin. ;)

Vuieste .net, .de, .ch, beta de cateva zile bune....drept e ca sunt niste specimene in stafful de pe .net, doamne fereste de asa admini
 
Ultima editare:

DeletedUser38023

S-au notat oricum toate aspectele pro si contra si fara sa faci tu atata tamtam pe forum, si o sa dam si noi mai departe feedbackul, acum daca vor modifica ceva, vom vedea.
Totusi nu cred ca o modificare ca asta s-a facut doar pentru ca unii sa nu mai poata da zeci de mii de comenzi in cateva ore, cu siguranta si asta e unul din motive, dar or exista si altele de oridin tehnic.

Normal ca fac tam tam cand vad ca nu putem sa picam de acord asupra unui lucru atat de clar.. Am 100% dreptate si chestia aia trebuie sa dispara, nu e loc de nicio interpretare, de niciun Gica contra, de niciun verdict nepotist cu "nu-i asa", de niciun "dar" si de niciun "poate".. Si daca nu se reactioneaza, asa ramane, la fel cum au ramas destule..



Eu zic ca se vor modifica, unele chestii cel putin. ;)

Vuieste .net, .de, .ch, beta de cateva zile bune....drept e ca sunt niste specimene in stafful de pe .net, doamne fereste de asa admini
Da, de exemplu:
s7rQ6gR.png
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Nu cred ca am zis undeva ca nu ai dreptate cu asta si ca as fi eu contra, am zis doar ca faci tamtam pe langa. Am inteles cu totii ideea, au spus-o si altii, si aici si la suport. Sunt si din alte tari cu feedback negativ legat de FA, deci...asteptam. Nu vreau sa dau verdicte daca se va modifica sa nu, de fapt nici nu pot...
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Si uite asa dintr-o actiune ok se transforma intr-o balacareala pe .net in limba romana. Altfel suntem jucatori de foarte mare calitate, oameni intregi la cap nu prea, te mai intrebi de ce si pe unde se vad romanii.
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Voi la fiecare update cand va "moare" 1 script 2, 3 aveti repede replica
update-ul e naspa

Nu rugati sa se repare scripturile voi cereti sa se refaca jocul cum era inainte
daca toti o gandeau ca voi acum nici nu aveati asistent...
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Voi la fiecare update cand va "moare" 1 script 2, 3 aveti repede replica
update-ul e naspa

Nu rugati sa se repare scripturile voi cereti sa se refaca jocul cum era inainte
daca toti o gandeau ca voi acum nici nu aveati asistent...

Cred ca asta era problema principala, ai inteles bine. Mai citeste o data!
 

DeletedUser43217

Dupa ce-mi explica lumea de 20 ori inteleg din zbor:))
care e problema?

totul e sa gasesti persoana care sa aiba atata rabadare.

In alta ordine de idei, cred ca updatul asta ori nu a fost testat deloc, ori cei care l-au testat, nu faceau altceva nimic decat dadeau cate o comadata la cateva minute. Pe net, a trebuit vro 10 min sa tot incerc pana sa pot da o comada de constructie cu -20%, nu mai aparea fereastra de accept, cand defapt se intorceau trupe de la farm si tot dadea refresh si probabil disparea, ca mine probabil au patit mii si mii de jucatori, si asta e doar un exemplu banal in care pierde INNO.
 

DeletedUser38023

Voi la fiecare update cand va "moare" 1 script 2, 3 aveti repede replica
update-ul e naspa

Nu rugati sa se repare scripturile voi cereti sa se refaca jocul cum era inainte
daca toti o gandeau ca voi acum nici nu aveati asistent...

Tu ai citit ce s-a vorbit aici? :rolleyes:
Ce script sa se repare daca asistentul mergea cum mergea.. Scripturile mergeau, asistentul era problema..

你讀什麼在這裡講了話? :Rolleyes:
如何修復腳本如果助手去散步..走真經,精靈是不是..
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Avand in vedere tot ce s-a discutat aici + ce s-a discutat si prin alte parti(tari), cei de la Inno au introdus cateva fixuri care vor fi implementate azi ( unele s-au introdus de ieri deja ), printre care :


  • fix for comparing achievements showing incorrect achievements
  • speed up loot assistant!
 
Sus