Triburile 8.25 / 8.26 - discuții

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33

Din acelasi motiv pentru care nu apar sondaje privind setarile lumilor viitoare ca pe la altii, din acelasi motiv pentru care nu se da vreun status cu privire la ideile care se propun (evtl. asignarea unui numar de tichet jira) si in general motivul pentru care nu se dau prea multe informatii cu privire la joc pe forum. Si nu stiu daca e neaparat in stransa legatura cu Teamul :)
 

quz0r

member
Scor reacție
144
E un început și ăla.. arată-mi un pool pentru setări făcut de alții. Sunt curios :D..

Înainte să plângeți pe forum că .ro nu oferă nimic, faceți puțin înconjorul forumurilor ca să vedeți câte scripturi aprobate de echipa de administrație avem noi în comparație cu alții. Nu avem pool-uri, dar oamenii ăștia se gândesc și la ce vreți voi..altfel, trimiteați încă trenulețele manual ca în 2008, cu limită de atacuri pe secundă și 150ms gap.La fel ca pe serverul italian și încă o gașcă de servere.. :)
Ratați direcția cu atâtea plângăciuni... Dacă nu vă convine aici, de ce nu mergeți să jucați la .us, .pt, .it, .es?
Știți câți jucători vin aici pe speed? Știți ce reputație are serverul românesc în comunitatea mondială de "TribalWars"? (una bună- și nu mă contraziceți pentru că nu aveți argumente). Păi, dacă noi aveam un sistem de gestiune slab și ignorant, nu ajungeam aici.

Ne-am obișnuit prea mult cu : "De ce noi nu?", "Ia uite la ăla" și "ca la noi, la nimeni".
Răspunsul îl găsiți în realitatea zilelor de astăzi, după ce alții mai inteligenți ca noi..timp de zeci de ani s-au tot legat de afirmațiile astea cerând "democrație".

100px-CheGuevaraSignature.svg.png
 
Ultima editare:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Jawohl, z.B. hier & hier

Eu unu nu plang, zic si chiar din contra nu am acuzat echipa cu ceva. Cat despre scripturi...ce pot sa spun, nu cred ca scripturile sunt facute asa de romani, ci sunt copiate si evtl. adaptate la setarile de aici.

Incepi si tu ca respectivul de pe .net cum va permiteti voi sa comentati aici pe forum, ca oricum InnoGames nu da 2 bani pe voi...nu despre asta e vorba.
Ratați direcția cu atâtea plângăciuni... Dacă nu vă convine aici, de ce nu mergeți să jucați la .us, .pt, .it, .es?
Răspunsul îl găsiți în ultimii 25 de ani de istorie românească.

Asa e, unii s-au plans degeaba pe net, altii nu s-au mai plans deloc iar restul au plecat din tara in us, es, it, de, co.uk, .fr.

A doua comparatie extrem de nefericita pe care o faci.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Ba din contră, este o comparație a dracului de reală și potrivită, Emi.
N-am generalizat în textul de mai sus ci am țintit o singură categorie de jucători:

"Ălora care deși le dai de luni până sâmbătă, dacă nu le dai duminica, ești prost."

N-am zis că românii excelează la capitolul scripturi ci că suntem în top-ul "automatizării legale" pe jocul ăsta.Sunt mai mulți care nu au ce avem noi, comparativ cu puținele servere care împart vârful ăsta al tehnicii.
 
Ultima editare:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Atunci bine, refuz sa mai dialoghez cu tine si aici dupa ce a doua oara nu stii sa respecti niste oameni, probabil nici pe tine insuti.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Fă-mi rezumatul, încă știu să citesc și nu văd nici un fel de jignire în textele mele.
Ai fost martor (la fel ca ceilalți 4,5 care făceau galerie) la ce s-a întâmplat aseară pe .net așa că nu-mi arunca în față tainele respectului. Și ăla are o limită...depășită cu mult, aseară.
 
Ultima editare:

DeletedUser

Cat despre scripturi...ce pot sa spun, nu cred ca scripturile sunt facute asa de romani, ci sunt copiate si evtl. adaptate la setarile de aici.
sunt si adaptate , sunt si unele care au mers direct sunt si altele facute de ei . ca nu le-au facut de la zero ci doar le-au modificat sa fie functionale si la noi nu e ok , oare daca nu faceau asta era mai ok ? imi amintesc cum era inainte sa intre chinezu si mythra in team cand nu avea cine sa ne modifice un script . oamenii astia nu au nici o obligatie fata de noi , ar trebui sa apreciati si munca lor fie ca o fac de la zero sau doar modifica 1-2 caractere . de ce nu faceti voi scripturile ?
"Ălora care deși le dai de luni până sâmbătă, dacă nu le dai duminica, ești prost."
punctul pus pe I . cum spune cineva mai sus , 'acum am nevoie de voi' . dupa aia va injur iarasi .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38023

E un început și ăla.. arată-mi un pool pentru setări făcut de alții. Sunt curios :D..

Înainte să plângeți pe forum că .ro nu oferă nimic, faceți puțin înconjorul forumurilor ca să vedeți câte scripturi aprobate de echipa de administrație avem noi în comparație cu alții. Nu avem pool-uri, dar oamenii ăștia se gândesc și la ce vreți voi..altfel, trimiteați încă trenulețele manual ca în 2008, cu limită de atacuri pe secundă și 150ms gap.La fel ca pe serverul italian și încă o gașcă de servere.. :)
Ratați direcția cu atâtea plângăciuni... Dacă nu vă convine aici, de ce nu mergeți să jucați la .us, .pt, .it, .es?
Știți câți jucători vin aici pe speed? Știți ce reputație are serverul românesc în comunitatea mondială de "TribalWars"? (una bună- și nu mă contraziceți pentru că nu aveți argumente). Păi, dacă noi aveam un sistem de gestiune slab și ignorant, nu ajungeam aici.

Ne-am obișnuit prea mult cu : "De ce noi nu?", "Ia uite la ăla" și "ca la noi, la nimeni".
Răspunsul îl găsiți în realitatea zilelor de astăzi, după ce alții mai inteligenți ca noi..timp de zeci de ani s-au tot legat de afirmațiile astea cerând "democrație".

100px-CheGuevaraSignature.svg.png

Da, faceti inconjurul lumilor, dar incepeti cu serverul german..

Nu avem pool-uri, dar oamenii ăștia se gândesc și la ce vreți voi..altfel, trimiteați încă trenulețele manual ca în 2008, cu limită de atacuri pe secundă și 150ms gap.La fel ca pe serverul italian și încă o gașcă de servere.. :)

In 2008 nu era nicio limita de atacuri intr-o secunda si niciun gap.. Daca nu aveai lag puteai sa bagi 1000 de atacuri intr-o secunda de pe acelasi sat.. Deci daca lasau lucrurile cum erau, nu se plangea nimeni.. In zilele noastre, din cauza gap-ului, face split tot noobul..
Imi aduc aminte ca dupa ce au bagat gap-ul, adminii de aici nu prea intelesera ce face el si cum iti aranjeaza din 100 in 100 ms timpii unui trenulet.. Am dat un trenulet bine si uite asa am devenit singurul jucator din univers banat pentru T-train.. Pai cum sa fie din exact 100 de milisecunde in 100 de milisecunde? M-a amuzat teribil chestia asta, nu m-a suparat.. :D


Consider ca nu ne plangem suficient de mult si ca nu ni se permite sa ne plangem cat ar trebui sa o facem..
Vreau ca atunci cand ma simt neindreptatit, sa pot comenta public lucrul asta, cu nume, prenume si exemple cum se face pe .net, pe .de si pe orice server sau tara in care e democratie.

Sunt de acord sa fim cenzurati cand injuram, cand facem spam in exces, sunt de acord cu majoritatea articolelor din regulamentul forumului, dar nu sunt de acord cu:

1.5. Membrilor forumului le este interzis să provoace moderatorii sau adminii în mod deliberat. Topicurile sau mesajele care au ca scop crearea de conflicte între jucători şi moderatori vor fi şterse, iar autorii vor fi pedepsiţi aspru.

1.6. Membrii forumului care vor acţiona în mod deliberat împotriva creării unei comunităţi pe acest forum vor fi banaţi definitiv.

5.3. În cazuri extreme se pot închide direct atât contul de pe forum, cât şi cel de pe joc.

6.3. Toate reclamaţiile sau criticile în legătură cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzând aici sancţiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice încercare de a deschide o discuţie pe această temă pe forum se va considera infracţiune şi va fi pedepsită cu sancţiune, iar tema va fi închisă/ştearsă.
Excepţie de la regulă este discuţia la modul general, fără absolut nici o referire la o anumită persoană (membru al forumului, moderator sau admin) şi/sau sancţiune primită. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

6.4. În cazuri extreme, ne rezervăm dreptul de a închide conturi chiar dacă nu se aplică niciuna din regulile de mai sus.

Cele enumerate mai sus ma trimit cu gandul la revolutie.. :rolleyes:
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Ce iti doresti tu,Radule e impartialitate asta ar putea fi cand cei din team sunt platiti in sistem real si atunci avand in vedere ca suntem romani va fi subiectivism,pile ,relatii.Daca ai un interes concret nu ii zici clientului,nu iti convine -pleaca,nu ma intereseaza parerea ta...azi unu ,maine altul o lume noua se joaca deja pe 4 continente,sper sa nu se ajunga la harti asemanatoare cu cele de pe speed.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
sunt si adaptate , sunt si unele care au mers direct sunt si altele facute de ei . ca nu le-au facut de la zero ci doar le-au modificat sa fie functionale si la noi nu e ok , oare daca nu faceau asta era mai ok ? imi amintesc cum era inainte sa intre chinezu si mythra in team cand nu avea cine sa ne modifice un script . oamenii astia nu au nici o obligatie fata de noi , ar trebui sa apreciati si munca lor fie ca o fac de la zero sau doar modifica 1-2 caractere . de ce nu faceti voi scripturile ? punctul pus pe I . cum spune cineva mai sus , 'acum am nevoie de voi' . dupa aia va injur iarasi .

Bun, eu nu am zis niciodata cu nu fac nimic sau ca nu se face nimic ci am spus ca s-ar putea face mai mult. Si da-mi voie sa cer mai mult fara a ma considera "carcotas". Eu imi mai aduc aminte si de un rookmaster care intamplator chiar facea scripturi dar eu nu despre asta vorbesc, e ok, cei ce se ocupa de partea respectiva fac o treaba buna.
Nu cred ca am injurat pe nimeni, nu cred ca am nominalizat pe nimeni ba din contra, am exprimat cat se poate de civilizat si cu suficient de mult respect fata de munca teamului niste treburi.

Vrei sa te victimizezi, foarte bine, nu o sa ma mai refer la subiectul asta si o sa las pe altii sa comenteze, exact cum spui tu.
 

DeletedUser

imi aduc aminte si eu de un rookmaster si cred ca amandoi vorbim de acelasi care a scris pe forum ( citez aproximativ ) daca nu se reduce pretul talerilor pe lumea unde joc nu mai fac nici un script pentru nimeni . si intradevar n-a mai postat nici un script , pentru ca nu s-au redus talerii cand vroia el s-a razbunat pe sutele de playeri pe care chipurile ii ajuta . pot cauta discutia respectiva dar mi-ar lua foarte mult timp sa o gasesc . in concluzie te rog , daca e sa ridicam statuie cuiva hai sa ne gandim de 2 ori inainte de a o ridica .


ps : nu la tine m-am referit la faza cu injuratul , am observat ca nu esti acel gen de user / om / player . din contra , sunt 1 dintre cei care iti apreciaza postarile .
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Eu sa ridic statui cuiva? N-ai sa vezi, dar ca sa fim totusi corecti: respectivul a avea o frustrare fata de o lume si dupa ce s-a terminat intr-un final lumea respectiva a disparut si el, can you blame him ?
Eu stiu doar ca pentru ceva vreme facea scripturi pe bune, fara vreun interes, fara sa fie membru in team, fara nimic, dar nu despre asta e vorba.

Eu, spre deosebire de multi altii nu am nicio problema in a recunoaste ca se fac multe lucruri bune pe .ro dar in acelasi timp sa critic/sa sugerez ce s-ar putea face mai bine fara a ataca pe nimeni. E ok, nu se vrea sa se mai comenteze vis-a-vis de treaba asta, nu am nicio problema, ma pot abtine, ceea ce o sa si fac.

Numai bine!
 

DeletedUser

eu stiu de vreo 3 scripturi publice , daca au fost mai multe si 'ascunse' majoritatii playerilor nu am idee . ce nu stii tu ( si multi altii ) e ca eu l-am propus sa intre in team pentru ca nu aveam 'scriptolog' oficial . cred ca stim amandoi la fel de bine de ce nu s-a intamplat asta . am facut 2 propuneri la vremea aia . povestea e veche de poate peste un an jumatate sau 2 , hai sa nu o mai dezvoltam .

plaxex : si tu pe unde mai intri in curte ?
 
Sus