Discutii libere L41

  • Autor subiect DeletedUser29124
  • Data de început

DeletedUser12196

Frumoasa lume...imi vine sa ..."zbier" pentru ca nu am fost pe faza la lansare.:D
Acu',"na" si "de"...tre' sa ma consolez doar cu forumul...:p
 

DeletedUser43238

ba ,nu mi-am schimbat parerea ,tot cred ca ar trebui bagat spoilerul ala...
 

DeletedUser42487

In conversatiile din fiecare zi cred ca gasiti la interlocutori destule greseli... ma intreb daca ii corectati pe toti cu la fel de multa vehementa.
Toti avem tot felul de bube, mai mult sau mai putin vizibile, haideti sa incetam sa mai aratam bubele altora si ne concentram sa le vindecam pe ale noastre.


P.S. Lasati corecturile pe seama altora, stiti bine ca nu sunt regulamentare.
 

DeletedUser44123

sa vedeti voi acum ca din cauza punctelor astea de suspensie suntem noi romanii vai lumea noastra
din cauza punctelor de suspensie nu au majoritatea servici
din cauza acestor puncte batrini mor de foame
din cauza asta vin puhoiele peste noi
din cauza punctelor astea nu suntem in stare sa construim un pod,o autostrada,orice
noi pe timpul nostru am facut ceva...voi acum nici sa intretineti nu sunteti in stare,nu mai zic de construit..dar de ...voi scrieti corect..noi suntem babalici prosti
acum tot ce se urmareste:sa se faca bani rapid peste noapte,sa insele unul pe altul,nu conteaza ca e frate,sora
sunt multe de zis

Nu pt dvs era mesajul ci pt corectorul dvs.

O seara faina.
 

DeletedUser38515

Sellect

Puncte: 12.148
Loc: 2
Inamici învinşi: 17.600 (13.)
Trib: on

Sate (4) Coordonate Puncte
Sellect 001 443|527 5.265
Sellect 002-satul leilor 450|523 3.540
Sellect 003-Lady Armageddon 446|531 2.368
Sellect 004-The Chateau Blank 442|533 975

Realizări în luptă
Jefuitor (Argint - Nivel 3)
Jefuieşte de 1.000 ori sate străine.
Jefuitor (Bronz - Nivel 2)
Jefuieşte în total 10.000 resurse.



M-ai mare rusinea sincer. Topul fiind condus de niste pustani fara valoare
 

DeletedUser

Tu nu esti la curent cu noutatile.Se farmeaza cu targul.Si nu se mai intreaba ”cati cai ai” ci ”cati negustori ai”:))))
 

DeletedUser

:)) daca ar baga toti 30k de pp-uri intr-o luna , unde ar mai fi competitia ?
 

DeletedUser

:)) daca ar baga toti 30k de pp-uri intr-o luna , unde ar mai fi competitia ?

E bine asa..gandeste-te cum ar fi daca unu care are 30k pp le-ar baga toate in cai la inceput de lume,grajd,ferma,caluti..poate ciordi atat de mult ,incat sa isi scoata alea 30 k si sa ramana si cu profit:p
 

DeletedUser

:)) ma uit pe postari si inteleg invidia. este normala pentru sufletele mici, mai ales cand joci intr-o echipa si de fapt joci de unul singur. dar, cum am spus-o de enorm de multe ori, triburile este un joc in echipa si nu e vina lui sellect si nici a mea ca voi, cei care ii contestati performanta, nu ati avut vreodata sansa de a juca intr-o echipa adevarata.

1. pentru inceput, spun doar atat: jucatorul care se afla in top 50 jucatori si nu a cumparat niciodata resurse de la piata contra pp-uri are dreptul sa critice performantele lui sellect. ceilalti care sunt in top 50 si au ajuns acolo cumparand resurse contra pp-uri: ciocu'mic ca va faceti de ras criticand pe altii care aplica aceeasi strategie.

2. sellect este produsul unei echipe, pentru ca spre deosebire de voi, invidiosilor, nu joaca singur, ci intr-o echipa adevarata! nu va priveste pe voi modelul nostru de organizare, voi puteti doar sa va uitati la struguri cu balele curgand si sa spuneti ca sunt acri.

3. sellect este unul dintre cei mai altruisti oameni de echipa care au jucat sub comanda mea. sunt onorat ca il am alaturi, si va asigur ca este de o loialitate fata de echipa pe care multi dintre postacii care se fac remarcati doar prin vorbe pe forum nici macar nu si-o pot imagina.

4. mihay181 esti asa de "curajos" incat joci cu un nume si postezi cu altul... iti recomand exercitii de curaj in oglinda, poate iti mai dispare din frica de a posta opinii sub alt nume decat cel sub care joci.
 

DeletedUser

Nu are rost sa te enervezi ,martian.Asa e cand e cineva in top se comenteaza daca nu farmeaza e noob ca baga pp,daca farmeaza e obsedat si sta non stop pe joc.Daca nu se gaseste altceva se comenteaza viata personala:))
 

DeletedUser43609

Triburile este si va fii un businnes pt. nemti.Acum ca aici sunt jucatori nedreptatiti ca altu are bani si impinge zeci de puncte(este problema lui)are aceasta facilitate ca oricare.Problema este alta,daca te simti nedreptatit de aceste lumi (unde trebuie cotizat)poti alege lumile speciale daca tot au altii atata timp in care sa isi manance muci in fata calculatorului non stop jucand triburile o pot face pe acele lumi.Triburile nu te lasa sa intri pe anumite lumi,intri pe care vrei sa-ti pierzi timpul.
 

DeletedUser

desi nu am permisiunea colegilor mei am sa postez cateva citate de pe forumul secret al tribului on cand am luat decizia sa-l ajutam pe sellect sa faca tren de nobili:


primul voluntar a fost inscris la ora 05:41


xxxxxxxxxxxxxx:

as putea sta numai in weekend, ziua.


XXXXXXXXxxxxxxxxx:
Nu ne putem lasa farmati de el, parerea mea. Nu este indicat pentru a nu fii acuzati ca suntem conturi suport. Se baneaza asta:( In schimb sellect poate ridica targul si pune oferte de 1pp:1000 resurse. Eu le accep si apoi ii transmit pp-urile inapoi pentru a le putea reutiliza. Asta presupune ca nu-l voi putea ajuta cu siter:(

xxxxxxxx

ma bag si eu sa ajut in limita timpului disponibil...lumea stie cum sa ma gaseasca cand e nevoie de mine...seara in general pot sa stau
Pot ajuta si cu resurse(nu am nevoie de pp) dar sunt foarte departe...

xxxxxxxxxxxxxxx

Pot sta sa farmez seara dupa 20.00 pana pe la 00.00


xxxxxxxxxxxxxxxxx

eu voi incerca cu resurse. timp nu prea am

xxxxxxxxxxxxx

Pot sta pe timp de zi, de dimineata de la 6, pana seara, merita sa fecem efortul asta...

xxxxxxxxxxxxxxxx
Salve; Voluntar si eu sa ajut cu resurse sub pretul pietii si sitter pentru farm (program variabil, mai mult pe seara/noapte).

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nu vreau sa va dezamagesc insa nu mi se pare o actiune tocmai buna in momentul de fatza...un tren costa 1.390 000 resurse..in conditia in care majoritatea colegilor sunt slab dezvoltati, deci au nevoie de resurse ca de aer...plus trupe...si toate sacrificiile pt un sat de 800 pct...cu aceste resurse , parerea mea mai bine face tot tribul def pt a trimite lui ares care e direct amenintat de atacul vecinului.

xxxxxxxxxxxxxxxx
este un efort foarte mare din partea tribului, dar impactul emotional asupra celor din +gtg+ va fi devastator.

martzian în data de 16.09.2014 la ora 20:32 Citat Prelucrare Şterge
,,,,,,,,, eu am in vedere si urmatorul lucru: sellect e dispus sa cheltuie pp-uri pe resurse si stim ca avem colegi care vand totusi resurse contra pp-uri ca s apoata juca cu premium. nici nu le poti reprosa asta, pana la un punct. ca toate actiunile la care ma gandesc ma gandesc la multe planuri. nu iau in calcul doar impactul devastator cum spune paul, ci si faptul ca oamenii de la noi vand resurse in trib sellect chletuie punctele in trib, deci per total nu pierdem mare lucru in schimbrile comerciale cum am pierde daca ai nostri ar vinde resurse si unii din xxx le-ar cumpara...

Sellect în data de 16.09.2014 la ora 20:45 Mulţumesc Citat Prelucrare Şterge
Nu vreau resurse de la oamenii din trib sub pretul pietei,la pretul pietei daca aveti de vanzare.

poate ca citind asta veti intelege ce inseamna echipa
 

DeletedUser43960

parerea mea e ca aveti echipa pentru un start bun, si cam atat

faptul ca ati reusit sa gasiti cativa jucatori dispusi sa intre la plictiseala din cand in cand si sa accepte oferte nu cred ca va face o echipa

sellect creste si aia cativa raman pe loc, fara trupe si nedezvoltati..iar peste un timp nu mai conteaza cate resurse cumperi. atunci ai nevoie de echipa :)
 
Sus