Discutii libere L41

  • Autor subiect DeletedUser29124
  • Data de început

DeletedUser18212

alt expert care vorbeste depre mine si echipa mea fara sa o cunoasca.
Bre, toate ca toate..dar macar la misto daca trimitea la farmat si tot atingea milionul ala...O situatie de toata jena, farmeaza aia mici pt indeplinirea unei cauze marete :)))
 

DeletedUser39777

Triburile este si va fii un businnes pt. nemti.Acum ca aici sunt jucatori nedreptatiti ca altu are bani si impinge zeci de puncte(este problema lui)are aceasta facilitate ca oricare.Problema este alta,daca te simti nedreptatit de aceste lumi (unde trebuie cotizat)poti alege lumile speciale daca tot au altii atata timp in care sa isi manance muci in fata calculatorului non stop jucand triburile o pot face pe acele lumi.Triburile nu te lasa sa intri pe anumite lumi,intri pe care vrei sa-ti pierzi timpul.

Exact! Eu ma simt nedreptatit pentru ca desi nu bag PP-uri in resurse, scot unii noobi un nobil si innobileaza un sat de 300 de puncte doar ca sa aiba un trofeu in "Hall of Fame", mai pe scurt, isi bat joc de triburile. Nu esti de aceeasi parere?
 

DeletedUser

Martiene nu iti mai lauda omul atat ca nu e de lauda ceea ce face el :))
Alti farmeaza 500.000 pe zi iar voi inca nu aveti trofeul de 1 milion :D In schimb aveti trofeul pentru regele targului :))
 

Eight

member
Scor reacție
2
XXXXXXXXxxxxxxxxx:
Nu ne putem lasa farmati de el, parerea mea. Nu este indicat pentru a nu fii acuzati ca suntem conturi suport. Se baneaza asta:( In schimb sellect poate ridica targul si pune oferte de 1pp:1000 resurse. Eu le accep si apoi ii transmit pp-urile inapoi pentru a le putea reutiliza. Asta presupune ca nu-l voi putea ajuta cu siter:(

Gura pacatosului adevar graieste !
Si te intrebi, pentru ce mai exista interdictia comertului liber cu colegii de trib sau de aiurea, cand si cu un singur punct premium, poti face trafic de resurse fara numar. Si uite cat de usor iti poti trimite acum, resursele din conturile de suport.
 

DeletedUser38515

Cat de patetic. Doamne martzian. Sti vorba aceea. De taceai filozof ramaneai? DAca tu ai impresia ca. Avand conturi suport care la randul lor se cheama mai nou colegi) este o metoda legala si normala. Inseamna ca esti departe de subiectul tribal wars
 

DeletedUser43960

alt expert care vorbeste depre mine si echipa mea fara sa o cunoasca.

nu ma asteptam sa imi dai dreptate. peste vreo 2 luni cand dispar plictisitii si nu mai aveti cu cine face invarteli, o sa ziceti ca nu mai aveti timp sa jucati.
oricum, i-ai facut o imagine proasta lui select prin postarile tale. "spui" dusmanilor ca nu e capabil sa creasca fara smecheriile care le faceti :))

esti sigur?

am fost si eu in "echipa" pe lumea 10. nu pentru mult timp ca esti foarte obositor ca si conducator de trib :))
 

PRADA

member
Scor reacție
6
(..)

4. mihay181 esti asa de "curajos" incat joci cu un nume si postezi cu altul... iti recomand exercitii de curaj in oglinda, poate iti mai dispare din frica de a posta opinii sub alt nume decat cel sub care joci.

vraja mării, eu joc pe Wulf lion si nu-s cu nimic mai 'curajos' decât el..
chiar dacă a zis/zice sau nu pe ce cont joacă e fix treaba lui, dacă tu esti curios în mod special ar fi indicat să-i dai un mesa..

neata, nu am mai intrat de mult pe extern

salve, păsăroi bătrân! să ai grijă de copilă! :D

parerea mea e ca aveti echipa pentru un start bun, si cam atat

faptul ca ati reusit sa gasiti cativa jucatori dispusi sa intre la plictiseala din cand in cand si sa accepte oferte nu cred ca va face o echipa

sellect creste si aia cativa raman pe loc, fara trupe si nedezvoltati..iar peste un timp nu mai conteaza cate resurse cumperi. atunci ai nevoie de echipa :)

tu nu stii, nu cunosti; de ce vorbesti oare? este vreo fermă în on? toti avem trupe, stai tu linistit.. verificările-s la zi.

Bre, toate ca toate..dar macar la misto daca trimitea la farmat si tot atingea milionul ala...O situatie de toata jena, farmeaza aia mici pt indeplinirea unei cauze marete :)))

un jucător bun care n-are timp de farm. Poate-i prins pe-o altă lume, poate chiar în aia reală.. ce stii tu?

Martiene nu iti mai lauda omul atat ca nu e de lauda ceea ce face el :))
Alti farmeaza 500.000 pe zi iar voi inca nu aveti trofeul de 1 milion :D In schimb aveti trofeul pentru regele targului :))

Am eu trofeul, si mai multi avem dar îl ascundem ca să crezi tu si altii că suntem conturi suport. Altii au farmat jdemii si sute de mii si-au bagat la fel pp-uri si au fost înnobilati la prima ocazie. Suntem regii târgului ok, dar bag mâna-n foc că sunt jucători care-au cheltuit mai multe pp-uri decât a investit on în trenul lui Sellect. Si-aici mi-aduc aminte de martzian, când zice că nu întelegeti ce înseamnă cu adevărat jocul în echipă.. că e un joc serios, un joc care câstigă.

Nu vreau nici să ridic în lauri tribul on nici să insult/înjosesc restul jucătorilor acestei lumi. Zic părerea mea de player top100 cu 1milion de resurse farmate si 465 negoturi la târg.. acus' trofeu de-argint. Am cumpărat, am mai vândut.. fiecare după buzunar. Eu când am fost sitter la Sellect si-am văzut că avea in jur de 20k de resurse farmate în ultimele zile si s-a mentinut top15, am înteles că omul e dispus să investească; nu timp, ci bani pentru resurse. A evoluat jocul, adaptati-vă si nu mai acuzati în stânga si în dreapta caprele vecinilor, e o tristă atitudine.

Si da, sunt de acord că pare periculos acest update cu pp contra resurse no limit (bine, în limita negustorilor..) dar vom trece peste. Unii vând să le cheltuiască pe alte lumi, poate în alte tari. Unii au multi-cont sau prieteni care le vând resurse pt 1 pp si apoi bla bla bla îs cam trisori. Onii îs smecheri si vând si cumpără si înnobilează sate mari..

Luati aminte la mos evo:

Comunitate puternica nu mai exista de cand s-a bagat traficul de resurse contra pp...nu mai exista prieteni, nu mai exista colegi de trib...toata lumea joaca individual...nu mai trimite nimeni o sulita(ca doar a cumparat resurse cu pp sa o faca)..nu mai trimite nimeni un spionaj , nu mai trimite nimeni o curatare..ca doar a costat...Jocul a devenit unul individual...lumea joaca o luna, doua maxim apoi intervine plictiseala din cauza singuratatii si lipsei de colaborare , respectiv abandonul.
Introducerea acelei setari a dat nastere egoismului , individualismului...care si asa era in floare intr-o tara saraca precum a noastra...

o fi bine o fi rău.. om trăi si on vedea!
 

DeletedUser

James Clerk Maxwell nu imi amintesc de numele tau. daca ai fost in trib pentru putin timp, inseamna ca ai sfarsit inobilat intern si asta spune tot despre incapacitatea de joc in echipa sau despre frustrarile acumulate impotriva mea si a echipei ce o conduc. poate ca oi fi chiar sarmulita...

sunt plictisitor ca sef - am in componenta echipei de baza oameni cu care am jucat alaturi de 7 ani. mai mult decat au unii de acasa.

si ca tot nu il suporti pe sellect iti dau un citat din el:

Unii de aici joaca de 6-7 ani impreuna si nu au existat jigniri NICIODATA!
Sunt sigur ca ti s-a spus cand ai intrat in trib ca aici este DICTATURA...existau doua variante:
1-DICTATURA si joci fara sa pierzi tot ceea ce ai agonisit de la inceput
2-Te muti la periferie si o iei de la 0
Eu cred ca experienta de aici iti va prinde bine mai departe...daca te intereseaza asta,daca tu crezi ca le stii pe toate si te simti jignit imediat ce ti se spune ceva...nu cred ca vei invata nimic de aici!


tu, James Clerk Maxwell, faci parte din categoria omului care le stie pe toate si nu are nimic de invatat.
 

DeletedUser43609

Exact! Eu ma simt nedreptatit pentru ca desi nu bag PP-uri in resurse, scot unii noobi un nobil si innobileaza un sat de 300 de puncte doar ca sa aiba un trofeu in "Hall of Fame", mai pe scurt, isi bat joc de triburile. Nu esti de aceeasi parere?
Ai dreptate intr-o parte,dar mai nasol de aia de imping pp-uri in joc si nu ajung nici acolo.
 
Scor reacție
209
Un jucator de 267 de puncte, macroul ofera 30 pp-uri pe 10k lemn (o oferta) si 30 de pp-uri pe 10k argila si fier, cate 3 oferte de fiecare.

Dovada clara ca degeaba ai pp-uri, daca n-ai creier :)).
 

DeletedUser39591

Un jucator de 267 de puncte, macroul ofera 30 pp-uri pe 10k lemn (o oferta) si 30 de pp-uri pe 10k argila si fier, cate 3 oferte de fiecare.

Dovada clara ca degeaba ai pp-uri, daca n-ai creier :)).

Eu dau 5000 resurse pe 30 pp... Pff :)) Oricum, a așteptat ceva timp să colecteze resurse. A ridicat și târgul și magazia.
 

DeletedUser39591

astăzi la ora 23:41
Voi intra atunci k.nd the vad k nu te Misti..dar vad k te descurci...

Credeam că astfel de specimene, au murit de ceva timp. Se pare că m-am înșelat.
 

DeletedUser

1. pentru inceput, spun doar atat: jucatorul care se afla in top 50 jucatori si nu a cumparat niciodata resurse de la piata contra pp-uri are dreptul sa critice performantele lui sellect. ceilalti care sunt in top 50 si au ajuns acolo cumparand resurse contra pp-uri: ciocu'mic ca va faceti de ras criticand pe altii care aplica aceeasi strategie.


Lider de piaţă (Lemn - Nivel 1)
Ai făcut negoţ de 10 ori la târg.

Mai exista:),eu dau resurse ptr. pp-uri,sa am si eu de cont premium si asistent,ca na...am buget limitat la facultate :))
 

DeletedUser43960

James Clerk Maxwell nu imi amintesc de numele tau. daca ai fost in trib pentru putin timp, inseamna ca ai sfarsit inobilat intern si asta spune tot despre incapacitatea de joc in echipa sau despre frustrarile acumulate impotriva mea si a echipei ce o conduc. poate ca oi fi chiar sarmulita...

sunt plictisitor ca sef - am in componenta echipei de baza oameni cu care am jucat alaturi de 7 ani. mai mult decat au unii de acasa.

si ca tot nu il suporti pe sellect iti dau un citat din el:

Unii de aici joaca de 6-7 ani impreuna si nu au existat jigniri NICIODATA!
Sunt sigur ca ti s-a spus cand ai intrat in trib ca aici este DICTATURA...existau doua variante:
1-DICTATURA si joci fara sa pierzi tot ceea ce ai agonisit de la inceput
2-Te muti la periferie si o iei de la 0
Eu cred ca experienta de aici iti va prinde bine mai departe...daca te intereseaza asta,daca tu crezi ca le stii pe toate si te simti jignit imediat ce ti se spune ceva...nu cred ca vei invata nimic de aici!


tu, James Clerk Maxwell, faci parte din categoria omului care le stie pe toate si nu are nimic de invatat.

mi s-a interzis sa dezbat chestia asta cu tine :))
dar tot nu ma pot abtine..in primul rand nimeni nu le stie pe toate. iar contul vi l-am lasat sa il folositi. cu sellect chiar nu am nimic. crede-ma ca nici cu tine nu am nimic..eu ma legam doar de teoriile tale.. chestiile alea se faceau inca de pe lumea 36..toti care cat de cat au habar de triburile isi pot da seama ca atunci cand se cumpara resurse se poate face asta. si nici macar nu e nevoie de o echipa pentru asta. dar ne bucuram ca ne-ai deschis ochii :)

bafta!
 

DeletedUser42297

Am jucat pe 40
M.am apucat abea dupa 1 luna de la lansarea lumii
Dar in zona mea m.am dezvoltt foarte repede ptr ca mergea ** farmul
Am fost primul din zona care a luat sat
Mi.am facit si trib in zona ..totul mergea **
Pana cand a aparut unu cu pp.uri
Sprijinit de jucatori din triburi mari si cu pp.uri in spate a facut intr.o sapt jumate trenuletul (totul de la 0)
Mi.a innobilat toti prietenii mai buni ..unde mai e placerea jocului
Am dat stergere..ce rost mai avea
Pe lumea asta..m.am pus pe facut pp.uri
Cu gamdul ca odata o sa le folosesc si eu asa la cumparat

Sigur m.am enervat atunci enorm si am facut tickete si sugestii ca nu e corect sa se knt asa ceva
Dar sa fim seriosi daca voi ati avea pp..n.ati face la fel? Sa nu mai asteptati zile ca sa a strangeti resurse etc
Jocul oricum si.a pierdut valoarea
De la 34 in coace e degeaba
Ca apar tot felul de juc noi ..care se trezesc in frunte
Si si.o iau in cap
Nu poti opri lucruriile astea
Dar ar trebui sa se tina o arhiva cu juc care au jucat cu pp.uri
Si la final sa ae dezvaluie arhiva
Macar jucatorii aia sa nu se poata da si mari si sa.si asume nustiu ce merite
 
Sus