Propunere L52

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am observat că se pot face multe cu puncte premium, aproape orice... nu chiar orice. Am o idee inedită, care sigur ar atrage mulți jucători și ar genera și profituri mai mari pentru InnoGames.

Propunerea mea este ca punctele premium să facă de mâncare! E păcat când sunt atâtea servicii de curierat, să nu poți cumpăra mâncare cu puncte premium. Sigur, ofertele trebuie să varieze. Cu 300 pp-uri să comanzi o amărâtă de pizza ut la domiciliu, ca ultimul sărman. Cu 3000 să vină direct o bucătăreasă la tine acasă să îți gătească în timp ce înnobilezi dușmanii. .Cu 10000 să îți vină un bucătar cu 5 stele Michelin, care face doar delicatese.
 

DeletedUser41488

Sunt de acord.
Sau sa vina 2 tipe si sa-ti faca masaj, sa nu cumva sa-ti blochezi vreun muschi cand dai clickuri.

Serios, revenind la subiect, ar fi ok o lume 52 fara avantaje premium. doar cont premium. ce ziceti?
 

DeletedUser

Sigur că ar fi mai bine așa. Dar nu doar o lume, cu majoritatea lumilor care vor urma.

Eu nu îmi dau seama dacă pentru InnoGames e mai rentabil să îndepărteze încet încet toți jucătorii care nu consumă premium, iar pe cei care investesc bani să îi facă să bage chiar mai mulți. E clar că pe termen scurt e mai ine. Dar nu știu dacă pe termen lung crearea unor lumi în care există doar jucători care sparg banii pe premium sau care vând resurse ca să aibă premium de spart în lumile următoare este benefică, chiar și financiar. Văd din ce în ce mai puțini jucători noi.
Dacă totuși ăsta e planul - să rămână doar cei cu premium, pentru că ei aduc profit, atunci vorbesc cât se poate de serios că nu văd de ce s-ar limita la beneficiile actuale.
 
Scor reacție
98
- viteza serverului: 1.5
- viteza trupelor: 0.5
- moral activ (pe bază de puncte și timp).
- se va putea alege direcţia satului la început.
- numărul de membrii în trib va fi limitat la 80.
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile zile în ultimele 60 de zile.
- biserică - nu.
- steaguri - nu.
- realizări active.
- paladin activ, cu arme.
- arcași - activați.
- gardă - da.
- limită de fake - 1%
- gap comenzi - 100 ms.
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 3000 p.
- bonus de noapte activat ( între orele 0:00 și 8:00 ).
- perioada protecţie iniţială - 4 zile.
- spionaj normal.
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri.
- taleri cost normal

Premium:
- asistent de farmat da.
- manager de cont da.
- înjumătațiri da.
- resurse la targ pe pp-uri da.
 

DeletedUser

- viteza serverului: 1.5
- viteza trupelor: 0.5
- moral activ (pe bază de puncte și timp).
- se va putea alege direcţia satului la început.
- numărul de membrii în trib va fi limitat la 80.
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile zile în ultimele 60 de zile.
- biserică - nu.
- steaguri - nu.
- realizări active.
- paladin activ, cu arme.
- arcași - activați.
- gardă - da.
- limită de fake - 1%
- gap comenzi - 100 ms.
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 3000 p.
- bonus de noapte activat ( între orele 0:00 și 8:00 ).
- perioada protecţie iniţială - 4 zile.
- spionaj normal.
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri.
- taleri cost normal

Premium:
- asistent de farmat da.
- manager de cont da.
- înjumătațiri da.
- resurse la targ pe pp-uri da.

Cancer.
 

DeletedUser15142

Cancerosilorrrrrrrrrrrrrrrrr cu pp-urile voastre, inca mai jucati pisici
 
Scor reacție
98
Cancerosilorrrrrrrrrrrrrrrrr cu pp-urile voastre, inca mai jucati pisici

Voi chiar credeti ca se vor mai face lumi fara resurse la targ pe pp-uri si fara injumatatiri ? :eek: Daca vrei lume fara facilitatile astea, exista speciala :D si nu inteleg ce nu va convine cu resurse la targ, 2-3 lumi faci pp-uri si a 4-a intri sa joci serios si tot asa.. dar na trebuie sa ai un pic de inteligenta pentru a face asa ceva.. :rolleyes:
 

DeletedUser

Nu îți trebuie inteligență, ci răbdare. Poate nu toți au chef să fie un an ferme de lux pentru a fi un an pe val.

Faptul că este o diferență atât de mare în a juca cu/fără puncte premium este incorect și demn de toate criticile.

Faptul că se pot obține acele puncte premium nu face situația să fie echitabilă. Deloc.

Am mai zis, dacă tot oferiți avantaje imense pentru pp, mergeți la extrem pentru lumea 52, puneți dreptul de a extinde fermă la nivelul 35, măriți bonusul de noapte pentru apărător, dacă are pp etc. Chiar dacă în majoritatea cazurilor e o greșeală de logică acest "argumentum extremis", în cazul de față este valid. Insistați cu pp-urile și oferiți avantaje mai mari jucătorilor care le folosesc, eu doar am dat niște idei. Poate că așa se va constata cât de exagerate sunt deja avantajele deja existente și cât de greșit e drumul pe care merge Triburile.
 
Scor reacție
98
Nu îți trebuie inteligență, ci răbdare. Poate nu toți au chef să fie un an ferme de lux pentru a fi un an pe val.

Faptul că este o diferență atât de mare în a juca cu/fără puncte premium este incorect și demn de toate criticile.

Faptul că se pot obține acele puncte premium nu face situația să fie echitabilă. Deloc.

Am mai zis, dacă tot oferiți avantaje imense pentru pp, mergeți la extrem pentru lumea 52, puneți dreptul de a extinde fermă la nivelul 35, măriți bonusul de noapte pentru apărător, dacă are pp etc. Chiar dacă în majoritatea cazurilor e o greșeală de logică acest "argumentum extremis", în cazul de față este valid. Insistați cu pp-urile și oferiți avantaje mai mari jucătorilor care le folosesc, eu doar am dat niște idei. Poate că așa se va constata cât de exagerate sunt deja avantajele deja existente și cât de greșit e drumul pe care merge Triburile.

Sincer eu nu-s genul sa bag mii de pp-uri, si chiar nu bag dar eu cred ca macar 1k de pp-uri tot faci pe o lume.. asta e jocul,
 

DeletedUser41488

Mie nu mi-e ca se baga pp-uri, ca bag si eu daca e, dar ma streseaza faptul ca mai nou se ocupa maxim 8 continente(pana prin K46), gen pe lumile 1-25 se ocupau cel putin pana prin K49, deci s-au pierdut cam 3 continente in fiecare directie (N, S, V, E) :/ de ce oare? :)
 

DeletedUser47202

bună, dacă suntem "opinişti", îmi dau şi eu cu părerea la întrebarea "de ce doar atâtea k-uri" :))
răspuns: pentru că joacă mai puţină lume
Lumi - jucători:
l47 - 801
l48 - 1.184
l49 - 2.759
l50 - 3.654 (deschisă în martie)
l51 - 8.356 (deschisă recent)
 

DeletedUser13059

Nu îți trebuie inteligență, ci răbdare. Poate nu toți au chef să fie un an ferme de lux pentru a fi un an pe val.

Faptul că este o diferență atât de mare în a juca cu/fără puncte premium este incorect și demn de toate criticile.

Faptul că se pot obține acele puncte premium nu face situația să fie echitabilă. Deloc.

Am mai zis, dacă tot oferiți avantaje imense pentru pp, mergeți la extrem pentru lumea 52, puneți dreptul de a extinde fermă la nivelul 35, măriți bonusul de noapte pentru apărător, dacă are pp etc. Chiar dacă în majoritatea cazurilor e o greșeală de logică acest "argumentum extremis", în cazul de față este valid. Insistați cu pp-urile și oferiți avantaje mai mari jucătorilor care le folosesc, eu doar am dat niște idei. Poate că așa se va constata cât de exagerate sunt deja avantajele deja existente și cât de greșit e drumul pe care merge Triburile.

esti cel mai josnic "jucator" ... cine a zis ca trebuie sa ai rolul de ferma 1 an ca sa faci pp ? eu am facut peste 50 k din o singura lume si asta in 1-2 luni de joc pana nu au mai cumparat baietii dar iti trebuie putin cap nu doar rabdare ca nu trebuie sa ai rabdare pentru asa ceva ... numai ca sunt din ce in ce mai multi copii ca si tine care nu aveti treaba cu acest joc si apareti acuma cu diverse ïdei , una mai proasta ca alta
 

DeletedUser

esti cel mai josnic "jucator" ...

Dacă te intreb ce e aia josnicie, sau in ce fel am interacționat noi in viata reală, sau pe hartă, știm bine că ar trebui sa taci malc. Pentru atacul tau absolut absurd, nejustificat si inept, sper, firește, sa iei warn/ban.

cine a zis ca trebuie sa ai rolul de ferma 1 an ca sa faci pp ?

Nimeni nu a zis asta, ăsta este doar un procedeu comun, e plină lumea de oameni umflati cu pp și vânzători de pp.

eu am facut peste 50 k din o singura lume si asta in 1-2 luni de joc pana nu au mai cumparat baietii dar iti trebuie putin cap nu doar rabdare ca nu trebuie sa ai rabdare pentru asa ceva ...

Aplauze.
Ai ajuns sa-mi zici mie de cap. Mai nou, triburile e un joc intelectual. Dați-i unui babuin 10k de premium și într-o lună își domină autoritar continentul.

numai ca sunt din ce in ce mai multi copii ca si tine care nu aveti treaba cu acest joc si apareti acuma cu diverse ïdei , una mai proasta ca alta
Din nou, nu stii o iotă despre mine. Faptul ca iti permiti arogante de felul ăsta spune multe despre tine. E de observat cum la final nu ai mai găsit insulte (ai gandit si tu că nu mă cunosti probabil), asa ca m-ai băgat într-un grup fictiv - cea mai pură dovadă de "strawman fallacy" submediocru.

Ceea ce raul82io nu poate intelege, pentru că il depaseste cu sigurantă, este faptul ca amatorismul meu (oare chiar sunt amator?) mă recomandă să vorbesc despre chestiuni de acest fel. Nu este important daca se creează o discrepanță între cei cu premium si cei fără premium dacă vorbim de jucatori de top. Pană la urma, 99% dintre jucătorii de top tot vor cumpăra/consuma premium pe o lume pe care vor juca serios. Adevărata problemă e diferența colosală intre cei care folosesc puncte premium si incepătorii, amatorii triburilor, care sunt eliminați și îndepărtați mai repede ca niciodată. și, ca în orice joc, dacă rămân aceleasi fețe, e urat.

Indiferent din ce perspectivă ar fi privite lucrurile, am dreptate când vorbesc de incorectitudine aici. Cu punctele premium se cască o diferență care nu mai poate fi recuperată de ceilalți jucători prin NICIUN FEL de mijloace. Daca ai sate mereu lângă tine pe care le farmezi, construiesti efectiv non-stop, dacă o faci fără pp, cand ajungi la 1500 de puncte, vecinul tău cu pp-uri deja are nobil, dacă știe să joace. Dacă nu construiești nonstop, ești norocos/ai mult timp liber dacă ajungi măcar la 1000 de puncte.

bună, dacă suntem "opinişti", îmi dau şi eu cu părerea la întrebarea "de ce doar atâtea k-uri" :))
răspuns: pentru că joacă mai puţină lume
Lumi - jucători:
l47 - 801
l48 - 1.184
l49 - 2.759
l50 - 3.654 (deschisă în martie)
l51 - 8.356 (deschisă recent)

Astea sunt cifre și atat. Ce insinuezi? Numărul de jucători scade, de la lume la lume; pentru a face o comparatie relevantă trebuie totuși, să se pună in balanta numărul de jucători prezenti la debutul fiecărei lumi. 8000 de jucători e chiar putin, sincer. Oricum, chiar dacă numărul de jucători ar creste de la lume la lume, facilitătile premium tot ar fi exagerate.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Va rog frumos sa ramaneti in limitele regulamentului! In caz contrar, e vara, e soare, e cald. Vacante. :D
Topic inchis!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus