Roma vs GluGlu

Alex2peu

member
Scor reacție
9
De cand ameninti ca maturi harta cu mine... iar ai inceput sa pierzi sate si o fi vreun complot..

Nu mai ameninta prin conferinte, ca te saboteaza Doamne Doamne .. o sa ajunga sa te innobileze barbarele pe tine ... nu mai innobilezi tu la ele, asa cu spor :))
Se pare ca esti paralel cu jocul,nu iti mai explic ca oricum citesti pe diagonala,succes in continuare
 

DeletedUser47803

ce mesaje?? de cand era klaus sitter?!...primim sprijin de la alte triburi...si ce daca?!...asta fac aliatii...dar voi nu aveti de unde sa stiti ca nu aveti asa ceva...cine s-ar alia cu voi??...ar trebui sa va fie rusine...dar na, probabil asemnea caractere care le afisati pe joc le aveti si in viata reala....enyxx incearca sa faca recrutari zi de zi de la noi....ati crezut ca intrati in razboiul asta si il castigati usor...dar s-a dovedit ca nu e chiar asa si dupa ati inceput sa apelati la tot felul de tactici jegoase....e doar un joc pana la urma, dar urasc ipocrizia....din cauza caracterelor ca voi s-a dus tara asta de rapa...fiecare sa fure cum poate mai mult si sa tradeze pe cine apuca...daca intr-un amarat de joc faci asta unde e just for fun...ma intreb cum sunteti in viata de zi cu zi??...ar trebui sa va puneti intrebarea asta...poate o sa va dati seama cat de jos sunteti....
 

DeletedUser

Au vazut ce caractere aveti.

Daca din cauza noastra se duce tara de rapa, ce zici de alex2peu, el care are stofa de politician, hot, mincinos exact ca politicienii nostri, tare in gura, face promisiuni si nu le respecta, scandal, cauta sa se dea in spectacol toata ziua.

Eu i-am propus sa se bage la parlamentare, ar fi fost un candidat bun in partea partidelor vechi la cata vrajeala are pe el si cata cultura.

Adevarul este ca voi sunteti toti unul si unul, de o moralitate de invidiat! Chiar m-am inverzit putin la fata cand am vazut ce minunati si corecti sunteti, si apoi m-am uitat in curtea proprie, plina de viitori politicieni si alte pasari. Bravo, dragilor, valoarea a fost dovedita! Asa ati putut sa va afirmati, e minunat! E foarte important sa trisezi in acest joc, sa faci fel de fel de mizerii, si apoi sa iesi la rampa sa afirmi ca voi, de fapt, ati fost niste modele demne de urmat. Sper ca "old school" sa ramana la fel, fara manipulari ieftine, dar care apoi devin meritorii.
Numai bine si joc frumos!
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
@hakusho12 - esti in mare eroare cand spui ca incerc sa fac recrutari zilnic de la voi. Afirmatiile corecte sunt urmatoarele:
- zilnic RECRUTEZ de la voi jucatori care corespund cerintelor noastre
- zilnic resping cereri de recrutare de la jucatori de la voi
- jucatorul profucv a fost singurul invitat; dupa cum se vede din mesaj, am crezut ca nu face parte din trupa voastra pt ca oricum nu a fost foarte implicat in conflict;am vrut sa "ii salvez" contul, dar daca nu a vrut e alegerea omului si ii urez spor la joc.

@alex2peu - cat crezi ca poate sa reziste pe harta un trib care:
- e de 2 ori mai mic decat tribul cu care e in razboi
- are toate satele intrepatrunse cu inamicul
- are multi inactivi
- are in permanenta 4-5 jucatori din primii 15 pe sitter

Referitor la asa zisa tradare a lui Klauss..hai sa facem un pic de lumina si sa o luam de la bun inceput. In urma cu mai bine de o saptamana aveati un nucleu compus din mai multi jucatori buni undeva in centrul tribului Roma. Ati ales sa-l blindati pe Acmelius care va pompeaza in permanenta conturile cu PP-uri. Am o gramada de rapoarte in care a ridicat zidul de la 0 la 20 in mai putin de 30 minut dar asta e deja alta discutie. In acelasi timp erau si alti jucatori de la voi atacati. Printre ei era Locul 1 numai 1, un jucator ca valoare individuala peste ce arata acmelius pe harta (cand e el pe cont,nu altii : ). Locul 1 numai 1 nu a meritat atentia voastra cat sa il blindati. I-ati facut un split amarat si l-ati lasat cu satele goale la mana noastra. Tipul a venit la noi. Nu cred ca aveti ce sa ii reprosati.

Aici intervine eroarea voastra tactica majora. Dupa cum bine stiati (sau ati uitat), Locul 1 numai 1 are prieteni in Glu, prieteni care erau satui de ce au vazut in tribul vostru si care au decis sa vina la noi. Unul din ei e Klauss. Venirea lui la noi a coincis cu organizatul pe care l-am facut pe voi si care era planuit de o saptamana. In plus, in seara organizatului conducerea care va statea pe conturi nu era activa (inclusiv tu). Ne-ati facut la toti ticket ca v-am luat sate. Schema v-a reusit si toti am pierdut satele luate la organizat cu toate ca nobilii nu erau trimisi "la sigur" si toti erau trimisi cu trupe destule. Am fost toti acuzati pt "complicitate la abuz in sitting" (asta e noua) , si am fost pedepsiti cu pierderea satelor innobilate (alta inventie noua). Mai mult, Klauss a pierdut 7 sate din 15, probabil una din cele mai drastice pedepse pe care le putea primi.
In loc sa urlati pe forum si peste tot ce nemernici sunt cei din Roma si sa puneti tot esecul vostru ca trib pe seama unei "magarii", ganditi-va la statistica de razboi care nu minte si care arata ca v-am dominat constant. In plus, noua ni s-au barbarizat ieri vreo 14 sate cu toate ca jumate le luasem la organizat.

@Alina922 - Ai dreptate, valoarea ne-a fost dovedita in permanenta in decursul razboiului:

Parte 1:
Triburi: Roma, R II, R III, R IV
Parte 2:
Triburi: Glu., Glugic, Glugie, GluGlu, GIu

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 52
Tabăra 2: 19
Diferență: 33

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 134,494
Tabăra 2: 38,716
Diferență: 95,778

chart


Excluzand cele 13 sate pe care le-am luat celor din GluGlu in ultimele 48 ore (asta sa va fac pe plac), ramane in urma o statistica in care se vede foarte clar cine a dominat si cine a demonstrat ca e echipa mai buna.

Toate astea in conditiile in care Glu a primit sprijin din RS si s-a aliat cu Burn cu care avem granita si cu Angels plus o sumedenie de triburi mici care i-au sustinut cu def (Black, 101st, AS, DBD,etc).
Toate astea in conditiile in care au in trib un jucator care a bagat pana acum zeci de mii de pp-uri si care se lauda el prin mesaje pe la jucatorii nostri ca el cumpara spioni jucatori din Roma in schimbul pp-urilor. Dar tot Roma e trib de pp-isti :)

Cine e implicat in realitatea din K44 cunoaste detaliile. Restul cred in principal doar ce spun cei mai guralivi si cei care acuza primii. Nu ne-am dat niciodata modele de jucatori. Pt multi suntem un trib aparut de nicaieri, format din jucatori nu foarte cunoscuti pe .ro . Probabil aici a gresit Glu de la inceputul lumii, ne-au crezut prea slabi sa ne batem cu maretii si onorabilii jucatori din Glu care au castigat lumi datorita faptului ca au jucat mereu curat si cu armele la vedere. :)

Din pacate pentru voi, razboiul asta se aproprie de final. Si pt voi nu e cu "happy-end".
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Chiar pic de onoare sa nu aveti? Chiar ai tupeul fantastic sa spui ca pur si simplu s-a nimerit organizatul vostru pe noi ? Fix cand acea lichea ne-a scos trupele din sat? Ca sa puteti lua si voi sate? Serios? ! Serios ? !!!! Cu cata ipocrizie si nonsalanta poti posta aici,asa ceva?
Era logic sa blindez pe unu care a ridicat zidul instant,iar unde era zidul mic s-a facut split,dar na....unele lucruri sunt prea complicate pentru unii,unele lucruri nu pot fi intelese
Revenind la "coincisul" tau care imi provoaca repulsie asupra lumii in care traim
Rapoarte publice transmise:
-https://ro51.triburile.ro/public_report/6b31ffb85b8ea6f897608e3733447ffa
- https://ro51.triburile.ro/public_report/171de6da259787997fe2380c22fe4f08
- https://ro51.triburile.ro/public_report/aad12fee9916fa7ce771c50f6b12a542
- https://ro51.triburile.ro/public_report/6b08394fe287020971344e052cf942d5

Ia uite aici ora magica ,sa tot dai asa organizat pe mine,mi-ati facut 160+ vizualizari profil blabla,tu chiar ai nesimtirea sa imi spui mie ca fix atunci in noaptea in care sitterul mi-a abuzat contul,TU AI VRUT SA FACI ORGANIZAT PE NOI/MINE....SI SA ATACI LA 6 DIMINEATA PE BONUS? !!! GEN MAI SI IMPARTE ATACUL...TU ITI BATI JOC DE MINE?
Ba al naibi organizat ma frate,fix cand aveam satele goale atunci trebuia sa dati voi organizat,hai ma ca nu avem 5ani,recunoaste ce ati facut macar,MACAR ATAT BUN SIMT SA AI
In rest,stai linistit ca n-ai castigat vreun jucator maret in tribul tau,doar unu care statea pe confa de pe skype si era semi-analfabet si posta linkuri cu manele,in rest,nimic interesant,si te asigur eu ca aia doi vor pierde mai mult decat noi ;)
Si colac peste pupaza acum tot voi va victimizati??? Cum adica inventii,te pomenesti ca am platit si admnii cu pp doar ca sa va ia voua satele,corect????
Chiar nu ai putin bun simt mai baiatule?Adica tot noi am fost pagubiti si voi veniti aici si urlati ca domle,cum isi permit astia...le-am scos un ochi...nu ne-au lasat sa le scoatem ambii ochi...
Mi-e scarba ca am avut ocazia sa joc pe lumea asta,atata ipocrizie nu mi-a fost dat sa vad in viata mea
 
Ultima editare:

DeletedUser

enyx, te citez: "hai sa facem un pic de lumina si sa o luam de la bun inceput. In urma cu mai bine de o saptamana aveati un nucleu compus din mai multi jucatori buni undeva in centrul tribului Roma." Da, era asa ceva...Nucleu pe care nu l-ati putut sparge decat incalcand regulile. Va plangeti de sate luate? De pedepse drastice? Serios? Pff, de fapt voi ati jucat asa frumos si corect, si adminii astia v-au pedepsit aiurea. Rusine sa le fie! Asa unui mare jucator, precum Klaus nustiucum , sa-i ia 7 sate??? Pentru ca a abuzat doua conturi?? Sa plangem, zic.
 

DeletedUser47803

stai linistit, mai sunt si alte lumi si pe fiecare am sa aduc aminte la toti ce ati facut aici....deja in ochii multora ati decazut....
 

DeletedUser

Ba al naibi organizat ma frate,fix cand aveam satele goale atunci trebuia sa dati voi organizat
Mai viitor parlamentar, parca nu stii ca atunci e momentul cel mai bun? Cand au ei un om care goleste tot (dar gresim daca spunem abuz in sitting, de fapt a farmat corect cu toate trupele tale, trimise la zeci de ore, sa nu jignim maretia Romei...pacat, Roma-ca oras- chiar e misto), atunci imediat se mobilizeaza la organizat. Ca vulturii :) Bunicul meu avea o vorba: "decat o viata cioara, mai bine o zi vultur"...poate o stiu si ei, si au dorit ziua lor de vulturime? (PS Vulturime-neologism inventat ad-hoc de mine)
 

DeletedUser33276

Ce imi place razboiu nostru. Ca sa ma prezint aici cp balu.
Noi ne duelam ca sparti, adica voi pe acolo, momentan colegu djblack nu ma are in plan probabil is urmatoru care intra in marea mahmureala. dar pana atunci feriti-va sudu ca sa nu ramane-ti in curu gol.
Si ca o analiza simpla, sunte.ti mult mai multi, mult mai mari dar astia asa multi au venit de frica, asa ca tot din frica or sa plece multi, cand va veni un trib asa mai pe masura voastra macar la numarul de sate.
Sanatate!
 

DeletedUser36684

joaca ca orice player normal orice lume.doar pe unele lumi sunt admini in support.si doar acolo n-au voie sa joace pentru ca iau deciziile de support.dar pe lumile unde nu sunt selectati ca adminii pot juca oriunde vor
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Vad ca cei din Glu nu sunt foarte vocali cand e vorba de statistici si alte puncte pe care le-am atins in postarea mea.
A fost suficient sa va plece un jucator mare ca sa urlati pe forum si sa gasiti cauza esecului vostru pe harta.

@hakusho12 - nu am vrut si nici nu am incercat sa insemnam ceva pt voi; V-ati desconsiderat permanent inamicii pe harta, deci va meritati soarta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser33276

Enyx fratica lasa statisticile. nu ele decid razboaiele. Ele descopera pupatori de funduri!
 

catallinu

member
Scor reacție
3
Super dedicatie. Cum te-ai gandit fix la asta? Aproape ca sunt impresionat.
Multi au luat ban pe aici pentru mult mai putin. Nu stiu daca sa ma mir sau nu ca postul asta al tau inca exista... ;)
 
Ultima editare:
Sus