Doo întrebări

DeletedUser

Am două întrebări

1. Dacă X îl atacă pe Y, contează vreodată ce se întâmplă cu Y până când ajunge atacul? Mai exact, dacă Y pierde dinsate, moralul lui X nu scade, nu? Sau dacă Y ajunge în trib cu X până la ora sosirii atacului, atunci atacul va fi tot serios sau va deveni o vizită? Sau dacă Y este blocat de admini(de obicei un jucător blocat nu poate fi atacat/sprijinit), atacul, dacă a fost deja trimis, mai ajunge la Y să î icauzeze daune sau nu?

2. Upgrade-urile meseriaşe de tip +10% spațiu în fermă, +10% producție fer, câștigate din pietrele de la blazoance și aplicate unui sat, rămân valabile pentru un sat și după cucerirea lui? Upgrade-urile astea se pot vedea cumva la un spionaj?
 

DeletedUser41586

1. Daca X il ataca pe Y . Daca Y pierde din sate si atacul tau intra dupa , moralul scade.
Daca Y este in acelas trib cu X la sosirea atacului , va deveni vizita atacul.
Depinde ,daca este blocat pe atacabil , atacul intra , daca nu e blocat pe atacabil nu stiu , probabil intra :)

2. Daca ti-ai activat acele bonusuri pe un sat , iar satul respectiv l-ai pierdut, bonusul nu mai exista.
Nu cred ca am inteles bine ce vrei sa spui aici .
 

DeletedUser

Hmm, aveam senzația că e important ce se întâmplă doar atunci când trimiți atacul, observ că e important de fapt ce se întâmplă chiar înainte de sosirea atacului.
La a doua întrebare voiam să știu dacă pot vedea cu spionii dacă un sat are bonusuri de genul ăla (cumpărat din pietrele de la blazoane). Presupun că nu, din moment ce dispar după ce cucerești satul...
 

DeletedUser41586

Hmm, aveam senzația că e important ce se întâmplă doar atunci când trimiți atacul, observ că e important de fapt ce se întâmplă chiar înainte de sosirea atacului.
La a doua întrebare voiam să știu dacă pot vedea cu spionii dacă un sat are bonusuri de genul ăla (cumpărat din pietrele de la blazoane). Presupun că nu, din moment ce dispar după ce cucerești satul...

Habar nu am , eu nu am vazut pana acum bonusurile de genul cand am spionat ..
 

DeletedUser

Cred că ar fi interesant dacă spionii ar putea vedea dacă un sat are bbonusuri d-alea sau nu. Și mi-ar plăcea personal și dacă bonusurile alea s-ar păstra după cucerirea satului. Adică dacă X cucerește pe Y, care are sat dotat cu +10% fier, noul sat luat de X să aibă în continuare acel bonus... sau dacă nu, măcar Y să aibă în inventar din nou acel bonus ca să și-l poată puna în alt sat
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Am două întrebări

1. Dacă X îl atacă pe Y, contează vreodată ce se întâmplă cu Y până când ajunge atacul? Mai exact, dacă Y pierde dinsate, moralul lui X nu scade, nu? Sau dacă Y ajunge în trib cu X până la ora sosirii atacului, atunci atacul va fi tot serios sau va deveni o vizită? Sau dacă Y este blocat de admini(de obicei un jucător blocat nu poate fi atacat/sprijinit), atacul, dacă a fost deja trimis, mai ajunge la Y să î icauzeze daune sau nu?

2. Upgrade-urile meseriaşe de tip +10% spațiu în fermă, +10% producție fer, câștigate din pietrele de la blazoance și aplicate unui sat, rămân valabile pentru un sat și după cucerirea lui? Upgrade-urile astea se pot vedea cumva la un spionaj?


1. Chiar daca este banat pe neatacabil, atacurile deja lansate ajung la destinatie, atata doar ca nu vei mai putea trimite altele pana nu se deblocheaza.
Legat de vizita - depinde de setarea lumii in cauza. Nu pe toate a fost activata posibilitatea de a intra atacurile in vizita, ca atare, cel mai indicat ar fi sa verificati setarile lumii pentru a fi siguri. In privinta moralului, intr-adevar, conteaza punctajul detinut in clipa in care atacul ajunge pe sat, in acel moment se calculeaza totul.

2. Bonusurile respective raman aplicate satelor chiar si atunci cand se schimba proprietarul. In cazul spionajelor nu se observa bonusurile permanente (maestru de arme, baza crescatoare etc).
 

DeletedUser41586

1. Chiar daca este banat pe neatacabil, atacurile deja lansate ajung la destinatie, atata doar ca nu vei mai putea trimite altele pana nu se deblocheaza.
Legat de vizita - depinde de setarea lumii in cauza. Nu pe toate a fost activata posibilitatea de a intra atacurile in vizita, ca atare, cel mai indicat ar fi sa verificati setarile lumii pentru a fi siguri. In privinta moralului, intr-adevar, conteaza punctajul detinut in clipa in care atacul ajunge pe sat, in acel moment se calculeaza totul.

2. Bonusurile respective raman aplicate satelor chiar si atunci cand se schimba proprietarul. In cazul spionajelor nu se observa bonusurile permanente (maestru de arme, baza crescatoare etc).

Se refera la cele permanente.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Cred ca stiu destul de bine ce raspund si nu induc lumea in eroare (ca altii). Da, bonusurile permanente raman aplicate satelor. Daca un sat avea baza crescatoare (10% populatie), aceasta ramane si dupa ce se schimba proprietarul satului.
 

DeletedUser

Deci upgrade-urile permanente cumpărate din pietrele de la blazoane rămân în sat, indiferent dacă satul este cucerit. Presupun că același lucru se întâmplă și cu upgrade-urile permanente de la târgul de nobili. Există buton de "Mulțumesc"/"like" vizibil și de pe mobil pe forumul ăsta?
 

DeletedUser

Mai am o întrebare. Upgrade-urile astea rămân în sat chiar dacă jucătorul respectiv se barbarizează (dă început nou/șterge contul)?
 

Black is Back

member
Scor reacție
1
Eu am vreo 17 sate cu bonus populatie. De-alea de 26400 locuri . Sa le dea Dumnezeu sanatate la cei care le-au avut inainte ca eu le-am luat ca barbare. Nu aici ,ce-i drept ,eu lucrez in State :D
 
Sus