Triburi de urmarit

DeletedUser46527

Eu te-am intrebat doar daca fugi pe undeva de ma grabesti cu aceea curte, pe care n-am niciun interes sa o scot acum :)

Dar cum am vazut si stabilit deja ca nu poti venit cu argumente plauzibile, iti permit sa-mi raspunzi si cu poze, gif-uri, filmulete, semne si orice alte metode medievale de raspuns :D

Si ca sa nu zici ca sunt rau si nu-ti dau iar de gandire, iti raspund si la poza cu clasamentul. Acel clasament este irelevant. Asa cum ii spuneam si colegului meu, alex02dsa, organizatele si clasamentele sunt irelevant in acest moment al jocului. Momentan sunt 2 tipuri de jucator pe harta. Mai exact, am sa simplific si personalizez, eu si tu. Eu sunt jucatorul clasic, care joaca clasic, farmeaza(cat poate, cat prinde) si care cresc satul clasic(acum recunosc ca poate sparg niste pp-uri, dar nu mai mult de 500-1000). Tu esti jucatorul "nou" care creste satul in 2 saptamani si in 3 mai are inca 4 sate. Dar il cresti cu pp-uri(la cele 500-1000 ale mele, mai adaugam vreo 2-3 "0"-uri in coada la tine). Bun, si revenim, si acum este batalia eu vs tu. Una inegala in momentul de fata si automat aceasta batalie se reflecta in clasament si in organizate. Vorbim de 2-3 jucatori care folosesc pp-uri la noi vs 20-30 jucatori care folosesc pp-uri la voi. Este clar ca veti invinge in 90% din cazuri. Dar asta acum, cat inca va avantajeaza pp-urile, in momentul in care jucatorii de genul meu vor creste, lucrurile vor fi altfel, vor fi de la egal la egal, iar in acel moment te-as ruga sa mai pui niste poze, sa vedem acele "diferente" de clasament.

PS: Sa nu intelegi mot-a-mo ce am scris sau sa scoti din context ce-ti convine. Nu am specificat ca va vom invinge, am specificat ca pe harta se va discuta de la egal la egal. Momentan se discuta de la 2-3 jucatori zig-zag vs 1 trib green(si daca ne uitam totusi in statistici, nu's asa mari diferentele) :D

Haidi spor la farm, ca nu cred ca-ti mai raspund ca sigur vi cu vreo baliverna de raspuns, ca pana acum n-ai fost capabil de argumente solide si plauzibile si sigur nu vei scoate ceva din tine nici acum :)


PS2: Verificand acum statisticile din joc, imi sustin argumentul de mai sus:

TU, jucator cu 6 sate, ai farmat cel mai mult:
121 iulian mafia
76316_thumb
green 141.044


EU, jucator cu 1 sat, am farmat cel mai mult:
317 n00bSt3R
76641_thumb
Zig!?! 79.527

Pai scuza-ma, dar n-ar fi trebuit sa ai de 6 ori farmul meu? :D Sau n-ai nevoie ca mergi pe pp-uri angro? :))



Acest joc Triburile este un joc de echipa in primul rand si asta ar trebui sa sti, tu marele "jucator clasic" ,asa ca este suficient sa scot un nobil ,daca faci parte dintr-un trib unit in cateva ore deja ai 2 sate deci degeaba imi spui ca atunci cand vei creste ,lucrurile vor sta altfel pentru ca si eu cresc in timpul acesta (te asigur ca fara zeci de mi de pp) si rezultatul va fi acelasi , tot inegal o sa te plangi ca este batalia . Iar despre faptul ca in Green jucatorii se dezvolta mult mai repede am sa iti spun doar ca nu trebuie sa porti pica daca tu nu reusesti sa evoluezi si sa te adaptezi la nivelul jocului din momentul actual , trebuie doar sa colaborezi cu colegii tai din jur si te asigur ca te vei dezvolta si tu mult mai repede.
Si in legatura cu farmul meu , eu sunt multumit momentan nu imi permite timpul pentru a face o performanta mai mare .
Ce vreau eu sa reti e doar cuvantul cheie pentru o dezvoltare mai rapida si mai eficienta , Lucru in echipa !
 

DeletedUser46527

Am specificat si mai sus, sunt jucatori si la noi care folosesc pp-urile, dar noi nu aratam si nu facem misto de acest lucru pe extern
Pai este o diferenta si in a folosi pp-urile , nici asta nu ai inteles?
S-a facut misto pe seama colegilor tai ca unii baga bani grei pentru acele pp-uri ,cand un jucator pe care il duce capu cat de cat poate face acele pp-uri la inceput de lume noua .
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Pe mine e irelevant sa ma dai exemplu si chiar nu ai nimerit-o cu pp-urile...si la farm, "topul" meu e din data de 4 cand eram in primii 100 cu el, ceea ce era ok avand in vedere ca nu am bagat pp.De ce nu mai farmez acum, e iar irelevant pt o discutie pe extern :)
Daca as fi bagat pp-uri cu siguranta nu aveam doar 2 sate...sau macar eram basher.Daca ti se pare imposibil sa ai 2 sate la mai mult de o luna de cand a inceput lumea....apai discutia e inutila, inseamna ca n-ai jucat deloc inainte sa fie facilitatile astea si doar incerci sa pari inteligent (cam la 2 saptamani, hai 3 se scotea curtea la un nivel "clasic" pe viteza 1)

In fine, oricum n-ai prins ideea ce am scris-o mai sus, sau probabil nu vrei sa o intelegi.

daca nu ai nici tu vreun raspuns, astept alt coleg sa vina cu vreo "bomba" pe aici, vreun atac la persoana, etc...ceea ce face romanul cand n-are replica

Si cu asta iar o dai in bara, reciteste putin in urma si vezi cine a inceput cu jignirile la persoana.
 

DeletedUser10188

:)) Ma amuzati deja amandoi, dar cu 2 nu fac nimic, il astept pe al 3lea.

Dragul meu iulian, ai 6 sate, asta inseamna 5 nobili(5 x 40000/50000/50000 = 200 000/250 000/250 000). Asta inseamna: 15 taleri(15 x 28000/30000/25000 = 420 000/450 000/375 000)

Per total DOAR pentru cele 5 sate care le ai(ca unu l-ai primit din oficiu) ai cheltuit: 620 000/700 000/625 000 resurse

La o medie zilnica de 130k farm, sa zicem ca farmezi 45k din fiecare. Pai pana strangi tu doar resurse de taleri + nobili trec cam 15 zile(asta in conditiile in care nu ridici nicio cladire, nu recrutezi nimic si nu pierzi nicio trupa ca sa poti baga toate resursele in nobili si taleri).

Lumea a inceput de 1 luna, zi-mi tu mie acum ca nu bagi pp-uri :))

Poate sa iti trimita oricine cate 3 nobili in fata si tu sa trimiti 1, tot iti trebuie resurse pentru acei nobili...deci hai sa fim sinceri...rupeti pp-urile si voi ;)

Radeti de noi ca bagam pp-uri sa refacem atacul, dar voi bagati pp-uri sa refaceti apararea....care este mai scumpa decat atacul...deci cine baga mai multe pp-uri in trupe?

Voi sunteti ca in vorba aia: hotul striga hotul.

Hai sanatate, va las cu matematica, cum am mai spus, vorbeste de la sine si va bate intotdeauna.

Zi buna :)
 

DeletedUser46527

:)) Ma amuzati deja amandoi, dar cu 2 nu fac nimic, il astept pe al 3lea.

Dragul meu iulian, ai 6 sate, asta inseamna 5 nobili(5 x 40000/50000/50000 = 200 000/250 000/250 000). Asta inseamna: 15 taleri(15 x 28000/30000/25000 = 420 000/450 000/375 000)

Per total DOAR pentru cele 5 sate care le ai(ca unu l-ai primit din oficiu) ai cheltuit: 620 000/700 000/625 000 resurse

La o medie zilnica de 130k farm, sa zicem ca farmezi 45k din fiecare. Pai pana strangi tu doar resurse de taleri + nobili trec cam 15 zile(asta in conditiile in care nu ridici nicio cladire, nu recrutezi nimic si nu pierzi nicio trupa ca sa poti baga toate resursele in nobili si taleri).

Lumea a inceput de 1 luna, zi-mi tu mie acum ca nu bagi pp-uri :))

Poate sa iti trimita orice cate 3 nobili in fata si tu sa trimiti 1, tot iti trebuie resurse pentru acei nobili...deci hai sa fim sinceri...rupeti pp-urile si voi ;)

Radeti de noi ca bagam pp-uri sa refacem atacul, dar voi bagati pp-uri sa refaceti apararea....care este mai scumpa decat atacul...deci cine baga mai multe pp-uri in trupe?

Voi sunteti ca in vorba aia: hotul striga hotul.

Hai sanatate, va las cu matematica, cum am mai spus, vorbeste de la sine si va bate intotdeauna.

Zi buna :)


Dragul meu n00b tu cat de clasic esti ? Exista steag pentru a reduce costul talerilor , a existat recent un eveniment pe acest joc unde puteai sa obtii foarte usor nobili gratis si uite asa apare nobilul fara pp-uri. Tu chiar joci triburile? sau esti atat de clasic de nu ai auzit de ce vorbesc eu aici ...

Per total DOAR pentru cele 5 sate care le ai(ca unu l-ai primit din oficiu) ai cheltuit: 620 000/700 000/625 000 resurse

Deci din nou ai gresit ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10188

Da, am si eu steag de -20% la taleri + acel bonus de dublare pentru 48 ore.

Hai sa revenim la tine ca vrei sa prostesti lumea in fata:

Sat Puncte Vechiul Proprietar Noul Proprietar Dată/Timp
green.png
{006} Assasin (436|528) K54 2,057 Murron iulian mafia [green] 2016-10-20 18:35:59
green.png
{005} Gannicus (447|520) K54 2,087 yula172 [Master] iulian mafia [green] 2016-10-15 08:03:04

Pe data de 15.10.2016 aveai 5 sate(deci reducem din costurile de mai sus niste taleri si 1 nobil). Pentru alea la farmul tau de 45k din fiecare tot nu-ti scoti resursele pentru acei nobili, taleri, trupe, cladiri, pierderi de trupe(daca ai avut).

Evenimentul a inceput pe 15 si a tinut pana pe 19. TU ai mai luat 1 singur sat dupa 15, pe data de 20. Fie ai castigat 1 nobil direct, fie acel bonus de dublare a steagului.

In orice caz, nu ti se justifica resursele, fie ca bati taleri cu -22%, fie ca bati cu -44%(iar -44% ti-ar fi valabil doar pentru ultimul sat/nobil).

La farmul tau de 45k din fiecare pe zi, nu-ti scoti resursele pentru satele cucerite pana in data de 15 inclusiv.


Hai fugi si minte la alta masa, n-ai sanse aici ;)


PS: daca imi venea ksi225 sau askim de la voi care au un farm bun pentru nivelul lor de joc, intelegeam si le dadeam dreptate, dar cand vii tu care rupi pp-urile si nu-ti poti justifica nivelul de joc, n-am cum sa nu rad de tine!
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Te doare mintea =)))))

Începutul evenimentului: 21.09.16
Sfârşitul evenimentului: 04.10.16
 

DeletedUser10188

Aici asa e, greseala mea :))) (citisi mesajul vechi ;) )

Oricum ar fi, nu i se justifica toate resursele ;)
 

rmazizou

member
Scor reacție
0
Da, am si eu steag de -20% la taleri + acel bonus de dublare pentru 48 ore.

Hai sa revenim la tine ca vrei sa prostesti lumea in fata:

Sat Puncte Vechiul Proprietar Noul Proprietar Dată/Timp
green.png
{006} Assasin (436|528) K54 2,057 Murron iulian mafia [green] 2016-10-20 18:35:59
green.png
{005} Gannicus (447|520) K54 2,087 yula172 [Master] iulian mafia [green] 2016-10-15 08:03:04

Pe data de 15.10.2016 aveai 5 sate(deci reducem din costurile de mai sus niste taleri si 1 nobil). Pentru alea la farmul tau de 45k din fiecare tot nu-ti scoti resursele pentru acei nobili, taleri, trupe, cladiri, pierderi de trupe(daca ai avut).

Evenimentul a inceput pe 15 si a tinut pana pe 19. TU ai mai luat 1 singur sat dupa 15, pe data de 20. Fie ai castigat 1 nobil direct, fie acel bonus de dublare a steagului.

In orice caz, nu ti se justifica resursele, fie ca bati taleri cu -22%, fie ca bati cu -44%(iar -44% ti-ar fi valabil doar pentru ultimul sat/nobil).

La farmul tau de 45k din fiecare pe zi, nu-ti scoti resursele pentru satele cucerite pana in data de 15 inclusiv.


Hai fugi si minte la alta masa, n-ai sanse aici ;)


PS: daca imi venea ksi225 sau askim de la voi care au un farm bun pentru nivelul lor de joc, intelegeam si le dadeam dreptate, dar cand vii tu care rupi pp-urile si nu-ti poti justifica nivelul de joc, n-am cum sa nu rad de tine!

Daca tu crezi ca noi am consumat mai multe ppuri decat voi provoc fiecare jucator sa isi faca public istoricul ppurilor, de la voi iau in considerare doar alex si varu, nu am emotii, sunt sigur ca au consumat mai mult decat tot greenul la un loc, nu bag mana in foc dar pt o cota buna as paria pe alex singur ca a spart mai mult decat tot greenul. Cel putin in primele 2 saptamani cand a contat cred ca ati spart cele mai multe ppuri de le L53. Cum au zis si colegii mei, multi dintre noi ne-am scos mare parte din investitie de fiecare data cand si-a rupt alex gatul, am stat in targ ca turcii dupa fiecare atac, am sacrificat zile intregi de consumat resurse numa sa avem ce vinde dupa ce ii ajugneau atacurile. Poate e prea tarziu dar pe aceasta cale ii multumesc lui alex din partea intregului green.
 
Ultima editare de un moderator:

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
Ma gaina, daca tu crezi ca noi am consumat mai multe ppuri decat voi provoc fiecare jucator sa isi faca public istoricul ppurilor, de la voi iau in considerare doar alex si varu, nu am emotii, sunt sigur ca au consumat mai mult decat tot greenul la un loc, nu bag mana in foc dar pt o cota buna as paria pe alex singur ca a spart mai mult decat tot greenul. Cel putin in primele 2 saptamani cand a contat cred ca ati spart cele mai multe ppuri de le L53. Cum au zis si colegii mei, multi dintre noi ne-am scos mare parte din investitie de fiecare data cand si-a rupt alex gatul, am stat in targ ca turcii dupa fiecare atac, am sacrificat zile intregi de consumat resurse numa sa avem ce vinde dupa ce ii ajugneau atacurile. Poate e prea tarziu dar pe aceasta cale ii multumesc lui alex din partea intregului green.




Lider de piaţă (Argint - Nivel 3)

Ai făcut negoţ de 500 ori la târg.

Nivelul următor: Fă negoţ de 1.000 ori la târg!

532 / 1.000
532 / 1.000

inteligentule,
vorbeste gura fara tine
iar ai fumat iarba expirata si vorbesti sa te afli in discutii , deci " ma gaina " controleazate ca vorbesti mult si prost, sper sa nu te caracterizez
1e2caaf816064812a7f7b22ac6a425d8.png

cand faceam eu afaceri in targ habar nu ai tu :))))
cumparam cand era magazia plina si vindeam cand era goala. bai turcule,
crezi ca esti singurul care a facut asta?
 
Ultima editare:

DeletedUser43947

Vad ca suferiti de voi, ma face sa cred ca voi chiar sunteti noobi cu pp-uri. Ati spart de 2 ori cate 3 atacuri si sunteti buni :D
Daca suferim de noi = noobi cu pp-uri.
Logica argumentelor tale infunda closetul. Stiu ca-ti place si tie sa stai cu baietii mari aici de vorba, dar mai intai scoate CN-ul :)
 

rmazizou

member
Scor reacție
0
Lider de piaţă (Argint - Nivel 3)

Ai făcut negoţ de 500 ori la târg.

Nivelul următor: Fă negoţ de 1.000 ori la târg!

532 / 1.000
532 / 1.000

inteligentule,
vorbeste gura fara tine
iar ai fumat iarba expirata si vorbesti sa te afli in discutii , deci " ma gaina " controleazate ca vorbesti mult si prost, sper sa nu te caracterizez

pune ma istoricu ppurilor lasa vrajeala ca nu joc triburi de ieri, pe langa resursele cumparate adauga injumatatiri, cladiri construite cu cost redus, ppuri bagate in eventimentele care au fost si alte prostii in care mai poti sparge ppuri si pe urma trage linie. Mai urmeaza sa vina si alex sa spuna ca nu a spart ppuri si ma si las de fotbal si ma apuc de baut.
 

DeletedUser10188

@ksi225 .... am zis anterior ca nu toti care folosesc pp-uri sunt noobi, unii le folosesc cu cap. (tind sa cred ca esti printre ei dupa farmul pe care il ai, asta in comparatie cu colegul tau iulian)

ce am rupt noi pp-uri sa refacem atacul, voi ati rupt sa refaceti apararea, oricum ati incerca sa o intoarceti.

neatache, nu ma grabesc cu CN, am zis asta de nu stiu cate ori azi, nu fugiti nicaieri de pe harta, tot acolo va gasesc, va las sa cresteti satele pana una alta.


@ksi225... nu cumpara nimeni 200k pp-uri deodata.

Stim foarte bine cu toti, daca ai spre exemplu 500 resurse/1 pp....la 5000 cumparate nu vin 10pp-uri, ci vin 11 sau 12....iar cu cat cresti numarl de resurse(gen 10 000 resurse nu vor fi 20 pp-uri...ci 25-26), iar la 200k resurse...cu o cota de 500 resurse/1 pp nu vreau sa ma gandesc cate pp-uri dai in plus....deci afirmatia ta este eronata :)
 

VaruFashion.

member
Scor reacție
1
si ce treaba am eu in asta pepene?

pune ma istoricu ppurilor lasa vrajeala ca nu joc triburi de ieri, pe langa resursele cumparate adauga injumatatiri, cladiri construite cu cost redus, ppuri bagate in eventimentele care au fost si alte prostii in care mai poti sparge ppuri si pe urma trage linie. Mai urmeaza sa vina si alex sa spuna ca nu a spart ppuri si ma si las de fotbal si ma apuc de baut.

spalate cu apa rece ca te faci de ras
 
Sus