Gentle + Green VS Winter + Eoel

Scor reacție
98
Parte 1:
Triburi: Gentle, green, Gentls, black
Parte 2:
Triburi: EoeL, EoeL-A, WINTER, 4Fun, THOR

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 153
Tabăra 2: 67
Diferență: 86

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 689,812
Tabăra 2: 388,440
Diferență: 301,372

chart
 

DeletedUser33394

Pai si Zig?! de partea cui ii?

cu toate ca gentle nu are granita cu ei, acestia au razboi cu green si din cate vad Zig se retrage la caldurica langa winter.
 
Scor reacție
98
Parte 1:
Triburi: Gentle, Gentls, green, black
Parte 2:
Triburi: D9, D10, THOR, WINTER, PCR, 4Fun

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 260
Tabăra 2: 108
Diferență: 152

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,220,450
Tabăra 2: 624,234
Diferență: 596,216

chart



Nu am adaugat si Zig pentru ca noi nu avem granita cu ei si plus de asta daca o sa adaug ZIG-ul vom avea pe plus inca 110 de sate..
 

DeletedUser46447

Asa e Zig momentan nu are granita cu voi,noi nu sarim cu recrutari pe adversari cum faceti voi :) si merge mai greu,daca o ti tot asa s-ar putea sa-ti pierzi oamenii care te-au dus pe locul 1 :)
 
Scor reacție
98
Si in legatura cu recrutarile, toata lumea recruteaza si mai ales daca sunt oameni activi. Peste cateva luni se vor lasa multi jucatori(peste tot) si va fi nevoie de jucatori activi cu chef de joc...
 
Scor reacție
98
Parte 1:
Triburi: Gentle, Gentls
Parte 2:
Triburi: D9, D10

Timeframe: Luna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 157
Tabăra 2: 57
Diferență: 100

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 963,693
Tabăra 2: 360,139
Diferență: 603,554

chart
 

DeletedUser43947

Asa e Zig momentan nu are granita cu voi,noi nu sarim cu recrutari pe adversari cum faceti voi :) si merge mai greu,daca o ti tot asa s-ar putea sa-ti pierzi oamenii care te-au dus pe locul 1 :)
Aham, ăsta e motivul pentru care nu vin oamenii în zig, pentru că nu sari tu să-i recrutezi. Dacă te-ai apuca...pentru a avea suficiente locuri, ar trebui să faci încă o academie... woah...woah...stați...am un deja-vu !!!
Da !! Ai mai făcut o dată încă o academie că doar venea jumatate de green în zig, iar noi ajungeam pe pagina a 2-a din clasament, PSD pierdea alegerile parlamentare, americanii cereau viză în România și Crimeea anexa Rusia, dar nu știu ce dracu s-a întâmplat de am ajuns aici.
 

DeletedUser43947

Neacaisa.
Cum green a recrutat si a intimidat jucatorii adversarilor. Si zig a facut la randul lui mutarile de rigoare.
Daca nuti convine nu ai decat sa scoti zigul. Asa rau cum o fi. Inca e pe harta.
Si te asigur ca, in ciuda statisticii. Zig are inca jucatori cu potential care inca tin tribul in picioare.
Aveti admini cu resurse in trib si gata o ardeti aici pe nv.
Cand or avea ei onoarea si respectul care il au ceilalti conducatori/ jucatori atunci sa mai comentam . Sa ai resurse nu inseamna mereu calitate.
Nu am spus ca zig va castiga pentru ca nu are suficienti jucatori cu potential. Dar nici green nu cred ca o va duce mult avand in vedere ca aveti o conducere din staf. Cu buzunarele pline. Care cred ca tot li se cuvine. Dar o sa va gasiti voi nasul la un moment dat.
Nu toti joaca din portofel. O sa vedeti voi asta pe parcurs

Ce mutări a facut zig mă :))) nu mai fuma în spații închise man, nu e legal și nici nu vrei să-ți afumi encefalul, nu-ți permiți riscul.
N-am înțeles treaba cu resursele dar sunt sigur că știi tu ceva, de la 4-5 beri în sus...înțelegem și noi, sper.
Nu ai spus că zig va caștiga și bine ai făcut, că altfel ai primi „cado” o cămașă albă cu mânecuțe încrucișate și o excursie la spitalul cu ponei.
Nașul sperăm și noi să-l găsim, momentan sunteți fini.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Neacaisa.
Cum green a recrutat si a intimidat jucatorii adversarilor. Si zig a facut la randul lui mutarile de rigoare.
Daca nuti convine nu ai decat sa scoti zigul. Asa rau cum o fi. Inca e pe harta.
Si te asigur ca, in ciuda statisticii. Zig are inca jucatori cu potential care inca tin tribul in picioare.
Aveti admini cu resurse in trib si gata o ardeti aici pe nv.
Cand or avea ei onoarea si respectul care il au ceilalti conducatori/ jucatori atunci sa mai comentam . Sa ai resurse nu inseamna mereu calitate.
Nu am spus ca zig va castiga pentru ca nu are suficienti jucatori cu potential. Dar nici green nu cred ca o va duce mult avand in vedere ca aveti o conducere din staf. Cu buzunarele pline. Care cred ca tot li se cuvine. Dar o sa va gasiti voi nasul la un moment dat.
Nu toti joaca din portofel. O sa vedeti voi asta pe parcurs
Hai cu tupeu, cu tupeu si curaj...
Care onoare si care respect? Tu ti-ai pierdut de multisor dreptul de a vorbi despre lucruri sfinte, stii tu de ce, la trecutu-ti mic si negru, mic si negru viitor!
Zig exista pe harta doar pentru ca n00 exista pe harta, care ce sa vezi, a intrat pentru ca l-am rugat eu. Singura mutare pe care Zig a facut-o, a fost sa astepte alinierea unor planete, care insa a fost eclipsata de soare si v-a orbit. :)

Vad ca tot insisti in chestia asta cu "staful", nu mai intru in detalii de exprimare ca e deja de ras, dar cred ca de pe lumea asta tu esti unul dintre cei care se cunoaste cel mai bine cu "staful", la fel, stii tu de ce.
Imi pare sincer rau ca tu mori de grija altora; ce li se cuvine, ce nu li se cuvine nu iti sta tie in masura sa judeci, pentru asta iti trebuie facultati...mintale, mai multe.
 

DeletedUser30525

Neacaisa.
Cum green a recrutat si a intimidat jucatorii adversarilor. Si zig a facut la randul lui mutarile de rigoare.
Daca nuti convine nu ai decat sa scoti zigul. Asa rau cum o fi. Inca e pe harta.
Si te asigur ca, in ciuda statisticii. Zig are inca jucatori cu potential care inca tin tribul in picioare.
Aveti admini cu resurse in trib si gata o ardeti aici pe nv.
Cand or avea ei onoarea si respectul care il au ceilalti conducatori/ jucatori atunci sa mai comentam . Sa ai resurse nu inseamna mereu calitate.
Nu am spus ca zig va castiga pentru ca nu are suficienti jucatori cu potential. Dar nici green nu cred ca o va duce mult avand in vedere ca aveti o conducere din staf. Cu buzunarele pline. Care cred ca tot li se cuvine. Dar o sa va gasiti voi nasul la un moment dat.
Nu toti joaca din portofel. O sa vedeti voi asta pe parcurs


eu nu inteleg ce are treaba are conducerea green cu adminii
ok
2 din ei sunt admini pe alte lumi
asta inseamna ca nu au voie sa va dea bataita pe 53?
hai sa fim seriosi
in lipsa de altceva adminii sunt de vina
:D:D
nu cred ca e nimeni pe aici care sa se indoiasca ca esti jucator bun atunci cand joci
insa aici nu ti-a mers la nivel de trib
cel putin deocamdata
se mai intampla dar aveam pretentii la tine
chiar scuze cu adminii?
indiferent ce se va intampla cu green mai tarziu oricum pe lumea asta au fost peste voi si in atac si in aparare.
restul e can can
 

DeletedUser10188

Jucatori slabi si pe lumea asta, multe vedete pe extern si putine "calitati" pe joc.
Cum spuneam, valoarea scazuta si pe lumea asta, noroc cu pozitionare si cu startul prost al altora(si nu ma refer la zig aici). Daca sunt 2-3 jucatori de calitate si pe aceasta lume.

Nu neg ca poate la un moment dat vazand dezorganizarea din triburile din care fac parte mi-am dorit sa schimb partea, dar nu regret nicio secunda ca am ramas unde am ramas. Spre deosebire de cei din green, zig-ul isi stie valoarea(slaba, buna, asa cum este....inca misca acolo pe harta).

Seara faina.


PS: Imi astept fanii cu raspunsuri pe aici si argumente ca's slab, noob, praf, dust, etc etc :) (probabil asa si este)
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
98
"Jucatori slabi si pe lumea asta, multe vedete pe extern si putine "calitati" pe joc."

dezvolta te rog, sunt chiar curios ce inseamna jucator bun la tine...

parerea mea este ca in toate triburile sunt jucatori de elita si in green si in zig si in winter
 

DeletedUser10188

Pe lumea asta sunt putini ce au habar cu ce se mananca jocul asta si pot juca, atat singuri, cat si in echipa. Din pacate marile vedete ce posteaza aici pe forum(si sunt cateva, n-am sa dau nume, se vor simti mai mult ca sigur) nu exceleaza la fel de mult si pe joc.

De asemenea, aceste mari vedete nu pot sa inteleaga ca ei nu exceleaza, faptul ca innobileaza 1 sat de la un inactiv si apoi tipa dupa sprijin nu-l face mare jucator, ci da dovada de slabiciune(oo, si sunt destui in green ce fac asa). Acum o sa vina lumea sa-mi spuna ca e joc in echipa si ca asa se joaca, asa s-o juca...dar sa iesi pe extern si sa dai o statistica zdrobitoare ce-i drept, dar impotriva inactivilor(hai sa vedem, din lista celor ce joaca, cate sate s-au pierdut? - ma refer la jucatorii zig). Nu prea cred ca ar mai fi asa zdrobitoare statistica.


Daca nu ma insel, ai jucat pe L44, ca sa-ti raspund la intrebare....acea lume avea jucatori de calitate. L54 are jucatori de calitate(atat in revo, cat si in dt). L53...este doar o lume mediocra in care 2 triburi cu jucatori ce teoretic se respecta merg la pas si defileaza. E ca si cum ar fi 2 jucatori de 2 milioane fiecare pe harta si restul barbare....sau 2-3 jucatori cu 10-15 sate sortiti sa se bata cu ei. David si Goliat era o nimica toata pe langa lumea asta in acest caz. Deci da, imi sustin idea, este o lume slaba, in cel mai bun caz mediocra.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus