Ce urmeaza? :)

  • Autor subiect DeletedUser48551
  • Data de început

DeletedUser48551

Green vs Gentle deja este de domeniul trecutului, era evident ca Gentle o sa piarda din momentul cand Green a intrat pe harta fix langa ei. Gentle a pierdut o parte din jucatorii care au castigat L53 si o buna parte erau noi veniti, departe de a fi un trib unit cum este Green. 1 - 0 la tactica pentru Green. :)

Tinand cont de harta putem trage urmatoarele concluzii:

ManiacK.s - Tinand cont de forta cu care au inceput ma gandeam ca o sa rupa harta in 5 bucati. Dar pentru moment vad ca isi curata zona si cam atat. Probabil o sa se trezeasca cand cel putin 2-3 triburi o sa ajunga in granita cu ei si daca nu fac nimic pana atunci o sa-si ia bataie.

Suits - In orice directie ar merge o sa fie in calea Green, o sa fie asimilati partial(probabil cativa jucatori de top; tactica Gentle si Green de pe L53) sau o sa si-o ia usor usor cand Green nu mai are nevoie de aliati. Singura lor sansa este sa se alieze cu alte triburi din centru impotriva Green si ManiacK.s
Putin probabil sa fie razboi intre Gentle si Suits, Just-Elite a ramas cu sechele de pe L50 :)

Green - Aliati cu Suits au timp sa curete zona de ex Gentle si toate satele din partea de SV.
Daca nu o sa fie razboi intre ei si ManiacK.s au sanse mari sa castige lumea. Nu prea are cine sa-i incurce.

DT/DK - Au o zona ceva mai linistita, au timp sa se dezvolte si sa curete zona.

NWO - 99% sanse o sa isi ia bataie de la Green + Suits chiar daca sunt aliati cu Suits.

WINTER - Au sanse sa faca treaba buna, depinde cu cine se aliaza si cum joaca mai departe.

SH - Sunt prinsi la mijloc, la fel, depinde cu cine se aliaza.


Semnat Mama Omidu :))
PS: Parerea mea proprie si personala, vedem ce se intampla, de obicei am dreptate :))
 

DeletedUser30525

Eu cred ca e prea devreme pentru previziuni
Sigur vor mai fi schimbari pe harta
 

DeletedUser47559

DT-ul nu are o zona linistita,ii au pe RS in spatele lor de exemplu
 

DeletedUser48551

DT-ul nu are o zona linistita,ii au pe RS in spatele lor de exemplu

Este si normal sa fie si ei vecini cu cineva, altfel ar fi plictiseala.
Dar nu poti compa DT-ul care are 2 triburi in top 10 cu RS care are doar unul.
 
Scor reacție
0
ManiacK.s - Tinand cont de forta cu care au inceput ma gandeam ca o sa rupa harta in 5 bucati. Dar pentru moment vad ca isi curata zona si cam atat. Probabil o sa se trezeasca cand cel putin 2-3 triburi o sa ajunga in granita cu ei si daca nu fac nimic pana atunci o sa-si ia bataie.

Eu personal am asteptat marele United dar prefera sa se bata cu barbarele:(
 

DeletedUser48261

buckfast, dar tu esti in SH :) rezisti ? :D
N-am avut nici o sechela de la ro50. Chiar va rog sa va opriti cu stirile aiurea despre X si Y. Aduceti certitudine in postari.
Legat de ro60, da...sunt multe de luat in calcul pentru ca sunt inca multe echipe. Peste noapte poate aparea un nou trib din fuziunea altora mai mici.
Tot ce pot sa-ti spun este ca Suits si green nu se vor bate deloc pe lumea asta iar intentiile noastre le cunosc conducerile triburilor cu care avem in acest moment diplomatii :)
 

DeletedUser48551

buckfast, dar tu esti in SH :) rezisti ? :D

#rezist :)

(Mi-am luat orice gand de a castiga lumea sau de a fi prin finala, joc doar sa vad ce se intampla; daca o sa fiu scos incep din porumb :) )
Bine ca nu am bagat mai mult de 400 de PP-uri ca ma durea capul acum.

N-am avut nici o sechela de la ro50. Chiar va rog sa va opriti cu stirile aiurea despre X si Y. Aduceti certitudine in postari.

Ai uitat de MAZE / NWO / Old School?
Nu prea ai mai jucat impotriva unui trib care sa aiba admini de atunci.
La asta ma refeream, mai mult in gluma decat in serios :)

Legat de ro60, da...sunt multe de luat in calcul pentru ca sunt inca multe echipe. Peste noapte poate aparea un nou trib din fuziunea altora mai mici.
Tot ce pot sa-ti spun este ca Suits si green nu se vor bate deloc pe lumea asta iar intentiile noastre le cunosc conducerile triburilor cu care avem in acest moment diplomatii :)

Deci in concluzie Green si Suits o sa scoata NWO pentru inceput, chiar daca acum NWO sunt aliati cu voi?
Stati si va uitati cum Green intra intre voi sau ajutati si voi cu ceva?
Asta este curiozitatea mea. :)
 

DeletedUser48261

Nu am uitat de inceputul ro50 cu siguranta :)
Inca avem multe necunoscute la noi in echipa care nu ne lasa sa ne gandim la o strategie asa de indelungata. Ne vedem de joc impreuna cu green, interesele ne sunt comune ;)
 

DeletedUser48551

Oricum nu trebuie sa trecem cu vederea ca mavros nu a mai creat tribul "Blue Lions" .. nu a avut idee pentru nume si se a numit tribul "NoName"
Sa joci 10 ani si sa nu castigi nici o lume = placerea de a juca

;););)
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Deci in concluzie Green si Suits o sa scoata NWO pentru inceput, chiar daca acum NWO sunt aliati cu voi?
Stati si va uitati cum Green intra intre voi sau ajutati si voi cu ceva?

Nu toata lumea cauta motive de backstab pentru orice intr-o alianta, ca si fratii tai din gentle :D
 

DeletedUser48261

Sorin...i-ati batut in asa fel incat sa nu aiba curaj sa mai intre pe aici sa dea din gura aiurea. Nu le dati cam multa atentie acum incat sa vorbiti de ei in continuare ? :p
 

DeletedUser47936

Este si normal sa fie si ei vecini cu cineva, altfel ar fi plictiseala.
Dar nu poti compa DT-ul care are 2 triburi in top 10 cu RS care are doar unul.
Maeste, noi am intrat la 6 zile distanta de DT-uri este si normal ,ei deja aveau 2500-3k puncte cand am intrat noi .. lumea ne se joaca acuma pe faza de start ,mai ales ca noi nu prea am intrat cu PP-uri ,o sa se decida harta peste cateva lunii ,sa vedem atunci cine va avea cel mai mult timp liber..! Apropo cu pp-uri nu puteti cumpara timp din pacate.
 

DeletedUser46530

ce se intampla si se va intampla, de fapt:

scarleta deabea asteapta sa mai rupa vreo alianta
deteudecau se pregatesc sa-si puna fundu la bataie pentru jumatate de an
fetitele din gods probabil mai pregatesc inca un becsteb

si exemplele pot continua
 

T-Bone

member
Scor reacție
1
excelente previziunile si evaluarile facute.

eu, personal, cred ca o sa se loveasca un meteorit mare de planeta inainte sa se termine lumea asta.

dar hei, aproape la fel de posibil sa fie si cum spui tu
 
Sus