Probleme generale triburile.ro

DeletedUser46275

voua va merge jocul?
ca la mine se incarca in 2 ore ... o pagina am pierdut si 10 pp-uri aiurea...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Sunt probleme peste tot ( de, se, us, tr... Etc), din ce am văzut pe inno... Am anunțat și problemele de pe Ro.
Să vedem când se rezolva, cum primim răspuns oficial vă anunț.
 

DeletedUser

Am o intrebare si o nedumerire in acelasi timp: Jucatorul X are 200 puncte premium dintre care 100 transferabile. Acesta isi cumpara un pachet de steaguri de 100pp. Care dintre puncte vor fi consumate cele transferabile, cele netransferabile sau o combinatie intre ele?
 

DeletedUser47629

ce se intampla frati;or cu l50 ,numai lucrari de intretinere este impracticabil..
 

DeletedUser48700

Salut !
Sunt probleme mari cu aplicatia pe android, merge foarte rau nu se incarca trebuie sa dau de mai multe ori pe ceva anume ca sa intre intr-un final.. va rog rezolvati problema. Multumesc !
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Nu cred ca o sa se rezolve... eu o sa-mi dau telefonul cu Android pe unul cu IOS ca acolo nu aveam probleme asa mari
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Ambele aplicatii sunt dezvoltate oarecum independent de InnoGames ( adica de Apple in cazul iOS si de ....(daca stie cineva concret sa ne zica : ).....pentru Android ), noi, de pe .ro si cei de prin alte tari tot au raportat problemele la tehnic, care la randul lor le dau mai departe dezvoltatorilor, acum ca se rezolva unele si apar altele....nu stim exact ce sa va zicem, daca se vor rezolva sau cand.
Ideea e ca in seara asta am primit un raport de la tehnic precum s-au inceput " Work started: AA: Crash reporting" - mai pe romaneste, se lucreaza. ( AA = android app )
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Nu stiu ce-ai vrut sa zici prin "( adica de Apple in cazul iOS si de ....(daca stie cineva concret sa ne zica : ).....pentru Android )". IG tre' sa-si repare aplicatiile pentru Android si iOS. Pentru a raspunde punctual, Google e responsabil pentru Androidul basic, dar toti producatorii de telefoane (Samsung/HTC/Sony etc) au un android customizat.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Am vrut sa zic ca nu Inno dezvolta aplicatiile in sine, acolo se ocupa altii...La Apple e clar cine le face, dar la Android...sigur, Google e basic, dar fiecare telefon are softul lui customizat. De aici si problemele, zic eu, din ce am vazut la raportari ( nu doar de la noi ), cele mai mari probleme apar pe platformele Samsung, nu vreau sa fac contra-reclama, e vorba strict statistic. E adevarat ca majoritatea au Samsung ca device mobil ( tableta sau telefon ), eu am facut ceva teste cu telefonul "din dotare" si merge aplicatia destul de bine, acceptabil ( nu am Samsung ).
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Am trecut la aplicatia de IOS si sunt foarte multumit, este aproape fara bug-uri si se incarca de cel putin 5 ori mai rapid.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Am vrut sa zic ca nu Inno dezvolta aplicatiile in sine, acolo se ocupa altii...La Apple e clar cine le face, dar la Android...sigur, Google e basic, dar fiecare telefon are softul lui customizat. De aici si problemele, zic eu, din ce am vazut la raportari ( nu doar de la noi ), cele mai mari probleme apar pe platformele Samsung, nu vreau sa fac contra-reclama, e vorba strict statistic. E adevarat ca majoritatea au Samsung ca device mobil ( tableta sau telefon ), eu am facut ceva teste cu telefonul "din dotare" si merge aplicatia destul de bine, acceptabil ( nu am Samsung ).
Inseamna ca au contractori dar nu e clar cine le face :confused:
Aplicatia pe iOS are buguri, crapa si ii lipsesc o gramada de functionalitati. Par example nici nu pot sa activez CP cu PP, ci ma pune sa platesc cu bani.
 
Ultima editare:

DeletedUser48799

Corectati textul de la piata din cadrul ofertelor. In loc sa scrie "Primesti" scrie "Primeste". [ server ROC1 ]
fgcjgcktcjhckgcgb.png
 

DeletedUser47523

Salut,

Pot accesa ajutor, forum, dar am o problema: nu pot accesa www.triburile.ro . Se incarca apoi apare "This site cant be reached" . Nu stiu de la ce poate fi, deoarece in urma cu 20 minute imi mergea si deodata nu mi-a mai mers.
 

ToXiC-

member
Scor reacție
0
Salut,

Pot accesa ajutor, forum, dar am o problema: nu pot accesa www.triburile.ro . Se incarca apoi apare "This site cant be reached" . Nu stiu de la ce poate fi, deoarece in urma cu 20 minute imi mergea si deodata nu mi-a mai mers.
Ce browser folosesti?

Daca chrome, deschide-l, intra in el si tasteaza in bara URL chrome://flags/. pe urma da-i enter.

In partea de sus a paginii ai optiune de reset/resetare la setarile din fabrica. Da-i un restart la browser si vezi daca merge pe urma.

In caz ca tot nu merge, deschide CMD.exe si tasteaza urmatoarele comenzi pe rand:

Ipconfig /release
Ipconfig /all
Ipconfig /flushdns
Ipconfig /renew
Netsh int ip set dns
Netsh winsock reset.

Dupa ce ai introdus comenzile, inchide fereastra CMD.exe si da-i un restart la PC, verifici dupa daca merge sau nu.

In caz de nu merge apasa butonul Windows Logo Key si R simultan, iti va aparea fereastra Run.

Acolo introduce services.msc si da-i enter.

Cauta DNS client, da-i un update/restart si verifici pe urma.
 
Ultima editare:
Sus