Roma vs Gentle

DeletedUser48509

Domnule acerstyle ,

Raportul satelor nu este sinonim cu numarul de familii . Noi am vorbit strict de numarul de sate . Nu am stat sa calculez proncentul exact dar aproximativ ala e raportul , 1 : 3 .

Cat in legatura cu cei care au plecat din United ? Care e situatia de care ei " ti-au dat seama ? Ca daca destabilizeaza o tabara vor avea o viata mai usoara cand trec in cealalta ? Si daca datorita lor s-a schimbat balanta nu-i pot numi jucatori . Respect pentru grupul United care a ramas sa joace alaturi de Roma , se stiu ei.
 

DeletedUser48684

Unde va grăbiți romanilor?!!O sa mai fie organizate pe voi,doar nu credeți ca a fost doar asta si gata.Hai,fata in perna ca Gentle are chef de “Bum-Bum”
 

DeletedUser48627

Ro-shadow ... hai sa iti spun EU cum sta treaba.
Da, la inceputul lumii am fost scos la margine(surprinzator faptul ca am prins langa granita RS-United, mama ei de margine). Stii acum unde e problema? Atat eu, cat si clasic veteran(care, desigur, a fost scos la margine tot la inceputul acestei lumi) nu ne-am aratat valoarea la inceputul jocului(starter pack - 5k pp sa mai cresc 3 nivele la ferma), am luat-o de jos. Ia verifica pe TWStats(asa cum am facut si eu cu tine, desigur) contul wyorelu si astept sa iti dai seama singur daca am jucat pe harta ceva sau nu(mai era un frustrat de genu’ care imi tot facea ‘reclama’ pe aici... Watcher on the wall).
Nu stiu cat mai rezisti pe harta, shadow, dar sper sa rezisti pana ajung langa tine :)
Una peste alta ... felicitari pentru acei jucatori Roma care si-au pierdut aceste 2 zile sa se apere si nu au cedat.
Felicitari Mesagerul. pentru aceste ‘iesiri’(cum le ziceti voi) pe extern!Pe mine personal ma amuza cand el posteaza si voi sariti ‘hop hop’ pe el. Nu o sa mai rad atunci cand o sa il depasiti ca si om/caracter/bun simt caci ca jucator oricine poate sa fie mai bun(tinand cont ca nu are vreun sat pierdut in favoarea voastra).
Felicitari pentru acei jucatori ce ma lauda ca la inceput de lume am fost scos la margine ... uite ca si in top 5 am intrat.

Cu respect(nu cu ura cum fac altii),
ACERSTYLE
 

DeletedUser48336

Slabi, dar nu la fel de slabi ca voi. Putem sa fim cei mai prosti, dar atata timp cat voi sunteti sub noi pe mine ma bucura!
Ai pierdut un sat =)))? Stai linistit, te anunt de pe acum 1/3 organizate RS vor fi facute pe tine :))) sa te iei de mana cu prietenasul Spearr sa va duceti in Maldive, stiti voi la baile Herculane acolo. Hai gata cu fotosinteza si aveti coloana vertebrala si resemnati-va cu ideea. Va-ti luat-o, parasiti cu demnitate lumea aceasta si intrati la sectiunea setari- cont- sterge contul si voila

Nu sunt genul care sa posteze pe extern dar in acest caz m am simtit nevoit. Ce pot sa spun...esti un nesimtit fara cusur si un lingusitor...cand eram pe harta imi dadeai mesaje ca "te aveam ca tinta la organizat dar esti baiat de treaba si nici nu m am obosit sa lansez pe tine"...sa nu mai mentionez faptul ca mi ai cerut si numarul de telefon si m ai plictisit la telefon 30 de minute incercand sa scoti ceva informatii pentru a mai face ceva propaganda pe extern banuiesc...toata lumea a stiut ca nu am opus rezistenta la ultimul organizat pe mine desi nu cred ca aveam pe 15 sate din cele 60 atacuri la ora fixa( probabil voi dati organizat neorganizat:)) atacuri de dimineata pana seara). Unii mi au multumit prin schimbarea numelui de la sat...dar ce sa i faci, unii sunt recunoscatori, altii sunt mancatori. Nu vreau sa intru in polemici cu tine, m am convins ca esti un om de 2 bani, desi imi facusei alta impresie. sanatate :d

Sa nu mai mentionez ca suferi de mine cu baile herculane sau de materialitate..se scrie "v-ati" dar las o asa. Nu cred ca o sa se plimbe tot familionu tau cat m am plimbat eu pana la varsta de 23 de ani.
 

DeletedUser48627

Nu sunt genul care sa posteze pe extern dar in acest caz m am simtit nevoit. Ce pot sa spun...esti un nesimtit fara cusur si un lingusitor...cand eram pe harta imi dadeai mesaje ca "te aveam ca tinta la organizat dar esti baiat de treaba si nici nu m am obosit sa lansez pe tine"...sa nu mai mentionez faptul ca mi ai cerut si numarul de telefon si m ai plictisit la telefon 30 de minute incercand sa scoti ceva informatii pentru a mai face ceva propaganda pe extern banuiesc...toata lumea a stiut ca nu am opus rezistenta la ultimul organizat pe mine desi nu cred ca aveam pe 15 sate din cele 60 atacuri la ora fixa( probabil voi dati organizat neorganizat:)) atacuri de dimineata pana seara). Unii mi au multumit prin schimbarea numelui de la sat...dar ce sa i faci, unii sunt recunoscatori, altii sunt mancatori. Nu vreau sa intru in polemici cu tine, m am convins ca esti un om de 2 bani, desi imi facusei alta impresie. sanatate :d

Sa nu mai mentionez ca suferi de mine cu baile herculane sau de materialitate..se scrie "v-ati" dar las o asa. Nu cred ca o sa se plimbe tot familionu tau cat m am plimbat eu pana la varsta de 23 de ani.

Si in continuare ai numarul meu si ma poti suna cand ai nelamuriri(cum sunt mai sus) :)
 

DeletedUser48336

daca tu crezi asta te inseli sa stii...oricum, faptul ca ai ajuns sa ma ataci pe extern avand in vedere ca eu am fost mai mult decat diplomatic cu voi, iti repet, esti un om de doi bani.

si am incheiat orice discutie.
 

DeletedUser48627

daca tu crezi asta te inseli sa stii...oricum, faptul ca ai ajuns sa ma ataci pe extern avand in vedere ca eu am fost mai mult decat diplomatic cu voi, iti repet, esti un om de doi bani.

si am incheiat orice discutie.

Ai fost mai mult decât diplomatic zici? Vorbeai una făceai alta. Nu stiu ce ai vorbit tu cu Acer la telefon, dar îți spun ca ești o bufniță cu mult tupeu:)). Sa spui ca nu ai opus rezistența, cine te-a oprit??? Logic ca doar tu puteai lua aceasta decizie sau o i-a altcineva in locul tau?
Cum sa nu te aduc in discuție când te-ai plimbat din united in gentle și din gentle in united, prima data era vorba ca vi in RS, a stai pleci in vacanta:)) nu mai poți sa joci săracul.. de o luna tot erai in concediu, dar pana acum erai lipit de fata monitorului.
Ai un tupeu fantastic sa vi sa comentezi și in încheiere fa bine și tine-te de promisiune și nu mai posta pe extern :)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Salutare,

@samY. , decisiva sau nu, eu zic ca merita, sper sa se intample si sa fie o lume frumoasa.

Desi timpul nu prea mai imi permite sa intru asa des pe forum, o sa incerc sa fiu concis.

RS si gentle, dar din cate vad mai mult rs. Iesiti ca ciupercile dupa ploaie, eu in randul vostru as sarbatorii mult si bine, caci ce putin la RS si mare parte din jucatorii lor, rar se intampla sa termine o lume in tribul in care au inceput, sau chiar sa castige o lume.

Cand pierdea gentle sate pe banda chiar conducerea RS spunea ca sunt niste slabani, si ca sunt penultimul trib ca si organizare. Nu stiu daca RS chiar e peste Roma cel putin la organizare, personal, pentru mine RS 1vs1 n-a facut nimic vs roma, la fel si gente, si ma refer strict cand era united pe harta.

Rautatile pe care le aveti, si tupeul de a iesii acum si a va arata coltii, va fac mai penibili pe unii decat deja sunteti, mai ales ca pe unii dintre noi ne amenintati in viata reala sau ne cautati pe la locul de munca, trist...

Cum spuneam, 1vs1 roma a fost pe plus in 2 granita, chiar si pe granita rs unde jucam raport 4 deff 1 atac, iar pe granita ofensiva...stie gentle mai bine, si asa cum au recunoscut in conferinta pt alianta, am fost la un pas de a sparge tribul gentle.

Nu prea ma intereseaza actele voastre de mari luptatori dupa ce raportul satelor au devenit 3 gentle + rs / 1 roma, sa te lauzi cu asa "realizari" arata ce fel de jucatori e fiecare.

Am ramas placut surprins ca multi, foarte multi au ales "sa moara" in Roma, ii felicit pe fiecare in parte, au dat dovada de devotament, si ii pot numii chiar prieteni, nu ma refer la grupul de "incredere" roma, si la cei care au jucat cu noi pt prima oara.

Faptul ca jucatori din rs, gentle, si din conducerea tribului gentle au recunoscut ca suntem net superiori pe harta, e cel mai mare castig. Am fost acuzati de cumparare de conturi in gentle, am trimis la conducerea gentle cred ca vreo 5-7 conturi pe care le-am refuzat, chiar si unul din fosta conducere gentle. Iar un castig este si faptul ca multi jucatori au ramas placut surprinsi de organizarea noastra si forma de a juca, si ne-au felicitat, si ne-au rugat ca pe alta lume sa ii anuntam ca vor la noi, bravo si lor.

Va puteti bucura si ne puteti ironiza cum doriti, roma nu e trib invingator pe 61, dar am aratat cine suntem, iar oamenii au vazut.

Nu am ingaduit orice fel de jucatori la noi, de asta la inceput de lume, roma practic s-a rupt in 60 / 40 , 40 fiind fostul nwo, care s-au tot plimbat.

Una peste alta, felicitari celor care vor ramane pana la capat, strategia a fost mai buna, ramane ca pe alta lume sa ne intalnim, din postura de 2vs2, evident, daca doriti, si vreti sa va felicitam si noi pentru organizare, asa cum ati facut si voi.

Have fun, unii o luati prea personal, va astept si eu pe la birou, undeva prin Aurel Vlaicu :D
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Una peste alta, felicitari celor care vor ramane pana la capat, strategia a fost mai buna, ramane ca pe alta lume sa ne intalnim, din postura de 2vs2, evident, daca doriti, si vreti sa va felicitam si noi pentru organizare, asa cum ati facut si voi.

Oricat de buni ati fii ca echipa si cat de activi, tribul cu strategia mai buna va castiga. Cat despre ce s-a intamplat pe zona noastra, au fost foarte multi inactivi, acolo s-au pierdut sate. In rest nu s-a pierdut mai nimic. Restul este can-can, vorbarie pe forumuri.
 

DeletedUser48261

Dicsie, am stat si am citit tot. In mare parte e ok ce ai scris dar te si contrazic aici un pic spunand ca, vorba lui Kairi, voi duceati organizate pe jucatori inactivi, slabi, neexperimentati si ieseati pe plus. Asta este statistica voastra de "plus" de atunci de cand eram 2 vs 2. Nu ati luat sate de la devil, unnamed, kairi, tataye, publicitate, alphawar, de la mine, sau ceilalti din granita activi. Despre ce vorbim ? Ati dat organizat pe jucatorii nostrii activi zilele trecute...care a fost rezultatul la sutele de reale si nobili ce au fost ? Ai venit cu o statistica sa ne spui ce s-a intamplat cand ati dat de organizarea defensiva a noastra ? Nu...;) Smechereste incerci sa arunci vina pe orice altceva decat pe greselile proprii, greselile din echipa voastra.
Esecul vostru vine dupa o stransa relatie ce ati avut cu United, trib care sta practic in 4-5 jucatori, nimic mai mult. De fapt nu pot numi echipa acel trib. Asumati-va greselile...nu veni cu 1vs2 sau 2vs10 sau ce tactici de joc mai folositi voi.
Nu este un post care sa fie rautacios. Iti explic realitatea.
Cat despre organizarea noastra...s-a simtit ? :)
 

DeletedUser48684

Salutare,

@samY. , decisiva sau nu, eu zic ca merita, sper sa se intample si sa fie o lume frumoasa.

Desi timpul nu prea mai imi permite sa intru asa des pe forum, o sa incerc sa fiu concis.

RS si gentle, dar din cate vad mai mult rs. Iesiti ca ciupercile dupa ploaie, eu in randul vostru as sarbatorii mult si bine, caci ce putin la RS si mare parte din jucatorii lor, rar se intampla sa termine o lume in tribul in care au inceput, sau chiar sa castige o lume.

Cand pierdea gentle sate pe banda chiar conducerea RS spunea ca sunt niste slabani, si ca sunt penultimul trib ca si organizare. Nu stiu daca RS chiar e peste Roma cel putin la organizare, personal, pentru mine RS 1vs1 n-a facut nimic vs roma, la fel si gente, si ma refer strict cand era united pe harta.

Rautatile pe care le aveti, si tupeul de a iesii acum si a va arata coltii, va fac mai penibili pe unii decat deja sunteti, mai ales ca pe unii dintre noi ne amenintati in viata reala sau ne cautati pe la locul de munca, trist...

Cum spuneam, 1vs1 roma a fost pe plus in 2 granita, chiar si pe granita rs unde jucam raport 4 deff 1 atac, iar pe granita ofensiva...stie gentle mai bine, si asa cum au recunoscut in conferinta pt alianta, am fost la un pas de a sparge tribul gentle.

Nu prea ma intereseaza actele voastre de mari luptatori dupa ce raportul satelor au devenit 3 gentle + rs / 1 roma, sa te lauzi cu asa "realizari" arata ce fel de jucatori e fiecare.

Am ramas placut surprins ca multi, foarte multi au ales "sa moara" in Roma, ii felicit pe fiecare in parte, au dat dovada de devotament, si ii pot numii chiar prieteni, nu ma refer la grupul de "incredere" roma, si la cei care au jucat cu noi pt prima oara.

Faptul ca jucatori din rs, gentle, si din conducerea tribului gentle au recunoscut ca suntem net superiori pe harta, e cel mai mare castig. Am fost acuzati de cumparare de conturi in gentle, am trimis la conducerea gentle cred ca vreo 5-7 conturi pe care le-am refuzat, chiar si unul din fosta conducere gentle. Iar un castig este si faptul ca multi jucatori au ramas placut surprinsi de organizarea noastra si forma de a juca, si ne-au felicitat, si ne-au rugat ca pe alta lume sa ii anuntam ca vor la noi, bravo si lor.

Va puteti bucura si ne puteti ironiza cum doriti, roma nu e trib invingator pe 61, dar am aratat cine suntem, iar oamenii au vazut.

Nu am ingaduit orice fel de jucatori la noi, de asta la inceput de lume, roma practic s-a rupt in 60 / 40 , 40 fiind fostul nwo, care s-au tot plimbat.

Una peste alta, felicitari celor care vor ramane pana la capat, strategia a fost mai buna, ramane ca pe alta lume sa ne intalnim, din postura de 2vs2, evident, daca doriti, si vreti sa va felicitam si noi pentru organizare, asa cum ati facut si voi.

Have fun, unii o luati prea personal, va astept si eu pe la birou, undeva prin Aurel Vlaicu :D





buai nacajitule,ai pierdut nopti la rand cu atacuri pe jucatori inactivi iar dupa un organizat nu mai ai timp....fantastic cat de ocupat ai devenit
e normal ca impreuna cu United ati intrat in incativii de la noi ca in branza,si noi impreuna cu voi,sate de la jucatori activi cu toate atacurile voastre nu ati reusit sa luati,de fapt nici nu va interesat prea tare,aveam inactivi din bugat
tot aduceti in discutie NWO,cand au intrat la voi erau super,cand au iesit ca ati vrut sa-i bagati la interne nu mai erau super,din contra,ce mai nasoli jucatori,slabi,nacajiti asa ca tine,acum zici ca au contat enorm si iesirea lor din Roma a contat la caderea voastra,ciudat cum niste "nasoli" au dat de pamant niste "pro"
cand va intrau zeci de atacuri pe satele noastre goale din granita erati mari Jmecheri,va mureau nobilii la greu,cate 40-50 pe cont activ atacat,pai ma nacajitule inca mai ai tupeu sa vii pe extern dupa ce te-ai dat fiecare jucator celebru de care ai auzit?
 

DeletedUser48509

buai nacajitule,ai pierdut nopti la rand cu atacuri pe jucatori inactivi iar dupa un organizat nu mai ai timp....fantastic cat de ocupat ai devenit
e normal ca impreuna cu United ati intrat in incativii de la noi ca in branza,si noi impreuna cu voi,sate de la jucatori activi cu toate atacurile voastre nu ati reusit sa luati,de fapt nici nu va interesat prea tare,aveam inactivi din bugat
tot aduceti in discutie NWO,cand au intrat la voi erau super,cand au iesit ca ati vrut sa-i bagati la interne nu mai erau super,din contra,ce mai nasoli jucatori,slabi,nacajiti asa ca tine,acum zici ca au contat enorm si iesirea lor din Roma a contat la caderea voastra,ciudat cum niste "nasoli" au dat de pamant niste "pro"
cand va intrau zeci de atacuri pe satele noastre goale din granita erati mari Jmecheri,va mureau nobilii la greu,cate 40-50 pe cont activ atacat,pai ma nacajitule inca mai ai tupeu sa vii pe extern dupa ce te-ai dat fiecare jucator celebru de care ai auzit?

Pentru inceput daca ati avut un numar mare de inactivi de la care am luat sate a fost din vina voastra ca nu v-ati ocupat de ei , tine de organizarea voastra , nu poti anula cuceririle respective pe seama ca " erau inactivi " . Deasemenea cat timp a fost echilibru pe harta nici voi n-ati luat sate de la jucatorii nostri activi , asa ca despre ce vorbim ?

In legatura cu NWO nu am zis niciodata ca " erau super " , acest lucru s-a vazut si pe harta , dupa iesire lor din Roma am reusit sa spargem tribul dintr-un organizat si s-au retras in ggwp . E adevarat , ei , impreuna cu ggwp au insemnat decaderea united-ului/romei dar nu din cauza calitati lor si din cauza numarului mare ( citez . " Prosti , dar multi " )
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Dicsie, am stat si am citit tot. In mare parte e ok ce ai scris dar te si contrazic aici un pic spunand ca, vorba lui Kairi, voi duceati organizate pe jucatori inactivi, slabi, neexperimentati si ieseati pe plus. Asta este statistica voastra de "plus" de atunci de cand eram 2 vs 2. Nu ati luat sate de la devil, unnamed, kairi, tataye, publicitate, alphawar, de la mine, sau ceilalti din granita activi. Despre ce vorbim ? Ati dat organizat pe jucatorii nostrii activi zilele trecute...care a fost rezultatul la sutele de reale si nobili ce au fost ? Ai venit cu o statistica sa ne spui ce s-a intamplat cand ati dat de organizarea defensiva a noastra ? Nu...;) Smechereste incerci sa arunci vina pe orice altceva decat pe greselile proprii, greselile din echipa voastra.
Esecul vostru vine dupa o stransa relatie ce ati avut cu United, trib care sta practic in 4-5 jucatori, nimic mai mult. De fapt nu pot numi echipa acel trib. Asumati-va greselile...nu veni cu 1vs2 sau 2vs10 sau ce tactici de joc mai folositi voi.
Nu este un post care sa fie rautacios. Iti explic realitatea.
Cat despre organizarea noastra...s-a simtit ? :)

Te inseli, mai verifica, si din united cand a scos pe dorinakke, si ala e inactiv. Tu afara de tradator si asa cum te mai stie lumea, o dai si in minciuni / vrajeli? uuppss, rusinica.

Care inactivi, aia la care stateati sitter? Inactiv inseamna sa nu fie nimeni pe cont...greu cu triburile dom'le, greu.

Nu dau vina pe nimeni pt ca din toate triburile de pe harta, alegeam din nou united, ne-am convins ca aveti cuvant 0 ;]

Pentru noi deja e castig ca s-a recunoscut ca suntem cu mult peste, va pupam, si ne mai intalnim :D
 

DeletedUser48627

Care era ala care la ‘nivelul asta de joc trebuia sa se ia 400+ sate/organizat’?
La nivelul asta de joc nu trebuia sa pierdeti nici macar 156 de sate(cate au fost in total).
Scurt/2 felicitari ro-shadow! A pierdut un singur sat. Aceasi intensitate de atacuri si pe Michael,Facsala,I have a dream etc ... cate a pierdut Facsala, I have a dream(ca nu mai stiu)?
Ce 1vs2?
Dicsie ... gresesti! 2vs2 ... nu conteaza ca United-ul a iesit de pe harta.Au fost, au fost acolo cu voi.
Aaa ... ce organizate a avut RS pe Roma cand era United? Iti spun eu : stopare de mutat aparari din Roma pe United si oprirea Romei de a avansa in granita(stagnarea) pana terminam cu United. Stii foarte bine ca asa s-a intamplat. Nu il crezi pe Mesagerul cand iti spune? Crede-ma pe mine caci eu si inca cativa ‘prieteni’ am tinut acolo granita dupa ce a picat rstefan si mucho(jucatori care orice ar zice Alinutzu ca au fost aparati ... nu au fost).
Ultimul organizat al vostru pe RS ... am stat sitter pe 2 conturi. Compara un organizat de fake-uri al RS-ului cu al Romei ... eu am ramas profund dezamagit cand am vazut ce fake-uri au fost in stare sa bage 4 jucatori de la voi.

In incheiere ... daca tot asa de mult iti lauzi oamenii(respect pentru camaraderie, sincer) atunci hai sa vedem o intoarcere ca pe 59 si aici. Pana atunci ... nu mai incercati sa bagati strambe intre Gentle - RS.Buni, rai cum am fost, am jucat mai bine, mai strategic decat voi pe aceasta lume(asa cum si voi ati jucat mai bine decat RS/Gentle pe alte lumi).

Legat de acel ‘cuvant 0’. Daca nu ai jucat in RS, atunci nu spune nimic legat de cuvant, respect, sinceritate( sau ce ai mai putea spune de RS - la Gentle nu ma bag ca nu am jucat cu ei). Vrei cu adevarat sa vezi ce inseamna RS, conducerea RS? Ma cauti in privat si iti spun, obiectiv. RS-ul(asa plini de noobi cum ziceti ca sunt) chiar si daca pierdea aceasta lume(sau o pierde, cine stie) tot as fi fost mandru ca am jucat cu ei.

Un weekend cat mai placut tuturor! :)
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Sunteți 0 pentru amenințările făcute in viața reala. Nu trebuie sa joc intr-un trib ca sa știu ce valori aveți. Nu o lua personal. Nu ma refer la tot tribul. Se știu ei.

Nimeni nu bagă strâmbe. Voi singuri va bagăti când tot se spune ca unul e mai slab decât altul.

Have fun.
 
Sus