Roma vs Gentle

DeletedUser48261

Te inseli, mai verifica, si din united cand a scos pe dorinakke, si ala e inactiv. Tu afara de tradator si asa cum te mai stie lumea, o dai si in minciuni / vrajeli? uuppss, rusinica.

Care inactivi, aia la care stateati sitter? Inactiv inseamna sa nu fie nimeni pe cont...greu cu triburile dom'le, greu.

Nu dau vina pe nimeni pt ca din toate triburile de pe harta, alegeam din nou united, ne-am convins ca aveti cuvant 0 ;]

Pentru noi deja e castig ca s-a recunoscut ca suntem cu mult peste, va pupam, si ne mai intalnim :D

Esti patetic. Sincer iti spun ca am sa incetez sa mai postez. Nu ai deloc o noima in ceea ce spui. Aduci in discutie doar lucruri inventate de altii sau de tine.
Referitor la "tradari" facute de mine...cred ca ai gresit persoana rau de tot. Poate ai incurcat numele de joc...mai da un search la istoricul meu si ai sa vezi ca sunt printre putinii care au ramas sa joace corect.
La inceput de lume eram in K54...prietenii mei de la voi din trib trageau de mine sa vin sa joc in Roma. Am ales Gentle pentru Stamatescu, Unnamed, Vladcs1, Zarina., Musashi, elijah si toti ceilalti pe care ii cunosc. Eu nu tradez amice...eu joc in aceeasi echipa care m-a format. Daca echipa pierde, pierd si eu. E simplu. Dar nu veni tu cu dezinformari de genul scoase dintr-o minte aburita de caldura ce o degaja calculatorul. Viteji ca tine am "fumat" multi de-a lungul anilor. Si hai gata ca ti-am dat prea multa atentie desi nu meriti deloc. Postez lucrurile astea pentru ceilalti, ca sa inteleaga si sa perceapa adevarul asa cum este. Nu "frustrarile" tale.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Te pup. Parera majorității.
 

Atașamente

  • 2CF8F934-23B9-4C3E-8803-5C13BC1DD5D4.jpeg
    2CF8F934-23B9-4C3E-8803-5C13BC1DD5D4.jpeg
    86,5 KB · Vizualizări: 116

Dicsie

member
Scor reacție
7
Nu mai te da înțelept și ca ai principii. Căci jocul a devenit prea mic încât sa nu ne știm unii cu alții. La anii tai îmi intra capul in pământ de ma știa așa lumea. Așa ti-ai învățat și copilașii? :d

Bre, mai bagă o fisa ca ne distram in încercările tale de a te scoate din rahaturile pe care le-ai făcut.

Ma bucur ca te-au refuzat colegii mei. Știau ei de ce :*
 

DeletedUser48627

De ce nu imi povestesti Dicsie legat de amenintari? Stiu si eu ceva legat de ‘venim si te prindem la aeroport ...’ dar care nu vine din partea noastra.
 

l-.-l

member
Scor reacție
0
Te inseli, mai verifica, si din united cand a scos pe dorinakke, si ala e inactiv. Tu afara de tradator si asa cum te mai stie lumea, o dai si in minciuni / vrajeli? uuppss, rusinica.

Care inactivi, aia la care stateati sitter? Inactiv inseamna sa nu fie nimeni pe cont...greu cu triburile dom'le, greu.

Nu dau vina pe nimeni pt ca din toate triburile de pe harta, alegeam din nou united, ne-am convins ca aveti cuvant 0 ;]

Pentru noi deja e castig ca s-a recunoscut ca suntem cu mult peste, va pupam, si ne mai intalnim :D



Baiiiii trompeta de om ce esti :rolleyes::rolleyes: .. cine ti-a recunoscut tie ma ca sunteti cu mult peste ?! inafara de o mana de oameni de acolo care chiar joaca .. si aia nici macar nu sunt jucatorii tai .. majoritatea au fost jucatori WOC .. de ex florut si willwallace ... asa ca tu cu trupa ta de puradei nu sunteti decat niste noobi pe harta ...o tot dai in diverse cu amintiri din copilarie cand ai pierdut lumea in mai putin de 3 luni ... pai bai alifie ... daca esti bun la ceva ..sau ai vreun merit .. il ai pt cel mai inapt conducator ... si pentru recordul tau de zmeu de a tine un trib sub linia de plutire ... inainte se juca cu anii pe o singura lume ..tu ai adus triburile la rang de speed din ce se vede ... :D:D:D

Nu o mai lungi ca deja iti creste glicemia de la atata frustrare ... orice ai zice aici pe extern ... cei care vor sa vada ce e ROMA ... e de-ajuns sa intre ca vizitator pe L61 si vad exact ce ai reusit tu mare sausage pe lumea asta ... GENTLE - RS vs ROMA - UNITED cel mai rapid razboi pe care l-am castigat de cand joc ... asta iti e valoarea ... ai sa zici ca nu l-am castigat ca inca sunteti acolo ... problema e ca in vreo 2-3 saptamani o sa ramaneti doar voi astia viteji ... si atunci cand scapi sapunul ... voi fi acolo sa-ti fac ziua frumoasa :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Lista victoriei

Vârsta lumii
119 / 360 zile

THIS IS ROMA !! o_Oo_Oo_O
 
Ultima editare:

Dicsie

member
Scor reacție
7
Dacă vrei sa știi cine a recunoscut și vrei probe de la conducători de ai tai ma poți caută in privat, petarda ;]

Te mai dai mare ca faci parte din inbz? Ai învațăt sa nu mai minți? :*
 

DeletedUser48261

Te pup. Parera majorității.

Pai placa asta o aud si eu si Stefan de prea mult timp. Am facut ce trebuia acolo. A fost dat afara un jucator, iar restul s-au tirat dupa el. Nu a fost niciun backstabb. Noi am aflat ce vroiau ei sa faca si le-am dat-o noi inainte. De aici au plecat toate frustrarile...Pai tu imi aduci ca argumente numai pozitiile celor care fac lucrurile astea. Eu am jucat normal, mereu am cautat sa-mi respect aliatii, pna-urile si dusmanii. Dar cand vad oameni ca tine, ca cei ce vocifereaza aiurea in tramvai nu ai cum sa stai sa nu le spui tot A-Z.
Ce viata am eu ar vrea multi sa aibe. Multumesc pentru interes, dar chiar am tot ce vreau spre deosebire de cei ce trancanesc aiurea...
Ce te tot vaiti ca ai primit amenintari ? Vino sa bem o bere, sa vorbim fata in fata, sa-ti explic despre tot cap-coada si ai sa imi dai dreptate. Crezi ca stau eu sa ma cobor la mintea voastra sa incep sa va amenint pentru un joc ? Ati innebunit la cap ? Cine va ameninta sunt trepadusii din spatele pc-urilor care nu stiu ce e aia lumina zilei sau care sunt luati de val.
Am primit si eu amenintari de la amicul vostru heavy1...a zis ca are nr. meu, ca ma suna, ca ma face si drege. I-am zis sa vina sa ne vedem...sa ii explic realitatea in fata si sa vedem si sa vorbim despre smecheria de pe net face to face. Dar ce crezi...la fel ca toti ceilalti care doar dau din gura, au fost niste frustrari ieftine.
Puteam sa vin bine mersi in orice echipa sa joc din cele 4 din final. Am ales Gentle pentru ca am mai colaborat cu ei pe mai multe lumi. Pe voi nu va cunosteam deloc...ma refer la conducerea voastra. Dar uite ca am ales bine pentru ca voi v-ati sapat singuri groapa. Nu a facut nimeni altceva...Sunteti in situatia asta datorita alegerilor voastre.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48684

Dacă vrei sa știi cine a recunoscut și vrei probe de la conducători de ai tai ma poți caută in privat, petarda ;]

Te mai dai mare ca faci parte din inbz? Ai învațăt sa nu mai minți? :*


doar unu care nu gandeste nici mai mult nici mai putin decat voi putea sa va laude "performantele",unu care a tinut inactivii din Gentle la loc caldut sa aveti voi de unde lua sate sa va laudati pe forumul extern cu ce mari "tacticieni" sunteti
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
doar unu care nu gandeste nici mai mult nici mai putin decat voi putea sa va laude "performantele",unu care a tinut inactivii din Gentle la loc caldut sa aveti voi de unde lua sate sa va laudati pe forumul extern cu ce mari "tacticieni" sunteti
Asta denota și cât de mult își face conducerea treaba. Ce vina avem noi ca va luam sate peste sate? :]]=]]] hai bre cânta in alta parte
 

DeletedUser48627

Salutare,

@samY. , decisiva sau nu, eu zic ca merita, sper sa se intample si sa fie o lume frumoasa.

Desi timpul nu prea mai imi permite sa intru asa des pe forum, o sa incerc sa fiu concis.

RS si gentle, dar din cate vad mai mult rs. Iesiti ca ciupercile dupa ploaie, eu in randul vostru as sarbatorii mult si bine, caci ce putin la RS si mare parte din jucatorii lor, rar se intampla sa termine o lume in tribul in care au inceput, sau chiar sa castige o lume.

Cand pierdea gentle sate pe banda chiar conducerea RS spunea ca sunt niste slabani, si ca sunt penultimul trib ca si organizare. Nu stiu daca RS chiar e peste Roma cel putin la organizare, personal, pentru mine RS 1vs1 n-a facut nimic vs roma, la fel si gente, si ma refer strict cand era united pe harta.

Rautatile pe care le aveti, si tupeul de a iesii acum si a va arata coltii, va fac mai penibili pe unii decat deja sunteti, mai ales ca pe unii dintre noi ne amenintati in viata reala sau ne cautati pe la locul de munca, trist...

Cum spuneam, 1vs1 roma a fost pe plus in 2 granita, chiar si pe granita rs unde jucam raport 4 deff 1 atac, iar pe granita ofensiva...stie gentle mai bine, si asa cum au recunoscut in conferinta pt alianta, am fost la un pas de a sparge tribul gentle.

Nu prea ma intereseaza actele voastre de mari luptatori dupa ce raportul satelor au devenit 3 gentle + rs / 1 roma, sa te lauzi cu asa "realizari" arata ce fel de jucatori e fiecare.

Am ramas placut surprins ca multi, foarte multi au ales "sa moara" in Roma, ii felicit pe fiecare in parte, au dat dovada de devotament, si ii pot numii chiar prieteni, nu ma refer la grupul de "incredere" roma, si la cei care au jucat cu noi pt prima oara.

Faptul ca jucatori din rs, gentle, si din conducerea tribului gentle au recunoscut ca suntem net superiori pe harta, e cel mai mare castig. Am fost acuzati de cumparare de conturi in gentle, am trimis la conducerea gentle cred ca vreo 5-7 conturi pe care le-am refuzat, chiar si unul din fosta conducere gentle. Iar un castig este si faptul ca multi jucatori au ramas placut surprinsi de organizarea noastra si forma de a juca, si ne-au felicitat, si ne-au rugat ca pe alta lume sa ii anuntam ca vor la noi, bravo si lor.

Va puteti bucura si ne puteti ironiza cum doriti, roma nu e trib invingator pe 61, dar am aratat cine suntem, iar oamenii au vazut.

Nu am ingaduit orice fel de jucatori la noi, de asta la inceput de lume, roma practic s-a rupt in 60 / 40 , 40 fiind fostul nwo, care s-au tot plimbat.


1. Timpul nu-ti permite, dar totusi stai.:confused:
2. Samuraii nu pleaca niciunde, ori castiga ori pierd si mai mult de atat isi respecta aliati. Nu cum faceati voi "United veriga slaba a aliantei ROMA-United"
3. Te ameninta cineva?? Te cauta bre lumea sa-ti dea acei 150 de lei cu care ai cumparat contul blabla :))) nebunule care esti tu nebun:eek:
4. Sa spargi tribul Gentle, sa incerci sa intorci Gentle cu tot felul de imbarligaturi si mesaje interpretate de voi si de asa zisele voastre majorete, ne face sa ne fie scarba de voi, fi-mi-ar scarba si de tine:(
5. Bre cand iti mai trimite lumea mesaj ca-ti vinde contul gandeste-te ca poate te ia si putin la misto :psau in cazul lui blabla o bine meritata teapa, ca de voi stiti mai bine cu mita
si nu in ultimul rand punctul 6 care e cireasa de pe tort
6. "Roma nu a ingaduit orice fel de jucatori" a-ti recrutat tot nwo-ul, i-ati folosit ca pe simple marionete si ca bonus i-ati bagat si la interne pe motive banale si acum da-ti pe aceeasi playeri vina ca din cauza lor voi a-ti pierdut, nu zic pierdeti, ca sunteti pierduti de mult. A-TI PIERDUT ACEST RAZBOI, din ce motiv? Din motivul jucatorilor pe care ii faceati carne de umplutura, noobi si incepatori;) din cauza lor. Fi-mi-ar scarba! In locul tau mi-ar fi rusine sa postez, dar de "Nu esti prost destul daca nu esti si fudul":rolleyes:
 

DeletedUser48261

Zbang Dicsie ! Touche !
Ti-a zis ACER ce vrei si ce nu vrei aici. Cum vine asta ? Sa muncesti ca sa iti cumperi sate pe www.triburile.ro :)))))))))
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Ma gândeam eu ca toți cei care abia strâng 10 clase adunate se aduna aici.

După cum vezi sunt pe telefon după diacritice.

Draga, nu eu am cumpărat nimic după cum știi. Mănânci rahat cu polonicul? Bravo tie. Acuza și vorbești ca o petarda.
Ce ziceai de îmbârligat? Aloooo? Ai uitat când legend se plângea la Michael ce slabi sunt gentle și când marky ma caută pt o alianta împotriva gentle? Bre da ce deștepți sunteți. De aia va considera toți niște scursuri :*
 

DeletedUser42954

Iti plac filmele SF. Pe bune, daca tu crezi ca ar fi putut fi posibila o alianta cu Roma,cum pe aceasta cale anunt ca e imposibila pe orice lume si o alianta cu DT sa te lamuresc in totalitate. Am fost mai finuti decat se poate, deoarece nu am innobilat jucatori care au jucat de-a lungul timpului in Roma (dar mai mult decat atat nu poti cere samurailor). Sa intelegi mai bine: samuraii care nu au intrat pe aceasta lume, in momentul cand au auzit ca e razboi cu Roma au intrat sa participe impotriva voastra.
 

DeletedUser42954

"prietene"-datorita conturilor sparte de exemplu pe 51,identic ca dt pe 60(intr-un cuvant datorita "caracterului")
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Nu mai plange prietene, invata sa recunosti ca se mai intampla si minuni ca astea :]]]

Nu te mai bate cu pumnii in piept, ca parca te vad cum peste 2-3 lumi iti dai cu ei in cap, ca na, asa e la voi astia destepti :D
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
. Samuraii nu pleaca niciunde, ori castiga ori pierd si mai mult de atat isi respecta aliati. =]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]] bun banc, hai ca asta mi-a placut :]]]]=]]]

Fix pentru asta sunteti voi cunoscuti
 

DeletedUser42954

Ai luat bataie pe lumea asta? Te afecteaza emotional? De ce esti suparat?.....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser46152

Dicsie.... dintre toti romanii nu te-ai plictisit sa fi singurul care postezi pe aici?:)))
dar pe o parte, pana o sa va hotarati sa intrati pe alta lume nici nu mai aveti ce face:)


ce vroiam sa mentionez, acum cateva pagini, era un mancator de.... shaorma sub acoperire cu nume de bomboana:confused:.. in care sustinea in sus si in jos ceva de 1vs1 :)))
acelui aerian as vrea sa ii spun, ca vad ca el desi face parte din familia Roma cred ca nu stie exact ce se intampla acolo,,, atat gentle cat si rs au castigat lumi de 1vs1,
roma cam a castigat doar in colaborare cu alt trib...asa ca mai lasati gargara asta:) lumea nu se castiga printr-un start bun si cateva sate luate de la inamici, poate o sa invatati asta din experienta de pe 61

si mie unul mi-ar fi rusine sa sustin ca "vai ce buni suntem si ce slabi sunt altii"....dar slabii aia ne bat:)))) mediatati putin la asta


am sustinut si nu imi e rusine sa o recunosc de fiecare data ca gentle e un trib modest dar care asa cum am spus ceva timp in urma astept ziua in care o sa scrieti ca ati scot gentle de pe harta.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus