Green/Mnks vs Dk/DT

  • Autor subiect DeletedUser41053
  • Data de început

DeletedUser24948

Nu inteleg ce incerci sa spui prin"bubuit" amice...
Mi-ati sterpelit cateva sate de pe conturi cumparate intre satele mele...noaptea ca hotii.
Probabil ma confunzi mestere!




Iti dau aici actele tale, ma scuzi, chiar am crezut ca stii unde le gasesti: http://ro.twstats.com/ro60/index.php?page=player&mode=conquers&id=996317&type=&pn=-1

Precizari:
1. 11 sate nu sunt cateva,
2. 13:42 nu este "noaptea ca hotii", nici 15, nici 22, nici 23, nici 9 dimineata...n-ai nici macar un sat din 11 pierdut pe bonus , ai unul la 22 si unul la 23:55, restul ziua in amiaza mare... noi ca hotii... tu ca ce?.
3. de pe sate cumparate? ia vezi tu la acte cine ti-a luat cele mai multe sate si de pe ce sate (ma refer la stefan04 si trfik)... tot la actele alea vezi si asta, si o sa vezi tu ca-s luate de jucatori care nici nu au schimbat sate cu careva venit din green, nici n-au primit macar interne.
4. Nu, nu te confund deloc, dar imi cer scuze, n-am stiut ca esti si mincinos, credeam ca doar nu stii sa joci.
5. Repet, lasa pe altii sa vorbeasca, ai colegi care chiar joaca bine si au facut treaba, ba chiar ti-au mai luat din satele expuse, ca probabil s-au prin si ei ca pe la 13,iti faci somnul.

PS: Data viitoare cand mai minti, incearca sa te asiguri ca nu poate fi dovedit.
Vara frumoasa tuturor (ca-i la moda)!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3547

Iti dau aici actele tale, ma scuzi, chiar am crezut ca stii unde le gasesti: http://ro.twstats.com/ro60/index.php?page=player&mode=conquers&id=996317&type=&pn=-1

Precizari:
1. 11 sate nu sunt cateva,
2. 13:42 nu este "noaptea ca hotii", nici 15, nici 22, nici 23, nici 9 dimineata...n-ai nici macar un sat din 11 pierdut pe bonus , ai unul la 22 si unul la 23:55, restul ziua in amiaza mare... noi ca hotii... tu ca ce?.
3. de pe sate cumparate? ia vezi tu la acte cine ti-a luat cele mai multe sate si de pe ce sate (ma refer la stefan04 si trfik)... tot la actele alea vezi si asta, si o sa vezi tu ca-s luate de jucatori care nici nu au schimbat sate cu careva venit din green, nici n-au primit macar interne.
4. Nu, nu te confund deloc, dar imi cer scuze, n-am stiut ca esti si mincinos, credeam ca doar nu stii sa joci.

PS: Data viitoare cand mai minti, incearca sa te asiguri ca nu poate fi dovedit.
Vara frumoasa tuturor (ca-i la moda)!
http://ro.twstats.com/ro60/index.ph...nquers&id=237063&type=lose&newtribe=278&pn=-1

P.S. si daca el e pe alt fus orar, si pentru el e noapte cand la tine e zi? :)
 

DeletedUser24948

http://ro.twstats.com/ro60/index.ph...nquers&id=237063&type=lose&newtribe=278&pn=-1

P.S. si daca el e pe alt fus orar, si pentru el e noapte cand la tine e zi? :)
M-am gandit si la asta, nu-i motiv sa te exprimi, "noaptea ca hotii" si nu-i vina nimanui ca si-a ales sa joace asa, banuiesc ca macar treaba cu fusul orar o pricepe... sper... iar in rest, tot mincinos ramane, nu-i schimba asta cu nimic calitatea.

PS: Din cate stiu eu, asta este serverul romanesc, conteaza mai putin pe ce fus este el din moment ce si-a ales sa joace pe serverul asta. Catch my drift???
 

DeletedUser48401

Si tu incerci sa ne arati cat de bun esti la smecherii? Pai nu-ti iese!
Ce incerci sa spui? Exact ce am zis eu cumva? Ca ocazional anumiti jucatori au fost sprijiniti? Se vede clar din screenshotul pus de mine de unde a facut ODD DK, deci las-o jos ca macane. Ca si cum ar conta de la cine ai primit tu deff si de la cati oameni? Ce relevanta are?
PS: Ai acelasi ODD cu hary, vrei sa spui ca n-ai fost sprijinit? Da-ti logout!
Aia cu backstabul ai scos-o din alt film si ai aruncat-o fumigena? :oops:


E ca si cum mai bine te-ai abtine de la acuzatii nefondate.
Corect , nu te contrazic pentru ca nu sunt așa bun ca tine ;)

Dar te poți interesa sa vezi ca pe acea data pe Hary a fost organizat mnk iar pe mine a fost organizat green , asta așa pentru cultura ta generală :)))))


Evolution ...
Tu ești baiatu care după ce a ajuns granița la tine ai cedat satele si ai fugit sa crești barbare ?
 

DeletedUser3547

M-am gandit si la asta, nu-i motiv sa te exprimi, "noaptea ca hotii" si nu-i vina nimanui ca si-a ales sa joace, banuiesc ca macar treaba cu fusul orar o pricepe... sper... iar in rest, tot mincinos ramane, nu-i schimba asta cu nimic calitatea.
Nu e problema noastra ca intelegerea ta a unui text se rezuma la intelegerea mot a mot, si nu intelegi substanta, the bigger picture.
 

DeletedUser24948

Nu e problema noastra ca intelegerea ta a unui text se rezuma la intelegerea mot a mot, si nu intelegi substanta, the bigger picture.
Te credeam baiat corect, nu o da in d'astea cu mine, ca n-am 4 ani... care era the big picture? Stiti si voi ca-i nobete, ca de aia i-ati luat granita, acum ati aflat ca si minte, ce-i asa greu de recunoscut?
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Intr-adevar, nu urmaresc cu exactitate, dar in mare mai stiu ce se intampla acolo.
Ce ai postat tu, este statistica razboiului de la inceputul lumii, un razboi de 217 zile, eu am spus clar dupa ce si-a dat stergere DT-ul, oricum chiar si asa, se poate vedea destul de clar diferenta.

Mnk`ul are acelasi cifre, chiar putin mai mari, dar asta intr-un razboi de 96 zile, fiind o diferenta de 121 de zile.

https://prnt.sc/k8f2a1

Daca modifici filtrele razboaielor, incepand cu data de 15 aprilie, cam pe atunci cand a inceput si razboiul cu mnk-ul, vei vedea clar diferenta de ODD si nu vei mai spune ca tot deful a fost pe partea green :p cat despre determinare, nici atat, s-a concentrat mult mai mult pe partea cu mnk.

De ce crezi ca green-ul a inceput sa ia sate din dk exact cand a inceput razboiul cu mnk?
De atacat, ati atacat la fel, nu ati venit cu nimic nou, a fost doar din cauza ca s-a mutat deful de acolo in cealalta granita, la fel si activitatea, pentru ca era o parte multa mai riscanta si veneau atacuri mult mai in forta.
Nu a tinut nimeni cont sa va incurce pe voi sau chestii d-astea :p

Edit: Ca sa nu mai cauti statisticile dk-green de cand a inceput razboiul cu mnk, le ai aici, https://prnt.sc/k8fkjq si inca nu au fost luati in considerare jucatorii care au fost in tribul DT si au primit def din DK, acum poti sa faci singur calculele daca s-a sprijinit mai mult sau nu partea voastra :)
Comparatiile tale sunt tot de tipul "hai sa-ti intorc portofelul in fata". Evident ca faci mai mult ODD cand ai 400 de sate/jucator si nu 20. In acelasi timp, chiar tu ai subliniat ca Mnk are 4000 de full iar noi 1500. Si da, s-a schimbat ceva, tocmeai ce am indicat mai sus, noi am mai crescut si avem mai mult atac deci atacam mai mult. In acelasi timp da, si granita a avansat si evident ca a ajutat.
Discutia nu mai are sens cat timp vorbim impreuna si ne intelegem separat.
 

DeletedUser3547

Te credeam baiat corect, nu o da in d'astea cu mine, ca n-am 4 ani... care era the big picture? Stiti si voi ca-i nobete, ca de aia i-ati luat granita, acum ati aflat ca si minte, ce-i asa greu de recunoscut?
Adiflok, daca tu n-ai auzit Evoluti0n e trist, sper sa ai "norocu" sa incepi langa el pe ceva lume :)) Degeaba ai un pic mai mult de 4 ani.. daca nu intelegi anumite chestii si ai dus discutia in o zona total irelevanta.
 

DeletedUser24948

Adiflok, daca tu n-ai auzit Evoluti0n e trist, sper sa ai "norocu" sa incepi langa el pe ceva lume :)) Degeaba ai un pic mai mult de 4 ani.. daca nu intelegi anumite chestii si ai dus discutia in o zona total irelevanta.
Hai sa te luminez si pe tine, pe lumea asta am avut fix norocul asta, si-a luat talpasita in prima zi... relocare strategica :)))))

N-am adus eu in discutie nimic, el a folosit sintagme gen, "noaptea ca hotii", "sterpelit" , "de pe conturi cumparate" nu eu, Daca incerci sa duci discutia in zona conturi cumparate, pai dacanici eu n-am recunoscut ca noi am facut magarii si ca ne-ai batut cu toate astea... nu stiu ce sa mai zic, dar cu siguranta tu esti ala departe de "the big picture" sinu intelegi nimic, nu anumite chestii.

PS: Am mai spus si o repet, ati castigat meritat in ciuda faptului ca noi n-am jucat corect, dar prietenasul tau tot mincinos si nobete ramane si ii doresc sa mai cada pe alta lume langa mine si sa nu mai fuga cu pantalonii in vine, ca pe asta.
 

DeletedUser3547

pai dacanici eu n-am recunoscut ca noi am facut magarii si ca ne-ai batut cu toate astea
Pai tocmai despre asta era vorba, aici facea trimitere Evo. "Noaptea ca hotii" se refera la toate magariile pe care ai recunoscut ca le-ati facut. Si cu asta, hai sa trecem mai departe la alte subiecte mai interesante.
 

DeletedUser24948

Pai tocmai despre asta era vorba, aici facea trimitere Evo. "Noaptea ca hotii" se refera la toate magariile pe care ai recunoscut ca le-ati facut. Si cu asta, hai sa trecem mai departe la alte subiecte mai interesante.
Am recunoscut doar eu, nu vorbesc decat in numele meu, nu al DK, din cate tin minte, iar Evo, cum ii spun prietenii, nu asta voia sa spuna si stii bine, nu-l mai apara atat, e o cauza pierduta, ai destui colegi ok si care stiu jocul, nu-l face si pe asta absolvent, ca arunci aiurea banii pe carton. Plus ca lui i-au luat sate oamenii care nici n-au avut treaba cu murdariile :)))))
 

DeletedUser24948

@Centorag. Ionut, cu cavalerul n-ai nimerit, nu a avut in maneca manevre, ci asi, nu a cumparat conturi si nu a trisat, nu-i vina lui ca si-a facut strategia cu niste tradatori de la voi, aia au venit ca au vrut si asta este jocul, partea lui urata, dar nu este incorect sa primesti un tradator, nu-i frumos dar nici incorect, e strategie.
 

DeletedUser3547

Am recunoscut doar eu, nu vorbesc decat in numele meu, nu al DK, din cate tin minte, iar Evo, cum ii spun prietenii, nu asta voia sa spuna si stii bine, nu-l mai apara atat, e o cauza pierduta, ai destui colegi ok si care stiu jocul, nu-l face si pe asta absolvent, ca arunci aiurea banii pe carton. Plus ca lui i-au luat sate oamenii care nici n-au avut treaba cu murdariile :)))))
Bine ma adiflok, te las in pace :)) esti total pe langa :)))) Iti urez sa cazi langa Evo sa vezi ce cauza pierduta esti :))
 

DeletedUser24948

Am cazut ma langa el, pe lumea asta si a dat relocare :)))) Ce tot nu pricepi? Ce-i asa de greu? :))))) Nu ma lasa ma Csile, ca-mi place cum iti dai cu stangul in dreptul si ai senzatia ca esti pe plus :))))
 

TesLa USA

member
Scor reacție
0
Comparatiile tale sunt tot de tipul "hai sa-ti intorc portofelul in fata". Evident ca faci mai mult ODD cand ai 400 de sate/jucator si nu 20. In acelasi timp, chiar tu ai subliniat ca Mnk are 4000 de full iar noi 1500. Si da, s-a schimbat ceva, tocmeai ce am indicat mai sus, noi am mai crescut si avem mai mult atac deci atacam mai mult. In acelasi timp da, si granita a avansat si evident ca a ajutat.
Discutia nu mai are sens cat timp vorbim impreuna si ne intelegem separat.

Nu ne intelegem separat, doar tu incerci sa deviezi subiectul ca sa para ca nu ne intelegem.

Subiectul nu era despre cine are avantaj mai mare pe harta sau cine are mai multe fulluri de atac, ci unul foarte clar, despre care granita este mai sprijinita, tu sustinand ca tot deful este pe partea voastra si ca mnk-ul da pe sate goale.

Hmm, pai cum face mnk-ul mai mult ODD, daca tot deful e pe partea voastra si ei dau numai pe sate goale?

S-a schimbat ceva formula de calcul la baza jocului, de care noi nu am auzit?
 

DeletedUser3547

Hmm, pai cum face mnk-ul mai mult ODD, daca tot deful e pe partea voastra si ei dau numai pe sate goale?
Hai ma, nu te mai da asa smart cand se vede clar ca nu esti. Ce faci cu un full daca aparatoru are 10k comparativ cu un full cand aparatoru are 30-40k plus dublare?
Nici atata nu te duce capu?
S-a schimbat ceva formula de calcul la baza jocului, de care noi nu am auzit?
Use your crazy mind ca sa-ti raspunzi singur!?
 

hary10

member
Scor reacție
1
Comparatiile tale sunt tot de tipul "hai sa-ti intorc portofelul in fata". Evident ca faci mai mult ODD cand ai 400 de sate/jucator si nu 20. In acelasi timp, chiar tu ai subliniat ca Mnk are 4000 de full iar noi 1500. Si da, s-a schimbat ceva, tocmeai ce am indicat mai sus, noi am mai crescut si avem mai mult atac deci atacam mai mult. In acelasi timp da, si granita a avansat si evident ca a ajutat.
Discutia nu mai are sens cat timp vorbim impreuna si ne intelegem separat.

Este logic ca faci ODD cand ai satele pe granita,nu prea are importanta cate sate ai,ci unde le ai situate.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Nu ne intelegem separat, doar tu incerci sa deviezi subiectul ca sa para ca nu ne intelegem.

Subiectul nu era despre cine are avantaj mai mare pe harta sau cine are mai multe fulluri de atac, ci unul foarte clar, despre care granita este mai sprijinita, tu sustinand ca tot deful este pe partea voastra si ca mnk-ul da pe sate goale.

Hmm, pai cum face mnk-ul mai mult ODD, daca tot deful e pe partea voastra si ei dau numai pe sate goale?

S-a schimbat ceva formula de calcul la baza jocului, de care noi nu am auzit?
ODA vrei sa spui mai degraba. Probabil inca n-ai aflat cum se calculeaza.

Este logic ca faci ODD cand ai satele pe granita,nu prea are importanta cate sate ai,ci unde le ai situate.
Tu joci triburile? Ca nu se vede
 

DeletedUser46527

Evolution ...
Tu ești baiatu care după ce a ajuns granița la tine ai cedat satele si ai fugit sa crești barbare ?

De ce faci afirmatii de genu cand tu ai pierdut toata granita la un organizat atunci cand ti s-a terminat deff'ul si pp'urile? Cat timp ai avut satele foarte blindate si ridicai toate zidurile nu ai pierdut mare lucru ..dupa cand s-a inrautatit situatia pentru tine ai pierdut tot ... pai atunci tu ce jucator esti ? Tu te sti apara doar cu satele blindate si cu pp'uri? De split si recuperare ai auzit? Si un sfat pentru viitor asumati atat reusitele cat si greselile spun asta ca sa nu ai tupeu sa vi si pe extern sa afirmi ca in timpul organizatului a fost cineva sitter si tu erai in concediu :))
 

hary10

member
Scor reacție
1
ODA vrei sa spui mai degraba. Probabil inca n-ai aflat cum se calculeaza.


Tu joci triburile? Ca nu se vede
Intrebarea e tu joci triburile?Inainte sa te umfli in pene pe aici mai gandeste-te ce spui,ce treaba au satele cu inamicii invinsi?Daca tu ai 400 de sate in spate si e cont de def,ai sprijinul permanent pe granita ,dar satele respective nu prea sunt atacate cum faci tu inamici invinsi?Doar pe organizate faci ceva inamici invinsi ca atacator,in schimb daca ai 50 de sate si toate sunt pe granita cu singuranta il va intrece pe cel cu 400 de sate din spate la inamici.Eu ti-am raspuns la ce ai scris tu de ODD,nu de ODA:confused:
 
Ultima editare:
Sus