Green/Mnks vs Dk/DT

  • Autor subiect DeletedUser41053
  • Data de început

TesLa USA

member
Scor reacție
0
Hai ma, nu te mai da asa smart cand se vede clar ca nu esti. Ce faci cu un full daca aparatoru are 10k comparativ cu 1 ful cand aparatoru are 30-40k plus dublare?
Nici atata nu te duce capu?

Use your crazy mind ca sa-ti raspunzi singur!?

Ma duce mai mult capul decat ti-ai putea tu imagina, nu-ti fa tu probleme d-astea.
Mai bine stergi reply`ul asta sa nu-l vada prea multi, te-ai bagat prost si cu un raspuns penibil.

Aici e vorba de un razboi cu cu atacuri de ordinul miilor, ce vrei sa imi spui tu acum ?! Ca green-ul a dat numai in blindaje de 30-40 cu dublaj, si mnk`ul a dat numai in blindaje de 10k?
Daca te uiti pe statistici ai acolo si AGRESOR si APARATOR, daca faci raportul intre ele in ambele razboaie, o sa vezi ca este aproape egal.
Ca sa iti explic si pe limba ta, ca sunt convins ca nu te duce capul indeajuns ca sa intelegi, o sa iti dau un exemplu:
Daca tu cu un full dai in blindaj de 30-40k cum zici tu, ai rupe trupe foarte putine, si la statistici ai avea un numar mai mic la agresor fata de altul care da cu un full pe un blindaj de 10k, astfel, raportul tau ar trebui ar trebui sa fie mult mai mic, dar aici in cazul green-dk si mnk-dk este acelasi raport, 0,45 mai exact, asta inseamna ca ambele triburi ati rupt in medie aproximativ acelasi numar de trupe cu un full de atac.

Deci, incearca sa iti veti de ale tale in continuare acolo, nu te mai baga in seama mai ales cand joci triburi la prima lume.

ODA vrei sa spui mai degraba. Probabil inca n-ai aflat cum se calculeaza.

Nici nu ma asteptam la alt raspuns :)
Stiu foarte bine cum se calculeaza, stai linistit :p
 

hary10

member
Scor reacție
1
Trebuia sa gaseasca si ei o scuza ca nu au prea reusit sa ia multe sate pana acum o luna de zile,doar ce era sa zica?Ca au fost tinuti din splituri,recuperari?Doar niste oameni seriosi ar recunoaste asta(nu e cazul).E logic sa spuna ca am avut toti pe sate 70k si ca au dat in blindaje.:)
P.S:Cand un jucator isi blindeaza 10 sate din 100 atacate si pe restul joaca la splituri nu inseamna ca e blindat.:oops:
 

DeletedUser46527

Trebuia sa gaseasca si ei o scuza ca nu au prea reusit sa ia multe sate pana acum o luna de zile,doar ce era sa zica?Ca au fost tinuti din splituri,recuperari?Hai sa fim seriosi,doar niste oameni seriosi ar recunoaste asta(nu e cazul).E logic sa spuna ca am avut toti pe sate 70k si ca au dat in blindaje.:)


Se vede diferenta de sate luate la organizat de cand ati inceput sa jucati la splituri si recuperari ..sunteti constanti pe aprox. -100 , jucatori de blindaje sub acoperire ;-)
 

DeletedUser24948

Nu-i deloc asta calculul dar nici nu conteaza, bataia e bataie si nu se ia inapoi.
 

DeletedUser46527

Trebuia sa gaseasca si ei o scuza ca nu au prea reusit sa ia multe sate pana acum o luna de zile

Ba am reusit foarte multe , am reusit sa nu pierdem la organizatele voastre mai mult de 17 sate in conditiile in care ati cumparat minim 4 jucatori de la noi , noi fiind nevoiti sa ne aparam atat pe granita cat si in mijlocul nostru .
Era logic ca in conditiile de atunci nu puteam sa avem o forta ofensiva atat de mare incat de mutam granita , dar ce mai conteaza ...felicitari Green&Mnks ca au facut fata la toate tacticile voastre "murdare" , doare infrangerea nu ? altfel nu imi explic de ce va spuneti toti off-urile aici pe extern
 

DeletedUser48401

De ce faci afirmatii de genu cand tu ai pierdut toata granita la un organizat atunci cand ti s-a terminat deff'ul si pp'urile? Cat timp ai avut satele foarte blindate si ridicai toate zidurile nu ai pierdut mare lucru ..dupa cand s-a inrautatit situatia pentru tine ai pierdut tot ... pai atunci tu ce jucator esti ? Tu te sti apara doar cu satele blindate si cu pp'uri? De split si recuperare ai auzit? Si un sfat pentru viitor asumati atat reusitele cat si greselile spun asta ca sa nu ai tupeu sa vi si pe extern sa afirmi ca in timpul organizatului a fost cineva sitter si tu erai in concediu :))


Câta dreptate ai ma prietene .....
Dar de unde știai ca o sa vin cu asta ? Deci știi tu ceva ceva :))))))))))))))))) deci ai auzit dar ai băgat așa sa vii aici sa arunci pastile gen sa păreți voi mari jucatori si mari oameni ai dreptății :)))))))) si ceilalți mincinoși slabi si toate cele ......
Fugi repede sa nunta mai audă nimeni :))))))
 

DeletedUser24948

Ba am reusit foarte multe , am reusit sa nu pierdem la organizatele voastre mai mult de 17 sate in conditiile in care ati cumparat minim 4 jucatori de la noi , noi fiind nevoiti sa ne aparam atat pe granita cat si in mijlocul nostru .
Era logic ca in conditiile de atunci nu puteam sa avem o forta ofensiva atat de mare incat de mutam granita , dar ce mai conteaza ...felicitari Green&Mnks ca au facut fata la toate tacticile voastre "murdare" , doare infrangerea nu ? altfel nu imi explic de ce va spuneti toti off-urile aici pe extern

E logic, cui ii place sa piarda?
 

DeletedUser48401

Ba am reusit foarte multe , am reusit sa nu pierdem la organizatele voastre mai mult de 17 sate in conditiile in care ati cumparat minim 4 jucatori de la noi , noi fiind nevoiti sa ne aparam atat pe granita cat si in mijlocul nostru .
Era logic ca in conditiile de atunci nu puteam sa avem o forta ofensiva atat de mare incat de mutam granita , dar ce mai conteaza ...felicitari Green&Mnks ca au facut fata la toate tacticile voastre "murdare" , doare infrangerea nu ? altfel nu imi explic de ce va spuneti toti off-urile aici pe extern

Dacă tot vrei sa feliciți pe cineva fa o :))))
Felicitări mnk si câțiva jucatori de la voi care ii numeri pe degetele de la o mâna :))))))
 

hary10

member
Scor reacție
1
Ba am reusit foarte multe , am reusit sa nu pierdem la organizatele voastre mai mult de 17 sate in conditiile in care ati cumparat minim 4 jucatori de la noi , noi fiind nevoiti sa ne aparam atat pe granita cat si in mijlocul nostru .
Era logic ca in conditiile de atunci nu puteam sa avem o forta ofensiva atat de mare incat de mutam granita , dar ce mai conteaza ...felicitari Green&Mnks ca au facut fata la toate tacticile voastre "murdare" , doare infrangerea nu ? altfel nu imi explic de ce va spuneti toti off-urile aici pe extern

Ai cumparat forumul extern?Nu isi spune nimeni of-urile aici,doar vi se raspunde la aberatiile care le scrieti.Am impresia ca nu prea va considerati castigatori de tot incercati sa va expuneti "marile" realizari din ultima luna.Stati linistiti ca nu o sa fiti considerati mai buni jucatori daca aruncati cu noroi in stanga si in dreapta,iar lumea stie cam cat a contribuit fiecare trib in acest razboi.
 
Ultima editare:

DeletedUser3547

Ma duce mai mult capul decat ti-ai putea tu imagina, nu-ti fa tu probleme d-astea.
Mai bine stergi reply`ul asta sa nu-l vada prea multi, te-ai bagat prost si cu un raspuns penibil.

Aici e vorba de un razboi cu cu atacuri de ordinul miilor, ce vrei sa imi spui tu acum ?! Ca green-ul a dat numai in blindaje de 30-40 cu dublaj, si mnk`ul a dat numai in blindaje de 10k?
Daca te uiti pe statistici ai acolo si AGRESOR si APARATOR, daca faci raportul intre ele in ambele razboaie, o sa vezi ca este aproape egal.
Ca sa iti explic si pe limba ta, ca sunt convins ca nu te duce capul indeajuns ca sa intelegi, o sa iti dau un exemplu:
Daca tu cu un full dai in blindaj de 30-40k cum zici tu, ai rupe trupe foarte putine, si la statistici ai avea un numar mai mic la agresor fata de altul care da cu un full pe un blindaj de 10k, astfel, raportul tau ar trebui ar trebui sa fie mult mai mic, dar aici in cazul green-dk si mnk-dk este acelasi raport, 0,45 mai exact, asta inseamna ca ambele triburi ati rupt in medie aproximativ acelasi numar de trupe cu un full de atac.

Deci, incearca sa iti veti de ale tale in continuare acolo, nu te mai baga in seama mai ales cand joci triburi la prima lume.



Nici nu ma asteptam la alt raspuns :)
Stiu foarte bine cum se calculeaza, stai linistit :p
Pai si asta ce inseamna ma cap patrat? Daca diferenta de sate asa de mare? CA ERAU SATE GOALE/SLAB APARATE hence defu pe partea Green.
Q.E.D.
Ti-am zis nu te mai da smart daca nu esti desul de smart.
 

hary10

member
Scor reacție
1
Pai si asta ce inseamna ma cap patrat? Daca diferenta de sate asa de mare? CA ERAU SATE GOALE/SLAB APARATE hence defu pe partea Green.
Q.E.D.
Ti-am zis nu te mai da smart daca nu esti desul de smart.

Dar tu nu pui la socoteala si ca razboiul cu mnks este de pe data de 13.04,iar razboiul cu voi este de anul trecut de pe data de 13.12?Nu iti trebuie matematica ca sa iti dai seama ca au fost bagate o groaza de trupe pe partea maniacilor,daca in 4 luni am facut aparator cu mnks cat am facut cu voi in 8 luni.Daca nu intelegi nici acum...asta e,nu pot sa iti desenez,trebuie sa te duca si putin capul.:oops:
 
Ultima editare:

DeletedUser3547

Dar tu nu pui la socoteala si ca razboiul cu mnks este de pe data de 13.04,iar razboiul cu voi este de anul trecut de pe data de 13.12?Nu iti trebuie matematica ca sa iti dai seama ca au fost bagate o groaza de trupe pe partea maniacilor,daca in 4 luni am facut aparator cu mnks cat am facut cu voi in 8 luni.Daca nu intelegi nici acum...asta e,nu pot sa iti desenez,trebuie sa te duca si putin capul.:oops:
Tu chiar nu-ti dai seama ca asta e un argument in favoarea mea? Baaaaa chemati invatatoru :))
 

TesLa USA

member
Scor reacție
0
Pai si asta ce inseamna ma cap patrat? Daca diferenta de sate asa de mare? CA ERAU SATE GOALE/SLAB APARATE hence defu pe partea Green.
Q.E.D.
Ti-am zis nu te mai da smart daca nu esti desul de smart.

Te rog, nu mai posta, esti pe alta planeta
Nu stiu inca daca nu stii sa citesti ori esti incapabil sa intelegi subiectul despre care se vorbea

Hai fugi de aici, nu ai de ajuns de multe informatii legate despre jocul asta pentru a purta o discutie de genul.
 

DeletedUser3547

Te rog, nu mai posta, esti pe alta planeta
Nu stiu inca daca nu stii sa citesti ori esti incapabil sa intelegi subiectul despre care se vorbea

Hai fugi de aici, nu ai de ajuns de multe informatii legate despre jocul asta pentru a purta o discutie de genul.
Raspunsul clasic al celui fara argumente :))) Bravo
 

hary10

member
Scor reacție
1
Tu chiar nu-ti dai seama ca asta e un argument in favoarea mea? Baaaaa chemati invatatoru :))
Argument in favoarea ta?Au fost bagate trupe in 4 luni de zile cu mnks cate au fost bagate in 8 luni cu voi.Mai exact au fost rupte aceleasi numar de fuluri in 4 luni de zile cate au fost rupte in 8 luni de zile de la voi.Pff,du-te la somn....esti greu de cap.:oops:
 

DeletedUser3547

Argument in favoarea ta?Au fost bagate trupe in 4 luni de zile cu mnks cate au fost bagate in 8 luni cu voi.Mai exact au fost rupte aceleasi numar de fuluri in 4 luni de zile cate au fost rupte in 8 luni de zile de la voi.Pff,du-te la somn....esti greu de cap.:oops:
Baaa :))) OMG :)) Fa raport cu nr de sate castigate si poate o sa intelegi si tu ceva din viata asta
 
Sus