Discutii libere L71 !

Zone

member
Scor reacție
15
@MeRares, nu cred ca poți da vina pe setari in condițiile in care aveți peste 1 k sate peste Roma și voi pierdeți atâtea per organizat. N-am jucat dar am mai urmărit harta, mai ales de când cineva arunca zvonuri cum ca joc pe nu știu ce cont la voi. Personal in locul lui Enyx as menține universitatea la 99% ca sa zic așa, sa îmi asigur victoria in caz de ceva, și as da pe harta mai ales in cei din NG, unde pe 56 cu mare indulgenta Roma le-a dat un PNA nemeritat. Intr adevăr a fost o surpriza ca au avut “oua” sa tradeze, dar la ce au arătat pe 56 cei din NG, Roma avea cota de 1.01 sa bată. Despre tribul lupii nu știu, deși sunt prieten și cunosc câțiva de acolo nu prea m-am batut direct cu mulți de acolo.
Ca fapt divers Roma pe 64 a avut un deficit de 1500 sate la un moment dat, și in 3 luni a Decis harta, de pe 1 Oct pana pe 5 Jan mai exact. Iar pe 61 a rezistat la 3 organizate cu 25% din harta. La voi a fost vorba de o organizarea mai slaba, și nu din cauza setărilor. Pe aceleași setari joaca și ei.
Cel puțin, eu așa văd in printul de mai jos, și nu are de-a face cu faptul ca am jucat in Roma, și mai degeaba cu ce văd pe harta.

Pai daca nu joci pe 71 de ce cauti atentie? Nu vad sa ti se fi cerut parerea de cineva, tu si Ilie Dumitrescu ce va mai pricepeti la orice.

Felicitari Roma pentru victorie, v-ati organizat bine si s-a vazut, restul e cancan. A fost prima lume cu universitate, informatii putine spre deloc, sper sa fie si ultima cu asemenea mod de victorie.
 

Facsala123

member
Scor reacție
0
Nu poți compara un trib compact care în momentul de față are cam 130 de membrii, din care 100+ sunt prieteni între ei, cu un trib mutant, unit din 3-4 triburi diferite, cu un total de 400 de membrii din care destui de duzină.. indiferent de setări, lumea asta era pierdută de către NGL... Dovada fiind organizatele desfășurate pe perioada războiului..
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Nu-mi trebuie aprobarea nimanui daca vreau atentie, mai ales de la un backstabber ca tine, dpmdv.

Daca erai om de cuvant, spuneai ca vrei sa te bati de la egal la egal, mergeai cu Roma pana cand se scoatea restul de triburi si dupa dadeai razboi, totul anuntat si aranjat intre conduceri, nu rupi un PNA, oferit dupa milogeli catre alte conduceri.

Iar ca fapt divers, atata timp cat am cont pe 71 scriu cat vreau, asa ca nu-ti mai da tu figuri pe aici, ca iar ai iesit cu coada intre picioare.

Fata de tine, poate chiar ma pricep mai bine.
 

Madvestro

member
Scor reacție
0
@Rares*C* , nu setarile sunt de vina ca pierdem lumea. Problema e, cum a scris @Dicsie, organizarea. Dar ce "organizare" sa faci daca jucatori seriosi poti sa-i numeri pe degete? Te zbateai singur in conducere sa organizezi o legiune de inactivi. Fii sincer, nu am avut cu cine castiga lumea. Proportia jucatorilor activi fata de Roma a fost 2/4. Ce importanta au cele 1000 sate in plus daca erau inutile?
 

Zone

member
Scor reacție
15
Nu-mi trebuie aprobarea nimanui daca vreau atentie, mai ales de la un backstabber ca tine, dpmdv.

Daca erai om de cuvant, spuneai ca vrei sa te bati de la egal la egal, mergeai cu Roma pana cand se scoatea restul de triburi si dupa dadeai razboi, totul anuntat si aranjat intre conduceri, nu rupi un PNA, oferit dupa milogeli catre alte conduceri.

Iar ca fapt divers, atata timp cat am cont pe 71 scriu cat vreau, asa ca nu-ti mai da tu figuri pe aici, ca iar ai iesit cu coada intre picioare.

Fata de tine, poate chiar ma pricep mai bine.

Hai ca iti raspund si la postul asta desi chiar nu imi place sa imi pierd timpul degeaba. Milogeli catre cine? Backstab? Daca nu ai idee de ce se intampla la ce bun iti dai cu parerea? PNA-ul s-a rupt pentru ca termenii stabiliti la inceput nu au mai fost respectati. Nu stiu daca un plimbaret imi da mie lectii de moralitate, ca in anii astia de cand joc te-am vazut in o multime de triburi.
Am felicitat Roma, au fost mai buni. Tu de ce te agiti pe aici?
Sa fii sanatos si mai scoate capul din monitor, esti prea tensionat. Spor!
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Noobule, ce treaba are ca am jucat in mai multe triburi? Ca fapt divers, n-am tradat niciun trib din cate-mi aduc eu aminte. Faptul ca intru de la inceput intr -un trib si acolo raman, mi se pare ceva destul de normal, nu vad ce tot vrei sa te scoti atat, e deja a 4-a lume unde te vad si iar pierzi, poate e cazul sa iti cauti tu alt trib si sa lasi pe altul la conducere.

Iar ca fapt divers, cred ca a fost o mare diferenta in felul in care am parasit eu Roma, si cum a facut-o alt membru al conducerii, daca tie ti se pare ceva "imoral" sa intri de la inceput cu un trib si acolo sa ramai ( se exclud fuziunile ) atunci mna, e problema si punctul tau de vedere.
 
Scor reacție
0
Draga roma..pacat ca timpul nu ne mai permite inca 2-3 organizate..

Scuze se gasesc oricand, sunt convins... dar voi ati stat cu mainile in buzunar de la bun inceput si v-ati innobilat toti jucatorii mici pe diferite motive, nu ma privesc....ati intrat aici cu zece academii i-ati crescut si apoi mancat..iar noi ne-am batut cu lupii timpul asta..ati intrat pe 71 sa castigati si ati reusit..FELICITARI!:cool:

Pacat ca timpul nu mi-a permis sa arat ce pot...sper sa ne cunoastem pe o lume fara universitati..clasicul de odata!

Respect maxim pentru unii jucatori de acolo!
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Felicitari Roma pentru victorie, v-ati organizat bine si s-a vazut, restul e cancan. A fost prima lume cu universitate, informatii putine spre deloc, sper sa fie si ultima cu asemenea mod de victorie.
Multumim. Am facut si noi mai multe tickete sa intrebam despre universitate si nu am primit raspunsuri. A trebuit sa descoperim pe parcurs.

Draga roma..pacat ca timpul nu ne mai permite inca 2-3 organizate..

Scuze se gasesc oricand, sunt convins... dar voi ati stat cu mainile in buzunar de la bun inceput si v-ati innobilat toti jucatorii mici pe diferite motive, nu ma privesc....ati intrat aici cu zece academii i-ati crescut si apoi mancat..iar noi ne-am batut cu lupii timpul asta..ati intrat pe 71 sa castigati si ati reusit..FELICITARI!:cool:

Pacat ca timpul nu mi-a permis sa arat ce pot...sper sa ne cunoastem pe o lume fara universitati..clasicul de odata!

Respect maxim pentru unii jucatori de acolo!

"dar voi ati stat cu mainile in buzunar de la bun inceput si v-ati innobilat toti jucatorii mici pe diferite motive, nu ma privesc" - la afirmatia asta gasesti un post a lui kingweeman in care se face o comparatie intre rata de interne din Roma si cea din NGL. Busted.

"ati intrat aici cu zece academii i-ati crescut si apoi mancat" - am avut in permanenta maxim 4 triburi. In permanenta NG si LUPII au avut mai multe separat. Dupa fuziunea si crearea NGL ati avut si peste 10 academii. Ati recrutat tot ce se putea dupa harta si nu cred ca , in eventualitatea in care castigati voi lumea, toti jucatorii incheiau lumea cu voi. Avem in trib multi jucatori destul de mici care nu vor fi internati cu toate ca sunt mici pt ca si-au facut treaba. Cine a fost internat, a ajuns internat doar din motive obiective. Cei din tribul nostru pot confirma asta. Nu a existat in nici un moment nici macar o discutie pe lumea 71 in tribul Roma legat de internarea unor jucatori. Daca exista vreo nedreptate se gasea careva sa o semnaleze :)

".iar noi ne-am batut cu lupii timpul asta" - asta e o afirmatie patetica. Facsala v-a pus la un moment dat pe forumul comun cu ng o statistica de razboi NG vs Lupii comparativa cu statistica Roma vs Lupii. Va bateati asa puternic incat jucatorii din granita cu lupii se mutau langa noi. A existat un singur organizat NG pe Lupii in care ng a iesit pe plus cu undeva la 30 sate. A fost singura miscare reala in asa zisul conflict. Am avut in permanenta razboi cu cineva, afirmatie dovedita si de statisticile de razboi.

Nu contest calitatea ta de jucator sau a altora. Dar jocul se numeste Triburile si castiga tribul cel mai bun care joaca in echipa.

sdafsdagf.JPG

fhjgjh.JPG

gsdh.JPG


E pacat pe de o parte ca e lume cu inchidere prin Universitate dar cred ca ,in scurtul timp petrecut pe harta, am dovedit incontestabil ca suntem tribul cel mai puternic de pe lumea 71.
 
Sus