Lumea 73, barfe, certuri, aliante, prietenii, razboaie si luna cadourilor

Lord Catau

member
Scor reacție
1
bre...pentru noi astia exista serverele speciale :D
cred ca de acum incolo doar pe astea am sa joc pentru ca nu exista nicio facilitate premium in afara de cp, asistent si manager de cont parca. si acolo se face diferenta. pe lumile normale, diferenta e facuta de visa/master . sa fim seriosi, nici daca aduci pe lumi normale 2-3 starteri gen illidan , m&m sa joace fara pp, nu au sanse in fata unui jucator mediu sau chiar mediocru dar care varsa bani cu nemiluita :D
Asta era punctul de vedere.
Chiar vorbisem cu unul din starteri la cateva lumi dupa ce au bagat facilitatile si spuneau ca se lasa tocmai din prisma faptului ca daca nu baga cardul, orice ar face devin ferme in fata unuia care baga.
E un joc intradevar dar unii jucatori au avut un nume pe joc si nu aveau chef sa devina ferma unui noob cu puncte premium
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Si eu am vazut jucatori de genul, si dupa am vazut ca dupa protectie au fost demolati si dusi aproape de restart, in unele cazuri, si mai triste au fost si innobilati.

Ca si intr-un razboi pe harta, degeaba ai 70% din harta si jucatori de top, daca habar n-ai ce sa faci cu ei si cu satele lor. Asa si cu pp urile, degeaba le ai daca esti noob de felul tau.
Intr-adevar jocul nu mai e la fel, dar te poate motiva sa arati ca esti bun si fara PP.

@adenauer si @lord catau , ce misto a fost L34, cu paladin cu Flama :D

de la lumea 23 nu am jucat serios (au mai fost altii pe contul meu apoi) insa intradevar paladinul cu flama facea toti banii. tineam pe granita un sat numai cu catapulte cat sa le misc repede.
Si tin sa te contrazic putin, daca ai cat de cat habar de joc cu bani ajungi lejer in top 10, poate diferenta nu mai este asa mare dupa ce treci de 50 de sate

Totusi cati isi amintesc cum venea sprijin masiv din trib la un sat aproape pierdut iar tu aveai zid 5 si fara optiune de injumatatire, nu aveai recuperare si stateai sa analizezi daca se merita fulurile alea de defence sa fie macinate pe zid 5 pentru un singur sat?
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
bre...pentru noi astia exista serverele speciale :D
cred ca de acum incolo doar pe astea am sa joc pentru ca nu exista nicio facilitate premium in afara de cp, asistent si manager de cont parca. si acolo se face diferenta. pe lumile normale, diferenta e facuta de visa/master . sa fim seriosi, nici daca aduci pe lumi normale 2-3 starteri gen illidan , m&m sa joace fara pp, nu au sanse in fata unui jucator mediu sau chiar mediocru dar care varsa bani cu nemiluita :D
Cel mai bun starter care l-am vazut personal a fost pe l13 in nbz, erau doi de fapt de acolo unu avea 20 de sate celalalt 19 locul 3 avea 3 sate, fara beneficiile de azi(sper sa imi aduc bine aminte daca ma insel sa nu imi sara lumea in cap) locul 1 era un antipatic si jumatate, imi scapa numele
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Cel mai bun starter care l-am vazut personal a fost pe l13 in nbz, erau doi de fapt de acolo unu avea 20 de sate celalalt 19 locul 3 avea 3 sate, fara beneficiile de azi(sper sa imi aduc bine aminte daca ma insel sa nu imi sara lumea in cap) locul 1 era un antipatic si jumatate, imi scapa numele
rhadokoo? =]]]]]]]
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Va propun ca studiu de caz jucatorul samy. Acest jucator a avut primul lui sat pierdut in fata unui coleg de trib. Ce s-a intamplat ulterior? S-a suparat pe viata, a inceput sa rupa depozitul si iata-l, al doilea sau al treilea jucator de pe lumea 73. In conditii normale, acest jucator ar fi pus coada intre picioare, ar fi plans putin pe forum (cam asa cum fac eu acum :D) dupa care ar fi asteptat urmatoarea lume pentru noi amenintari si vise de cuceritor.
De acord cu tot ce se spune aici, insa mie tot imi place jocul asta, chiar daca nu voi face cine stie ce performante, tot mai innobilez cativa noobi :D
Samy twstats, innobilat

PS: Nu e nimic personal, nu cunosc jucatorul, doar m-a surprins si in acelasi timp impresionat placut dorinta lui de a performa. :)
 
Ultima editare:

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Va propun ca studiu de caz jucatorul samy. Acest jucator a avut primul lui sat pierdut in fata unui coleg de trib. Ce s-a intamplat ulterior? S-a suparat pe viata, a inceput sa rupa depozitul si iata-l, al doilea sau al treilea jucator de pe lumea 73. In conditii normale, acest jucator ar fi pus coada intre picioare, ar fi plans putin pe forum (cam asa cum fac eu acum :D) dupa care ar fi asteptat urmatoarea lume pentru noi amenintari si vise de cuceritor.
De acord cu tot ce se spune aici, insa mie tot imi place jocul asta, chiar daca nu voi face cine stie ce performante, tot mai innobilez cativa noobi :D
Samy twstats, innobilat

PS: Nu e nimic personal, nu cunosc jucatorul, doar m-a surprins si in acelasi timp impresionat placut dorinta lui de a performa. :)
Daca erai innobilat la primul sat, si aveai cat de cat un nume cunoscut sau erai intr-un trib mare, faceai pauza doua trei lumi :))
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
vrei sa zici jucatori slabi de inger.
Nu neaparat, daca vrei sa privesti asa, esti liber sa o faci. Ideea mea era ca daca erai jucator bun nu aveai voie sa pierzi sate pana la un nivel, mai ales primul sat, daca il pierdeai iti luai la revedere de la lumea respectiva, nu avea nici un rost sa dai inceput nou, ar fi durat poate un an de zile sa prinzi din urma jucatorii din top
 

DeletedUser9326

Nu neaparat, daca vrei sa privesti asa, esti liber sa o faci. Ideea mea era ca daca erai jucator bun nu aveai voie sa pierzi sate pana la un nivel, mai ales primul sat, daca il pierdeai iti luai la revedere de la lumea respectiva, nu avea nici un rost sa dai inceput nou, ar fi durat poate un an de zile sa prinzi din urma jucatorii din top

sa fim seriosi, cred ca majoritatea de pe acest forum sunt de acord cu ceea ce spun.
acei jucatori care nu renunta dau dovada de caracter, cei care renunta.... renunta.
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
sa fim seriosi, cred ca majoritatea de pe acest forum sunt de acord cu ceea ce spun.
acei jucatori care nu renunta dau dovada de caracter, cei care renunta.... renunta.
SA stii cand sa renunti este o arta :)
Se spune ca in viata una din cele mai grele decizii care o poti lua este sa stai sa lupti sau sa mergi mai departe.
Lasand mica filosofie deoparte, acum cativa ani sa dai inceput nou nu ar fi avut nici un farmec, ti-ar fi luat foarte mult timp sa ajungi iar la nobili, optiunea sa dai inceput nou in mijlocul tribului sau langa un prieten nu a fost dintodeauna(sper sa nu ma insel)
In fine poate ar fi avut farmec pentru unii sa dea inceput nou insa majoritatea alegeau sa renunte la lumea respectiva.
 

DeletedUser9326

sunt satul de artisti si filosofi, caracter baiatule, aia iti trebuie.
 

rmazizou

member
Scor reacție
0
de la lumea 23 nu am jucat serios (au mai fost altii pe contul meu apoi) insa intradevar paladinul cu flama facea toti banii. tineam pe granita un sat numai cu catapulte cat sa le misc repede.
Si tin sa te contrazic putin, daca ai cat de cat habar de joc cu bani ajungi lejer in top 10, poate diferenta nu mai este asa mare dupa ce treci de 50 de sate

Totusi cati isi amintesc cum venea sprijin masiv din trib la un sat aproape pierdut iar tu aveai zid 5 si fara optiune de injumatatire, nu aveai recuperare si stateai sa analizezi daca se merita fulurile alea de defence sa fie macinate pe zid 5 pentru un singur sat?

cat de cat serios pe 23 :)))

Eu joc si fara ppuri, nu e nevoie sa fiu in top sa ma pot bucura de joc. Daca echipa e ok eu ma distrez si daca pierd foarte mult la inceput.
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Bro, am jucat serios.
Ca la un moment dat m-am lasat este partea a doua.
Neme si acuma imi scoate ochii :))
 

rmazizou

member
Scor reacție
0
Bro, am jucat serios.
Ca la un moment dat m-am lasat este partea a doua.
Neme si acuma imi scoate ochii :))
Ti i-as scoate si eu dar m-am distrat oricum si acolo indiferent care au fost conditiile :) Hai pe joc si o sa vezi ca se poate juca si fara ppuri. Te poti bucura de joc si daca nu esti mereu pe primele pagini.
 

DeletedUser49055

Luam jucatorul A ca exemplu. Acest jucator a bagat 50k pp ca sa aiba un start bun si sa fie locul 1. Bun. In urma sa sunt jucatorii B,C,D s.a.m.d. Dupa 2 luni,jucatorul A are 40 de sate,B are 25 s.a.m.d. Aici deja ppuri nu se mai sparg atatea,iar daca punem A vs B la un 1vs1,A nu este neaparat castigator. E important sa intelegem ca,la un moment dat,ppurile nu mai fac diferenta. Iti dau un start bun,dar nu inseamna ca o sa si termini serverul. Cunosc cazuri de jucatori care au spart zeci de mii de pp si dupa 3 luni nu mai erau (Skandenberg,de exemplu,care a fost lichidat cu stil si mult cap de catre liderii mnk). De asemenea,cunosc jucatori care nu au bagat nimic (au bagat doar cont premium si bonus de minaj) si au terminat lumea ,ca nu au terminat cu 1k sate,dar cu 200 tot au facut-o.

Raman la parerea mea,ca pp nu inseamna victorie. Inseamna avantaj,dar nu victorie. E important sa se faca diferenta dintre castig partial si castig final.
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
Corect ce zici, insa daca la inceput pici in raza de actiune a lui nobil pana in 8 ore, ai toate sanse sa pierzi satul, evident ca daca nu bagi bani nu poti tine ritmul cu el. La asta ma refeream
 

Izyldur

member
Scor reacție
0
Haideți sa propunem adminilor sa faca o lumea fără depozit premiu sa fie ca și l3 l4 l5 și restu pana nu a apărut depozitul paladin cu arme clasice flama și multe altele...
 
Sus