Discutii libere L76

Mihaitza84

member
Scor reacție
0
Paralipiledus am jucat chiar impotriva voastra si a celor dim mnk dar nu am mai plans atat.Am acceptat infrangerea si gata.Tot plangi aici ca nu stiu ce..taci si accepta ca e mai ok sau vorbeste cu domnii admini sa creeze o lume speciala doar cu DK si green sa fim 1 vs 1.E un joc de strategie ce naiba.Cine gestioneaza mai bine castiga.
Propun sa-i dam biberonul, poate nu mai plange daca are ceva-n gura ;)
 

Ciupan3zu

member
Scor reacție
0
Tu suferi tare de nebagare in seama nu ma plang prietene vorbeam cu doi degeaba si intervii tu in discutie sa te afli acolo doar si ti-am raspuns strict la ce ai postat apoi nu te agita fii calm;) felicitari pt avantaj si sanatate ;) stai linistit acolo ca esti invatat sa incasezi mai mult ca noi asa avem noi ghinionul sa muncim sa luam continentul,inamicii nostrii ca aparator sunt facuti si cu cele 30 triburi din start de lume nu doar cu voi hai sa incheiem discutiile e Duminica desfacem o bere linistiti nu are rost sa stam de cearta salutare ;)
 

hary10

member
Scor reacție
1
Tu suferi tare de nebagare in seama nu ma plang prietene vorbeam cu doi degeaba si intervii tu in discutie sa te afli acolo doar si ti-am raspuns strict la ce ai postat apoi nu te agita fii calm;) felicitari pt avantaj si sanatate ;) stai linistit acolo ca esti invatat sa incasezi mai mult ca noi asa avem noi ghinionul sa muncim sa luam continentul,inamicii nostrii ca aparator sunt facuti si cu cele 30 triburi din start de lume nu doar cu voi hai sa incheiem discutiile e Duminica desfacem o bere linistiti nu are rost sa stam de cearta salutare ;)
Ati muncit pe dracu sa luati continentul,ati bagat pp-uri,v-ati dus pe barbare,ati recrutat tot continentul,dupa ati plimbat academiile de la unii la altii,v-ati plans pe extern ca vai domne ce nederapta e lumea.Ati facut organizat pe jucatorii recrutati,ati esuat...cam asta e pe scurt povestea voastra pana acum pe lumea 76.
 

adifok

member
Scor reacție
0
Tu suferi tare de nebagare in seama nu ma plang prietene vorbeam cu doi degeaba si intervii tu in discutie sa te afli acolo doar si ti-am raspuns strict la ce ai postat apoi nu te agita fii calm;) felicitari pt avantaj si sanatate ;) stai linistit acolo ca esti invatat sa incasezi mai mult ca noi asa avem noi ghinionul sa muncim sa luam continentul,inamicii nostrii ca aparator sunt facuti si cu cele 30 triburi din start de lume nu doar cu voi hai sa incheiem discutiile e Duminica desfacem o bere linistiti nu are rost sa stam de cearta salutare ;)
faci puncte la aparator si dupa recrutare de jucatori? nu doar cand esti atacat? asa n-am stiut, uite ca invat ceva nou
 

florinalex242

member
Scor reacție
0
Ati muncit pe dracu sa luati continentul,ati bagat pp-uri,v-ati dus pe barbare,ati recrutat tot continentul,dupa ati plimbat academiile de la unii la altii,v-ati plans pe extern ca vai domne ce nederapta e lumea.Ati facut organizat pe jucatorii recrutati,ati esuat...cam asta e pe scurt povestea voastra pana acum pe lumea 76.
In schimb tu ai muncit cel mai mult, no? Asa de mult si de corect incat 30 de sate au disparut in neant. Ca si alti 3 colegi de-ai tai... Dar e cool acum pe triburi (si, in general, in societatea romaneasca) sa trisezi si sa ai si tonul cel mai ridicat.
 

hary10

member
Scor reacție
1
In schimb tu ai muncit cel mai mult, no? Asa de mult si de corect incat 30 de sate au disparut in neant. Ca si alti 3 colegi de-ai tai... Dar e cool acum pe triburi (si, in general, in societatea romaneasca) sa trisezi si sa ai si tonul cel mai ridicat.
Voi nu ati fost in stare sa luati nici barbarele alea,practic v-au facut zob barbarele mele,v-ati rupt atacul si deful acolo,barbarele sunt la mine.Asta spune multe despre ce fel de jucatori sunteti,daca erati un trib cat de cat ok,barbarele alea ajungeau la voi.Lasa vrajeala asta ieftina,du-te sa plangi intr-un colt.
 

florinalex242

member
Scor reacție
0
Daca un jucator a atacat barbarele tale, asta inseamna ca tot tribul s-a facut zob? Da ce poti sa-i ceri unui trisor, atata stie, atata poate. Crezi ca dau doi bani ca ati castigat voi (sau mai bine spus, veti castiga). Ati fi putut in schimb castiga frumos, clar, nu apeland doar la tot felul de tertipuri si, ce e mai grav, ati incalcat regulamentul. Si nu doar 1, sa zici ca e un caz izolat.
 

hary10

member
Scor reacție
1
Daca un jucator a atacat barbarele tale, asta inseamna ca tot tribul s-a facut zob? Da ce poti sa-i ceri unui trisor, atata stie, atata poate. Crezi ca dau doi bani ca ati castigat voi (sau mai bine spus, veti castiga). Ati fi putut in schimb castiga frumos, clar, nu apeland doar la tot felul de tertipuri si, ce e mai grav, ati incalcat regulamentul. Si nu doar 1, sa zici ca e un caz izolat.
Tu vorbesti prostii,castigam frumos,statistica spune tot,ban-ul inseamna ca s-a luat pedeapsa,deci nu inseamna ca e un avantaj pentru dk,a fost un avantaj pentru voi,dar daca nu ati reusit sa le recuperati inseamna ca nu ati fost demni de satele alea.
 

florinalex242

member
Scor reacție
0
Castigati frumos? Pai daca voi doar asa reusitit sa castigati, normal ca ti se pare ca ati castigat frumos...
Cum sa nu insemne avanjat pt DK? Avantaj pt jucator => avantaj pt trib. Nu zic de celelalte tertipuri la care ati apelat, eu doar atat zic, ca esti trisor. Ca si ceilalti colegi care au fost banati.
Deci nu, nu e o victorie frumoasa :)
 

hary10

member
Scor reacție
1
Castigati frumos? Pai daca voi doar asa reusitit sa castigati, normal ca ti se pare ca ati castigat frumos...
Cum sa nu insemne avanjat pt DK? Avantaj pt jucator => avantaj pt trib. Nu zic de celelalte tertipuri la care ati apelat, eu doar atat zic, ca esti trisor. Ca si ceilalti colegi care au fost banati.

Deci nu, nu e o victorie frumoasa :)
Parte 1:
Triburi: DK, .DK., DK., DK..
Parte 2:
Triburi: green, blue, Pink, Red, yellow, lime, black.

Timeframe: Dintotdeauna


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
376
Tabăra 2: 135
Diferență: 241

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
2,483,717
Tabăra 2: 822,415
Diferență: 1,661,302

chart



Parte 1:
Jucători: hary10
Parte 2:
Triburi: green, blue, Pink, Red, yellow, lime, black.

Timeframe: Dintotdeauna



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
34
Tabăra 2: 5
Diferență: 29

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
229,135
Tabăra 2: 36,044
Diferență: 193,091

chart


Cu asta cred ca am spus tot!
 
Ultima editare:

florinalex242

member
Scor reacție
0
Da, ai spus, ai +29 de sate luate cu ajutorul scripturilor, la asta de referi, no? :)) :))
237 sate + DK, ti se pare asa de mult? in afara de ultimul organizat cand ati luat ff bine, in rest, cate? 15-20 de sate? asta cu tot cu cedari de sate si de conturi si de sittere (asta nu o pot reprosa, avand in vedere ca e si vina noastra)
 

hary10

member
Scor reacție
1
Da, ai spus, ai +29 de sate luate cu ajutorul scripturilor, la asta de referi, no? :)) :))
237 sate + DK, ti se pare asa de mult? in afara de ultimul organizat cand ati luat ff bine, in rest, cate? 15-20 de sate? asta cu tot cu cedari de sate si de conturi si de sittere (asta nu o pot reprosa, avand in vedere ca e si vina noastra)
Conturile cedate au fost scoase din trib,alea nu sunt acolo,iar cele 29 de sate au fost luate cu ajutorul nobililor. ;)
241 de sate sunt multe pentru 4 luni de joc pe viteza 1.2,in contextul in care razboiul nostru este de 2 luni.
 

florinalex242

member
Scor reacție
0
no, asa-i, scoase din trib dupa ce au fost cedate si innobilate de voi.
pai da, cu ajutorul nobililor, da cine i-a trimis? IA-ul, si nu Omu'
 

Mihaitza84

member
Scor reacție
0
Da, ai spus, ai +29 de sate luate cu ajutorul scripturilor, la asta de referi, no? :)) :))
237 sate + DK, ti se pare asa de mult? in afara de ultimul organizat cand ati luat ff bine, in rest, cate? 15-20 de sate? asta cu tot cu cedari de sate si de conturi si de sittere (asta nu o pot reprosa, avand in vedere ca e si vina noastra)

Voi pe organizatul vostru ati fost pe minus 2 sate, de cand avem razboi, ati fost numai pe minus, baga capul in nisip si da-i cu praf de mers, barbarule! Setari-> Stergere cont

EDITAT DE TT
 
Ultima editare de un moderator:

xXDestroyXx

member
Scor reacție
0
Cand o sa fiti capabili sa jucati 1vs 1 pe harta mai stam de vorba pana atunci joca si tu pe 2 granite si razboi pe tot continentul castiga-l apoi joaca 3 vs 1 si mai apari si aici sa te umflii in pene? Stii bine ce inseamna sa te bati cu Green 1vs1 stii de pe l60 , aici pe l76 nu poti iesii pe extern cu textele astea cu harta de inceput 3 vs1 contra noastra, bafta in continuare la joaca va mai mirati de ce sunt jucatori putini pe ro pai uite din cauza unora si altora care strica jocul;)
Pe 60 am avut mai multe conturi moarte mari, chiar si asa noi am avansat foarte mult pe k ul vostru si DT ul era deja sters si voi tot nu treceati de maxim 5 sate luate pe organizat(intra pe forumul l60 si vezi statisticile) mnk ul ne rupea in doua in nord si voi tot nu reuseati sa faceti mare branza in granita cu noi, iar despre l76 ce sa mai vorbim?Ati stat capre de la inceputul lumii, noi am recrutat cativa jucatori in rest am innobilat tot k ul nostru, voi ati recrutat jumatate de k. Ati iesit pe minus la propriile organizate, n ati avut nici macar un organizat in timpul razboiului pe plus, inca aveati aliati pe harta si ati pierdut 44 de sate intr-o zi si sincer iti zic chiar credeam ca o sa miscati mai mult dar pe lumea asta ati fost foarte slabi. Succes mai departe :)
 

florinalex242

member
Scor reacție
0
Scumpule, vezi ca in primele 2 luni de joc ati avut si voi 3-4 conturi banate :p sau la voi nu se mai pun?
Pai nu vad acei proprietari de conturi sa se dea mari jucatori pe acilea. Nu zic ca hary n-ar fi bun..departe de mine acest gand...dar fii frate bun fara sa apelezi la scripturi, fara sa-ti creezi astfel de avantaje.
N-am zis nicaieri ca DK nu e un trib ff bun, am vazut si pe 70 ca meritati sa fiti sus, dar faptul ca se apeleaza la astfel de prostii, ma cam baga in ceata.
 
Sus