Stiri Degeaba 02

dugtrio

member
Scor reacție
0
STIRI DEGEABA EPISODUL 2 - Diplomatii si Primele Razboaie

v2P7kfy.gif


Salut tuturor si bine v-am regasit la a 2-a editie a Stirilor Degeaba, astazi vorbim despre primele razboaie si innobilari de pe lume, banul lui DrDieHard, diplomatii si strategiile triburilor. Hai sa nu mai pierdem timpul si sa trecem la treaba!

TatteredBeneficialDaddylonglegs-small.gif


O sa prezint in continuare situatia pe continente, pana cand acestea se vor stabiliza si vom putea vorbi de niste granite bine conturate.

NORD-VEST:

harta sud vest.png
nord vest 23.png


Cele 2 triburi mari de pe continent (Bandit si Ravens) au deja o alianta si un scop comun de a consolida continentul si de a continua extinderea si in afara acestuia. Tribul White a inceput deja sa piarda sate (fie prin innobilari, fie prin recrutari) si pare sortit esecului pe aceasta lume. Ramane de vazut ce se va intampla in sudul continentului, pe granita cu RS, acolo unde de ambele parti sunt jucatori dezvoltati si probabil o sa vedem si primele innobilari in saptamana ce urmeaza.

NORD-EST:

harta nord est.png
nord est 23.png


Pe acest continent, tribul DK are deja razboaie declarate cu celelalte 2 triburi, New si SPAM. Dark a reusit deja sa cucereasca 3 sate din New, printre care si cel mai mare sat innobilat legal ( 523|422, cucerit de catre Black Thoughts12 - 1,597 pct). Cei din New au luat momentan barbare si jucatori mici, toate sub 500 de puncte. Tribul SPAM a continuat recrutarile si si-a marit nucleul, ramane de vazut cum se va apara impotriva celor din DK.
In zona de Sud a continentului, cotzanul si DrDieHard au innobilat deja cate 2 sate din DTW, unul dintre ele insa dovedindu-se cont suport, iar DrDieHard fiind banat pentru incalcarea regulilor. Acesta a recuperat insa satul dupa debanare, fiind nevoit sa sparga totusi mai multe trupe.

SUD-VEST:

harta sud.png
sud est 23.png


Pe continentul care parea cel mai plictisitor, cei din TITS au reusit sa faca lucrurile cel putin interesante de la prima editie si pana acum. Jucatorii robert f si Redemption au incercat sa le ia sate celor din RS, momentan fara succes, dar s-a spart destul de mult deff, lucru ce se vede in clasamentele Inamicilor Invinsi. Ramane de vazut ce se va intampla in continuare, oricum aceste triburi pun mai multe probleme decat se asteptau cei din RS initial. Se anunta o provocare destul de mare pentru samurai pe aceasta lume, deoarece au fost izolati de restul triburilor vecine, Ravens, Bandit si DTW fiind hotarate sa lupte impreuna impotriva lor.

SUD-EST:

harta se.png
sud est 23..png


De la ultima editie si pana acum, tribul Scitii a devenit academie DTW, astfel capatandu-se si cu razboiul pe care acestia il aveau deja cu Legends. Momentan nu s-au luat sate, insa cei din DTW trebuie sa fie atenti si pentru ca tot pe zona de nord a continentului se va extinde si DK. Dupa ce pe Lumea 70 cele 2 triburi au inchis impreuna, de aceasta data se pare ca se afla in fata unui razboi inca de la inceput. Tribul TBKM pare a fi destul de pasnic momentan, nu le cunosc diplomatia, insa ma astept ca si ei sa lupte impotriva DTW, deoarece sunt practic inconjurati de acestia.

STATISTICI INTERESANTE:

Am decis sa refac tabelul din editia trecuta, deoarece momentan numarul innobilarilor este mic si alte statistici nu prea isi au rostul. Astfel putem vedea cum s-au mai dezvoltat triburile in ultima saptamana si cati jucatori au castigat sau au pierdut. In paranteze aveti diferentele calculate fata de editia de saptamana trecuta.
LocNumePuncteJucatoriPuncte/Jucator
1Dark287.502160 (+9)1797 (+294%)
2New780.055643 (+8)1213 (+182%)
3Bandit483.799405 (+18)1195 (+182%)
4Ravens385.177326 (+30)1182 (+185%)
5TBKM109.36599 (+26)1105 (+155%)
6Legends208.887205 (-1)1019 (+157%)
7RS721.223744 (+79)969 (+183%)
8DTW636.047740 (+193)860 (+138%)
9White132.451178 (+23)744 (+99%)
10TITS-OdiN-ROM156.515219 (+21)715 (+120%)
11SPAM!152.750215 (+34)710 (+110%)

Cam atat si cu aceasta editie, data viitoare voi incerca sa iau cateva interviuri conducatorilor unor triburi, pentru a putea vedea ce parere au ei despre cum decurge lumea si care sunt obiectivele si strategiile lor. Pana data viitoare, spor la joc si la luat de sate!​
 
Ultima editare:

dugtrio

member
Scor reacție
0
PS: Am uitat sa mentionez ca momentan, Stirile Degeaba o sa apara saptamanal, in fiecare sambata seara sau duminica dimineata.
 

Zoroark

member
Scor reacție
0
Bravo pentru munca depusa :) e super gazeta, o citesc cu pofta desi nu joc lumea

EZ CLAP pentru RS, garantat va ajunge vs DK daca se tin de treaba... in rest... bafta, baieti :)) (mentiune speciala pt DTW)
realist vorbind, triburile noi nu au sanse din pacate
 

Unloving

member
Scor reacție
1
Iti zic eu ceva interesant "Farmez Degeaba". De ce Diehard n a fost banat iar pt ca si a reluat satul banat? Asta e ban asa, pt 2k pp in plus sau ce? De ce nu vbesti si despre asa ceva?

Satul trebuia sters? Da. S a sters? Nu. Si (___) - aici ma abtin ca iau ban iar. Se dau banuri absurde care se cauta si n *** in loc sa promovezi acest joc,.
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
Iti zic eu ceva interesant "Farmez Degeaba". De ce Diehard n a fost banat iar pt ca si a reluat satul banat? Asta e ban asa, pt 2k pp in plus sau ce? De ce nu vbesti si despre asa ceva?

Satul trebuia sters? Da. S a sters? Nu. Si (___) - aici ma abtin ca iau ban iar. Se dau banuri absurde care se cauta si n *** in loc sa promovezi acest joc,.

Satul pe care l-a luat a fost barbarizat si umplut cu trupe in functie de punctaj (din cate stiu eu are nr. de lanci si spade = nr. de puncte). Pedeapsa asta e destul de standard atunci cand se innobileaza suporti. Daca e suficient de drastica sau nu, sincer nu stiu.
 

Deleted User - 2122631

Mai aproape de adevar pe zona de S-E, editia aceasta. Felicitari pentru analiza.

O mica mentiune: :In razboiul TITS vs RS, TITS a innobilat si primul sat. Alte sate ale samurailor au adeziunea scazuta. Altele sunt farmate si/sau demolate.





 

Unloving

member
Scor reacție
1
Satul pe care l-a luat a fost barbarizat si umplut cu trupe in functie de punctaj (din cate stiu eu are nr. de lanci si spade = nr. de puncte). Pedeapsa asta e destul de standard atunci cand se innobileaza suporti. Daca e suficient de drastica sau nu, sincer nu stiu.

Poate ai curajul in urmatoarele postari sa ti dai si cu parerea.
 

Vermele01

member
Scor reacție
0
Pe 78 ați avut nevoie de 3k-uri să puteți bate și voi nwo. Pe 80 dk se luptă cu ei din inferioritate. Ar trebui să apreciem că își dedică timp autorul topicului. Așteptăm știrile tale dacă crezi că vor fi mai bune.

Il mai vezi undeva pe Unnamed pe 78?Daca faci referinte fa-le te rog la singular, aduci in discutie 2 lucruri total diferite, si fara sa ai habar de situatia de pe 78.

Cat despre topic, GJ autorului, o placere sa il citesc la cafei :-D.

Spor la toata lumea!
 

MariusBr7

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Pe 78 ați avut nevoie de 3k-uri să puteți bate și voi nwo. Pe 80 dk se luptă cu ei din inferioritate. Ar trebui să apreciem că își dedică timp autorul topicului. Așteptăm știrile tale dacă crezi că vor fi mai bune.

Dragostea mea acele 3k uri pe care le-am avut înseamnă ca am jucat mult mai bine ca nwo de am ajuns in superioritate nu? Dar pe 78 nu prea imi pare cunoscut numele tau, ai jucat acolo? Sau ai facut umbră pamantului si vorbești ca mulți lătrai de pe aici doar ca sa se afle in treaba, nu cataloga lumea 78 pe ceea ce vorbește unnamed, sau dacă lui nu-i place ceea ce face farmez degeaba asta nu înseamnă că noua nu ne place, prea s-a aglomerat topicul acesta cu toate tâmpeniile. Spor la toate triburile ce joaca pe 80 si la cat mai multe editii postate de farmez degeaba!
 
Scor reacție
0
Dragostea mea acele 3k uri pe care le-am avut înseamnă ca am jucat mult mai bine ca nwo de am ajuns in superioritate nu? Dar pe 78 nu prea imi pare cunoscut numele tau, ai jucat acolo? Sau ai facut umbră pamantului si vorbești ca mulți lătrai de pe aici doar ca sa se afle in treaba, nu cataloga lumea 78 pe ceea ce vorbește unnamed, sau dacă lui nu-i place ceea ce face farmez degeaba asta nu înseamnă că noua nu ne place, prea s-a aglomerat topicul acesta cu toate tâmpeniile. Spor la toate triburile ce joaca pe 80 si la cat mai multe editii postate de farmez degeaba!

Brailene , lauda de sine nu miroase a bine =))) Lasa i pe altii sa va laude sau sa va critice , ca asa si eu ma cred numarul 1 pe Europa , dar nu i asa :)))))))
 
Scor reacție
0
Il mai vezi undeva pe Unnamed pe 78?Daca faci referinte fa-le te rog la singular, aduci in discutie 2 lucruri total diferite, si fara sa ai habar de situatia de pe 78.

Cat despre topic, GJ autorului, o placere sa il citesc la cafei :-D.

Spor la toata lumea!

Păi Unnamed nu a fost pe harta când a picat NWO-u ? Sau de ce vorbesti degeaba ?:))
 

mauLLL

member
Scor reacție
0
Brailene , lauda de sine nu miroase a bine =))) Lasa i pe altii sa va laude sau sa va critice , ca asa si eu ma cred numarul 1 pe Europa , dar nu i asa :)))))))

Pai cum vine asta Pompy? eu sunt locu 1 mondial, da locu 2 pe europa?:( :))

Legat de satul lui diehard - trebuia sters (in zona TITS a disparut un sat de 1k pct dupa ce proprietaru a dat inceput nou, desi nu asa se intampla de obicei, dar mna..stim cu totii ca unii jucatori sunt mai "jucatori" decat altii)

Legat de 78..care-i problema ca nwo s-a batut cu 3 K-uri? Diplomatia face parte din joc.
Ca DK se bate acum cu tot tribu NEW..vai..ce sa zic. Daca aduni nr de jucatori intrati la joc pe bune, sunt cam egali. Plus ca DK are pp-uri cam cat tot new adunat :)) dar sa vedem, nu va grabiti, ca nu-i jucata harta
 
Sus