Banare conturi suport..Justitie sau aberatie?

  • Autor subiect Deleted User - 793570
  • Data de început

adifok

member
Scor reacție
0
cred ca si adminii isi pun intrebarea invers... care-s jucatori si care conturi push...
 
Scor reacție
0
Acum ceva timp i-am propus domnului Rakanishu o idee de lume de joc care din punctul meu de vedere ar revigora acest joc.

Conceptul e simplu. Cum exista la login sa alegi lumea clasica sau speed. Sa se deschidă o lume 'international' care sa aibă fus orar standard (cel de pe. Net) și care sa fie disponibile pe toate serverele de tribalwars. La acel moment mi s-a spus ca e aproape imposibil tehnic sa se realizeze acest proiect fiind deja organizate anumite turnee internaționale care nu au avut succes.

Din punctul meu de vedere consider ca va avea mega succes dacă fiecare poate accesa aceasta lume de pe platforma de unde joaca (. Net. US) etc.

Cred ca e singura soluție și varianta sa mai prindem o lume de 100 de kuri care sa dureze iar 5 ani.
 

MariusBr7

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Maram innobileaza contul talharita de ani de zile pe fiecare lume ce joaca serios si nu a luat niciodată ban:)) karma
 

MariusBr7

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
:))) ei sunt cine sunt, cu dsa in frunte inafara de rakanishu toti iti răspund in scârbă si dupa 24 de ore, ca apoi cand le ceri explicatii iti spune ca ei fac voluntariat si nu sunt obligați sa stea la taclale cu tine, dar ce nu inteleg eu daca faci un lucru in scarba si doar ca sa-l faci de ce il mai faci? As schimba aproape tot staff-ul pentru-ca din partea lor este doar dezinteres si bataie de joc
 

warhopegod

member
Scor reacție
0
Buna seara!
Am citit tot ce este scris mai sus si eu unul, pentru mine, am finisat o proprie concluzie, buna sau rea, asta este ce gandesc eu.
Pana acum, in ani de zile, nu am vazut pe nici un jucator sa ia ban pe nedrept.
Ca tehnologia a avansat si unii au fost mai isteti decat altii si nu au primit pentru script dar au primit pentru suport, sau nu au primit pentru suport dar au primit pentru autobot, sau nu au primit pentru autobot dar pentru platforma, sau nu pentru platforma dar au primit pentru script(si am inchis un un cerc minimalist).
Am fost activ pe harta la multe nereguli cat si banuri. Imi dau seama cat de frustrant este uneori ca un x jucator desi logica bunului simț ne arata ca ar trebui banat pentru x lucru, acest aspect nu poate fi dovedit atunci, in schimb in urma unor multiple tichete si cu dovezi stranse dupa alte cateva zile isi ia pentru un lucru dovedit a fi ilicit, de o importanta mai mica poate, dar taxat cu maximul de pedeapsa pentru fapta in cauza.
Ca si in oricare sistem de justitie de pe planeta asta, de multe ori, un cetațean scapa de anumite acuzatii care nu pot fi dovedite insa de cele mai multe ori termina prin a lua o pedeapsa poate similara pe alta speța.

Eu unul, nu am intalnit nici un jucator care pe lumea de joc respectiva sa fie 100% nevinovat si sa-si fi luat ban. Fiecare din noi, stim ce am facut, ba uneori zambim intern ce norocosi si bunicei suntem ca nu l-am luat pe cel mai usturator pentru ce ne stiam a fi vinovati.
Completez cu faptul ca din contra, arbitrajul a fost facut in limite atat de coerente( uneori putand fi mai sever, dupa parerea mea) insa am inteles ca este facut asa incat soarta oricarei lumi de joc sa nu fie impactata puternic de mediatori.

Pe scurt: eu, contul x-ulescu, pe l2, l45,l80 , m-am lepadat de satana, am scuipat in san de 3 ori, am fost curat ca lacrima, sfintii mi-au stat in dreapta in timp ce inclusiv la targ am cumparat cumpatat si cu click traditional, renuntand chiar si la mouse-ul optic cu 8 butoane (sa dispara pana si gandul tentatiei), eu, am primit ban pe nedrept! NU e.x.i.s.t.a o asemenea situatie domnilor colegi.
 

Uncheasu

member
Scor reacție
0
Exact ce am spus mai sus consider ca adminii sa nu mai fie jucatori activi, cineva trebuie sa faca niste sacrificii. Sunt sigur ca sunt destul de multi dispusi.
 

Deleted User - 793570

Eu cred ca singura solutie reala pentru aceasta problema este ca satele de barbari sa ramana barbare si doar pentru farm, sa nu poata fi cucerite. In acest fel nu se vor mai introduce conturi la gramada si abandonate pentru a fi barbare si cucerite pentru a avea densitate in granita, si nici nu o sa mai fie atatea interne cu jucatori care iau barbare....suportii de vin barbare-nu se mai pot cuceri--adio avantaje.
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
Eu cred ca singura solutie reala pentru aceasta problema este ca satele de barbari sa ramana barbare si doar pentru farm, sa nu poata fi cucerite. In acest fel nu se vor mai introduce conturi la gramada si abandonate pentru a fi barbare si cucerite pentru a avea densitate in granita, si nici nu o sa mai fie atatea interne cu jucatori care iau barbare....suportii de vin barbare-nu se mai pot cuceri--adio avantaje.

Alta solutie ar fi ca obiectul de relocare sa nu mai fie disponibil la un anumit timp dupa inceperea lumii. Scopul principal al acestuia este sa te asezi cat mai bine pe harta ca trib, lucru ce se intampla in primele 48 de ore de la inceperea lumii, daca, de exemplu, dupa 1 saptamana de la inceperea lumii orice jucator care intra nou nu mai are obiectul de relocare si e obligat sa stea in margine s-ar rezolva aceasta problema.
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
Nu exista momentan o solutie contra conturilor suport/push si nici nu o sa existe vreodata. Pot exista solutii sa se diminueze nr de suporti/conturi push pe o lume dar niciodata nu o sa fie 0.

Se poate face o lume cu restrictii multe gen:
1.fara prada(de la playeri)
2.fara item de relocare dupa 2 saptamani de la inceputul lumii(cum a fost la turneu pe .net)
3.inscrierea sa se poata face doar daca ai contul creat de cel putin 1 an
4.Limita de membri maxim 40 cu sprijin doar in trib
5.Aliantele/pna-urile in primele 24h dupa incheiere atacurile sa ajunga ca si vizita(notificari cand un trib te scoate de la alianta/pna).
6.Inscrierea posibila doar in prima luna de la deschidere
7.Restartul imposibil dupa primele 3 luni de joc


Dar cate din triburile mari vor intra pe o astfel de lume? Multi o sa gaseasca scuze ca nu le plac setarile sau alte scuze sa nu intre pe o lume de genu.
 

hary10

member
Scor reacție
1
Se vorbeste pe aici doar de restrictii cand defapt o solutie foarte simpla e sa fie umplute continentele cu barbare.Pe ultimile lumi majoritatea continentelor sunt goale la mijloc si full in margine din cauza ca acum cand se relocheaza triburile iau si satele dupa ei.
 

killchamp

member
Scor reacție
0
Va spun eu in calitate de jucator vechi de 6 ani, doar cu 1 ban ( si ala dat pe nedrept )

Regulamentul este clar subiectiv ( asta e una din probleme )

Conturile suport / push sunt o problema mai ales in start ... pentru ca atunci se beneficiaza dupa ele. Cand ajungi la 20+ sate pr*st sa fii sa mai pierzi timpul cu sporti cand poti sa iei direct de la inamici

S-a ajuns sa te intrebi inainte sa ataci daca e suport cuiva sa nu iei ban nu daca-l spargi..

In start si asta e o solutie pt unele conturi, chiar daca pare a gluma . Dupa ce mi-am luat ban chiar vroiam sa imi fac sat langa tribul advers si sa nu fac trupe pe el ... sa ii amenint: vezi ca am satul gol daca-l iei iti fac tichet si iti iei ban

Verificarea si prin e-mail si prin sms la inregistrare iar mi se pare o idee buna

Si cred ca daca nu s-ar mai putea farma satele active ( cel putin in primele 2 luni de la deschiderea lumi ) ar descuraja foarte multi jucatori sa mai bage suporti. Asa multi jucatori se gandesc ce rost ar avea sa cumpere pp si sa bage in resurse cand pot de asemenea sa bage un suport pe care sa il farmeze ... si nici nu da bani
 

i am groot

member
Scor reacție
0
Suporti, banari, sate moca, etc etc etc, toate astea se fac si se vor face mereu, dar unul din cele mai renumite triburi pentru asa ceva sunt colegii din RS, cine a jucat acolo stie despre ce vorbesc si treaba lor merge cam asa :


Daca ati fost atenti in startul jocului, multe conturi fara trib erau in top la sustinatori pentru celebrele spike-uri, majoritatea fiind in zona de unde urma sa aibe razboi mai tarziu, nu pot da niste nume fixe pentru ca erau multe conturi tinute si fara trib, dupa ce trece faza cu spike urmeaza sa produca defensiva care este distribuita oamenilor care vor ajunge in zonele respective sau care poate sunt uitati de lume pe acolo, din cate am vazut prin spionaje multe din conturile fara trib erau cu defensiva plecata, targ nu aveau sa zici ca fac ppuri, dar inamici la sustinatori aveau, colegi de trib de la fel nu aveau deci pe cine apara ? suntem la nivelul unde fiecare trib, fie el nou, fie cu vechime abia isi strang 20-30 oameni activi, si sa mai zicem ca inca pe atat care joaca de dragul conferintelor si a pierde vremea, intre timp unele echipe au +600/700 oameni (woooow ce mobilizare si cati oameni loiali sa intre cu voi din startul lumii) pe lumea asta din ce am vazut in gazeta facuta de colegul nostru, sunt undeva la 4000 oameni adunati in primele 10 triburi+ academii, deci 4000 oameni care joaca ? sa fim seriosi este o lume plina de suporti, daca ar exista ceva in sistem sa elimine toate conturile astea posibil sa vedem o lume cu numar de membrii activi doar din 3 cifre, dar din pacate nu cred ca exista asa ceva, deci ne multumim cu ce avem...



Acum sa revin la celebra echipa care a devenit faimoasa, unul numit djionut parca este un jucator care are alta misiune decat sa joace, posibil este nr 1 la asa ceva si anume la introdus conturi peste conturi, peste conturi (vorbim aici de cateva sute bune) care sunt lasate pur si simplu sa devina barbare, doar pentru a popula continentul lor sa aibe ce lua in late game unde conteaza si un amarat de barbar fie el cat de mic, din ce stiu sunt si altii, dar nu am stat sa ma interesez si de pestisorii mici..


Dupa urmeaza o alta parte interesanta, toata lumea sitter la ingenios pentru a salva situatia in caz ca cineva ii atacat si lumea nu este on, nu stiu cati cunosc dar de o vreme sunt permise doar 3 sittere pe un cont, dar si asa daca ai 3 sittere nu poti trimite sprijin pe acelasi jucator.... ei bine domnul ingenios poate, de aia are si acest nume, treaba este foarte simpla si foarte ingenioasa, ce ai nevoie este doar de sitter din partea tututor, domnul ingenios preia sitterele si dupa printr-o coincidenta extraterestra apar si cateva conturi noi de prin cine stie ce tari africane unde sunt redirectionate conturile cheie care pot rezolva o problema in cazul in care trebuie trimis deff urgent, deci de la limita de 3 se poate face limita nelimitata doar ca este putin de munca, dar rezultatele dau roade pentru ca asa fentezi sistemul si automat nu faci interactiune un singur om poate sa fie un super general defensiv cu toate gradele posibile si imposibile de super mega jucator. Nu stiu eu cum este treaba cu verificarile, cum se fac si pasi se urmaresc pentru a verifica daca este ceva ilegal sau nu, dar am facut un test cu modalitatea asta pentru ca imi parea putin ciudat cum poate un om sa aibe 700 cereri de sitter si cand era urgenta le rezolva asa rapid, intradevar este destul de ingenioasa miscarea domnului ingenios, doar ca in locul lui ca sa nu fie asa vizibile, incercam sa nu am 12 triburi numite RS, macar puneam alt nume si ziceam ca sunt aliati, poate nu se prindea lumea de cum merg treburile cu jocul asta, la restul triburilor nu stiu care sunt miscarile, posibil nu doar domnul ingenios a fost si este cel care face asta, dar cand se fac verificarile, daca se fac la sange atunci sigurat o sa se vada cum multe chestii ciudate se leaga intre ele iar daca sunt pedepsiti cum trebuie atunci sigurat nu se vor mai face in halul asta



Din ce am vazut si prin tikete, se tot spune ca este o munca voluntara dar sunt tikete la care nu se raspunde nici dupa 24 ore, din cati sunt in team este cam imposibil si inadmisibil asa ceva mai ales pentru cei care doresc sa joace si investesc ceva aici (tot voluntar), dar acesti voluntari la fel vad ca au conexiuni intre ei, mereu cand apare cate un "voluntar" nou in echipa de administrare este cineva care face parte din echipa de joc a celor care sunt deja in team, din ce am inteles de la cineva care a fost pe acolo, unii din ei propun ca x sa fie in team si se voteaza, cand am vazut sa fie locuri libere si unii poate au depus cereri, posibil sa fie doar asa de forma, locul/locurile deja erau ocupate, sunt sigur ca se pot gasi destui oameni care sunt satui de toate chestiile care se intampla pe acest joc si au timpul necesar pentru a face verificari la sange incat sa nu raspunda cu mesaje standard fara sa se intample nimic, sa nu raspunda cu aroganta celor care le vorbesc frumos si asa mai departe. Nu dau nume si nu vreau sa arat cu degetul, dar cand esti voluntar in admistratia unui joc unde clientul intreaba ceva, si cere dovezi cand este acuzat de ceva, normal este sa ii prezinti dovezi referitoare la incalcarea de regula si sa ii vorbesti frumos, nu sa ii inchizi tiketul fara sa dai raspuns sau sa ii spui ca "stii tu prea bine ce ai facut" "stim noi ca nu este asa cum zici tu" "nu ma intereseaza parerea ta, ai pedeapsa stabilita, daca o accepti bine, daca nu iar bine" etc etc asa ceva nu exista intr-o lume civilizata, nu mai sunt in tara de cativa ani buni si lucrez intr-o companie destul de mare care nu este foarte diferita de inno, la fel sunt clienti si team care sa se ocupe de diferite probleme, nu avem voie sa raspundem intr-o asa maniera unui client indiferent daca este vulgar sau nu, trebuie sa ascultam pana termina ce are de spus si dupa cautam o solutie pentru a rezolva problema, nu cred ca aici toti sunt vulgari, sunt cazuri rare dar am dat un exemple direct din ce se poate mai rau. Clientul pentru orice companie este pus pe primul loc, pentru ca fara client, compania nu produce si daca nu produce, sa dizolva, deci voluntariatul asta cred ca trebuia sa ofere un training inainte si sa ajunga acolo doar cine este suficient de pregatit pentru a face treaba asta, plus ca la un voluntariat nu esti platit, aici din cate stiu voluntarii primesc o anumita suma de puncte premium lunar, noi ca jucatori (clienti) platim pentru acele puncte premium, deci avem aceleasi drepturi si faptul ca unii aveti acces mai mult decat noi la joc, nu va face deloc superiori, unii suntem aici din 2007, an in care multi poate nu existau pe atunci, cinste celor care inca mai clickuiesc pe aici si adminilor din perioada aia care au crescut alaturi de jucatori si putini din ei au ramas printre noi si acum. Sunt multe de spus dar au trecut deja 15 ani pe acest joc si treburile merg din ce in ce mai rau, nu cred si nu stiu ce poate sa faca jocul asta sa fie ce era odata sau macar cum este pe serverele straine, unde unii spun "de ce nu jucati acolo?" pai daca am .ro de ce sa nu joc aici "acasa" ? vreau sa port discutie cu cineva din team pe forum cum o port cu un coleg de trib, dar nu se poate, pentru ca el are buline si eu nu, arogantele sunt la locul lor pentru unii, pacat pentru anii pierduti aici unde am trait multe alaturi de cei care au stiut sa trateze jocul ca pe un joc si in viata reala sa poata forma prietenii care sa fie de durata, cam atat si chiar daca se va sterge postare macar mi-am lasat aici o mica parte din ce aveam de zis, de atacari nefondate sper sa nu se aduca vorba pentru ca nu vreau sa atac pe nimeni cu nimic nici din team nici din cei care joaca, pana la urma suntem oameni chiar daca aici cand ne uitam la cifrele de mai sus despre cati jucatori sunt acum "activi" putem spune doar atat, (Lume multa, oameni putini)



O zi frumoasa tuturor si multa bafta celor care joaca, iar cei mai buni sa castige fiecare lume unde vor juca
 

algernon

member
Scor reacție
0
Suporti, banari, sate moca, etc etc etc, toate astea se fac si se vor face mereu, dar unul din cele mai renumite triburi pentru asa ceva sunt colegii din RS, cine a jucat acolo stie despre ce vorbesc si treaba lor merge cam asa :


Daca ati fost atenti in startul jocului, multe conturi fara trib erau in top la sustinatori pentru celebrele spike-uri, majoritatea fiind in zona de unde urma sa aibe razboi mai tarziu, nu pot da niste nume fixe pentru ca erau multe conturi tinute si fara trib, dupa ce trece faza cu spike urmeaza sa produca defensiva care este distribuita oamenilor care vor ajunge in zonele respective sau care poate sunt uitati de lume pe acolo, din cate am vazut prin spionaje multe din conturile fara trib erau cu defensiva plecata, targ nu aveau sa zici ca fac ppuri, dar inamici la sustinatori aveau, colegi de trib de la fel nu aveau deci pe cine apara ? suntem la nivelul unde fiecare trib, fie el nou, fie cu vechime abia isi strang 20-30 oameni activi, si sa mai zicem ca inca pe atat care joaca de dragul conferintelor si a pierde vremea, intre timp unele echipe au +600/700 oameni (woooow ce mobilizare si cati oameni loiali sa intre cu voi din startul lumii) pe lumea asta din ce am vazut in gazeta facuta de colegul nostru, sunt undeva la 4000 oameni adunati in primele 10 triburi+ academii, deci 4000 oameni care joaca ? sa fim seriosi este o lume plina de suporti, daca ar exista ceva in sistem sa elimine toate conturile astea posibil sa vedem o lume cu numar de membrii activi doar din 3 cifre, dar din pacate nu cred ca exista asa ceva, deci ne multumim cu ce avem...



Acum sa revin la celebra echipa care a devenit faimoasa, unul numit djionut parca este un jucator care are alta misiune decat sa joace, posibil este nr 1 la asa ceva si anume la introdus conturi peste conturi, peste conturi (vorbim aici de cateva sute bune) care sunt lasate pur si simplu sa devina barbare, doar pentru a popula continentul lor sa aibe ce lua in late game unde conteaza si un amarat de barbar fie el cat de mic, din ce stiu sunt si altii, dar nu am stat sa ma interesez si de pestisorii mici..


Dupa urmeaza o alta parte interesanta, toata lumea sitter la ingenios pentru a salva situatia in caz ca cineva ii atacat si lumea nu este on, nu stiu cati cunosc dar de o vreme sunt permise doar 3 sittere pe un cont, dar si asa daca ai 3 sittere nu poti trimite sprijin pe acelasi jucator.... ei bine domnul ingenios poate, de aia are si acest nume, treaba este foarte simpla si foarte ingenioasa, ce ai nevoie este doar de sitter din partea tututor, domnul ingenios preia sitterele si dupa printr-o coincidenta extraterestra apar si cateva conturi noi de prin cine stie ce tari africane unde sunt redirectionate conturile cheie care pot rezolva o problema in cazul in care trebuie trimis deff urgent, deci de la limita de 3 se poate face limita nelimitata doar ca este putin de munca, dar rezultatele dau roade pentru ca asa fentezi sistemul si automat nu faci interactiune un singur om poate sa fie un super general defensiv cu toate gradele posibile si imposibile de super mega jucator. Nu stiu eu cum este treaba cu verificarile, cum se fac si pasi se urmaresc pentru a verifica daca este ceva ilegal sau nu, dar am facut un test cu modalitatea asta pentru ca imi parea putin ciudat cum poate un om sa aibe 700 cereri de sitter si cand era urgenta le rezolva asa rapid, intradevar este destul de ingenioasa miscarea domnului ingenios, doar ca in locul lui ca sa nu fie asa vizibile, incercam sa nu am 12 triburi numite RS, macar puneam alt nume si ziceam ca sunt aliati, poate nu se prindea lumea de cum merg treburile cu jocul asta, la restul triburilor nu stiu care sunt miscarile, posibil nu doar domnul ingenios a fost si este cel care face asta, dar cand se fac verificarile, daca se fac la sange atunci sigurat o sa se vada cum multe chestii ciudate se leaga intre ele iar daca sunt pedepsiti cum trebuie atunci sigurat nu se vor mai face in halul asta



Din ce am vazut si prin tikete, se tot spune ca este o munca voluntara dar sunt tikete la care nu se raspunde nici dupa 24 ore, din cati sunt in team este cam imposibil si inadmisibil asa ceva mai ales pentru cei care doresc sa joace si investesc ceva aici (tot voluntar), dar acesti voluntari la fel vad ca au conexiuni intre ei, mereu cand apare cate un "voluntar" nou in echipa de administrare este cineva care face parte din echipa de joc a celor care sunt deja in team, din ce am inteles de la cineva care a fost pe acolo, unii din ei propun ca x sa fie in team si se voteaza, cand am vazut sa fie locuri libere si unii poate au depus cereri, posibil sa fie doar asa de forma, locul/locurile deja erau ocupate, sunt sigur ca se pot gasi destui oameni care sunt satui de toate chestiile care se intampla pe acest joc si au timpul necesar pentru a face verificari la sange incat sa nu raspunda cu mesaje standard fara sa se intample nimic, sa nu raspunda cu aroganta celor care le vorbesc frumos si asa mai departe. Nu dau nume si nu vreau sa arat cu degetul, dar cand esti voluntar in admistratia unui joc unde clientul intreaba ceva, si cere dovezi cand este acuzat de ceva, normal este sa ii prezinti dovezi referitoare la incalcarea de regula si sa ii vorbesti frumos, nu sa ii inchizi tiketul fara sa dai raspuns sau sa ii spui ca "stii tu prea bine ce ai facut" "stim noi ca nu este asa cum zici tu" "nu ma intereseaza parerea ta, ai pedeapsa stabilita, daca o accepti bine, daca nu iar bine" etc etc asa ceva nu exista intr-o lume civilizata, nu mai sunt in tara de cativa ani buni si lucrez intr-o companie destul de mare care nu este foarte diferita de inno, la fel sunt clienti si team care sa se ocupe de diferite probleme, nu avem voie sa raspundem intr-o asa maniera unui client indiferent daca este vulgar sau nu, trebuie sa ascultam pana termina ce are de spus si dupa cautam o solutie pentru a rezolva problema, nu cred ca aici toti sunt vulgari, sunt cazuri rare dar am dat un exemple direct din ce se poate mai rau. Clientul pentru orice companie este pus pe primul loc, pentru ca fara client, compania nu produce si daca nu produce, sa dizolva, deci voluntariatul asta cred ca trebuia sa ofere un training inainte si sa ajunga acolo doar cine este suficient de pregatit pentru a face treaba asta, plus ca la un voluntariat nu esti platit, aici din cate stiu voluntarii primesc o anumita suma de puncte premium lunar, noi ca jucatori (clienti) platim pentru acele puncte premium, deci avem aceleasi drepturi si faptul ca unii aveti acces mai mult decat noi la joc, nu va face deloc superiori, unii suntem aici din 2007, an in care multi poate nu existau pe atunci, cinste celor care inca mai clickuiesc pe aici si adminilor din perioada aia care au crescut alaturi de jucatori si putini din ei au ramas printre noi si acum. Sunt multe de spus dar au trecut deja 15 ani pe acest joc si treburile merg din ce in ce mai rau, nu cred si nu stiu ce poate sa faca jocul asta sa fie ce era odata sau macar cum este pe serverele straine, unde unii spun "de ce nu jucati acolo?" pai daca am .ro de ce sa nu joc aici "acasa" ? vreau sa port discutie cu cineva din team pe forum cum o port cu un coleg de trib, dar nu se poate, pentru ca el are buline si eu nu, arogantele sunt la locul lor pentru unii, pacat pentru anii pierduti aici unde am trait multe alaturi de cei care au stiut sa trateze jocul ca pe un joc si in viata reala sa poata forma prietenii care sa fie de durata, cam atat si chiar daca se va sterge postare macar mi-am lasat aici o mica parte din ce aveam de zis, de atacari nefondate sper sa nu se aduca vorba pentru ca nu vreau sa atac pe nimeni cu nimic nici din team nici din cei care joaca, pana la urma suntem oameni chiar daca aici cand ne uitam la cifrele de mai sus despre cati jucatori sunt acum "activi" putem spune doar atat, (Lume multa, oameni putini)



O zi frumoasa tuturor si multa bafta celor care joaca, iar cei mai buni sa castige fiecare lume unde vor juca


Cred ca ma duc sa iau un algocalmin sau nurofen , deja dupa prima fraza m-a apucat o migrena ingrozitoare.Am rabdat-o si pe a doua, dar a treia deja depaseste capacitatea mea de suporta .Prietene, din punct de vedere al limbii romane, esti un dezastru total .
 

AndrewTate

member
Scor reacție
0
E amuzant cum din 3 pagini de reply-uri, toate degetele arata in aceeasi directie, degete care mai toate ar trebui sa-si "aibe amprenta la dosar" insa toti isi atribuie o aura de nevinovatie... Funny, just funny.

Dintr-un topic de propuneri/sugestii si rezolvarea problemelor administrative ale jocului a ajuns un topic de hai sa omoram capra vecinului. Putina ipocrizie pe aici, in rest mai nimic interesant.
Politica Innogames si modul de functionare al platformei nu poate fi schimbat de 10 "spartani" de pe RO, fie ei si cu cele mai inteligente solutii. Nu sunteti totusi atat de importanti. Asa ca mai bine nu mai incercati.
 

algernon

member
Scor reacție
0
Arhanghele, te raportez...,Eu tin mainile la spate , nu ai de unde sa vezi incotro arata degetele mele...In plus, mi-am mai luat un ban odata pentru..gestul cu deshtul, asa ca nu insista pe problema..:D
 

algernon

member
Scor reacție
0
As dori sa ramana ceva foarte clar in mintea domnilor admini, moderatori, subadmini, sau ce ranguri exista. Dvs reprezentati o AFACERE, nu un JOC. Cat timp acest "joc" genereaza profit pentru o persoana juridica, aveti niste obligatii fata de consumatori(jucatori). Una dintre ele este TRANSPARENTA si explicitarea cat mai detaliata a regulamentului. Am citit tot regulamentul, si, din pacate, este extrem de SUBIECTIV. Acest subiectivism poate duce la anumite abuzuri, anumite favoritisme etc.
Sper ca nu-s singurul care asteapta o modificare ampla a regulamentului deja invechit, o transparenta mult mai mare a adminilor si marirea nivelului calitatii, deoarece incasati sume uriase de bani, insa acele sume nu se reflecta in calitatea jocului si in beneficiul consumatorilor.


Cu strangere de inima, trebuie sa fiu de acord cu MauLLL. Chestiuni vechi, doar ca ridicate la un alt nivel.Pe de alta parte, tin sa observ ca exista un disclaimer pe care il bifezi cand te apuci de acest joc.Si care spune , pe scurt "Daca nu iti convin conditiile , poti renunta oricand ".Sunt si alte jocuri pe planeta.
 
Sus