Discutii Libere L84 !

cata1011

member
Scor reacție
0
Pai si nu este asa? Ce trib care se respecta intra pe setarile astea penibile. Sa-ti mai spun ceva, desi probabil o sa zici ca va atac.
Eu care nu joc pe 84 stiam de multa vreme ca nu intra nici dracu pe 84. Daca mai adaugi si setarile astea de pensionari....chiar vrei sa-mi spui ca niste jucatori care se respecta chiar vor juca pe 84? In conditiile in care se stia ca DK nu va intra. Se stia ca doar roma green vor intra. Ce satisfactie poti sa ai tu ca jucator care te respecti sa castigi o asemenea lume....unde fara nici o gluma, n-a intrat nici dracu sa joace. Deci efectiv e doar roma-green in rest nimeni. Unde mai pui ca sunteti si aliati :D E o situatie tragicomica :D Evident ca n-aveti cum sa va bateti intre voi, dar si pe alta parte o alianta de 2 triburi mari contra barbare...E oribil.
Daca erati triburi care va respectati cred ca ati fi asteptat 85, poate cu setari mai bune si poate cu adversari pe masura(poate intra dk poate nu, dar oricum sigur se mai gaseau triburi mari si bune) :D
Repet, nu este un repros la adresa voastra(poate asa pare, scriu in graba :D ). Este o situatie dubioasa :D Poate nu am dreptate 100% dar nu stiu, ca si jucator care te respecti, vrei sa joci contra jucatori buni, sa ai o satisfactie cand castigi. Castigi, pierzi mesteci orbit :D Ai alta satisfactie cand bati sau pierzi contra unul bun, asa aici? doar barbare :D Nu vreau sa jignesc alte triburi, dar asta este adevarul.
Ps.: mai bagati multi suporti langa zeus? :D

Ma e simplu, noi am stabilit de 1-2 luni ca intram pe lumea asta impreuna cu green, noi sincer ne asteptam sa ne batem cu DK, BMB si poate alte triburi aici. E de prost gust ca lumea sa zica ca jucam aici pt ca nu avem adversari sau alte chestii de genul. Eu ii inteleg si pe dk, ca probabil ar juca daca nu erau setarile astea, asta e treaba lor, nu le plac setarile, nu joaca.
Eu personal nu cred ca printre triburile Roma/Green/DK e vreunul caruia sa ii fie "frica" sa intre pe o lume vs celelalte, oricare poate castiga. Situatie in care nu pot incadra si alte triburi care au sugerat ca ar juca impotriva noastra pe forumuri/conversatii, dar de cand DK au anuntat ca nu intra, e normal sa vina toti(din celelalte triburi care au zis ca ne bat BMB,Scuad samd.) sa spuna chestii de setari si alte cele sa se scoata.

Cine stie, daca e atat de simpla lumea asta, poate chiar o sa vedem o lume mai frumoasa si mai grea in scurt timp. Pana atunci, spor tuturor si jucati unde vreti! ^^
 

Centorag

member
Scor reacție
0
Daca te adaptezi la o prostie nu inseamna ca esti destept... Just saying:)
Pai cu ce e mai o prostie? E o setare care implica un nivel in plus de strategie. La fel ca turnul, biserica, armele / skillurile paladinilor si etc. Asa cum exista tactici pt aceste setari, gasesti una si pt cercetarea pe 3 niveluri. Nici mie nu-mi place cu biserica si fara turn, dar nu inseamna ca sunt prostii aceste setari.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Ma e simplu, noi am stabilit de 1-2 luni ca intram pe lumea asta impreuna cu green, noi sincer ne asteptam sa ne batem cu DK, BMB si poate alte triburi aici. E de prost gust ca lumea sa zica ca jucam aici pt ca nu avem adversari sau alte chestii de genul. Eu ii inteleg si pe dk, ca probabil ar juca daca nu erau setarile astea, asta e treaba lor, nu le plac setarile, nu joaca.
Eu personal nu cred ca printre triburile Roma/Green/DK e vreunul caruia sa ii fie "frica" sa intre pe o lume vs celelalte, oricare poate castiga. Situatie in care nu pot incadra si alte triburi care au sugerat ca ar juca impotriva noastra pe forumuri/conversatii, dar de cand DK au anuntat ca nu intra, e normal sa vina toti(din celelalte triburi care au zis ca ne bat BMB,Scuad samd.) sa spuna chestii de setari si alte cele sa se scoata.

Cine stie, daca e atat de simpla lumea asta, poate chiar o sa vedem o lume mai frumoasa si mai grea in scurt timp. Pana atunci, spor tuturor si jucati unde vreti! ^^

Cu BMB e ca si cum te-ai bate cu barbare, ai vazut asta pe 79
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Pai cu ce e mai o prostie? E o setare care implica un nivel in plus de strategie. La fel ca turnul, biserica, armele / skillurile paladinilor si etc. Asa cum exista tactici pt aceste setari, gasesti una si pt cercetarea pe 3 niveluri. Nici mie nu-mi place cu biserica si fara turn, dar nu inseamna ca sunt prostii aceste setari.
Ce mare strategie poti sa faci cu cercetarea pe nivele nu inteleg :D Turnul la fel e o prostie, stai sa-ti intre atacurile in turn, le vezi verzi, bang esti mare jucator...
E strict parerea mea :D Fiecarea cu parerea lui.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Ma e simplu, noi am stabilit de 1-2 luni ca intram pe lumea asta impreuna cu green, noi sincer ne asteptam sa ne batem cu DK, BMB si poate alte triburi aici. E de prost gust ca lumea sa zica ca jucam aici pt ca nu avem adversari sau alte chestii de genul. Eu ii inteleg si pe dk, ca probabil ar juca daca nu erau setarile astea, asta e treaba lor, nu le plac setarile, nu joaca.
Eu personal nu cred ca printre triburile Roma/Green/DK e vreunul caruia sa ii fie "frica" sa intre pe o lume vs celelalte, oricare poate castiga. Situatie in care nu pot incadra si alte triburi care au sugerat ca ar juca impotriva noastra pe forumuri/conversatii, dar de cand DK au anuntat ca nu intra, e normal sa vina toti(din celelalte triburi care au zis ca ne bat BMB,Scuad samd.) sa spuna chestii de setari si alte cele sa se scoata.

Cine stie, daca e atat de simpla lumea asta, poate chiar o sa vedem o lume mai frumoasa si mai grea in scurt timp. Pana atunci, spor tuturor si jucati unde vreti! ^^
1.Squad nu exista
2. Nu sunt sigur daca ai facut aluzie si la mine, ca si eu am vorbit de setari. Tin sa iti aduc la cunostinta ca eu sunt din Gentle. Crezi ca mi-e/ne e frica de roma? L61 e dovada :D. Ne batem oricand pe o lume cu viteza 2.
3. N-am spus neaparat ca sunteti fricosi, insa ce realizezi daca intri pe o lume sa te bati efectiv doar cu barbare? Cand te poti bate cu DK pe 85 :D Si aici o mica paranteza, ati fi fost probabil roma green vs dk + un trib random, matematic erati in avantaj :D Daca bateati, aveati totusi cu ce sa va mandriti. Asa cu barbarele....meh
Ca sa-ti dau un exemplu mai bun, cum a fost pe 60....Mnk putea sa ocoleasca lumea, insa a jucat contra DT DK, alta e satisfactia cand te bati cu cei mai buni :D
Peace :D
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
1.Squad nu exista
2. Nu sunt sigur daca ai facut aluzie si la mine, ca si eu am vorbit de setari. Tin sa iti aduc la cunostinta ca eu sunt din Gentle. Crezi ca mi-e/ne e frica de roma? L61 e dovada :D. Ne batem oricand pe o lume cu viteza 2.
3. N-am spus neaparat ca sunteti fricosi, insa ce realizezi daca intri pe o lume sa te bati efectiv doar cu barbare? Cand te poti bate cu DK pe 85 :D Si aici o mica paranteza, ati fi fost probabil roma green vs dk + un trib random, matematic erati in avantaj :D Daca bateati, aveati totusi cu ce sa va mandriti. Asa cu barbarele....meh
Ca sa-ti dau un exemplu mai bun, cum a fost pe 60....Mnk putea sa ocoleasca lumea, insa a jucat contra DT DK, alta e satisfactia cand te bati cu cei mai buni :D
Peace :D
As preciza doar ca pe L61 daca Alinutzu nu lasa United balta erati la 1 organizat de stergere. Si nu o spun eu, au spus-o conducatorii vostri.

64 e dovada ca 1vs1 n-ati avut sanse pe de alta parte :] Unde si acolo a fost RS+Gentle.

Iti spun asta pentru ca eu nu inteleg ce atata tamtam pt viteza 1 sau 2...jocul e acelasi si pe viteza 1 si 2, conteaza doar cat de mult timp ai. Ca si mine, multi nu mai au timp ca acum 2-3 ani, sau chiar ca si anul trecut.

Ca n-ai tu si altii rabdare sa faci full in 12 zile, sincer e problema de preferinte, dar pentru mine asta nu arata ca un trib sau jucator e mai bun. Comparatia in sine mi se pare total aberanta. Cine joaca "bine" pe viteza 2 o face si pe 1, si invers, evident, daca exista si timp.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
As preciza doar ca pe L61 daca Alinutzu nu lasa United balta erati la 1 organizat de stergere. Si nu o spun eu, au spus-o conducatorii vostri.

64 e dovada ca 1vs1 n-ati avut sanse pe de alta parte :] Unde si acolo a fost RS+Gentle.

Iti spun asta pentru ca eu nu inteleg ce atata tamtam pt viteza 1 sau 2...jocul e acelasi si pe viteza 1 si 2, conteaza doar cat de mult timp ai. Ca si mine, multi nu mai au timp ca acum 2-3 ani, sau chiar ca si anul trecut.

Ca n-ai tu si altii rabdare sa faci full in 12 zile, sincer e problema de preferinte, dar pentru mine asta nu arata ca un trib sau jucator e mai bun. Comparatia in sine mi se pare total aberanta. Cine joaca "bine" pe viteza 2 o face si pe 1, si invers, evident, daca exista si timp.
Referitor la 61,nu ma intereseaza ce s a intamplat, finalul conteaza.
Deci pentru tine 1 sau 2 e aceeasi chestie? Pai daca te prind pe viteza 4 dau cu tine de pamant. Daca te prind pe viteza 1 probabil ma bati ca mor de plictiseala pana fac 1 full. Cum poti sa afirmi ca viteza nu conteaza? Mai spui si ca e aberant. Ma amuzi sincer. Pe viteza 2 se dubleaza tot ce trebuie sa faci. Pe viteza 1 joaca si bunica la acelasi nivel cu noi. In ziua de azi toti stiu sa faca un split si sa atace la secunda. Nici macar ppurile nu mai conteaza. Timpul e totul. Daca eu sunt activ practic tu imi injumatatesti calitatea daca vrei sa ma bat cu tine pe viteza de mosnegi intelegi? Repet, cum poti sa spui ca viteza nu conteaza?
Ps. Nu te atac, am vorbit asa alandala cu exemple Intre mine si tine.
 

*sickoss*

member
Scor reacție
0
Referitor la 61,nu ma intereseaza ce s a intamplat, finalul conteaza.
Deci pentru tine 1 sau 2 e aceeasi chestie? Pai daca te prind pe viteza 4 dau cu tine de pamant. Daca te prind pe viteza 1 probabil ma bati ca mor de plictiseala pana fac 1 full. Cum poti sa afirmi ca viteza nu conteaza? Mai spui si ca e aberant. Ma amuzi sincer. Pe viteza 2 se dubleaza tot ce trebuie sa faci. Pe viteza 1 joaca si bunica la acelasi nivel cu noi. In ziua de azi toti stiu sa faca un split si sa atace la secunda. Nici macar ppurile nu mai conteaza. Timpul e totul. Daca eu sunt activ practic tu imi injumatatesti calitatea daca vrei sa ma bat cu tine pe viteza de mosnegi intelegi? Repet, cum poti sa spui ca viteza nu conteaza?
Ps. Nu te atac, am vorbit asa alandala cu exemple Intre mine si tine.

Pana una alta, zeuss, ce zice Zeuss?
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Eram cumva destul de sigur ca o sa spui asta, in alte cuvinte tu spui asta:

Fiindca nu sunt in stare sa ma bat cu tine de la egal la egal ( adica viteza 1 in cazul asta ), te invit sa ne batem pe viteza 2, pentru ca eu n-am asa mult de munca, si am avantajul ca sunt mult mai activ ca tine, ca altfel dai cu mine de pamant pe o viteza unde pot si eu sa joc la acelasi nivel, cum ai zi si tu.

Nu crezi ca e putin ipocrit sa ai pretentia sa joace cineva pe o viteza unde tu ai timp si el nu, si sa te dai mare si tare dupa ca-l bati?

Legat de cine da cu cine de pamant, eu cred ca am aratat peste tot unde am intrat si jucat la 100% de pot, unde am avut si timp evident, daca ai vrut cumva sa faci vreo afirmatie legat de asta, ce sa zic, poate ne mai intalnim de la egal la egal vreodata.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Eram cumva destul de sigur ca o sa spui asta, in alte cuvinte tu spui asta:

Fiindca nu sunt in stare sa ma bat cu tine de la egal la egal ( adica viteza 1 in cazul asta ), te invit sa ne batem pe viteza 2, pentru ca eu n-am asa mult de munca, si am avantajul ca sunt mult mai activ ca tine, ca altfel dai cu mine de pamant, cum ai zi si tu.
Nu incerc sa ma dau mare in fata ta. Dar asta e adevarul. Timpul conteaza. Tre sa fiu redus mintal sa joc pe o lume cu setari ca astea. Hai sa-ti explic de ce. Daca eu sunt bun si am timp, practic nu am potential maxim pe o viteza 1. Unde mai pui ca daca te uiti de exemplu aici pe 84 deja au bagat oamenii 1000 suporti si etc. Nici n-ar mai trebui sa exist3 lumi fara setarea SPRIJIN DOAR IN TRIB.
Cu viteza 1 practic nu conteaza cine cum e. Nu mai conteaza daca esti bun sau prost, ca practic joci la acelasi nivel. Drept urmare nu poti sa mai vorbesti de triburi bune pe setarile astea....nu?
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Nu stiu care e logica ta sincer. Eu am jucat si pe viteza 2-4, si pe viteza 1. Nu mi-am vazut jocul afectat de viteza, afara de faptul ca ataci mai rar cresc satele mai greu si toate cele.
Nu stiu ce treaba au spliturile si toate cele, mecanismul e acelasi pe orice viteza.
Eu raman la parerea mea personala ca cine e bun pe viteza 2-4 e la fel de bun si pe 1. Invers, e mai greu, pentru ca daca eu n-am timp de viteza 2-4 clar nu pot juca la 100%.

Ia si joaca unde doresti, dar in acelasi timp mi se pare lipsit de respect sa critici faptul ca x sau y joaca pe o lume cu viteza 1 pentru ca atata timp au ei.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Legat de cine da cu cine de pamant, eu cred ca am aratat peste tot unde am intrat si jucat la 100% de pot, unde am avut si timp evident, daca ai vrut cumva sa faci vreo afirmatie legat de asta, ce sa zic, poate ne mai intalnim de la egal la egal vreodata.
N-ai citit tot. Ti-am pus ultimul rand in caz ti-am zis ca n-am nimic cu tine. Esti un jucator bun. Am dat doar asa un exemplu alandala.
Mai spun ceva si inchei subiectul asta pueril cu setarile. Atata timp cat cineva n-are timp, inseamna ca joaca for fun. Da, ai dreptate, pare ipocrita afirmatia cu timpul pentru a fi jucator bun, dar cam asta-i adevarul, adevarul doare:)
Ca fapt divers, ai vazut vreun turneu international sau vreo runda speed cu viteza mica? Care joaca si e bun doar pe viteza mica e jucator de duzina, nu jucator bun. Asta e parerea mea si n-o sa mi-o schimb. In ziua de azi daca n-ai timp esti 0 cu sau fara pp.
ps: Repet. Cand am zis ca-ti dau cu harta-n cap am spus strict pentru exemplu nu sa ma umflu in fata ta. Sper sa citesti de data asta.
 

Dicsie

member
Scor reacție
7
Eu ori nu vorbesc romaneste ori nu sunt explicit, ori citesti printre randuri altfel nu inteleg urmatoarea afirmatie:

“Care joaca si e bun doar pe viteza mica e jucator de duzina, nu jucator bun. Asta e parerea mea si n-o sa mi-o schimb.”

Deoarece mai sus am afirmat:

“Eu raman la parerea mea personala ca cine e bun pe viteza 2-4 e la fel de bun si pe 1. Invers, e mai greu, pentru ca daca eu n-am timp de viteza 2-4 clar nu pot juca la 100%.”

Ti-am spus ca e mult mai greu sa te adaptezi de pe viteza mica pe viteza mare. Dar de pe viteza mare pe mica e absurd sa spui ca nu te poti adapta.

Cat despre viteza pe lumea speed, “speed”, cuvantul in sine spune tot.
 

Shurubel

member
Scor reacție
0


Am sa las si eu asta aici, cine stie cunoaste cine vorbeste si cand. Noi ne asteptam la provocare pe 84. Acum ca unii vorbesc si in numele altora e fix treaba lor. Personaju nu face reclama buna la 2 triburi de top aici.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Ti-am spus ca e mult mai greu sa te adaptezi de pe viteza mica pe viteza mare. Dar de pe viteza mare pe mica e absurd sa spui ca nu te poti adapta.
Cred ca ai inteles gresit :) N-am afirmat asta. Ti-am spus ca daca n-ai timp joci for fun, deci nu poti sa spui ca esti jucator super bun etc. O viteza mica elimina cea mai importanta calitate a unui jucator, si anume timpul. Daca tu esti jucator super bun(lamborghini) vei merge la aceeasi viteza cu bunica de la tara(dacia) care n-are timp si da 2 clickuri pe zi.
 

AladinMAD

member
Scor reacție
0
Cat de idiot sa fii sa zici ca numa cine joaca viteza 2 e mega jucator:) e bine sa mai joci si alte setari asa incerci alta strategie.
 

cocacola

member
Scor reacție
1
Nu va mai certati degeaba,viteza serverului face diferenta doar la cladiri si recrutare,nu si viteza trupelor pe harta.
 
Sus