Discutii libere !

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Nu cred, stiu. Dar nu asta era subiectul.

Fain ca te-ai activat repede, zic. Focul arde dar cred ca altcineva s-ars ;)
Pai... nu tu m-ai invocat?!
Dar in fine... Unde ii vad si eu pe astia s-arsi? Tot pe TWStats?
Analfabetismul funcțional în România a urcat la 42%. ( Sursa google ). Trage tare si nu-i da voie sa scada
Din pacate tu ai dreptate tinere! Dar, poate gresim noi, poate ar trebui sa le luam exemplu. Observ ca acesti indivizi deseori au functii sau roluri mai inalte...
 
Ultima editare:

Vlaicu

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
Inca nu stii sa faci diferenta dintre deff mobil si blindaj. Aia e. Majoritatea satelor mele aveau doar trupele din sat (cu exceptia a 3 sau 4 sate). Acest lucru poate fi confirmat de orice sitter.
Asa cum am zis anterior am jucat cu un timp extrem de limitat, asadar nu am avut timp nici de planificari iar la unele organizate nici n-am participat. Si scuza-ma ca nu am folosit scripturi sau pladtforme cum obisnuiesc unii de pe la voi. Niste nimicuri care au pus mana pe un script si o ard mari jucatori.
Inca odata, jet oceanic! Si ultimul raspuns pe care ti-l mai acord, esti prea prost informat ca sa meriti orice fel de atentie.
Pai cum? Se joaca cu scripturi?
Sunt socat!
 

dormm

member
Scor reacție
0
Nu cred, stiu. Dar nu asta era subiectul.

Fain ca te-ai activat repede, zic. Focul arde dar cred ca altcineva s-ars ;)
Ce stii tu ma?nu mai da raspunsuri tendentioase ca faci parte din echipa TT-daca nu s-au luat masuri,inseamna ca sunt legale,ofticatule!
DrEnma aici,fost aliat si conducator FS.

Nu inteleg cum sunt aliatii devina ca Green a pierdut.Nu au disparut aliatii subit,Th a fost innobilat intern(probabil au vazut nivelul intelectual,limitat de altfel,dupa cum vad in majoritatea postarilor tale),iar cu noi,FS, a ti facut fuziune,atat cat a mai ramas din FS,dupa multe org din doua parti.Dupa fuziune,a ti inceput,nu tu,ci alti amici din conducerea green,sa schimbe macazul.Desi le explicam ce se va intampla,in detaliu,nu doar ca nu m au lasat sa rezolv problemele(cu playerii mici si inactivi),ba mai mult nici nu au luat vreo masura.La org,green nici nu exista.Cred cu tarie ca daca TH era ceva mai maricel,va stingea lumina,dar fiind singuri acolo in margine,a ti reusit sa ii innobilati;dupa asta,nu a ti mai facut nimic notabil pe harta.Dupa,la un org a lui dah,in care sau pierdut cateva sate,nu mai stiu cate,prin iunie,a ti inceput sa faceti multa gargara cu playerii din FS.Ca au gresit sau nu,nu e relevant,insa sa incepi sa ii batjocoresti(si aici e doar maram si iulica de vina),in special playeri care nu dau mare interes jocului,nu are nicio logica.Normal ca oamenii au plecat.Green "Manevra,se vroia de mult asta,au planuit din Craciun miscarea",culmea,astia care li se rupe de game.Cand am venit sa va cer totusi explicatii,ma ti luat si pe mine la "dick".Cumetre,daca vrei sa stii de ce v au lasat aliatii,ar fi bine ca maram si iulica,aia din conducerea green,sa faca un curs de bune maniere si educatie.Nu stiu prin ce comuna locuiesc,pt ca,la exprimare si diplomatie,zici ca ia ti luat din varful muntelui.Cand esti batjocorit,insultat,tratat ca si un nimic,cine vrei sa joace cu voi?Triburile nu = viata mea,probabil ca jumate din green,deci,daca ne calci pe coada,stim unde e iesirea.
Scuze sunt N,dar stergeti rimelul de sub ochi,pune tamponul daca esti pe ciclu,si continua sa plangi pe aici,in special tu,care nu te ai remarcat cu nimic pe harta,dim cauza lipsei de timp.Daca totusi,esti barbat,accepta infrangerea.
Ia uite ba @alex02dsa ce zic aliatii de voi...ce trist ..green incaseaza si pe harta si pe extern...mai bine lasai lumina aia stinsa,cim.ti-am zis eu ...v-ati facut de rusine si pe harta si pe extern.
 

laser.frate

member
Scor reacție
0
Pai... nu tu m-ai invocat?!

Dar in fine... Unde ii vad si eu pe astia s-arsi? Tot pe TWStats?

Din pacate tu ai dreptate tinere! Dar, poate gresim noi, poate ar trebui sa le luam exemplu. Observ ca acesti indivizi deseori au functii sau roluri mai inalte...
Viata-i uneori nedreapta !
 

IMax.

member
Scor reacție
0
Avand in vedere mesajele pe care le-am vazut in convorbirile dintre voi pe diferite medii, da-mi voie sa cred ca problema se afla in alta parte si imi mentin afirmatia din postarea anterioara. ;)
Da, consider ca echipele se claseaza in felul urmator:
  1. Green - de departe, chiar si in formula restransa cu timp foarte limitat
  2. Dah - de departe
  3. Fame
  4. WW
Țin sa te contrazic prietene.
1.DAH+FAME
2.Favorizarile asupra Greenului
3.Green chiar și in formula complecta, pentru ca eu unul nam văzut nicio diferența.

Nu îmi amintesc sa fii luat la vreun organizat macar cât am luat noi in cel mai slab organizat al nostru.(Si cu asta am zis tot)
 
Scor reacție
0
Inca nu stii sa faci diferenta dintre deff mobil si blindaj. Aia e. Majoritatea satelor mele aveau doar trupele din sat (cu exceptia a 3 sau 4 sate). Acest lucru poate fi confirmat de orice sitter.
Asa cum am zis anterior am jucat cu un timp extrem de limitat, asadar nu am avut timp nici de planificari iar la unele organizate nici n-am participat. Si scuza-ma ca nu am folosit scripturi sau pladtforme cum obisnuiesc unii de pe la voi. Niste nimicuri care au pus mana pe un script si o ard mari jucatori.
Inca odata, jet oceanic! Si ultimul raspuns pe care ti-l mai acord, esti prea prost informat ca sa meriti orice fel de atentie.
Cred ca rad copios toti colegii tai, in special cei ce lanseaza mereu la aceeasi ms, mana fina ma gandesc :)).
 
Scor reacție
0
1663757368726.png
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Nu cred, stiu. Dar nu asta era subiectul.

Fain ca te-ai activat repede, zic. Focul arde dar cred ca altcineva s-ars ;)

Nu am treaba cu conflictul de pe aceasta lume, dar ca cititor al formului, o asemenea afirmatie venita din partea unui membru al staffului triburile.ro, deci o informatie oficiala, nu are cum sa treaca neobservata.

Pentru ca "a sti ca cineva incalca regulamentul folosind scripturi" presupune ca ai dovezile necesare pentru a trece de la banuiala la a sti cu siguranta.

Deci postarea de mai sus este o afirmatie / acuzatie ca echipa de admini stie ca unii incalca regulamentul folosind scripturi, dar ii lasa in pace (afirmatia vine chiar de la un admin).

Ceea ce pune sub un mare semn de intrebare toate deciziile / actiunile echipei de admini din acest joc.

@Rakanishu ar fi necesare niste lamuriri in aceasta situatie, pentru ca este vorba de o declaratie a unui membru al staffului triburile.ro.
(daca era doar un simplu jucator, stiu ce se intampla, se nega si era trimis in vacanta, dar acum e vorba de afirmatii oficiale cu referire la incalcarea regulamentului).
 

Baldr

member
Scor reacție
0
Nu am treaba cu conflictul de pe aceasta lume, dar ca cititor al formului, o asemenea afirmatie venita din partea unui membru al staffului triburile.ro, deci o informatie oficiala, nu are cum sa treaca neobservata.

Pentru ca "a sti ca cineva incalca regulamentul folosind scripturi" presupune ca ai dovezile necesare pentru a trece de la banuiala la a sti cu siguranta.

Deci postarea de mai sus este o afirmatie / acuzatie ca echipa de admini stie ca unii incalca regulamentul folosind scripturi, dar ii lasa in pace (afirmatia vine chiar de la un admin).

Ceea ce pune sub un mare semn de intrebare toate deciziile / actiunile echipei de admini din acest joc.

@Rakanishu ar fi necesare niste lamuriri in aceasta situatie, pentru ca este vorba de o declaratie a unui membru al staffului triburile.ro.
(daca era doar un simplu jucator, stiu ce se intampla, se nega si era trimis in vacanta, dar acum e vorba de afirmatii oficiale cu referire la incalcarea regulamentului).
Sunt scripturi legale si ilegale , el zicea ca au pus mana pe un script si acum sunt mari jucatori. Citeste de 10 ori ca vad ca nu ai inteles nimic . Nu a zis ca "au pus mana pe un script ilegal"
 

Tom Hardy

member
Scor reacție
0
Cred ca doar ce am scris mai sus cum a fost cu activitatea, nu mai reiau.


Lucrurile nu au stat chiar asa. Si noi am avut pe harta un aliat cu care nu am putut sa fuzionam si care avea marginea si a trebuit sa-i scoatem asa ca asta nu prea e relevant. Fiecare trib a trebui sa-si castige continentul.

Asa cum am zis si in postarea anterioara, Green a avut avantaj atat contra Dah cat si contra Fame, asadar nu poti sa zici ca ca nu am profitat. Se putea mai mult? Cu siguranta, dar cu echipa si timpul disponibil asta a fost.
Situatia cu aliatii a fost cam asa: conducerea de acolo a decis sa renunte la joc si au pasat sitter. Tu jucator in tribul respectiv ai 2 optiuni sa joci intr-un trib fara conducere sau sa pleci in tribul advers ca poate prinzi un loc la final. Asadar nu are legatura cu "plecatul la mai rau". Istoric si statistic vorbind atunci cand conducerea unui trib renunta, tribul respectiv e cam gata. Mai ales ca respectiva conducere avea si printre cele mai mari conturi pe lumea asta, iar dupa 30 de zile de sitter nici nu prea se putea mai face nimic. S-a incercat preluarea satelor dar asta a durat mai ales fiind pe Kul opus iar Fame/Dah au fost mult mai bine pozitionati sa ia majoritatea satelor. Consider ca daca ei nu ar fi dezertat, cel mai probabil am fi castigat lumea asta lejer.
Si mai cred ca probabil orice trib in situatia noastra ar fi pierdut :)


Ma/Ne acuzi cumva ca nu am stiut cine e banat si ca n-am avut informatii din sistem? o_O Cred ca nu stii ce vorbesti si cu cine vorbesti.


Avand in vedere mesajele pe care le-am vazut in convorbirile dintre voi pe diferite medii, da-mi voie sa cred ca problema se afla in alta parte si imi mentin afirmatia din postarea anterioara. ;)
Da, consider ca echipele se claseaza in felul urmator:
  1. Green - de departe, chiar si in formula restransa cu timp foarte limitat
  2. Dah - de departe
  3. Fame
  4. WW


Vorbesti mult, prost si fara rost.

Situatia cu TH si stiu foarte bine ce vorbesc este ca am facut alianta respectiva cu gandul de a fuziona. Insa ei nu au mai vrut sa fuzioneze si nu vroiau nici diplomatie comuna. Cred ca oricine poate cadea de acord ca nu puteam sa toleram un trib de 20% din cat era green sa faca jocurile. Nu a fost backstab si nici teapa.

Da, consider in continuare ca sunteti slabi overall, asta nu s-a schimbat. Am explicat mai sus si in postarea anterioara ce era de explicat.
Acuzatiile nefondate, mesajele abjecte si restul de tampenii poti sa le tii pentru tine si cercul tau de nimicuri.
Jet oceanic.

Hai sa facem rezumate...rezumate reale, nu inventii de tip scuze, nu supozitii si nu fantezii.

1. Vreau sa readuc in discutie ce am spus de nenumarate ori pe multe lumi, faptul ca GREEN nu a fost, nu este si nici nu o sa fie vreodata o echipa de top.
2. Ati avut aici pe ro87 o echipa fenomenala, ati avut jucatori pe care nu i-ati luat in considerare ca va pot ajuta in vreun fel sau altul, nu le-ati dat deloc incredere, nu le-ati oferit nici o sansa sa le scoateti adevaratul potential, dar v-ati batut joc de ei rand pe rand, ignorandu-i, tratandu-i cu dispretul mult cunoscut de toata lumea, aroganta si inganfare dusa la extrem, care v-au adus din favoriti clari nr 1 ai acestei lumi in simpli creepi de level 1 pe harta in frunte cu maram.
3. Ati pierdut pentru ca v-am batut. Ca am fost peste voi la mai multe capitole, ca am stiut sa ne aparam mult mai bine si mult mai unit decat voi, ca am dat dovada in multe din cazuri de solidaritate chiar cand eram cu moralul jos multi dintre noi in urma multiplelor tradari ce au avut loc. Si aici vreau sa mai spun ca nu a plecat nimeni din cauza mea, din cauza cuiva din conducerea noastra pentru ca nu aveau absolut niciun motiv. Sunt baieti in DaH si Fame care castiga pentru prima data o lume pentru ca li s-a oferit o sansa de a se implica, de a se autodepasi, de a invata sa faca ce pe alte lumi nu au facut si am impus, ca si conducere, un ritm de joc alert cu cerinte clare, standarde inalte. Toate astea erau straine pentru multi dintre jucatorii acestia, nu stiau sa faca multe lucruri, nici macar simplele splituri, nici macar curajul ala de a ataca nu il aveau. Acum ies invingatori in fata voastra pentru ca au avut incredere in noi, ca i-am indrumat corect, ca pe unii i-am luat de la 0 cunostinte si i-am facut jucatori pot spune, nu foarte buni, dar sunt jucatori de echipa si as da orice pentru fiecare dintre ei oricand si ei la fel pentru mine.
4. Spuneati despre jucatorii din k44 care "au tradat", "au cedat" sau ce "au" mai spuneti voi...nu oameni buni, toti au venit la noi pentru ca au fost alungati de voi, de marea conducatoare maram, de restul conducerii voastre arogante care nu putea sa ia in calcul jucatori din alte echipe sa ii imbine cu jucatorii vostrii si sa mergem umar la umar spre o victorie. Voi ati vrut totul pentru voi, pentru oamenii vostri, asa cum ati facut intotdeauna. Le-ati vrut satele, conturile, tot, mai putin sa le oferiti o sansa sa se evidentieze, sa isi castige locul printre voi. Uite ca unii dintre acesti jucatori o sa termine lumea invingatori in fata voastra. Repet, in fata marii echipe GREEN :))
5. Ati avut avantaje inca din start cand ati racolat, mintit, dezinformat, prostit foarte multi jucatori care nu va cunosteau, nu stiau cine sunteti sau daca stiau, stiau doar o parte, partea poate expusa de voi. Ati avut avantajul hartii, ati avut avantajul ca noi nu ne cunosteam intre noi, ca mai mult de 5 jucatori nu jucasera impreuna niciodata pe nici o lume, ca am avut in echipa minim 40-50 jucatori de tip incepator care acum va bat, care se pot bate cu orice echipa, pe orice setare si orice granita. Cu toate astea ati pierdut...nu aveti scuze, nu exista scuze pentru ca asta este marea echipa GREEN. Voi fara un aliat puternic care sa va faca jocurile cap-coada, jocurile de culise, shoppingul necesar pentru a evolua, tertipurile care nu tin de harta care o jucati, voi nu puteti bate nici macar o echipa ca SCITII, ca sa dau un mic exemplu. Voi nu ati batut, nu o sa bateti niciodata o echipa de top pentru ca nu aveti calitati, nu aveti mentalitate, nu aveti nimic care sa va ajute sa faceti asta. Va mandriti cu diverse victorii care au fost obtinute 75% de aliatii cu care ati jucat acele lumi. Atat...in rest sunteti o echipa de mana a 2 a...si doar atat
6. Ati aparut cu diverse circulare, ati denigrat numele meu in fel si chip, ati editat discutii de pe whatsapp crezand ca va merge. Poate si altii faceau asa, poate ati fost invatati de Jderii care cred ca au fost primii pe .ro care au facut astfel de lucruri cand nu aveau solutii pe harta. Ma refer aici la celebra lor infrangere de pe speciala cand s-au dus la m4ry0 cu printuri editate, discutii transformate in scandal fara pic de noima, fara pic de credibilitate. Asta este o infrangere ce doare, stiu, dar nu cunosc echipe care sa fi facut asa ceva in afara de marea echipa GREEN si Jderii-Mnk. Jenant, patetic, umilinta...
Ati fost infranti de un mix, de jucatori care nu stiau sa lege 3 atacuri, de jucatori care nu stiau sa faca splituri (tin sa multumesc pe aceasta cale lui Andronie care a facut in piata centrala instructajul pentru asa ceva mai multor jucatori), care nu stiau ca se poate ajunge la lucruri murdare precum ce ati facut voi, mare echipa GREEN, care erau naivi inainte de startul acestei lumi si cand auzisera ca joaca impotriva unor admini precum maram, alex02dsa, sorin08, tremurau mainile pe tastatura inainte sa lanseze atacuri. Toti puneau intrebari, toti erau cu moralul la pamant, multi erau neincrezatori in fortele lor, nu stiau cum sa stea in ghete cum se spune. Dar uite, ca multi dintre ei au evoluat, nu mai sunt acei baieti naivi, nu se mai feresc sa iasa la bataie, nu se mai feresc sa comunice cu diversi jucatori, nu mai iau jocul pe cont propriu, nu se mai incred in circulare adverse si multe altele.

Nu stiu, ar mai fi multe de spus, ma rezum doar la astea care mi-au venit acum. Dar vreau sa evidentiez jocul de echipa al nostru, al aliatilor, al tuturor jucatorilor nostri care nu au cedat, care au ramas cu noi, vorba aia "Noi suntem cei care nu au tradat" ca e la moda. Constanta pe aparare, unitatea si altruismul fiecaruia si mai ales increderea care au avut-o in conducerea noastra, ca se poate, ca putem invinge, ca putem trece peste marea echipa GREEN. Pentru voi e o infrangere rusinoasa, pentru noi e o mare victorie, muncita, dorita si meritata (nu are cum sa spuna nimeni ca nu meritam victoria, nu poate nimeni contesta asta).

Va salut si va urez sa reveniti un pic cu picioarele pe pamant, sa lasati arogantele, sa lasati figurile de mari jucatori pentru ca ati devenit prin infrangerea asta foarte mici, nu mai sunt nici numele de voi sau realizarile ce le aveti pe conturile voastre de-a lungul anilor. Poate o sa bateti si voi pe cineva intr-un final si o sa fie trecut acolo la sfarsitul unei lumi doar Verde de Paris - Green. In rest can can, show marca alex02dsa, arogante ieftine depasite, aceleasi comentarii, putin schimbate doar, aceleasi replici, aceleasi tactici.

P.S. : Anuntati cand sunteti intr-o formula mai buna sa va oferim revansa.

#Florin
 
Ultima editare:

dormm

member
Scor reacție
0
Sunt scripturi legale si ilegale , el zicea ca au pus mana pe un script si acum sunt mari jucatori. Citeste de 10 ori ca vad ca nu ai inteles nimic . Nu a zis ca "au pus mana pe un script ilegal"
aloo,vezi ca nu ai proprietatea termenilor....in primul rand nu ai inteles nimic,in al doilea rand el aducea niste acuzatii,dar tu esti prea slab ca sa intelegi ceva
 

Tom Hardy

member
Scor reacție
0
aloo,vezi ca nu ai proprietatea termenilor....in primul rand nu ai inteles nimic,in al doilea rand el aducea niste acuzatii,dar tu esti prea slab ca sa intelegi ceva

Ei nu mai fac diferente, nu mai pot sa realizeze unde sunt greseli si unde e realitatea. Ei merg pe linia lor cu ochelari de cal pusi...
Se lucreaza pe supozitii de ani de zile. Ce rost are sa mai luam in calcul supozitiile lui alex02dsa acum ? Cine e alex02dsa ca sa il bagam in seama ?
Ahhh...e admin si isi permite orice. Si mai presus de tot ce zicem noi, e supozitia lui. Adica ceea ce crede el, ca are sau nu are dreptate, ca are sau nu dovezi, el trebuie sa se impuna. Nu intram aici in discutiile astea cu el ca ne depasesc. Informatiile ce le are alex02dsa sunt echivalente cu cele de la NSA, NATO, Obregia.
Nu ne putem compara cu nivelul lui intelectual. El, un admin, care ar trebui sa dea dovada de altfel de comportament si exprimare in postari, el ne da "jet oceanic". Marca lui inregistrata. Cine stie unde a auzit vorba asta, ca sigur nu e a lui, si a adus-o si el ca un fel de semnatura pe aici. Patetic, jenant, nimic iesit din comun. Mai zicem ?
Nu mai zicem...ii lasam sa sufere in liniste. Sper sa le ajunga ZEWA la toti astia intelectualii.
 

Baldr

member
Scor reacție
0
Ei nu mai fac diferente, nu mai pot sa realizeze unde sunt greseli si unde e realitatea. Ei merg pe linia lor cu ochelari de cal pusi...
Se lucreaza pe supozitii de ani de zile. Ce rost are sa mai luam in calcul supozitiile lui alex02dsa acum ? Cine e alex02dsa ca sa il bagam in seama ?
Ahhh...e admin si isi permite orice. Si mai presus de tot ce zicem noi, e supozitia lui. Adica ceea ce crede el, ca are sau nu are dreptate, ca are sau nu dovezi, el trebuie sa se impuna. Nu intram aici in discutiile astea cu el ca ne depasesc. Informatiile ce le are alex02dsa sunt echivalente cu cele de la NSA, NATO, Obregia.
Nu ne putem compara cu nivelul lui intelectual. El, un admin, care ar trebui sa dea dovada de altfel de comportament si exprimare in postari, el ne da "jet oceanic". Marca lui inregistrata. Cine stie unde a auzit vorba asta, ca sigur nu e a lui, si a adus-o si el ca un fel de semnatura pe aici. Patetic, jenant, nimic iesit din comun. Mai zicem ?
Nu mai zicem...ii lasam sa sufere in liniste. Sper sa le ajunga ZEWA la toti astia intelectualii.
Vezi ca faci febra la degete, doar prostii si minciuni stii scrie :)) cum poti fii asa sincer ? Iti demonstrez cand vrei ca ai avut in DAH si academii peste 50 de jucatori cu minim 5 ani vechime pe joc , si iti enumar si jucatori care stiu face split si autosplit . Doar din ce a ramas din ANM sunt 8 jucatori care stiu asta 100% . Nu o tot da in inventii nasoale . De cei din FAME nici nu mai zic , au multi jucatori buni si asta e adevaru , dar nu o da in texte cu adunaturi.Sa imi spui te rog cine o sa fie in tribul final ca sunteti peste 300 in alianta aia :))
 
Ultima editare:

Noctus

member
Scor reacție
0
Hai sa facem rezumate...rezumate reale, nu inventii de tip scuze, nu supozitii si nu fantezii.

1. Vreau sa readuc in discutie ce am spus de nenumarate ori pe multe lumi, faptul ca GREEN nu a fost, nu este si nici nu o sa fie vreodata o echipa de top.
2. Ati avut aici pe ro87 o echipa fenomenala, ati avut jucatori pe care nu i-ati luat in considerare ca va pot ajuta in vreun fel sau altul, nu le-ati dat deloc incredere, nu le-ati oferit nici o sansa sa le scoateti adevaratul potential, dar v-ati batut joc de ei rand pe rand, ignorandu-i, tratandu-i cu dispretul mult cunoscut de toata lumea, aroganta si inganfare dusa la extrem, care v-au adus din favoriti clari nr 1 ai acestei lumi in simpli creepi de level 1 pe harta in frunte cu maram.
3. Ati pierdut pentru ca v-am batut. Ca am fost peste voi la mai multe capitole, ca am stiut sa ne aparam mult mai bine si mult mai unit decat voi, ca am dat dovada in multe din cazuri de solidaritate chiar cand eram cu moralul jos multi dintre noi in urma multiplelor tradari ce au avut loc. Si aici vreau sa mai spun ca nu a plecat nimeni din cauza mea, din cauza cuiva din conducerea noastra pentru ca nu aveau absolut niciun motiv. Sunt baieti in DaH si Fame care castiga pentru prima data o lume pentru ca li s-a oferit o sansa de a se implica, de a se autodepasi, de a invata sa faca ce pe alte lumi nu au facut si am impus, ca si conducere, un ritm de joc alert cu cerinte clare, standarde inalte. Toate astea erau straine pentru multi dintre jucatorii acestia, nu stiau sa faca multe lucruri, nici macar simplele splituri, nici macar curajul ala de a ataca nu il aveau. Acum ies invingatori in fata voastra pentru ca au avut incredere in noi, ca i-am indrumat corect, ca pe unii i-am luat de la 0 cunostinte si i-am facut jucatori pot spune, nu foarte buni, dar sunt jucatori de echipa si as da orice pentru fiecare dintre ei oricand si ei la fel pentru mine.
4. Spuneati despre jucatorii din k44 care "au tradat", "au cedat" sau ce "au" mai spuneti voi...nu oameni buni, toti au venit la noi pentru ca au fost alungati de voi, de marea conducatoare maram, de restul conducerii voastre arogante care nu putea sa ia in calcul jucatori din alte echipe sa ii imbine cu jucatorii vostrii si sa mergem umar la umar spre o victorie. Voi ati vrut totul pentru voi, pentru oamenii vostri, asa cum ati facut intotdeauna. Le-ati vrut satele, conturile, tot, mai putin sa le oferiti o sansa sa se evidentieze, sa isi castige locul printre voi. Uite ca unii dintre acesti jucatori o sa termine lumea invingatori in fata voastra. Repet, in fata marii echipe GREEN :))
5. Ati avut avantaje inca din start cand ati racolat, mintit, dezinformat, prostit foarte multi jucatori care nu va cunosteau, nu stiau cine sunteti sau daca stiau, stiau doar o parte, partea poate expusa de voi. Ati avut avantajul hartii, ati avut avantajul ca noi nu ne cunosteam intre noi, ca mai mult de 5 jucatori nu jucasera impreuna niciodata pe nici o lume, ca am avut in echipa minim 40-50 jucatori de tip incepator care acum va bat, care se pot bate cu orice echipa, pe orice setare si orice granita. Cu toate astea ati pierdut...nu aveti scuze, nu exista scuze pentru ca asta este marea echipa GREEN. Voi fara un aliat puternic care sa va faca jocurile cap-coada, jocurile de culise, shoppingul necesar pentru a evolua, tertipurile care nu tin de harta care o jucati, voi nu puteti bate nici macar o echipa ca SCITII, ca sa dau un mic exemplu. Voi nu ati batut, nu o sa bateti niciodata o echipa de top pentru ca nu aveti calitati, nu aveti mentalitate, nu aveti nimic care sa va ajute sa faceti asta. Va mandriti cu diverse victorii care au fost obtinute 75% de aliatii cu care ati jucat acele lumi. Atat...in rest sunteti o echipa de mana a 2 a...si doar atat
6. Ati aparut cu diverse circulare, ati denigrat numele meu in fel si chip, ati editat discutii de pe whatsapp crezand ca va merge. Poate si altii faceau asa, poate ati fost invatati de Jderii care cred ca au fost primii pe .ro care au facut astfel de lucruri cand nu aveau solutii pe harta. Ma refer aici la celebra lor infrangere de pe speciala cand s-au dus la m4ry0 cu printuri editate, discutii transformate in scandal fara pic de noima, fara pic de credibilitate. Asta este o infrangere ce doare, stiu, dar nu cunosc echipe care sa fi facut asa ceva in afara de marea echipa GREEN si Jderii-Mnk. Jenant, patetic, umilinta...
Ati fost infranti de un mix, de jucatori care nu stiau sa lege 3 atacuri, de jucatori care nu stiau sa faca splituri (tin sa multumesc pe aceasta cale lui Andronie care a facut in piata centrala instructajul pentru asa ceva mai multor jucatori), care nu stiau ca se poate ajunge la lucruri murdare precum ce ati facut voi, mare echipa GREEN, care erau naivi inainte de startul acestei lumi si cand auzisera ca joaca impotriva unor admini precum maram, alex02dsa, sorin08, tremurau mainile pe tastatura inainte sa lanseze atacuri. Toti puneau intrebari, toti erau cu moralul la pamant, multi erau neincrezatori in fortele lor, nu stiau cum sa stea in ghete cum se spune. Dar uite, ca multi dintre ei au evoluat, nu mai sunt acei baieti naivi, nu se mai feresc sa iasa la bataie, nu se mai feresc sa comunice cu diversi jucatori, nu mai iau jocul pe cont propriu, nu se mai incred in circulare adverse si multe altele.

Nu stiu, ar mai fi multe de spus, ma rezum doar la astea care mi-au venit acum. Dar vreau sa evidentiez jocul de echipa al nostru, al aliatilor, al tuturor jucatorilor nostri care nu au cedat, care au ramas cu noi, vorba aia "Noi suntem cei care nu au tradat" ca e la moda. Constanta pe aparare, unitatea si altruismul fiecaruia si mai ales increderea care au avut-o in conducerea noastra, ca se poate, ca putem invinge, ca putem trece peste marea echipa GREEN. Pentru voi e o infrangere rusinoasa, pentru noi e o mare victorie, muncita, dorita si meritata (nu are cum sa spuna nimeni ca nu meritam victoria, nu poate nimeni contesta asta).

Va salut si va urez sa reveniti un pic cu picioarele pe pamant, sa lasati arogantele, sa lasati figurile de mari jucatori pentru ca ati devenit prin infrangerea asta foarte mici, nu mai sunt nici numele de voi sau realizarile ce le aveti pe conturile voastre de-a lungul anilor. Poate o sa bateti si voi pe cineva intr-un final si o sa fie trecut acolo la sfarsitul unei lumi doar Verde de Paris - Green. In rest can can, show marca alex02dsa, arogante ieftine depasite, aceleasi comentarii, putin schimbate doar, aceleasi replici, aceleasi tactici.

P.S. : Anuntati cand sunteti intr-o formula mai buna sa va oferim revansa.

#Florin
1. Nu sunt fan Green, nu am jucat niciodata cu ei insa nu poate sa vina nimeni din aceasta comunitate sa spuna ca Green nu e un trib de top pe acest server. Joaca de cativa ani buni in aceasi formula si cand au intrat, au intrat mereu sa castige, nu sa incurce. Au reusit, n-au reusit..au fost acolo.
2. Si-au asumat infrangerea, v-au felicitat, ce mai e de spus? O fi el dsa prost de gura si arogant dar a venit si v-a felicitat, ceea ce e de laudat.
3. Da, ati fost peste ei pe aceasta lume insa diferenta este ca ei nu au recrutat de pe harta in masa iar voi ati facut-o, bravo voua, ati stiut sa echilibrati harta iar intr-un final sa o castigati dar nu uita ca tu esti de fapt un simplu bufon aici, este doar o chestiune de timp pana cand isi vor da seama de acest lucru si cei care sunt in echipa in care activezi in acest moment, nu o mai arde aiurea pe aici ca nu pune nimeni botul. N-ai jucat mai mult de 1 an in aceasi echipa, toti se feresc de tine!
4. .....
5. Vorbeste gura fara tine doar sa te afli in treaba.
6. Desi nu stiu daca acuzatiile sunt adevarate vizavi de green, nu e singurul trib care a recurs la aceasta metoda, ca nu stii tu, e alta poveste. Imi amintesc de lumile de acum 5-8 ani, se practica aceasta metoda, primul care imi sare in minte este ursu.
Si inca ceva, MnK.s nu are treaba cu Jderii si nici invers, nu ii mai asocia, vazusem intr-o postare anterioara ca te laudai ca i-ai batut, aberezi! MnK.s e pietraru, Jderii e samy.
Si nu mai vorbi nici de revanse ca ultima data cand ai oferit o revansa n-ai rezistat nici macar doua saptamani pe speciala!

De cate ori vad ca postezi ma pufneste rasul, inceteaza ma baiatule, prima data plateste-ti datoriile fata de colegii de pe aceasta comunitate.
#Slavi Ukraini!
 
Scor reacție
1
1. Nu sunt fan Green, nu am jucat niciodata cu ei insa nu poate sa vina nimeni din aceasta comunitate sa spuna ca Green nu e un trib de top pe acest server. Joaca de cativa ani buni in aceasi formula si cand au intrat, au intrat mereu sa castige, nu sa incurce. Au reusit, n-au reusit..au fost acolo.
2. Si-au asumat infrangerea, v-au felicitat, ce mai e de spus? O fi el dsa prost de gura si arogant dar a venit si v-a felicitat, ceea ce e de laudat.
3. Da, ati fost peste ei pe aceasta lume insa diferenta este ca ei nu au recrutat de pe harta in masa iar voi ati facut-o, bravo voua, ati stiut sa echilibrati harta iar intr-un final sa o castigati dar nu uita ca tu esti de fapt un simplu bufon aici, este doar o chestiune de timp pana cand isi vor da seama de acest lucru si cei care sunt in echipa in care activezi in acest moment, nu o mai arde aiurea pe aici ca nu pune nimeni botul. N-ai jucat mai mult de 1 an in aceasi echipa, toti se feresc de tine!
4. .....
5. Vorbeste gura fara tine doar sa te afli in treaba.
6. Desi nu stiu daca acuzatiile sunt adevarate vizavi de green, nu e singurul trib care a recurs la aceasta metoda, ca nu stii tu, e alta poveste. Imi amintesc de lumile de acum 5-8 ani, se practica aceasta metoda, primul care imi sare in minte este ursu.
Si inca ceva, MnK.s nu are treaba cu Jderii si nici invers, nu ii mai asocia, vazusem intr-o postare anterioara ca te laudai ca i-ai batut, aberezi! MnK.s e pietraru, Jderii e samy.
Si nu mai vorbi nici de revanse ca ultima data cand ai oferit o revansa n-ai rezistat nici macar doua saptamani pe speciala!

De cate ori vad ca postezi ma pufneste rasul, inceteaza ma baiatule, prima data plateste-ti datoriile fata de colegii de pe aceasta comunitate.
#Slavi Ukraini!
Direct la tinta)))
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Ei nu mai fac diferente, nu mai pot sa realizeze unde sunt greseli si unde e realitatea. Ei merg pe linia lor cu ochelari de cal pusi...
Se lucreaza pe supozitii de ani de zile. Ce rost are sa mai luam in calcul supozitiile lui alex02dsa acum ? Cine e alex02dsa ca sa il bagam in seama ?
Ahhh...e admin si isi permite orice. Si mai presus de tot ce zicem noi, e supozitia lui. Adica ceea ce crede el, ca are sau nu are dreptate, ca are sau nu dovezi, el trebuie sa se impuna. Nu intram aici in discutiile astea cu el ca ne depasesc. Informatiile ce le are alex02dsa sunt echivalente cu cele de la NSA, NATO, Obregia.
Nu ne putem compara cu nivelul lui intelectual. El, un admin, care ar trebui sa dea dovada de altfel de comportament si exprimare in postari, el ne da "jet oceanic". Marca lui inregistrata. Cine stie unde a auzit vorba asta, ca sigur nu e a lui, si a adus-o si el ca un fel de semnatura pe aici. Patetic, jenant, nimic iesit din comun. Mai zicem ?
Nu mai zicem...ii lasam sa sufere in liniste. Sper sa le ajunga ZEWA la toti astia intelectualii.
Ai spus multe adevaruri in postarea asta dar si niste aberatii. Cine e alex02dsa?
giphy.gif


"Adica ceea ce crede el, ca are sau nu are dreptate, ca are sau nu dovezi, el trebuie sa se impuna" -> Am zis ca nu cred, ci stiu. Uite o dovada, multi dintre care o dati arogant pe aici pe script ati fost prinsi de n+k+p ori cu ele. Ca exista scripturi care nu au fost/nu se pot detecta de sistem este ceva ce se cunoaste, mai ales de cei ce le fac.

"Informatiile ce le are alex02dsa sunt echivalente cu cele de la NSA, NATO, Obregia" -> Minim, am zis. Mai la nivel de Mossad asa. :D
"Nu ne putem compara cu nivelul lui intelectual" -> Tu mai ales :D
"Marca lui inregistrata" -> Da, si am mai multe si ghici ce? Unii de pe aici le si copiaza. Si sa iti mai zic ceva, alex02dsa in vreo 15 ani de joc nu a construit o reputatie nici de furacios, nici de trisor, nici de scriptat samd. Da, poate par arogant, dar asta in principal cu cei care sar calul, cred ca sunt ceea nu sunt si alte exemple frumoase. Cei care ma cunosc, stiu ca nu sunt asa si sunt destui cu care m-am intersectat pe mai multe lumi, prin mai multe triburi. Acum poti sa mergi linistit la locul tau.

Eu totusi nu inteleg, cum bine zicea si cineva mai sus. Eu am venit la incheierea lumii sa va felicit ca ati castigat-o si am explicat si pozitia mea si partial a noastra.
Voi ati tabarat aici cu zecile cu un ton de cearta, harta, caracteristic as putea spune. Ati dus discutia in niste zone dubioase legate de scripturi samd, eu am si spus ca voi nu ati castigat lumea asta prin razboi, pe cale de consecinta nici scripturile nu ar fi putut face vreo diferenta, fie care au folosite sau nu.
Nu inteleg de ce tot voi sunteti suparati si aruncati cu tot felul de afirmatii. In fine, eu am zis ce am avut de zis, nu mai raspund pe subiect. Va urez spor pe lumile viitoare.

giphy.gif
 

Tom Hardy

member
Scor reacție
0
Cum de ce?
Pai spuneti lucrurilor pe nume. Cate tentative de a cumpara conturi a avut green ? Ca nu sunt acceptate de voi dovezile de pe whatsapp sau skype asta nu inseamna ca nu au fost dovezi. De scripturi nici nu mai vorbim. Mergeau moristile la toti ai vostri de zici ca jucau conturile singure. Ma lasi cu textele astea expirate ?
Cate zeci de tickete cu dovezi incontestabile de innobilari de conturi suport, de utilizat scripturi ilegale de lansat (s-au pus chiar si 4 comenzi in aceeasi mlsecunda de pe sate diferite). Stiu...sunt buni astia din green si nu au folosit si nici nu folosesc. Toata lumea foloseste scripturi, inclusiv voi si tu doar ca nu recunoasteti.
Si nu duceam discutiile aici daca nu ati cautat intr-un fel sa umbriti realizarile noastre, sa umbriti victoria in fata voastra cu anumite scuze care au maxima ipocrizie.
Cum sa spui astea ? Cand tradau astia pe banda rulanta aveati timp, cand luati sate de la vandam erati toti hyper activi, cand incercati sa cumparati conturi la fel erati toti maxim de activi iar cand ati pierdut, si-a spus cuvantul lipsa de timp din partea multora. Nu, ati fost mai activi ca noi. Si la noi au jucat foarte multi "intr-un picior", fara prea mult timp de acordat pentru joc. Am schimbat jucatori pe anumite conturi din cauza lipsei de timp, am dublat conturi la fel din lipsa de timp, am renuntat la conturi (le-am internat) la fel din lipsa de timp si nu vroiam sa facem asta.
Cu toate greutatile astea puse cap la cap, si repet, aici vine si raspunsul pentru supranatural13, cu peste 60% din jucatori care nu cunosteau decat chestii elementare despre joc, sa nu mai vorbim de alte ce tin de conducere, implicare, altruism, activitate, cu toate astea am castigat.
Noi cand am fuzionat cu Dah extrem de multi jucau individual, nu atacau, nu aparau, nu trimiteau sprijin, nu luau sitere, nimic. Jocul lor era doar pentru ei si atat. S-au schimbat lucrurile in bine pe parcurs. Noi nu am avut clipe de respiro pentru a sta la curatenie generala, sa internam inactivii, sa internam ce nu misca, sa internam conturile ce le stiam ca sunt ale voastre. Nu. Noi am atacat constant, am aparat constant, saptamana de saptamana.
Tineti minte cand a venit vandam la voi dupa ce discutase voce cu noi si ceruse pentru cont "macar 10000 lei" ca radea tot greenul ? Tineti minte ca erati vazuti cu sacii in caruta, ca sunteti invingatori, ca nu va mai poate opri nimeni ?
Mai tineti minte cand erati zi de zi cu mesaje la Dragos si la tot FAME-ul cu diverse scheme de-ale voastre incercand sa spargeti alianta?
Noi nu am dat circulare la voi in trib, noi doar am raspuns la ceea ce faceati voi. Dadeati circulare in toate triburile si cand venea raspunsul nostru la fel prin circulara aratati cu degetul ca mama mama ce am facut noi. Cata ipocrizie ? Radu si multi de la voi nu stiau ca voi lansati aproape zilnic circulare si mesaje de genul si au condamnat ceea ce faceti dupa ce au vazut data de pe circularele voastre si a comparat cu ceea ce trimiteam noi la voi.
Ati blocat jucatori pe organizatele noastre sau ale voastre pe atacabil timp de 24 ore dar cand a venit vorba sa ia ban ai vostri cred ca nici nu s-a verificat ceva. S-au inchis tickete fara niciun raspuns. Nu doar mie, ci multor altor jucatori.
Am ramas in picioare dupa toate astea si am castigat.

P.S. : Noctus, du-te putin in spate in istoria jocului asta si spune-mi cate echipe au batut Mnk in cel mai bun line-up al lor. Stiu si fac diferenta intre Mnk si Jderii, dar marele nucleu de jucatori din Jderii se trag din Mnk, scuze daca am afirmat gresit initial.

Am multi dusmani, multi contestatari, multi pe care i-am internat rand pe rand pe multe lumi, multi din conducerea WoC mi i-am pus in cap pentru ca eram primul care luam atitudine cand ceva era in neregula, toata Roma ma blameaza pentru cele intamplate cu mau100 pe ro75, darkrobeen e inamicul nr. 1 declarat al meu, tot green e foc si para, multi din Mnk ma cauta si ma vaneaza peste tot, am avut si tot DK-ul si poate il am in continuare impotriva mea, tot RS cred ca e la fel, deci foarte multi dusmani. Cu toate astea, cu tot ce se spune si se posteaza despre mine, eu pe joc am fost, sunt si o sa fiu intotdeauna exemplar, loial, jucator de maxima incredere, si mai castig o lume, a nu stiu cata lume. Dragii de admini, rakanishu sau alex02dsa mi-au dat masterban pe contul meu, de aceea am jucat inca o data o lume cu un cont blank si uite ca inca o lume castig.
Am si o lista lunga de multumiri, oameni care mi-au fost dusmani atatia ani si-au schimbat parerea total dupa ce au vazut contrariul ce il etalati pe aici voi in fel si chip. Ma rezum doar sa felicit aliatul FAME (conducere plus toti jucatorii) care si pe ei i-am avut dusmani in trecut si i-am invins, sa felicit toata echipa noastra de la A-Z, de la cel mai mic la cel mai mare, de la cel mai noob la cel mai competent, de la cel mai inactiv (Andronie) pana la Botez.

#Succesuri
 
Ultima editare:

Tom Hardy

member
Scor reacție
0
Pai fara mine cred ca poti taia 2 lumi din palmaresul WoC sau 2 din NiP, 1 din Bratva. Stau sa fac istorie cu tine acum ? :)))
Green m-a batut pe 79 impreuna cu Roma unde eram cu o echipa improvizata, aliatul a cazut repede, 0% sanse de castig. A fost o victorie normala a lor.
Pe ro60 Green insa a dat backstabb, si toata lumea ce a jucat acolo stie asta si nu poate spune nimeni nimic despre asta. Green unde nu poate altfel recurge la lucruri de genul. Ce sa faca si ei...
Si nu unde am fost pana acum mare jucator, ca nu ma vad spre deosebire de altii. Dar unde am jucat, unde am condus, s-a vazut, s-a castigat, s-a contat enorm.
Tu stai acolo soldatelule parcat, fi cuminte, poate iti arunca o guma de mestecat si tie maramel.
 

laser.frate

member
Scor reacție
0
Este clar cu tine , nu are rost sa continuam discutia .Citeste atent ce ai scris mai sus , stai si analizeaza dar bine de tot .
Daca esti asa de modest precum pretinzi , dupa postarea unde DSA va felicita pentru victorie , scriai un simplu "Multumesc" chiar era ceva. Mai rau ca un jucator care nu stie sa piarda este unu care nu stie sa castige.
 
Sus