Propunere setari L93

dontlemon

member
Scor reacție
0
- viteza serverului: 1.2
- viteza trupelor: 1.2
- moral activ (nu pe bază de timp).
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 70.
- atacurile în trib se transforma în vizite
- sprijin doar în trib (după 2 zile în trib)
- sprijin in afara tribului : setarea "sosiri"
- abilități trib active
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile în ultimele 60 de zile.
- turnul de veghe - nu.
- fortăreață - nu
- biserică - nu.
- steaguri - da.
- realizări active.
- paladin abilitati noi
- arcași - da.
- gardă - da.
- limită de fake - 1% din punctele satului
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 1500 p.
- sate bonus îmbunătățite
- bonus de noapte - Activ de la 23:00 până la 8:00
- perioada protecţie iniţială - 5 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 70 de câmpuri.
- nou sistem de misiuni
- curățare - DA
- taleri cost redus
- gap comenzi - 100 ms.
- depozit premium activ


Propun
+1
 

Jirachi

member
Scor reacție
1
- viteza serverului: 1.2
- viteza trupelor: 1.2
- moral activ (nu pe bază de timp).
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 70.
- atacurile în trib se transforma în vizite
- sprijin doar în trib (după 2 zile în trib)
- sprijin in afara tribului : setarea "sosiri"
- abilități trib active
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile în ultimele 60 de zile.
- turnul de veghe - nu.
- fortăreață - nu
- biserică - nu.
- steaguri - da.
- realizări active.
- paladin abilitati noi
- arcași - da.
- gardă - da.
- limită de fake - 1% din punctele satului
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 1500 p.
- sate bonus îmbunătățite
- bonus de noapte - Activ de la 23:00 până la 8:00
- perioada protecţie iniţială - 5 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 70 de câmpuri.
- nou sistem de misiuni
- curățare - DA
- taleri cost redus
- gap comenzi - 100 ms.
- depozit premium activ


Propun
De-acord cu propunerea lui

xeler0

 

Vladu

member
Scor reacție
0
- viteza serverului: 1.2
- viteza trupelor: 1.2
- moral activ (nu pe bază de timp).
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 70.
- atacurile în trib se transforma în vizite
- sprijin doar în trib (după 2 zile în trib)
- sprijin in afara tribului : setarea "sosiri"
- abilități trib active
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile în ultimele 60 de zile.
- turnul de veghe - nu.
- fortăreață - nu
- biserică - nu.
- steaguri - da.
- realizări active.
- paladin abilitati noi
- arcași - da.
- gardă - da.
- limită de fake - 1% din punctele satului
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 1500 p.
- sate bonus îmbunătățite
- bonus de noapte - Activ de la 23:00 până la 8:00
- perioada protecţie iniţială - 5 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 70 de câmpuri.
- nou sistem de misiuni
- curățare - DA
- taleri cost redus
- gap comenzi - 100 ms.
- depozit premium activ


Propun
+1
 

Zeref.

member
Scor reacție
0
- viteza serverului: 1
- viteza trupelor: 1
- moral activ (nu pe bază de timp).
- numărul membrilor în trib va fi limitat la 40.
- atacurile în trib NU se transforma în vizite
- sprijin doar în trib (după 2 zile în trib)
- sprijin in afara tribului : setarea "sosiri"
- abilități trib active
- sitter restricționat după ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 30 zile în ultimele 60 de zile.
- turnul de veghe - nu.
- fortăreață - nu
- biserică - da.
- steaguri - da.
- realizări active.
- paladin abilitati noi
- arcași - da.
- gardă - da.
- limită de fake - 1% din punctele satului
- sate de barbari/bonus crescătoare, până la 1500 p.
- sate bonus îmbunătățite
- bonus de noapte - Activ de la 0:00 până la 8:00
- perioada protecţie iniţială - 5 zile.
- nobilul poate străbate o distanţă de 70 de câmpuri.
- nou sistem de misiuni
- curățare - DA
- taleri cost redus
- gap comenzi - 100 ms.
- depozit premium activ


dupa 3 lumi consecutive cu viteza >= 1.5, propun o lume cu viteza mai mica :)
+1
 
Scor reacție
0
Viteza testoasei infirme ?
Lasa de pe 9 martie incolo . Are martisoare de dat Leul Bestial si rateaza ala inceputu !
Noi ,astia mai pricopsiti ne sarbatorim pe 8 martie ,nu e o crima impotriva umanitatii daca ratam inceputu dar pentru el ,perioada 1-8 martie e critica . Noi putem intra si dupa 10 martie .
Vrei sa il vad pe aici cu martioare impartind la muieri ? Nu e de ajuns ca ii vad playlistu de loverboy virgin !

aaa, acum am inteles de ce a zburat asa repede de pe 92...sa aiba timp de martisoare
 

Sick

member
Scor reacție
0
Pacat ca nu se tine cont si de alte pareri ... am inteles ideia cu viteza...dar mai erau si alte setari pe care le am cerut si puteau fi incluse.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Daca nu sunt trecute restrictiile in anunt, inseamna ca nu sunt.
Legat de dorinte, ultimele 5-6 lumi au fost facute strict pe dorinte ( in limita posibilitatilor ), cateodata mai este nevoie si de lumi mai soft, nu doar hard-core.
 
Scor reacție
0
Exista setari mai proaste ca astea?


ce inseamna setari proaste?

lumi in care se face full-ul in 5 zile sa poti ataca cum s-o nimeri si in care pot avea sanse doar cei care sunt angajati pe browser game-ul triburile 20 ore/zi?

Iar cu biserica ma amuza ca dupa 15 ani de cand e jocul asta in romania, 90% dintre jucatori habar nu au exact ce face si cum se comporta. Jucatorii nu vor biserica pe lumi ca nu stiu sa joace cu ea, nu ca i-ar deranja cu altceva

Eu zic ca e nevoie de mai mult talent pe joc cand trimiti un full care daca se sparge il mai ai inapoi peste 3 saptamani.


Zboara ca potarnichea ,de pe fiecare lume . Asa am inteles. Dar nu se duce mereu dupa martisoare. Valoarea isi spune cuvantu. Ia sa fi avut Dolaru Bestial sau Euro Bestial. Doar Lira Turceasca e mai slab cotat ca el ...hahaha

eu as zice chiar ca e leul moldovenesc bestial....
 
Ultima editare:
Scor reacție
0
ce inseamna setari proaste?

lumi in care se face full-ul in 5 zile sa poti ataca cum s-o nimeri si in care pot avea sanse doar cei care sunt angajati pe browser game-ul triburile 20 ore/zi?

Iar cu biserica ma amuza ca dupa 15 ani de cand e jocul asta in romania, 90% dintre jucatori habar nu au exact ce face si cum se comporta. Jucatorii nu vor biserica pe lumi ca nu stiu sa joace cu ea, nu ca i-ar deranja cu altceva

Eu zic ca e nevoie de mai mult talent pe joc cand trimiti un full care daca se sparge il mai ai inapoi peste 3 saptamani.




eu as zice chiar ca e leul moldovenesc bestial....
Setari proaste in sensu ca prea le are pe toate..nu am nimic cu viteza 1, e f ok…si biserica la fel..si turnu la fel:)) dar deja toate impreuna, la care se adauga bonus de noapte de la 11 la 8, plus gal de 200 ms.. mi se pare exagerat..tinand cont ca e viteza 1 cu turn, se putea pune macar gapu de 50 ms..asa pui manageru de cont si nici nu mai intri 2 saptamani cu un split facut la al doilea nobil ca deh, e si turn..mi se pare o lume pe care nu poti juca..macar sa fi scos turnu sau gapu ala imens..
 

Marmo

Banned
In Vacanta
Scor reacție
0
ce inseamna setari proaste?

lumi in care se face full-ul in 5 zile sa poti ataca cum s-o nimeri si in care pot avea sanse doar cei care sunt angajati pe browser game-ul triburile 20 ore/zi?

Iar cu biserica ma amuza ca dupa 15 ani de cand e jocul asta in romania, 90% dintre jucatori habar nu au exact ce face si cum se comporta. Jucatorii nu vor biserica pe lumi ca nu stiu sa joace cu ea, nu ca i-ar deranja cu altceva

Eu zic ca e nevoie de mai mult talent pe joc cand trimiti un full care daca se sparge il mai ai inapoi peste 3 saptamani.
Si pe viteza 0.1 si pe viteza 100 cine sta 20 de ore pe zi are avantaj vs. log-in la 8 ore. :) Mai mic sau mai mare.

Setarile sunt proaste nu din cauza vitezei, lumile lente sunt lumi lente si se accepta, nu toti vor viteze mari si e de inteles. Dar cu restul setarile ce au avut?
Avem Biserica + Turn de veghe + Paladin (cu skilluri) + Gap 200ms + No Barbs 30d

Acum in maretia ta de jucator, cum vezi tu o lume asa, nu ti se pare cam plictisitoare? Cat se mai poate favoriza apararea, mai e vreo setare de pus pentru ei (poate doar mema cu randomize landing time).

Daca nu sunt trecute restrictiile in anunt, inseamna ca nu sunt.
Legat de dorinte, ultimele 5-6 lumi au fost facute strict pe dorinte ( in limita posibilitatilor ), cateodata mai este nevoie si de lumi mai soft, nu doar hard-core.
Ce inseamna pentru tine "hardcore" ? :) Ca pana si speciala a ajuns special-meme. ^_^ Acum toate lumile sunt "soft" :D
 
Sus