comunicat de presă TLB.

DeletedUser

deoarece topicurile care se referă la războaiele talibanilor s-au închis (foarte urât gestul, având în vedere că TLB încă mai exista şi există. nu nu ne-aţi învins, nu vă bucuraţi degeaba, doar că nu toţi avem timp de dat declaraţii pe extern :p), cei care au fost în tlb se vor exprima aici. urmează un mesaj semi-oficial al triblui tlb (spun asta pentru că nu e mesajul Talibanului, liderul nostru pentru totdeauna, ci un mesaj încropit de talibani. foşti talibani nu pot spune deoarece a fi taliban ţine de o stare de spirit nu de apartenenţa la un trib sau altul. cei vechi ne ştim şi ne respectăm între noi şi asta contează cel mai mult)
şi acum mesajul:

Nici un trib dusman nu stie exact treburile interne ale unui trib si aici ma refer la a face face innobilari interne sau a tine 7, 15 oameni in spate ca sitter:)
Talibanii au facut asta inca din primul razboi cu LR si ma refer la a fi sitter ca nobilari nu prea aveam timp, doar ca nu se stie.
E usor sa innobilezi alti jucatori bla bla, si avem zvonuri ca in lr erau 3 pe cont cum is si acum nu 3 sa tina 20 de conturi:)
De aia suntem nasosi. cu nasul pe sus:)
Numai ca nu o spunem, asteptam pe altii(LR) sa se bucure. la inceput de razboi aveau 300k si acu 3000k, dar asta e, prostia e la fel (degeaba punctajul)
sorry nu prostia lipsa de "hai sa ne culturalizam":)
De la noi au plecat multi si e normal ca masa sa se bucure..dar..am revenit cativa dintre noi si o sa mai vina si ... deja ati inceput sa pricepeti playeri de 3000k!

Tribul TLB constata cu uimire bucuria infantila si IQ-ul scazut al unor jucatori din alte triburi care nu inteleg jocul in complexitatea lui. Pentru a-i ajuta sa se integreze in acest joc, venim cu unele precizari:
1. Tribul TLB nu s-a dizolvat, jucatorii in urma votului exprimat au decis sa joace alaturi de aliatii lor dintotdeauna, SCITII. Motivele sunt complexe, un lider de exceptie, simplificarea actiunilor comune, impact psihologic, etc.
2. Diplomatia este aceeasi, ba chiar un război în plus, la fel si jucatorii, cu exceptia a 2 conturi care au fost vandute(stiti mai bine). Nu au fost plecari in alte triburi, totul s-a facut organizat.
3. Aceasta trecere in Scitii ar trebui sa va intristeze, nu sa va bucure. Veti vedea de ce.
4. Tribul TLB se considera desfiintat atunci cand cei care au facut parte din el nu vor mai fi pe harta, adica...la finalul jocului.


Acum ca am stabilit asta, am vrea sa le punem niste intrebari maretelelor triburi care ne-au "invins", iar daca isi fac mila de noi, ii rugam chiar sa ne raspunda la ele.

Die.: De ce ne-ati cerut PNA acum 1 saptamana? Va gandeati cumva ca nu mai aveti asa multa granita cu noi si ati putea scapa de putinii jucatori care va mai ataca? Doreati sa va asigurati granita de est pentru a va concentra fortele in sud pe Scitii?

LR: De ce ati cumparat contul IonutTilici? V-ati dat seama ca aveti nevoie de intariri si singura modalitate de a mai castiga niste sate in zona era sa faceti rost de un cont in mijlocul nostru?


Sfatul nostru e sa nu va considerati castigatori atata timp cat inca stiti ca mai aveti multe lupte de dat cu noi.

repet, nu e doar vocea mea, ci a unui grup de talibani.
 

DeletedUser7018

:)

nu sunt in masura sa raspund la intrebarile tale,dar sa nu mai zici la nime ca voi(mai ales dumneata) ca nu ai timp de discutat pe forumul extern...ca daca ma uit putin pe alt topic...nush care vorbeste mai mult....deci nu scoate aberati din tine te rog frumos...
 

DeletedUser

bla bla bla sa fim seriosi daca die. nu avea si razboiu cu scitii erati macinati de mult , voi talibanii care faceati la inceput de razboi declaratii ca ne spulberati ca ne bla bla bla.. atzi tacut vazand rapoartele de fiecare data tot timpu ati fost cu nasu pe sus iar asta va daunat.. acum ca s-au adunat majoritatea talibanilor impreuna cu scitii va fi un razboi mult mai interesant o sa inceapa razboiu in adevaratu sens al cuvantului , pentru cei care au ramas in TLB nu stiu motivele pentru care nu o plecat si ei in Scitii dar le urez bafta in continuare .
 

DeletedUser2821

Nu au plecat pentru ca vor sa dispara( sau nu ) sub acelasi nume sub care au inceput.
In rest succes die. in razboi !
 

DeletedUser

bla bla bla sa fim seriosi daca die. nu avea si razboiu cu scitii erati macinati de mult

Daca...
Daca nu era razboiul cu LR poate ca si noi ne-am fi concentrat sa va facem necazuri. Spune-mi te rog, daca stii...ce sate ati luat pe bune de la noi exceptandu-le pe alea de la yettisor si grupa lui? Sa-ti spun eu: nici unul. Acolo a fost tot razboiul dintre Die si TLB. Cand Insane-ul a parasit TLB-ul ati inceput repede sa atacati in nord. Satele de acolo le-ati luat pentru ca majoritatea jucatorilor de acolo care inca mai ramasesera in TLB se lasau de joc. Chiar eu am fost sitter la cineva acolo si va rugam(da, va rugam) sa luati mai repede satele din zona.



pentru cei care au ramas in TLB nu stiu motivele pentru care nu o plecat si ei in Scitii dar le urez bafta in continuare .

In TLB nu ramane nimeni. Am scris asta si mai sus, la punctul 2 daca citesti inca o data, totul s-a facut organizat. TLB-ul va fi desfiintat. Daca vrei sa urezi cuiva bafta, tot noua trebuie sa ne urezi.
 

DeletedUser

argumente pro si contra o sa se gaseasca intotdeauna,este clar ca TLB a pierdut razboiul,ca aceeasi membrii o sa se gaseasca sub un alt nume este alta treaba,dar TLB a pierdut.
 

DeletedUser

TLB sa desfiintat nu a rezistat,am respect mare pentru voi ne-am calit pe spatele vostru:D ca sa zic asa,nu v-am purtat pica ,am fost aliati daca tineti minte(alegerea a fost a voastra),asa a fost sa fie,ca sunteti sub numele TLB sau mai nou SCITII,pentru LR sunteti in acelasi loc pe harta,poate va fi mai greu dar noi nu am zis ca suntem mai buni,incercam sa facem si noi ceva in aceasta lume,asa cum stim noi mai bine:)...bafta incontinuare...
 

DeletedUser

TLB sa desfiintat nu a rezistat,am respect mare pentru voi ne-am calit pe spatele vostru:D ca sa zic asa,nu v-am purtat pica ,am fost aliati daca tineti minte(alegerea a fost a voastra),asa a fost sa fie,ca sunteti sub numele TLB sau mai nou SCITII,pentru LR sunteti in acelasi loc pe harta,poate va fi mai greu dar noi nu am zis ca suntem mai buni,incercam sa facem si noi ceva in aceasta lume,asa cum stim noi mai bine:)...bafta incontinuare...

Felicitari, astfel de posturi ma fac sa cred ca serverul romanesc mai are sanse :)
 

DeletedUser

Die.: De ce ne-ati cerut PNA acum 1 saptamana? Va gandeati cumva ca nu mai aveti asa multa granita cu noi si ati putea scapa de putinii jucatori care va mai ataca?
:confused:

Sa inteleg ca TLB-ul mai stia sa si atace ? eu nu mai imi aduc aminte de multa vreme sa vad la statistici vreo miscare din partea voastra la adresa tribului Die :D.

Daca doriti sa va imbatati cu ceva, nu o faceti cu vorbe ... folositi topoarele si luati sate, restul postului ... gargara. :rolleyes:

Si hai pa ca iar ma scarbeste forumul asta ...
 

DeletedUser5630

hic!
si eu cu cine votez??
nu mai "este" talibani...avem sciti si dece...aceiasi jucatori sub alte hainute :)
imi va lua ceva timp sa-mi croiesc drumul spre fan-athik si compania ( care au lasat de izbeliste pe unii jucatori mai plapanzi din k35 :p).
oricum dragut mesajul ca ne-au lamurit cum e treaba.
cat despre anumite manevre ale LR ... un jucator cade psihic cand i se iau 19 sate in 3 ore si cedeaza cu totul :D
... sa ne caftim cu bine si in a 2-a carte a trilogiei LR... "SCITII"

(ma bucur ca am citit si eu ceva din Talibania ca altfel nu pricepeam nimic la inceputul romanului 2 :D )
 

DeletedUser3251

Atat Die. cat si Lr sper sa se abtina de la mesaje acide asupra deciziei talibanilor.
Eu nu am comentat la diversele fuziuni facute de aceste doua triburi.

Razboiul dintre Die. Scitii inca este la inceput, va lasam bucuria de a va lupta cu 3 conturi mai vechi si cateva mai noi a unor jucatori mai slabuti, dar dupa o granita bine definita o sa discutam despre razboi.

Lr are avantajul unor conturi in spate care nu furnizeaza decat defensiva, dar totul se schimba incet, incet in timp.

In concluzie, cred ca putem oferii un razboi decent si lipsit de fraze jignitoare.
Suntem 3 triburi destul de mari, cu oameni destul de maturi incat sa nu ne balacarim ca la usa cortului pe unde ne vedem.
In rest oricand un suc, bere, cafea cu oricare dintre voi daca aveti placerea :)
 

DeletedUser7018

:)

frumos discurs....dar mai sunt si alti care vb urat si jicnesc...ar trebui sa-i vezi si pe aia....
 

DeletedUser

cred ca te-ai grabit,sau ai postat fara sa citesti ce am postat eu:)...andurill
 

DeletedUser3251

Scuza-ma donny, dar am o durere de cap groaznica si ma enervez cand atat in joc cat si pe forum vad mesaje acide de la oameni care au o varsta destul totusi destul de marisoara.
Am ajuns la concluzia ca fiecare trib isi merita membrii uneori, incearca sa vezi stilul de membrii in fiecare trib :)
 

DeletedUser

andurill... si imi cer scuze ca ma adresez direct cuiva cu care nu am avut onoarea sa discut pana acum, imi cer scuze daca asta e o problema. tot ce sper (de fapt recunosc, sunt doua lucruri) e in parte ce ziceai si tu, un razboi cinstit, direct, pe harta, in care sa castige cine e cu adevarat mai bun. vorbeai de jigniri contra tlb. dincolo de iesirile unora, crede-ma, i-am respectat. si nu doar eu sau inca cativa. lr in sine. pe noi razboiul cu tlb si dony care a inteles ca e nevoie de asta ne-a tranformat dintr-un trib de peste 800 oameni intr-un altfel de trib. cu oameni care au invatat sa lupte. poate bine, poate rau, asta ramane de vazut.
tot ce sper eu... si spuneam ca sunt doua.. e sa nu mai aud porcarii si jigniri inutile pe acest forum extern. sa nu mai aud playeri probabil grozavi care fac parada pe aici, insultand triburi (si asta inseamna oameni) pe care nu ii cunosc. mult timp am evitat acest forum extern tocmai datorita modului abject si infantil in care s-a ajuns sa se discute. vina e a tuturor partilor. ii vreau pe acei grozavi... sabii incrucisate... pe satele mele. nu sunt departe. pana una alta eu si oamenii cu care am inceput acest joc suntem granita dintre voi si noi. o sa fiu primul care va pleca din acest joc recunoscandu-va superioritatea, daca va fi cazul.
bafta tuturor!

(si miss u, nienna)
 

DeletedUser

mi se pare firesc faptul ca talibanii au intrat la scitii ...din moment ce aveau aproape aceleasi razboaie..macar asa sunt mai multi impotriva tuturor :p bafta in noul trib, si sunt sigur ca veti demonstra inca odata de ce sunteti in stare :p oricum ii frumos ceea ce se intampla pe l3 ...razboaie cat vezi cu ochii

ps: fuziunea=decizie inteleapta ;) erati doua triburi impotriva tuturor, acum sunteti un trib impotriva tuturor ...si oricine contesta superioritatea voastra , si in joc ii la 10 k-uri distanta de voi, ii un ignorant
 

DeletedUser

Atat Die. cat si Lr sper sa se abtina de la mesaje acide asupra deciziei talibanilor.
Eu nu am comentat la diversele fuziuni facute de aceste doua triburi.

Razboiul dintre Die. Scitii inca este la inceput, va lasam bucuria de a va lupta cu 3 conturi mai vechi si cateva mai noi a unor jucatori mai slabuti, dar dupa o granita bine definita o sa discutam despre razboi.

Lr are avantajul unor conturi in spate care nu furnizeaza decat defensiva, dar totul se schimba incet, incet in timp.

In concluzie, cred ca putem oferii un razboi decent si lipsit de fraze jignitoare.
Suntem 3 triburi destul de mari, cu oameni destul de maturi incat sa nu ne balacarim ca la usa cortului pe unde ne vedem.
In rest oricand un suc, bere, cafea cu oricare dintre voi daca aveti placerea :)

E greu sa te abtii la asa ceva cand cu mult timp in urma acesti talibani se vedeau zmei si deabea asteptau razboiul cu noi ca sa ne ofere o lectie ... probabil ca lectia lor este: vezi ca o incasezi fugi cat vezi cu ochii:D ... lasand comentarile inutile acum cand TLB nu mai exista ... din partea scitilor sper sa avem un meci mult mai echilibrat .

Spor.
 

DeletedUser3251

Rosito, mereu am asteptat altceva de la tine, nu fraze acide.
Sa nu uitam ca voi sunteti mai puternici acum, recrutand si fuzionand cu dusmanii. Sa nu uitam ca aveti un aliat in spate care nu face decat sa va sponsorizeze cu trupe defensive.
Deci inca nu exista un razboi echilibrat, iti zic eu.

Intrarea TLB in scitii nu s-a facut nici de frica, nici din alte motive care se speculeaza aici. Au ramas relativ putini si nu cred ca au o diplomatie mai diferita cand existau ca TLB... deci nu au fugit de nici-un razboi (cred ca au mai multe acum).
 
Sus